BILD zet drie Nederlanders op lijst met grootste Bundesliga-miskopen
De Bundesliga is uitgegroeid tot een van de grootste competities van Europa en diverse Nederlandse spelers speelden in de afgelopen vijftig jaar op de Duitse velden. BILD maakte een overzicht van de beste aankopen, maar ook van de grootste miskopen. Op laatstgenoemde lijst heeft de Duitse sensatiekrant de namen van drie Nederlandse spelers gezet.

Ryan Babel (Liverpool-TSG Hoffenheim), Orlando Engelaar (FC Twente-Schalke 04) en Edson Braafheid (FC Twente-Bayern München) staan in de top vijftig van slechtste aankopen ooit in de Bundesliga. Naast de drie Nederlanders worden ex-Feyenoorder Jon Dahl Tomasson (VfB Stuttgart) en voormalig FC Groningen-spits Marcus Berg (HSV) tot de grootste flops gerekend.
Rafael van der Vaart is de enige Nederlander die de lijst van topaankopen haalde. De middenvelder vertrok in 2005 van Ajax naar Hamburger SV en werd daar een van de sensaties van de Bundesliga, waardoor hij zelfs een transfer naar Real Madrid verdiende. Inmiddels is Van der Vaart weer terug bij HSV, waarvoor hij midweeks prachtig scoorde, maar ook een penalty miste.
Meer nieuws
- Kritiek op Ajax en PSV: 'Ik vind het een misselijkmakende gang van zaken'
- KNVB zadelt Louis van Gaal op met een nutteloze trip naar de Oost
- City lijkt opvolger Mancini binnen te hebben na mededeling Pellegrini
- Update: Bedrijvige Jol neemt ook basisspeler van Athletic Bilbao over
- In de wandelgangen (5/9): Alderweireld op weg naar gevallen topclub Serie A
Clubnieuws
- Klopp: 'Jol droeg een pak, daarom kreeg niet ik maar hij de baan bij HSV'
- ‘Het enige dat hij heeft gedaan, is lawaaierige opscheppers meenemen’
- Hoffenheim ontloopt degradatie na bizarre slotfase in Dortmund
- Hamburger SV niet voorbij VfL Wolfsburg van kansen missende Dost
- Huntelaar viert rentree met hattrick en assist tegen Van der Vaart
Reageer
Je kunt niet reageren op oude documenten.
Hamburger SV





'Babel blijkt niet hoofddoelwit van Turks Kasimpasa in Eredivisie'
Shota Arveladze wil de selectie van Kasimpasa voor komend seizoen met minimaal één voetballer uit de Eredivisie versterken. De belangstelling voor Ryan Babel was al bekend, maar volgens De Telegraaf is...Lees verder
In de wandelgangen
Woensdag 22 meiDe kans dat Toby Alderweireld naar de Serie A verkast wordt steeds groter. Lees verder
Uitgelichte documenten
KNVB zadelt Louis van Gaal op met een nutteloze trip naar de Oost
Om meerdere redenen was een nauwe samenwerking tussen Cor Pot en zijn baas juist nu dringend gewenst. Na het EK zwaait Pot, vlassend op weer een duobaan met Advocaat, als verantwoordelijke coach af bij de KNVB. Lees verder
-
PSV wacht mogelijk zeer sterke tegenstander in CL-voorronde (44000+ pageviews)
-
‘Duplan kan vriendin negeren en binnen Eredivisie van club veranderen’ (31000+ pageviews)
-
Update: ‘Fener kaapt talent na bliksembezoek weg voor neus Galatasaray’ (25000+ pageviews)
-
Update: Kasakowski bevestigt serieus contact Vitesse en Anzhi (25000+ pageviews)
-
Update: Bayern is ongelukkige verdediger liefst tien maanden kwijt (25000+ pageviews)
Clubexperts
-
Het voetbalimagoDoor Xamsix (5 reacties) -
Onze gevestigde hoop in IsraëlDoor Koni020 (29 reacties) -
De kleine generaal gaat de boot inDoor ttiborr (7 reacties) -
23-karaats goudDoor LFCDutchy (22 reacties)
Bekijk onze Clubexperts
-
23-karaats goudDoor LFCDutchy (22 reacties) -
Onze gevestigde hoop in IsraëlDoor Koni020 (29 reacties)
Bekijk onze Clubexperts
-
Zeg NEE tegen KuytDoor PersianGooner (541 reacties) -
De Engelse Premier League: de ongelegen waarheidDoor PersianGooner (383 reacties) -
Omgaan met Ajax-haat voor gevorderdenDoor Ajacied023 (321 reacties)
-
Heb medelijden met Ajax(supporters)Door Maartenl (314 reacties)
Bekijk onze Clubexperts
Online Soccer Manager
(Advertorial) Word nu ook manager van je favoriete voetbalclub. Laat de wereld zien dat jij de beste manager bent! Meer...














