Voetbalzone

PSG-stagiair Anastasiou: 'Motta, Matuidi en Pastore zijn geweldenaren'

Zondag, 14 oktober 2012 om 08:00

AMSTERDAM – Voormalig aanvaller Yannis Anastasiou slaagde afgelopen zomer in Engeland voor het diploma UEFA Pro Licence, het hoogste trainerscertificaat dat in Nederland de titel Coach Betaald Voetbal draagt. De Griek wil graag coach worden en was eerder al assistent-trainer van Panathinaikos, waar hij samenwerkte met Henk ten Cate, en jeugdtrainer bij Ajax. Momenteel zit hij zonder club en had hij tijd om een kennisvlucht te nemen naar Parijs, om rond te kijken bij een van de rijkste clubs ter wereld.

Door QASIM HAKIM

/

Amsterdam op een grauwe vrijdagmiddag. Een week geleden keek Anastasiou nog naar een lichte training van de miljonairs van Europa's allernieuwste topclub, Paris Saint-Germain. Van 24 tot en met 31 september was hij te gast in de Franse hoofdstad, waar de Italiaan Carlo Ancelotti een kampioenselftal aan het boetseren is. "Kort na mijn aankomst heb ik met technisch directeur Leonardo gesproken", zegt Anastasiou. "Hij gaf te kennen dat de landstitel een must is en daarnaast hopen ze dit seizoen zo ver mogelijk te komen in de Champions League." De eerste twee groepswedstrijden leverden echter wisselende resultaten op: er werd gewonnen van Dynamo Kiev, maar verloren van FC Porto. Werk aan de winkel dus voor Ancelotti en zijn assistenten.

Anastasiou kwam via een oude bekende uit zijn actieve Ajax-periode bij Paris Saint-Germain terecht. Maxwell, die van 2001 tot 2005 voor de Amsterdammers speelde, hielp zijn voormalige ploeggenoot opnieuw aan een mooie week. "In het verleden kon ik dankzij Maxwell ook al een week stage lopen bij Barcelona", zegt Anastasiou. De Catalanen hadden toen net het meest succesvolle jaar uit de clubgeschiedenis achter de rug. Naast Maxwell was ook Zlatan Ibrahimovic op dat moment een Blaugrana en tegenwoordig zijn de twee weer ploeggenoten van elkaar in Parijs. Dat waren ze ook al bij Ajax en Internazionale.

"Wat mij toentertijd bij Barcelona opviel was dat coach Josep Guardiola weinig zei tijdens de trainingen", blikt Anastasiou terug. "Iedereen wist wat hij moest doen. De trainingen hadden veel weg van de trainingen bij Ajax. Ik ben bekend met de Ajax-cultuur, maar ik vind het als trainer belangrijk om letterlijk en figuurlijk mijn grenzen te verleggen. Voetbal kan op verschillende manieren worden gespeeld en dat moet je als trainer voor ogen blijven houden. Er zijn meerdere wegen die naar Rome, en tot succes, leiden. Wat mij erg interessant leek was om te zien hoe een Italiaanse trainer werkt in Frankrijk."

/

Ancelotti werd tijdens het vorige seizoen aangesteld als de man die Paris Saint-Germain naar de top moet leiden. De laatste successen van PSG dateren alweer van de periode 1994/95: in 1994 werd de tweede en laatste landstitel in de clubgeschiedenis veroverd en in 1995 bereikte de ploeg uit de hoofdstad de halve finale van de Champions League, waarin het werd uitgeschakeld door AC Milan. De absolute smaakmakers van de Spaanse-Franse hoofdtrainer Luis Fernández waren destijds de Liberiaan George Weah en de Fransman David Ginola. De Zweed Zlatan Ibrahimovic en de Argentijn Javier Pastore zijn de exoten die een heldenstatus moeten afdwingen binnen het PSG anno 2012. In januari komt het Braziliaanse supertalent Lucas Moura nog naar het Parc des Princes.

