Voetbalzone

Van Gaal wil geen BeNeLiga: ‘Ik denk dat de KNVB er ook zo over denkt’

Vrijdag, 5 oktober 2012 om 13:53

Louis van Gaal is geen voorstander van een BeNeLiga. Roland Duchâtelet, voorzitter van Standard Luik, opperde donderdag weer het idee van een samensmelting van de Nederlandse en Belgische competitie. Er is al veel en vaak gesproken over een samengaan van beide voetballanden, maar wat bondscoach Van Gaal betreft wordt zo’n plan nooit geconcretiseerd. Dat zei hij vrijdag aan NUsport.

Bekijk de voorpagina voor het laatste nieuws.

5 oktober 2012 om 13:54

De arrogantie druipt er weer van af.. Typisch Nederlands om te denken dat ze wel even gemakkelijk van Kortrijk, GBa etc zullen winnen.

5 oktober 2012 om 13:58

Dat is het punt niet, het punt is dat die clubs die jij noemt geen verbetering zijn tov bijv nec, roda, groningen.

5 oktober 2012 om 14:04

Ik wees alleen op de arrogantie die er weer getoond werd. Hele discussie over beneliga kan me niet boeien.

5 oktober 2012 om 14:12

Dus iemand maakt een duidelijk punt, dat bv. NEC Roda en Groningen sterker zijn dan Kortrijk en GBA en dat kan je niet boeien, maar je wilt toch even zeggen dat het arrogant is.. Wat is er arrogant aan? Vind jij dat Kortrijk en GBA dan niet minder zijn dan Roda en Groningen?

5 oktober 2012 om 15:04

Tim je hebt gelijk, 101 keer gelijk.

5 oktober 2012 om 15:11

Waar zie jij arrogantie dan? Het is gewoon de realiteit dat de begrotingen van nederlandse clubs groter zijn dan die van de belgen en dat naast Anderlecht, club brugge, standard luik, racing genk en mischien aa gent geen enkele club een meerwaarde zou zijn tov onze middenmoters omdat deze simpelweg groter zijn.

5 oktober 2012 om 15:40

Ik zie hier geen arrogantie maar de realiteit.

van Gaal maakt een duidelijk punt waar ik me goed in kan vinden en waar hij zijn gedachtes even duidelijk maakt. Dus we mogen niets meer zeggen omdat jij het arrogant vindt? Beetje gek

5 oktober 2012 om 13:58

Het gaat ook om het financiele. Er komen echt niet meer sponsors. Ik denk juist minder omdat veel clubs in een divisie lager moeten spelen en dus minder aantrekkelijk worden.

5 oktober 2012 om 14:04

Wat dacht je van de afstanden? Dat kost ook geld voor de neutrale supporter. En met de CL wordt dat veel minder leuk waar je normaal naar uitkijkt naar de 2 Nederlandse clubs en Nu wordt het max 1 waarschijnlijk.

5 oktober 2012 om 14:16

de afstanden? alsof een ritje naar brussel zo anders is als naar groningen rijden voor iemand uit brabant? bijna in elk ander land behalve Bene is de afstand groter en wordt er gewoon gereisd, en hier wordt gezeurd over 50 tot 100km extra.

ja er komt misschien niet meer sponsoren, en nee belgische teams zullen in het begin niet al te sterk zijn. maar wat boeit dat? neem de bundesliga als voorbeeld waar in het hedendaag de mindere ploegen het steeds beter doen. betere teams trekken mindere omhoog - a fact! waar de betere teams zich weer op moeten anticiperen.

de Bene liga 1 en 2 zijn goede ideeen omdat jullie als kleine landen een eenheid moeten vormen anders zul je nooit ver komen in de CL of Uefa. aan talent is geen gebrek - maar aan uitdaging wel. en op dit moment is een samengaan met belgie de enige hoop op een goede uitdaging en dan zal binnen 10 jaar de Bene liga een competitie zijn waar je bang van wordt.

