Voetbalzone

Zaakwaarnemer Guardiola: ‘Dit is gewoon nog niet het goede moment’

Vrijdag, 12 oktober 2012 om 21:20

José María Orobitg ontkent dat Josep Guardiola ‘nee’ heeft gezegd tegen een aanbieding van AC Milan om met ingang van volgend seizoen daar trainer te worden. Guardiola geniet van een sabbatical year en wil momenteel niet aan het werk. Dat betekent echter niet dat hij ook daadwerkelijk met Milan gesproken heeft, aldus Orobitg. De zaakwaarnemer zelf heeft wél gepraat met de Italianen.

/

Sinds de leegloop in Milaan gaat het niet voorspoedig met AC Milan. I Rossoneri staan teleurstellend elfde na zeven speelronden. Massimiliano Allegri roeit met de riemen die hij heeft, maar boze tongen beweren dat de clubleiding hem na dit seizoen niet meer hoeft. Omdat Guardiola dan vrij is, gaat de voorkeur uit naar de succestrainer uit Catalonië. Die zal dan ook fors mogen investeren, iets dat Allegri niet kon afgelopen zomer.

De Spaanse media berichtten de afgelopen dagen dat Milan een onderhoud had gehad met Guardiola, maar dat Pep hen had bedankt met een vriendelijk ‘nee’. “Absoluut niet waar”, reageert Orobitg echter. “Ik spreek vaak met de mensen van Milan en ik verzeker je dat Josep ze niet heeft afgewezen. Hij wil gewoon van dit jaar genieten, weg zijn van voetbal. Het is een sabbatical jaar.”

“In de toekomst is alles mogelijk”, vervolgt Orobitg. “Zeg nooit ‘nooit’, maar dit is gewoon nog niet het goede moment.” De 41-jarige Guardiola speelde als prof twee seizoenen in Italië: eerst een jaar bij Brescia, daarna een half seizoen bij AS Roma en vervolgens weer bij Brescia. Zijn eerste trainersklus bij Barcelona werd één groot succes: tussen 2008 en 2012 won de club met hem aan het roer veertien trofeeën.

12 oktober 2012 om 18:58

Pep Guardiola blijft een top trainer, wat had ik hem nog graag langer bij barcelona gezien. Ben benieuwt welke club hij gaat kiezen op het moment dat hij weer aan de slag wilt.

12 oktober 2012 om 19:46

of het een toptrainer is moet nog blijken.het elftal van Barcelona is zo goed dat iedere coach daar succes mee zal hebben.laat hem het eerst maar bewijzen bij een andere club.wat dat betreft zou Milan nu een goede club zijn om te bewijzen of hij echt zo goed is als de Barca fans denken aangezien het bij Milan voor geen meter loopt.

12 oktober 2012 om 20:53

Klopt niet. Waarom wordt er altijd gezegd dat iedere coach succes gehad zou hebben met dit elftal? Guardiola werkte enorm hard aan zijn ploeg, en dat vertaalde zich in succes. Tuurlijk, hij had talent zat ter beschikking maar je moet het nog kunnen gebruiken. Messi op de punt zetten, een valse 9, bleek een waar succes te zijn. Welke coach had dat kunnen bedenken? Xavi meer aanvallender. Een lange verdedigende middenvelder plaatsen die zonder zijn theatraal gedrag een sterke voetballer is, Pedro een kans gegeven, Piqué er bij gehaald. Nee, zo vanzelfsprekend was het niet. Het werd allemaal gewoon zo prachtig uitgevoerd dat het leek alsof het een oefensessie was.

12 oktober 2012 om 21:30

Messi heeft zelf aangegeven in de punt te willen spelen. De zet Busquets erin vind ik nu eerlijk gezegd niet zo geniaal en Pique is echt geen topverdediger hoor, de kwaliteit zit hem in de aanval en op het middenveld.

Gewoon een goede coach geweest voor Barça, zeker niet iedere coach had dit kunnen bereiken maar er zijn echt wel enkele andere dit dit hadden kunnen doen.

13 oktober 2012 om 12:56

Ik vind dat slappe verhaal van: iedereen kan zo'n met team wel prijzen pakken, echt gelul.

Deze mensen zijn zeker weer vergeten dat Barcelona juist in een hele slechte periode zat, toen Guardiola kwam. Gezeik met Deco en Ronaldinho, Real al 2x kampioen geworden. Het was gewoon het geweldige elftal van 2006 in verval.
Guardiola maakte Xavi en Iniesta stukken belangrijker, daarvoor waren dat echt nog geen absolute wereldspelers. Alves werd de missing link in het elftal. Messi groeide definitief uit tot wereldster (al is dat vooral de verdienste van Rijkaard).