Anastasiou heeft zijn ogen uitgekeken. "Het is natuurlijk een bonte verzameling van sterren", zegt hij. "Jongens die hun sporen verdiend hebben, vooral Zlatan. Hij is eigenlijk de enige die niet normaal over straat kan in Parijs. Het geluk voor de rest is dat Parijs niet echt een voetbalstad is. Zlatan heeft echter de status van een popster. Carlo Ancelotti weet dat hij te maken heeft met door de wol geverfde profs en net zoals Guardiola zegt hij weinig tijdens de trainingen. Vaak is hij niet eens aanwezig. Hij bracht in de week dat ik in Parijs was veel tijd door met Arrigo Sacchi, die op bezoek was. Veel werk wordt sowieso altijd verricht door Ancelotti's assistent Paul Clement, een Engelsman die hij heeft leren kennen tijdens zijn periode bij Chelsea."

Toen Anastasiou op maandagavond arriveerde in Parijs hadden de spelers er twee vrije dagen op zitten, na een 0-4 overwinning op SC Bastia. "Ik werd ontvangen door Maxwell in het hotel naast het trainingscomplex", blikt hij terug. "Het ging er ontzettend relaxed aan toe. Ik heb kort met technisch directeur Leonardo en Ancelotti gesproken." Laatstgenoemde gaf toen al aan dat hij veel overliet aan zijn stafleden. “Voor mij was het belangrijkste om de trainingen te volgen en te spreken met Paul Clement en de videoanalist Angelo Castellazzi, omdat zij het praktische gedeelte, trainingen en specifieke wedstrijdvoorbereidingen, voor het grootste gedeelte in handen hebben. Ancelotti werkt volgens het Engelse model, waarin hoofdtrainers een rol als manager bekleden en voornamelijk delegeren."

/

Het sterk gerenoveerde trainingscomplex is voorzien van een heuvel en een zandveld voor de krachttrainingen, die tijdens de eerste twee sessies van de week werden uitgevoerd. "Daarnaast werden er partijspelen vier tegen vier gedaan, tien keer twee minuten zonder onderbrekingen. Het tempo lag hoog, maar viel toch in het niets met dat van Barcelona. Dat heeft er natuurlijk mee te maken dat er bij Barcelona vooral zelf opgeleide spelers lopen, die de manier van voetballen gewend zijn en al jaren met elkaar samenspelen. Je kan in Parijs niet meteen wonderen verwachten."

Volgens Anastasiou is het echter een kwestie van tijd voordat Paris Saint-Germain de prijzenkast zal gaan uitbreiden: "PSG speelt in een 4-4-2-systeem, waarin de spelers erg veel vrijheid krijgen van Ancelotti. Pastore is het creatieve brein van de ploeg en speelt op papier achter de twee spitsen, maar is eigenlijk overal op het veld te vinden. Hij heeft een geweldig gevoel voor de vrije ruimte. In de achterhoede vormen Alex en Thiago Silva een duo: het enige dat zij moeten doen is de tegenstander uitschakelen en de bal meteen inleveren bij de middenvelders. Daar lopen spelers als Thiago Motta, Blaise Matuidi en Pastore. Geweldenaren. Deze ploeg wordt alleen maar beter en beter."

11 oktober 2012 om 08:54

Voor Frankrijk zijn ze zeker favoriet maar voor cl komen ze nog wel tekort. Met wat gerichte aankopen wat vast wel gebeurd met hun koopwoede. Zullen ze met de jaren wel bij de Europese top komen. En met zlatan hebben ze en hele grote ster en een geweldenaar. Wat en goal afgelopen wedstrijd met zijn hak!

11 oktober 2012 om 09:14

denk ook dat PSG nog te kort komt voor de CL maar ik ben toch bang dat ze van de zomer weer met geld gaan smijten, en er weer een paar sterren arriveren en dat het dan toch wel eens zou kunnen gebeuren dat ze heel erg ver gaan komen in de Cl.
Maarja aan de andere kant, met een beetje een gunstige loting kan je zomaar toch nog heel erg ver in het toernooi komen..

11 oktober 2012 om 09:28

Gunstige loting hebben we al
Ik vind FC Port,kiev, en Zagreb geen lastige poule. Minimaal 2e is toch wel haalbaar.
Zowieso weet ik zeker dat de CL winst ongeveer 4 jaar gaat duren. Bij Chelsea duurde het 9 jaar. Bovendien kan Psg wel is ver komen maar gewoon uitgeschakelt worden. Ik vind Real,barca,bayern,manu nogsteeds beter en dat zal nog wel een paar jaar zo blijven. Stel dat we Real of Barca treffen in de volgende ronde(als we die halen) hebben we toch 1 voordeel tegen hun.onze standaart situaties zijn heel sterk.we hebben Ibra en Alex die geweldige vrije trappen nemen en onze Corners zijn ook goed.
Toch is de Europese top nog te ver.