Op dit moment vind ik het geen probleem dat Babel in Duitsland zo slecht heeft gespeeld ! Doet het prima bij Ajax dus wij hebben er op dit moment profijt van.
Moet je voorstellen wat het verschil is tussen deze onze competitie in vergelijking met de duitse competitie..
Ik ben toch wel blij dat ze Luuk de Jong er niet meteen opgezet hebben, dat zou namelijk echt zo'n duitste streek zijn, en slecht voor zijn vertrouwen.
volgens mij deed babel het prima tegen dortmunt, dus het kan ook liggen aan het vertrouwen dat er in een speler is. En tuurlijk is er een groot verschil maar ik denk dat jij wel een beetje overdrijft
Ajax is echt wel beter dan Hoffenheim, hoor..
@ifloppy
Vgm speelde Babel een toppartij tegen Dortmund, afgelopem jaren toch het beste team in Duitsland. Misschien ligt het aan vertrouwen en/of instelling bij een speler. Daarbij speelde hij bij Hoffenheim altijd linksbuiten, nu speelt hij het best in de spits (bij Ajax)
Ajax speelt totaal anders dan Hoffenheim, de Duitse competitie ligt Babel gewoon niet.
Hij begon eigenlijk heel goed bij Hoffenheim, kwam ook nog in aanmerking voor Oranje. Alleen zal de club waar hij speelde wel financieel in zwaar weer zitten of gezeten hebben, want er was contractueel vastgesteld dat hij indien die meer dan 50 wedstrijden zou spelen (of iets in die richting) hij een slaris verdubbeling kreeg, toen hij vlakbij die grens van 50 wedstrijden kwam werd hij niet meer opsgesteld. Smerig Duits clubje.
Klopt, maar bij Hoffenheim speel je wekelijks tegen tegenstanders van een veel hoger niveau dan wanneer je bij Ajax speelt.
En dat was inderdaad mijn punt , dat het wel een verschil is als je beste tegenstander van de competitie Borrusia is of een Psv/twente. Ook is Hoffenheim slechter dan Ajax, dus zou hij bij ajax beter uit de verf moeten komen omdat hij waarschijnlijk beter aangespeeld wordt etc.
Ghandiaans
Hij stond op 46, dan hadden ze hem die drie wedstrijden ook nog wel opgesteld als het zo'n topper was.
Zo goed deed hij het niet. Het aantal doelpunten die hij scoorde lag enorm laag.
Als hij aan de lopende band scoorde, deden ze hem echt niet weg.
Raar dat huntelaar niet bij topaankopen staat
Bij Hoffenheim waren ze in het begin ook helemaal lyrisch over Babel. Daarna zakt hij pas ver weg. Ook aan het begin van vorig seizoen begon hij weer goed. Kan ook nog bij Ajax gebeuren dat hij inzakt hoewel het daar niet naar uit ziet.
Lesje voor journalisten dat je nooit te vroeg moet oordelen.