Guardiola heeft een gevallen wereldelftal opgebouwd tot een zelfs nog beter wereldelftal. Guardiola verdient wel wat meer respect vind ik dan sommige zeggen.

12 oktober 2012 om 19:03

Sorry van mijn onwetendheid maar wat is een sabbatical year?
Bedankt

12 oktober 2012 om 19:07

Een jaar pauze/ ertussen uit.

12 oktober 2012 om 19:07

Trainers gaan er een jaartje vakantie vieren, even niks geen voetbal of dingen eromheen. Deed Louis ook nadat hij bij Bayern weg ging.

12 oktober 2012 om 19:17

Van Gaal werd tijdens zijn inactieve periode nog steeds uitbetaald door Bayern (stond er dus nog steeds onder contract). Als hij tijdens deze periode een andere club had getraind, dan zou hij niet meer vergoed worden.. Van Gaal nam dus niet echt een sabbatical year, eerder een heel lange (betaalde) vakantie

12 oktober 2012 om 20:06

Klopt maar hij was vrij om anders te beslissen, maar ja als je lekker betaald wordt voor niets doen, dan wist ik het wel .

12 oktober 2012 om 19:07

Dat is gewoon een jaar dat een persoon vrij neemt van zijn beroepsactiviteiten.

12 oktober 2012 om 19:27

sabbatical is afgeleid van het Joodse woord sabbat. Sabbat is de wekelijkse rustdag in het Jodendom. Op die dag mogen zij niet werken.

12 oktober 2012 om 19:06

Hij moet het goede spelersmateriaal hebben, en dan zijn eigen visie erop loslaten. Hoeft niet perse precies de Barca stijl te zijn, kan ook moeilijk bij een andere club. Maar wel aanvallend voetbal. Een club zoals Man utd, Of misschien dat hij Man City van zijn behoudende speelstijl af kan helpen. Het Italiaanse voetbal vind ik niks voor hem.

12 oktober 2012 om 21:00

Ik acht de kans groter dat hij bij een Italiaanse club zijn filosofie beter zal kunnen bespelen dan bij een club a la City. Milan of Juve, dat zou een mooie club zijn voor Pep. Of Roma, die club verdiend veel beter.

12 oktober 2012 om 19:07

Die zal dan ook fors mogen investeren, iets dat Allegri niet kon afgelopen zomer.

Wat voor naai-streek is dit ?

Je verkoopt Ibra en Silva omdat je geld nodig hebt en dan ga je volgend jaar een fors budget vrijmaken voor Pep. wat een grap...

12 oktober 2012 om 19:09

Ook Guardiola gaat AC Milan niet helpen.

Ten eerste is er geen geld, en Guardiola wilt ook wat verdienen.
Ze hebben ook een te grote verwachting van Pep, want heeft het alleen bij Barca gedaan en dat kan iedereen goed.
Dit kan een test voor hem zijn.

12 oktober 2012 om 19:21

Ik zie Pep niet bij Milan of Inter ; hij moet een club kiezen waar wat te winne valt. In de Serie A is dat op het moment moeilijk.

Abramovic wou Pep maar al te graag; en wilt ook die richting in met voetballen; die filosofie. Hoewel Di Matteo het goed doet kreeg hij maar een contract van 1 jaar ; als ik mij niet vergis. Abramovic wilt Guardiola en Utd gaat Mourinho halen volgend seizoen.

Dit zijn mijn gevoelens ; ik denk dat het zo gaat. Ik zie beide trainers zowiezo in de Premier League.

12 oktober 2012 om 19:21

Doe maar niet Pep. Jij hoeft je niet te bewijzen en het wordt alleen maar slechter in vergelijking met jouw Barça. Ik durf mijn nek uit te steken en te beweren dat dat het beste voetbalteam ooit was/is. Italiaanse clubs verslinden trainers als skittles. Niets afdoende aan de prestaties van AC in het verleden, maar ik vind het een wespennest op het moment met Berlusconi als de koningin. Laat gaan en neem op zijn tijd een baan ergens bij Barça. Ik hoop van harte als trainer, hoewel ik dat niet verwacht.

12 oktober 2012 om 19:38

Pep moet gewoon wachten tot Wenger ermee kapt en dan Arsenal gaan trainen. Bij Arsenal zijn de verwachtingen niet torenhoog als bij een City, Man u, Chelsea of Milan.

Eerlijk gezegd mis ik Pep wel een beetje bij Barca. Ik vind die Tito maar een rare.