11 oktober 2012 om 09:23

Leuk bericht.
Hopelijk krijgen mensen een beter beeld van Psg en ik raad aan een wedstrijd te bekijken.ibra en Pastore zijn echt de moeite waard. Ook Veratti is een echt leuk om te zien spelen.
Persoonlijk zie ik liever een Thiago Silva-sakho duo en Alex op links.
We hebben een mooi team dat nog geen Barca niveau heeft zoals is opgemerkt door Yannis,logisch we zijn net begonnen. Je ziet wel veel verbeteringen sinds het begin van het seizoen,leuke combinaties en mooie goals(logisch als je Ibra hebt).

Sirigu
Jallet/VdW
Sakho
Silva
Alex/Maxwell
Chantome
Verrati
Matuidi
Pastore
Menez
Ibra
11 oktober 2012 om 12:50

Het is nooit op Sport 1, dat vind ik wel jammer, anders wil ik graag een wedstrijdje bekijken.

11 oktober 2012 om 12:54

Klopt,sport 1 zend zelden Frans voetbal uit. Je zou een livestream kunnen zoeken.
Bekijk een CL wedstrijd,die zijn makkelijker te vinden dan Ligue1 wedstrijden.

11 oktober 2012 om 12:56

Zal ik een keer doen man Ben wel benieuwd naar ze!

11 oktober 2012 om 15:11

Ik zie regelmatig PSG op sport1... zal wel aan mij liggen dan... psg lom was gewoon live te zien bijvoorbeeld

11 oktober 2012 om 15:24

De topwedstrijden worden wel uitgezonden dan. Ik kijk nooit op Sport1,heb het niet. Ik kijk op livestreams

11 oktober 2012 om 19:52

@lafrance

Je weet de tv gids van sport1 niet volgens mij. PSG wordt haast elk weekend op sport1 uitgezonden. Zo ook tegen Bordeaux.

En op Champions League avonden worden alle wedstrijden van de Champions League die avond live uitgezonden op sport1.

Voor 15 euro in de maand (bij sommige acties eerste half jaar zelfs 5 euro) kan je de premier league, bundesliga, ligue1, primera division, serie A en Belgisch voetbal bekijken. Dan heb je elk weekend topvoetbal in HD. En als je ook andere sporten leuk vind is dat er ook.

12 oktober 2012 om 09:11

Je heb gelijk,ik heb ook geen Sport 1. Ik zoek altijd de streams af om Paris-sg en Real Madrid wedstrijden te bekijken. Ik zit er wel aan te denken dus ik denk dat ik gewoon zo'n actie afwacht.

11 oktober 2012 om 14:53

Nou ik keek laatst een wedstrijd van PSG tegen Om.
Ik zag alleen de laatste 30 minuten, maar het was drie keer niets wat PSG liet zien.

11 oktober 2012 om 10:12

Leuk om te zien dat ze daar in Parijs aardig presteren, het blijft echter jammer dat een speler als Zlatan, T. Silva in een relatief minder sterke competitie spelen. Die mannen kunnen veel en veel beter, maar gaan puur voor het geld, met een mooi excuus dat ze mee willen doen aan dit ''project''...

11 oktober 2012 om 16:52

gun andere competities ook om sterker te worden, spanje en engeland ben ik wel zat, lekker verspreiden die sterren

11 oktober 2012 om 17:30

die mannen waren praktisch gedwongen om AC te verlaten he

11 oktober 2012 om 13:05

de achterhoede bestaat niet uit Silva en Alex maar uit Silva en de kapitein Sakho. Sakho was de laatste wedstrijd geblesseert/geschorst waardoor Alex nog eens mocht spelen en Jallet de aanvoerder werd.

11 oktober 2012 om 17:59

ik vindt falcao beter dan zlatan ibrahimovic je kan wel zeggen hoe ze spelen maar het gaat uiteindelijk toch om de punten

14 oktober 2012 om 10:41

Falcao is dodelijker in de 16 dat is waar maar daar stopt het.
Ibra bepaalt een wedstrijd en kan heel de verdediging uit balans brengen. Hij is ook de baas op het veld en kan de team extra motiveren. En kan voraan overal meespelen en passen.
Falcao is daar niet zo goed in.