5 oktober 2012 om 14:25

Afstanden oke, maar PSV en Ajax zijn gewoon goede ploegen die het ook ver kunnen komen in de Uefa. Is het niet jammer dat de mindere ploegen uit de Eredivisie verdwijnen? Ik zou het persoonlijk jammer vinden als de Beneliga een feit zou worden.

5 oktober 2012 om 14:35

Voor een Grunn supporter en ook voor onze buren aan de west kant worden het wel veel meer kilometers.. beetje dom geredeneerd van jou, want brabant ligt dichter bij Belgie en de Noordelijke clubs moeten dan vaker richting het zuiden reizen
Maar goed.. On topic

Hoop ook niet dat die Beneliga er komt, hoe zou dat dan moeten met de Europese plekken.. denk echt niet dat als er 2 Nederlandse clubs of Belgische club eerste en tweede worden dat die dan naar de CL gaan en dat het verliezende land dan niet mag deelnemen aan de Cl.

Laat die Belgen hun eigen broek maar ophouden en lekker met hun eigen competitie spelen, ik zit er zeker niet op te wachten om naar Kortijk te reizen.

5 oktober 2012 om 14:01

Het gaat erom dat je beter moet worden om dit te realiseren indien dit niet het geval is heeft het geen zin om het realiseren

5 oktober 2012 om 14:04

mja het lijkt arrogant maar ze hebben gelijk.. we staan hier in belgie niet zover als het
nederlandsvoetbal.. dus waarom zouden ze?

5 oktober 2012 om 14:28

nee, dat heet nederlands realisme.

5 oktober 2012 om 14:55

Als de discussie je niet interesseert waarom reageer je dan? Hiermee geef je dus eigenlijk aan dat je een niet inhoudelijk reactie hebt geplaatst. Sommige mensen zijn zo grappig. xD

5 oktober 2012 om 17:09

Staat los van arrogantie vriend. De Nederlandse competitie is simpelweg sterker dan die van de Belgische. Voor Belgische clubs zou het misschien ideaal zijn, maar ik zie ook het nut er niet van in wat voor toegevoegde waarde dit voor de Nederlandse clubs zal hebben.

5 oktober 2012 om 17:40

Jij heb gelijk nederlanders denken ze kunnen de wereld aan? vooral gister met psv die winnen van een b elftal ze denken gelijk ze zijn nu een europeze subtop mijnhemel zeg ook voor het ek het ek was nog niet eens begonnen en mensen riepen al dat nederland het zou winnen nou die werd hard afgestraft met 0 punten en weetje wat? ik was blij ook hou niet van zulke mensen die denken alles te zijn maar het totaal niet zijn.

5 oktober 2012 om 14:00

Ik heb gister al uitgelegd dat het helemaal niet kan. Je zal hierdoor gezamenlijk veel CL plaatsen verliezen , dus heel veel CL miljoenen.

5 oktober 2012 om 14:00

Je krijgt meer concurrentie in de hoogste divisies waardoor de competitie dus sterker wordt dan hij nu al is. Aan de andere kant spelen er wel veel clubs een divisie lager dan dat ze nu spelen, maar je krijgt er wel beter voetbal voor terug dus..

5 oktober 2012 om 14:03

mja, het zou meer voordelen hebben voor de belgische clubs dan voor de nederlandse..

laat ons eerst beginnen met het vernieuwen van onze stadion, voetbalvisie en de commerciele
activiteiten rond ons voetbal.. het zou wel winstgevend zijn deze formule, maar zoals
jullie nederlanders hier niet voor openstaan kan ik jullie alleen maar gelijk geven..

het lijkt me een hopeloze reddingsactie van het belgisch voetbal..

5 oktober 2012 om 14:04

Eerlijk gezegd word ik hier doodziek van, Beneliga wat een lachertje ,

Nederlandse Competitie moet Nederlands blijven, wat moet Belgie in ons land? (alleen maar goed voor hun ervaring etc?)

