'Het is verrassend om Real Madrid al acht punten achter ons te zien staan'
Voor zaterdag staan er vier wedstrijden in de Primera División op de rol, maar voetbalminnend Spanje kijkt uit naar zondagavond. Om 19.50 begint in het Camp Nou el Clásico: het treffen tussen koploper Barcelona en regerend landskampioen Real Madrid. De hoofdstedelingen hebben al acht punten minder dan de aartsrivaal en kunnen zich een nederlaag niet permitteren.

Sergio Busquets, middenvelder van Barcelona, weet dat de druk op de bezoekers ligt. "Het is verrassend om ze al acht punten achter ons te zien staan", zei de international. "Maar de competitie duurt nog lang en er zijn nog veel punten te halen. Real Madrid heeft een geweldig team, dat iedere wedstrijd kan winnen. Vorig seizoen zetten ze al een indrukwekkende reeks neer en dat kunnen ze dit seizoen opnieuw doen."
Busquets zal op het middenveld de nodige duels moeten uitvechten met Xabi Alonso, die gebrand is op een goed resultaat: "We weten dat de punten die we in onderlinge wedstrijden kunnen halen heel erg belangrijk zullen zijn", zei de Real-spelmaker. "We weten dat we slecht zijn begonnen aan het seizoen, maar doen er alles aan om ons terug te vechten. We willen dit seizoen opnieuw prijzen winnen en weten wat we zondag moeten doen."
Meer nieuws
- Lukaku: ‘Ik stop met het spelen als een jongen, ik ga spelen als een man’
- PSV legt derde speler in vier dagen vast: Van Osch tekent voor drie jaar
- Spanje niet op zoek naar afslachting: ‘We hebben respect voor Tahiti’
- In de wandelgangen (4/9): Chelsea wil binnen 24 uur duidelijkheid hebben
- ‘Met Neymar moet je overal op voorbereid zijn, daarom rekende ik erop’
Clubnieuws
- ‘Met Neymar moet je overal op voorbereid zijn, daarom rekende ik erop’
- Sparta Rotterdam haalt rechtsback uit gouden Ajax uit 1995 binnen
- Clubarts Barcelona: ‘Misschien moet Neymar een kilo of twee aankomen’
- Opvallende handtekening De Gea: 'We zien elkaar in Manchester'
- 'Het ziet er vaak uit alsof Iniesta tegen kinderen speelt, zo simpel lijkt het'
Reageer
Je kunt niet reageren op oude documenten.
Barcelona




In de wandelgangen
Donderdag 20 juniHet wordt buigen of barsten voor Chelsea, als het om Edinson Cavani gaat. Lees verder
Uitgelichte documenten
Het gejok van Pot en de blunder van Van Gaal in Israël
Een plaats bij de eerste vier in Brazilië is helaas een utopie, even groot als de ridicule eis van een Europees kampioenschap voor het fletse en wispelturige Jong Oranje. Lees verder
-
Overmars is duidelijk over Maher: 'Ajax heeft andere prioriteiten' (48000+ pageviews)
-
Bayer Leverkusen schrikt van vraagprijs Ajax: ‘We vinden het vrij hoog’ (40000+ pageviews)
-
Maher kan Ajax vergeten na telefoongesprek Overmars (38000+ pageviews)
-
Update: Van Dijk arriveert in Glasgow en lijkt snel te tekenen bij Celtic (38000+ pageviews)
-
PSV strikt tweede middenvelder in drie dagen: Naciri tekent contract (37000+ pageviews)
Clubexperts
-
De Russische BalotelliDoor Koni020 (14 reacties) -
Epidemie in stad der arrogantieDoor Erben (91 reacties) -
Kalm aan en rap een beetjeDoor Fiorenza (16 reacties) -
Nicky Hofs als jeugdtrainer? Dat moet je niet willen!Door JayWest49 (13 reacties)
Bekijk onze Clubexperts
-
De Russische BalotelliDoor Koni020 (14 reacties) -
Kalm aan en rap een beetjeDoor Fiorenza (16 reacties) -
Nicky Hofs als jeugdtrainer? Dat moet je niet willen!Door JayWest49 (13 reacties) -
Epidemie in stad der arrogantieDoor Erben (91 reacties)
Bekijk onze Clubexperts
-
Zeg NEE tegen KuytDoor PersianGooner (541 reacties) -
De Engelse Premier League: de ongelegen waarheidDoor PersianGooner (383 reacties) -
Omgaan met Ajax-haat voor gevorderdenDoor Ajacied023 (321 reacties)
-
Heb medelijden met Ajax(supporters)Door Maartenl (314 reacties)
Bekijk onze Clubexperts
Online Soccer Manager
(Advertorial) Word nu ook manager van je favoriete voetbalclub. Laat de wereld zien dat jij de beste manager bent! Meer...