12 oktober 2012 om 21:24

Als Pep Guardiola coacht wilt worden van Milan dan zal Milan toch wel een geldzak moeten gaan reserveren. Ik zeg niet dat Guardiola het tiktak voetbal bij Milan wilt introduceren maar ik denk wel dat hij daar goed voetbal wilt spelen en dominant wilt spelen. En met alle respect voor Milan maar gezien de selectie wat ze hebben is dat toch behoorlijk moeilijk. De enige spelers die vooralsnog instaat zijn daar om een bal bij te houden en te voetballen zijn Emanuelson, Boateng, El Shaarawy, Robinho, Montolivo & Pato als ie niet eens geblesseerd is. Guardiola aantrekken betekent voor mij onrechtstreeks het aantrekken van minstens één voetballende centrale verdediger, één tot twee voetballende middenvelders en misschien wel een balvaste centrumaanvaller.

13 oktober 2012 om 00:33

Als hij daar in augustus 2013 start zal dat even een vervelend gezicht zijn maar ik zou er qua carrièreperspectief en ervaring wel begrip voor hebben. Echter zie ik hem het liefst terug bij Barça, samen met Tito. Zou mooi zijn als er een constructie mogelijk is waarin ze beiden op min of meer gelijke voet treden, of dat er in ieder geval het beste van beide in de ploeg wordt geïmplementeerd. Ik heb Pep natuurlijk hoger zitten maar de ideeën om de ploeg weer ietwat in directe en aanvallende zin te hervormen misstaan wat mij betreft ook niet.

Verder moet men het tussenjaar van Pep respecteren, net als dat hij de supportersschare van Barça respecteert door ons simpelweg niet voor te liegen en ook daadwerkelijk een jaar rust te nemen, terwijl inmiddels, volgens de geruchten in ieder geval, de helft van de Europese topclubs en wat rijkelui uit het Midden-oosten en Rusland 'm al hebben benaderd.

Reageer

Je kunt niet reageren op oude documenten.

Voetbalzone video

AC Milan

1507 fans
Stand
Selectie
 TeamPnt+/-
1.Juventus8747
2.Napoli7837
3.AC Milan7228
5.Udinese6614
Voor de complete stand: Serie A
SpelersPositieW
Stephan El ShaarawyAanvaller3716
Riccardo MontolivoMiddenvelder324
Giampaolo PazziniAanvaller3015
Kevin-Prince BoatengMiddenvelder292
Mattia De SciglioVerdediger270
Ignazio AbateVerdediger270
Voor de complete selectie: Clubpagina AC Milan.

Spanje
293 fans
Coach, 42 jaar
SeizoenClub
2008-2012 Barcelona
2007-2008 Barcelona B
Laatste voetbalnieuws

‘Ik kan me goed voorstellen dat Klopp ooit trainer van Bayern wordt’

Josep Guardiola neemt bij Bayern München het stokje over van Jupp Heynckes. In Zuid-Duitsland geeft men eigenlijk de voorkeur aan een hoofdtrainer van Duitse komaf, maar voor Guardiola maakt de club...Lees verder

In de wandelgangen

Woensdag 22 mei
Guus Hiddink laat nog niets los over zijn toekomst. Lees verder

Uitgelichte documenten

Achtergronden
Populair actueel
Archief

Wat beoogde Advocaat nu werkelijk met zijn terugkeer bij PSV?

Al in december baalde Dick Advocaat van het dagelijkse pendelen naar zijn werk. Tijdens zo’n geestdodende rit tussen Den Haag en Eindhoven (en weer terug) betastte hij zijn pols en vroeg zich nuchter af of hij niet beter kon gaan vissen op de pier van Scheveningen. Lees verder

Clubexperts

Actueel
Populair
Klassiekers
Titel
Beoordeling
Titel
Beoordeling

Bekijk onze Clubexperts

Titel
Beoordeling

Online Soccer Manager

Online Soccer Manager OSM

(Advertorial) Word nu ook manager van je favoriete voetbalclub. Laat de wereld zien dat jij de beste manager bent! Meer...

Voetbalzone is wettelijk verplicht toestemming te vragen voor het gebruik van cookies. Deze hoef je eenmalig te accepteren. Wij maken gebruik van functionele cookies en cookies voor het beheer van webstatistieken, advertenties en social media. De cookies bewaren geen persoonsgegevens en zijn dus niet aan een individu te koppelen. Klik op accepteren als je al geïnformeerd bent over het gebruik van cookies. Meer weten over cookies en hoe je deze uit kunt schakelen?
Pagina gegenereerd in 0.078125 seconden.