Nee geen Beneliga AUB

5 oktober 2012 om 14:10

Je zou dan ook niet een competitie moeten maken met alle clubs samen maar gewoon 8 beste van nederland en 8 beste van belgie. De rest naar een competitie daaronder om zo die competitie ook sterker te houden!

5 oktober 2012 om 14:11

dus bijvoorbeeld voor nederland en belgie

ajax
feyenoord
psv
twente
az
vitesse
utrecht
heerenveen
Anderlecht
Brugge
Genk
standaard luik
zulte
Gent
Kortrijk
Mechelen

5 oktober 2012 om 14:20

Dat zou nep zijn zeg.. Dan spelen clubs als Utrecht en ADO dus nooit meer tegen Ajax.. Speelt NEC nooit meer tegen Vitesse... Heracles niet meer tegen Twente.. en zal ik vooral Nac, Heerenveen en Groningen gaan missen, want die horen er gewoon bij voor mijn gevoel..
Je kunt ze trouwens wel samengooien, maar dan moeten wel de beste teams in de hoogste competitie.. Niet gaan afspreken dat wanneer er een Nederlands team degradeert er per se een Nederlands team moet terugkomen.. en andersom.. Maar hoe langer ik erover nadenk hoe minder voordelen het heeft..
Nederland verliest een hoop mooie wedstrijden en België waarschijnlijk ook (ken de derby's en rivalen daar niet echt). Daarnaast verliezen we als geheel Europese plaatsen en schat ik de kans klein in dat bijvoorbeeld Anderlecht kampioen wordt, waardoor er geen Belgische teams in de Champions League komen. Niet arrogant bedoeld, maar ik schat PSV en Ajax gewoon een stukje hoger in.
Het is dus een leuk idee, maar uiteindelijk niet leuk genoeg lijkt me.

Edit: 8 is meer dan 6.. Klopt mijn tekst niet meer helemaal... Maar het principe blijft het zelfde..

5 oktober 2012 om 15:05

@tim101 Je hebt helemaal gelijk. Ik kijk veel liever naar Vitesse-nec, Nac-willem II dan naar Gent tegen Brugge ofzo. Sowieso wedstrijdjes van die belgen boeien me echt niet, zelfs niet als ze in bij ons in een competitie spelen.

Het klinkt allemaal leuk, we moeten groter want we moeten concurreren met de Engelsen. Maar als je reëel bent, weet je dat die slag is bij voorbaat verloren. Dan kijk ik liever naar leuke wedstrijden tussen Nederlandse teams.

5 oktober 2012 om 16:42

Zou heel oneerlijk zijn tegenover de nederlandse ploegen om net zo veel belgische als nederlandse ploegen toe te laten. Nederland heeft recht op 3/5 van de ploegen, als je het verdeeld naar het aantal inwoners per land. Dit lijkt mij de eerlijkste verdeling. Nederland heeft 6 miljoen inwoners meer. Je kan het toch niet maken om zoveel mensen teleur te stellen. Het zou ook heel raar zijn als, bijvoorbeeld, de nederlandse met de duitse competitie zou samengaan, en nederland ook 8 clubs van de 16 mocht leveren. Beetje extreem voorbeeld, maar dat is wel wat er dan gebeurd....

5 oktober 2012 om 14:22

Ja ik vraag me dan ook af hoe het haat met verdelen van de plekken om Europees voetbal. Als je dan keer rampseizoen hebt dan bestaat de kans dat geen enkele Nederlande club Europees speelt. Lijkt me dus niet verstandig. Misschien is het beter om een bekercompetite op te zetten met de betaalde clubs uit Nederland en Belgie en dat je daar bijvoorbeeld een flink bedrag mee kan winnen. Hoe verder je komt hoe meer geld je kan krijgen.