niemand had natuurlijk dit verwacht 8 punten in october al achter op barcelona
anyway hoop op een aanvallend spelende Real in camp nou tegen Barcelona
liever aanvallend spelen en een wereldpot van maken dan verdedigend spelen en een gelijkspel uithalen...
Winnen moeten we zoiweso anders 11 punten...
Winnen moeten ze niet, het zou alleen goed uitkomen. Bij een gelijkspel blijft het gat gewoon acht punten, hoewel Barcelona dan de morele winnaar zal zijn.
Een gelijkspel zou ook niet zo een slechte resultaat zijn voor Real. Enkel verliezen mag niet. Verschil van 8 punten valt nog mee, maar 11 is gewoon te veel.
Het zal in ieder geval heel spannend worden. Barcelona wilt Real een mentale tik geven en Real wilt de 8 punten verschil verminderen.
Ik moet er eigenlijk over ophouden maar, punten verschil hoort ook minder te zijn als je wedstrijden Osasuna - Barcelona en Sevilla - Barcelona bekijkt.
Maar goed dat is gebeurd en aan het einde van de rit word duidelijk hoe cruciaal deze wedstrijden waren.
Het is duidelijk, Real Madrid moet en Barca mag. Ik verwacht niet dat Barcelona afwachtend gaat spelen vooral niet in eigen huis, de achilleshiel is toch echt wel de verdediging dus achterover leunen lijkt me een stomme zet.
Ach een classico is altijd beladen, maar Real kan nu dit moment gebruiken om in te lopen op Barca, jammer van de afwezigen bij Barca anders hadden zij zeker kunnen stunten ben bang dat Real dit gaat winnen, zij zullen vechten als leeuwen. Mourinho dekt zich in je zal zaterdag weer een underdogreactie krijgen van hem.
Barça stunten? Barça speelt thuis en heeft met een fitte basiself nog steeds het beste team ter wereld.
Als er een club is geweest die gestunt heeft de afgelopen clasico's dan is het Real Madrid wel. Hoe vaak hebben ze het Barca moeilijk gemaakt? Hoe vaak hebben ze van Barca gewonnen? Niet bijster veel dus.
Real Madrid zal ook gewoon moeten als ze nog wat willen, want, ondanks dat het voetbal blijft, is elf punten een enorm gat en zal je dat ook niet zomaar overbruggen en ben je bijna compleet afhankelijk van Barcelona, want ik zie Barça ook niet zo snel punten laat liggen tegen ploegen als Getafe e.d. tenzij ze een slechte dag hebben. Real Madrid zal na deze wedstrijd, ongeacht de uitslag, gewoon zo veel mogelijk moeten winnen en geen punten laten liggen tegen kleine ploegen. Alleen tegen Atletico Madrid of Sevilla kan je je het misschien nog veroorloven maar zelfs dat betwijfel ik.
Kortom, Real Madrid moet de aanval zoeken en Barcelona zal wel lekker tikken en uiteindelijk zullen er ook wel goals vragen maar gezien de belangen die zo vroeg al op het spel staan zal het een interessante wedstrijd worden.
Andere kant kan ook zijn dat Real Madrid denkt het met een counterspelletje wel te redden, Barcelona het geen ruk kan schelen en er 90 minuten lang geen donder gebeurd.
Het record gaat verbroken worden zondag mark my words 7 opeenvolgende overwinningen in de competitiestart wat nog nooit voorgekomen is bij barcelona Visca Barca
Oke wat heeft dit nou te betekenen? Ineens enkele dagen voor de Clasico doen Barca-spelers hun zegje over de wedstrijd en ze reflecteren allemaal naar het verschil van 8 punten. Is dit een media-aanval van Barca-spelers richting Madrid-spelers? Proberen via de media meer druk op de spelers van Madrid te zetten?
@jantjebosma
Wat zijn dat voor een theoriën van jou? het is toch ook een feit dat ze een voorsprong hebben van 8 punten en dat de druk bij Madrid ligt. Maargoed ik zal het misschien niet allemaal begrijpen.