14 oktober 2012 om 15:29

Kijk dat is jou mening maar in 15 wedstrijden 17 goals dat zegt genoeg.

15 oktober 2012 om 12:16

Tja, 10 doelpunten uit 8 wedstrijden van Zlatan voor PSG is wat dat betreft inderdaad niet zo goed...

Het zijn gewoon allebei toppers, Falcao iets meer een pure spits/afmaker, Zlatan completer en meer een persoonlijkheid.

19 oktober 2012 om 13:43

Ja daar gaan we weer! appels en peren!

Je kan deze spelers niet vergelijken. 2 totaal verschillende spitsen.

11 oktober 2012 om 18:18

Zou me niets verbazen als PSG in de winter gaat proberen Falcao op te pikken. Als Lucas er dan ook nog bij komt hebben ze individueel bizar veel klasse op het veld staan. Ik zie ze dan wel hoge ogen gooien in de CL, als we ervanuit mogen gaan dat ze overleven.

11 oktober 2012 om 23:48

Waarom ga je daar al vanuit, ze verliezen ook van porto, nou ook geen dederende europese top, op papier een goede ploeg is leuk, maar tis fijner als ze het ook in het veld laten zien.

13 oktober 2012 om 15:13

Ik vind één uitslag tegen FC porto zo nietszeggend. Bayern verloor toch ook van die wit-russen? Begrijp me niet verkeerd ben absoluut geen fan van Psg, of de werkwijze van dergelijke clubs, maar ik kan ook niet ontkennen dat ik het leuk vind om zóveel topspelers bij elkaar te zien in één team. Alleen ben ik wel benieuwd of Ancelotti er een geheel van kan maken, als het überhaupt mogelijk is een team met Zlatan een geheel te maken..

Maargoed, ik ga er niet automatisch van uit dat ze hoge ogen zullen gooien, ze zullen eerst moeten overleven( we weten allemaal hoe een vergelijkbaar team als Man C het vorig jaar is vergaan), als dat lukt dan zie ik ze nog wel de halve finales halen.

14 oktober 2012 om 10:24

Voor de mensen die nog nooit Sport1 gehad hebben. Voor 15 euro heb je 3 maanden Sport1. Je moet echter wel aan het begin van de 3e maand, indien je je abonnement wilt opzeggen, dit aan Sport1 laten weten.
Dus wanneer je elk weekend live topvoetbal wilt zien, is dit zeker een aanrader. Ik heb het ook gedaan. Je kunt echter maar een keer gebruik maken van deze actie.
Op deze link staat meer informatie: http://www.sport1.nl/voordeel/?utm_source=sport1.n... Succes ermee!

Reageer

Je kunt niet reageren op oude documenten.

Voetbalzone video

Paris Saint-Germain

Selectie
Actuele wedstrijden

19 fans
Coach, 54 jaar
SeizoenClub
2009-2011 Chelsea
2001-2009 AC Milan
1999-2001 Juventus
1996-1998 Parma
Laatste voetbalnieuws

'PSG kiest voor Capello als tussenpaus en plant toekomst met Wenger'

Paris Saint-Germain hoopt volgend seizoen een nieuwe stap te zetten richting de Europese top, maar wie moet het elftal bij de hand gaan nemen? Het is vooralsnog niet duidelijk. Carlo Ancelotti...Lees verder

In de wandelgangen

Woensdag 19 juni
Galatasaray dreigt slachtoffer te worden van de dadendrang van AS Monaco. Lees verder

Clubexperts

Actueel
Populair
Klassiekers
Titel
Beoordeling
Titel
Beoordeling
Titel
Beoordeling

Online Soccer Manager

Online Soccer Manager OSM

(Advertorial) Word nu ook manager van je favoriete voetbalclub. Laat de wereld zien dat jij de beste manager bent! Meer...

Voetbalzone is wettelijk verplicht toestemming te vragen voor het gebruik van cookies. Deze hoef je eenmalig te accepteren. Wij maken gebruik van functionele cookies en cookies voor het beheer van webstatistieken, advertenties en social media. De cookies bewaren geen persoonsgegevens en zijn dus niet aan een individu te koppelen. Klik op accepteren als je al geïnformeerd bent over het gebruik van cookies. Meer weten over cookies en hoe je deze uit kunt schakelen?
Pagina gegenereerd in 0.2207031 seconden.