5 oktober 2012 om 14:25

Ik ben er eigenlijk niet zo negatief over, volgens mij zal er alleen al veel internationale aandacht (en dus ook internationale sponsor aandacht) komen om het ''revolutionaire'' idee van twee voetbalcompetities die samen gaan. Daar valt denk ik veel uit te halen op commercieel gebied. Terwijl er nu buiten de landsgrenzen 0,0 interesse is in onze competities.

Wat mij betreft zou de Beneliga wel uitsluitend gelden voor het hoogste niveau, voor een Eerste Divisie (huidige Jupiler League) verspreidt over twee landen zie ik alleen maar nadelen.

Ik snap dat de meeste mensen alleen al uit een soort van nationalisme sceptisch zijn, maar zoiets biedt veel meer mogelijkheden dan je op voorhand zou denken, veel meer topduels per jaar, waardoor er meer publiekelijke belangstelling ontstaat en de stadionbouw in een boost kan komen.
Zelfs de infrastructuur zou flink verbeterd kunnen worden, de falende HSL Fyra zou het ideale verbindingsplatform voor veel mensen kunnen zijn die vanuit Nederland naar België willen reizen om een wedstrijd van hun club te bezoeken.

Ik zie veel mogelijkheden.

5 oktober 2012 om 14:42

De nederlands en belgische ijshockey competities zijn enige jaren geleden ook samengevoegd, met als dieptepunt dat 2 van de 3 Belgische ploegen voor dit jaar zijn afgehaakt vanwege uiteenlopende redenen waaronder hun spek en bonen rol en hoge kosten om toch op dat niveau mee te doen.

Het lijkt misschien wel mooi om het avondje Rkc-ajax te vervangen door Ajax-anderlecht maar misschien niet door het samenvoegen van competities op basis van gelijkwaardigheid, ieder 8 of 10 ploegen maar gewoon het merk Eredivisie houden, en Belgische topclubs die dat graag willen, gewoon bij ons laten meedoen? (zoals nu Herentals in de ijshockey eredivisie 2012-2013)

5 oktober 2012 om 15:02

Beneliga.
Gratis bord op schoot voetbal 7 uur.
Gelijkhouden TV rechten.

We willen niks veranderen, alles moet maar blijven zoals het was.

Maar wel blijven janken dat we Europees gezien steeds verder achterop raken met het Nlse clubvoetbal.

5 oktober 2012 om 15:07

Linksom of rechtsom, we raken toch wel achterop. Voetbal draait tegenwoordig namelijk alleen om geld, en ook met de Beneliga ga je niet genoeg geld generen om te concurreren met de grote landen. Doe mee maar gewoon leuk voetbal in Nederland in plaats van een commercieel gedrocht als de Beneliga.

5 oktober 2012 om 15:15

Willen we nog mee kunnen komen dan gaat het PSV + Ajax in de Bundesliga worden.

5 oktober 2012 om 15:52

Wat een bullshit! PSV en Ajax in de Bundesliga!? Ik den toch dat de clubs en de supporters liever meedoen om het kampioenschap in Nederland, dan strijden om de plaatsen in de middenmoot van de Bundesliga. En denk je echt dat Ajax en PSV dan meer inkomsten gaan generen. Ik betwijfel het.

Maar als PSV en Ajax dat willen gaan ze hun gang maar, dat betekent namelijk meer kansen voor Feyenoord om kampioen te worden.

5 oktober 2012 om 17:24

Dan wordt PSV een klein clubje in de Bundesliga, alleen Ajax en Feyenoord hebben het achterland om wat in de bundesliga te kunnen bereiken!