Dat doet de media dus zelf : elke Barca-speler zal deze week gevraagd geweest zijn of het hen verrast om 8 punten voorsprong te hebben op de vooravond van de classico.
Als hierdoor meer druk op real wordt gezet, dan moet je de media daarop aankijken, een speler van Barcelona kan het niet helpen dat een journalist een vraag stelt m.b.t. de voorsprong.
hoezo is xabi alonso de spel maker vz
Zonder puyol en pique geef ik madrid een kans zeker als de scheids weer eens niet voor
Overtredingen fluit van alonso,marcelo,ramos en pepe of een cadeau krijgen door gestuntel. Barca wint 3-1
Visca barca
Kom op Barcelona, maak ons trots en geef Real Madrid weer voetballes! Ik denk een 2-1 overwinning voor Barca!
Het word beslist door fouten van Marcelo/arbeloa vs de cv,s van Barcalona denk ik deze wedstrijd
Barcelona eindigde vorig jaar met 91 punten. real met 100
het jaar daarvoor had Barcelona 96 punten en real 92
natuurlijk is het een lang seizoen, kunnen er zware blessures optreden bij sleutelspelers etc..
maar ik denk dat dit seizoen beide ploegen weer rond dit totaal zullen liggen.
38 wedstrijden per seizoen. stel je wint als ploeg zijnde elke wedstrijd. heb je 114 punten.
Als je ziet dat real vorig jaar al met 100 punten kempioen was, denk ik dat het nu niet meer mogelijk is om die 100 punten te behalen ( kan wel)
vorig jaar verloor barcelona 23 punten en real 14 punten
het jaar daarvoor verloor barcelona 18 punten en real 22 punten
dus stel dat het dit jaar ook daar ergens tussen zal liggen. Real heeft er al 8 verloren... en barcelona nog niks. als barcelona morgen wint.. dan betekent dat real al 11 punten verloren heeft.... en beide ploegen zullen gedurende het seizoen ook wel wat punten laten liggen, waardoor ik denk dat Barcelona toch als eerste zal eindigen als ze morgen winnen... maar om nu al te zeggen dat het al voorbij is, nee dat niet... maar als real morgen verliest, dan hebben ze al bijna evenveel punten verloren als vorig jaar na 38 wedstrijden... en als je dan ziet dat barcelona de laatste zoveel jaar al rond gem. rond de 94 punten eindigt.. dan zal het dit jaar wellicht ook zo zijn...
natuurlijk puur hypothetisch dit allemaal....
Barca staat 8 punten en ik zou graag een Barca met lef willen zien die graag op 11 punten voorsprong wil komen. Aangezien de verdediging in de lappenmand zit pleit ik gewoon voor een 3-4-3. Alves,mascherano en Alba achterin. Busquets kort voor de verdediging of zelfs bij balbezit tegenstander er tussen. (al zal Real niet veel balbezit hebben denk ik). Xavi, Cesc, Iniesta en Messi kunnen Real helemaal scheel tikken. Geflankeerd door de snelle Pedro en Sanchez.
Misschien gevaarlijk in de tegenaanval maar er staan snelle verdedigers en er moet gewoon snel druk vooruit worden gezet. Aan de andere kant met dit middenveld moet je zelf ook in staat zijn om 2 goals of meer te maken vind ik. Barca staat toch 8 punten voor. 3-4-3 is niet nieuw voor ze dus risico kunnen ze best nemen vind ik. Als Barca zelf vol op de aanval gaat zal Real er niet aan te pas komen. Je moet ze juist van je eigen goal weghouden omdat de verdediging niet al te sterk is.
Real moet, wij mogen, alsnog vind ik dat we gewoon voor de volle winst moeten gaan in het eigen Camp Nou, al is de defensie wel gehandicapt momenteel, ik weet niet wat Tito in gedachten heeft maar ik zou de jonge Bartra opstellen als Pique het echt niet red, Song vind ik echt heel goed maar hij is gewoon geen verdediger..
En de aanval van Real is levens gevaarlijk, ze maken echt geen grap, zeker CR7 niet, die is echt in topvorm de laatste weken dus hoe meer we de bal in de ploeg houden hoe beter, ik vraag me echt af hoe Tito t gaat neerzetten maar ik heb wel vertrouwen in hem, tot nu toe heeft hij nog geen punt verloren in de Primera Division terwijl het er enkele keren zeker naar uit zag!
We zullen het morgen zien, het belangrijkste is dat we winnen, geen gelijkspel en Zeker geen verlies ..