5 oktober 2012 om 16:35

Laten we beide competities maar gewoon gescheiden houden.
Qua infrastructuur ben ik jaloers op de Nederlanders maar daar blijft het dan ook bij...
Ik denk dat wij als Belgen ook niet echt zitten te wachten op clubs als Roda JC, PEC Zwolle, Willem II, Heracles Almelo en noem maar op. De enige clubs die ook echt een meerwaarde zouden bieden zijn Ajax, Feyenoord, PSV en Twente. Eventueel AZ ook nog... Als je ziet dat spelers, die hier in de competitie bij bescheiden clubs niet aan de bak komen, gewoon topschutter worden in de Nederlandse competitie.
Daar stel ik me dan toch vragen bij. Of ligt het gewoon aan de matige verdedigers in de Eredivisie?
Neenee, laat het maar gewoon zoals het is!

5 oktober 2012 om 17:03

Roda, PEC zwolle, willem 2 en Heracles zijn nu net de clubs die eventueel af zouden vallen.. Clubs als Heerenveen, Groningen, Utrecht en Vitesse, zouden een absolute meerwaarde zijn voor de belgische competitie..daarentegen zijn voor NL alleen Anderlecht, Genk, Standaard Luik en Club Brugge een meerwaarde. Mischien moeilijk voor de belgen om toe te geven, omdat ze altijd om een of andere reden een afkeer hebben op alles wat uit NL komt, maar de Nederlandse competitie is in de breedte natuurlijk veel sterker dan de Belgische...

5 oktober 2012 om 17:19

We hebben de belgische competitie niet nodig. Hoeveel mensen volgen de belgische competitie? Niemand waarschijnlijk. Hun voetbal is niet aantrekkelijk genoeg en in de eredivisie heb je nu steeds meer betere teams en daardoor wordt de eredivisie steeds spannender dus ik ben tegen.

5 oktober 2012 om 17:20

Alleen een competitie met

Anderlecht
Standaard
Gent
Genk
Club Brugge
Psv
Ajax
Feyenoord
Twente
Az

zou zeer goed voor het niveau zijn, maar een competitie van 10 is te klein en teveel clubs worden gedupeerd. Maar zo een competitie is echt van een zeer hoog niveau(minimaal Serie A, ik weet wel dat het geen niveau Inter of Juve is maar hier tussen loopt ook geen Cagliari of Pescara) en dit moet wel de grote sponsors aantrekken. Wat zeggen jullie??

5 oktober 2012 om 18:24

Mwa, als je Gent, Genk en AZ met deze competitie mee laat spelen, kun je net zo goed Vitesse en Heerenveen mee laten spelen, en mischien ook nog wel Groningen..leg bijvoorbeeld de begrotingen van Genk en Gent maar eens naast die van Heerenveen en Vitesse, en je weet genoeg..

5 oktober 2012 om 18:32

Ja maar Genk,gent en AZ zijn (ex)topclubs der lage landen. Die andere 3 trekken geen sponsors aan en hebben totaal geen naam in het buitenland (of Jordania moet Gazprom hoofdsponsor van de competitie maken natuurlijk!)

5 oktober 2012 om 19:11

Sorry hoor, maar Genk en Gent hebben ook totaal geen naam in het buitenland. AZ heeft het een paar keer erg goed gedaan, dus die naam is zeker wel bekend, maar kgent en Genk?...en dat Heerenveen geen sponsors aantrekt klopt ook niet. Tot voor kort had het de grootste sponsorclub van Nederland. Deze is nu minder geworden door de crisis, maar als de economie weer aan gaat trekken, zal Heerenveen daar weer van profiteren. Groningen heeft ook een begroting van rond de 17/18 miljoen, dus ook hier veel sponsors, dat kan namelijk niet anders. En mischien weet jij wat de begroting van Genk en Gent is, maar het zou mij verbazen als dit veel meer dan Groningen (17/18) of Heerenveen (23) is...

5 oktober 2012 om 17:29

Het is niet door een Bene-liga dat we de kloof een beetje gaan dichten met de grote competities maar wel door een doorgedreven financial Fairplay. Vb. Anderlecht (zo goed als schuldenvrij) verliest met 3-0 van Malaga (nr 3 van Spanje). Malaga heeft 200 miljoen euro schulden maar koopt aan begin van dit sezoen wel nog voor miljoenen aan nieuwe spelers. Zolang als deze oneerlijkheid bestaat zullen we blijven achterop hinken. Zowel Belgie als Nederland!

5 oktober 2012 om 18:00

we moeten trots zijn op onze competitie, dit is een mooi land, goede clubs en een paar hele goede spelers. Ik vind dat deze competitie goed is en dat hoef ik niet te delen. Van Gaal denkt er ook ongeveer zo over.

5 oktober 2012 om 18:30

De Nederlandse voetbalcompetitie evolueert langzaam tot een 'draft-competitie'. Een jaar schitteren en je bent voor een appel-en-een-ei weg naar een betere competitie. Zelfs de middelmaat kan het veroorloven een buitenlands avontuur te ambieren omwille van de financiele positieverbetering en avontuur.
En het is net in welke context je het zet. Als je kijkt naar de opkomende markten, die gaan langzamerhand ook dusdanig financieel en professioneel verbeteren dat ook 'zij' aan de betere spelers uit onze competitie zullen gaan trekken. Denk alvast aan Oekraine, Rusland & Portugal, maar ook China, Brazilië & Polen.
Ik zie al jarenlang met lede ogen aan de schifting tussen de Europese topploegen en de Europese (subt)top. De opkomst van nieuwe landen zal die schifting alleen nog maar vergroten.

De centrale vraag is: "waar willen we over 10, 20 of 30 jaar staan met onze voetbal? Kiezen we voor kwaliteit en dus het faciliteren van schaalvergroting, of kiezen we voor kwantiteit door het aantal profclubs in Nederland op 37 stuks te houden?

In mijn ogen draait de gehele discussie niet zozeer om Nederland en/of Belgie bij elkaar te laten houden. Gaan wij die opstap maken naar een transnationale topcompetitie of niet? Benelux zou de eerste opmaat kunnen zijn omdat het de eerste internationale competitie is die over nationale regelgeving zou moeten heen stappen. Alleen dat is al interessant en zou een opmaat kunnen zijn voor de benodigde regelgeving op Europees niveau om die transnationale competitie mogelijk te maken. Denk bijvoorbeeld aan de west-, east-, north- or southern league binnen de Eu.

Specifiek over de Benelux denk ik dat het een schaalvergroting zal zijn die al significant is voor het niveau, de spelinkomsten en de concurrentie voor de top 5 plaatsen. Ik sta er niet onwelwillend tegenover.

Reageer

Je kunt niet reageren op oude documenten.

Voetbalzone video

84 fans
Coach, 61 jaar

In de wandelgangen

Dinsdag 18 juni
Ibrahim Afellay heeft geen toekomst meer bij Barcelona, maar de middenvelder mag niet voor een habbekrats vertrekken. Lees verder

Uitgelichte documenten

Achtergronden
Populair actueel
Archief

Clubexperts

Actueel
Populair
Klassiekers
Titel
Beoordeling
Titel
Beoordeling
Titel
Beoordeling

Online Soccer Manager

Online Soccer Manager OSM

(Advertorial) Word nu ook manager van je favoriete voetbalclub. Laat de wereld zien dat jij de beste manager bent! Meer...

Voetbalzone is wettelijk verplicht toestemming te vragen voor het gebruik van cookies. Deze hoef je eenmalig te accepteren. Wij maken gebruik van functionele cookies en cookies voor het beheer van webstatistieken, advertenties en social media. De cookies bewaren geen persoonsgegevens en zijn dus niet aan een individu te koppelen. Klik op accepteren als je al geïnformeerd bent over het gebruik van cookies. Meer weten over cookies en hoe je deze uit kunt schakelen?
Pagina gegenereerd in 0.125 seconden.