Wat Luuk de Jong betreft zou het inderdaad een streek zijn maar zou het ook gevaarlijk zijn. Want bij bijv Huntelaar hadden ze hem in zijn eerste seizoen er ook bij kunnen zetten. Dan had niemand hun na het seizoen erop meer serieus genomen. Kan me nog een stukje in de VI herinneren in de "10 jaar geleden" rubriek. Daar was een journalist die Romario na 5 wedstrijden bij PSV helemaal afbrandde. Luie voetballer zonder ook maar enige kwaliteit. Het is niets en het zou ook nooit wat worden schreef hij toen.
Huntelaar hoort er nog helemaal niet in, hij heeft pas 1 seizoen goed gepresteerd. Roy Makaay mis ik echter wel.
@ Ghandiaans, Hij begon net als Elia bij HSV veel goed, maar daarna werd het al snel niks hoor, hij was hele wedstrijden onzichtbaar en hij kon het niveau gewoon duidelijk niet aan.
Als een club in financieel zwaar weer zit is het dan toch logisch dat ze hem niet meer opstellen? Zeker als hij speelt als een natte krant. Daarbij had Babel ook te kampen met licht overgewicht. Daar kom in je onze Eredivisie misschien nog wel mee weg maar in de bundesliga echt niet. Dus jij kan het een smerig clubje vinden, maar ik vind het ook nogal smerig van Babel dat hij 9 miljoen heeft gekost en zo de kantjes ervan liep.
en makaay???v bommel, nigel de jong...
sowieso een rare lijst, kan je een waslijst van spelers uit nl geven die het slechter hebben gedaan of zelfs nooit gespeeld hebben. dat zijn toch ook aankopen. en als je puur naar het geld gaat kijken dan zou de jong toch zeker in die lijst met beste aankopen moeten staan...
Hou het maar op gelijkwaardig
on: Niets aan gelogen, alledrie hebben ze het gewoon niet gered daar.
Het gaat ook niet om Hoffenheim, de tegenstanders zijn over het algemeen veel sterker dan in Nederland.
Ik vind Babel nu ook weer te sterk over de eredivisie ook lichamelijk valt hij op, hij is echt veel sterker dan de rest hier. Zou dus ook niet weten in welke competitie hij wel kan slagen buiten Nederland.
Ik als Rafael van der Vaart-fan, ben echt blij dat hij bij het rijtje beste topaankopen staat
Je verdient wel eens waar geen prijs, maar dit is wel mooi meegenomen als speler van de Bundesliga.
On: Alleen vreemd dat Arjen Robben, Klaas-jan Huntelaar en Roy Makaay niet toe behoren in de (top 50) catogerie beste aankopen?
Lijken me toch wel drie logische klanten voor de top 50, want geen van allen heeft ook maar een moment laten zien wat ze kunnen, ook al kan Engelaar niks.
Makaay zou ook in de lijst topaankopen mogen lijkt mij....
En Robben doet het toch ook niet super slecht?
Laatste jaar een stuk minder. Maar in zijn eerste 2/3 jaar was hij echt top. Hij heeft Bayern bijna persoonlijk naar de CL finale geschoten, met onder andere die schitterende goal op Old Trafford.
van zn 3 jaar die hij daar speelt is hij ook zeker een 1 jaar geblesseerd geweest dus kan het me wel voorstellen.
Absoluut, net als Robben die gewoon duidelijk de belangrijkste speler van het kampioensjaar 2010 was bij Bayern. Maar dit is Bild he, die zullen er veel aan doen om geen Nederlanders in die lijst te hoeven zetten, zeer kinderachtig.
Huntelaar doet het ook niet zo slecht bij Schalke...
En Babel begon nog zo goed..
Terecht dat v/d Vaart in de lijst staat van topaankopen. Wat een heerlijke speler is dat zeg!
Waar is Robben bij de top aankopen?
En Makaay inderdaad!
Wat? Staat van der Vaart er maar één keer in?
De Bild heeft groot gelijk ! Matige spelers die voor veel te veel gekocht zijn.
Robben is inderdaad geen beste koop geweest van Bayern :S
Robben hoort tot de beste top aankopen te zijn twee keer de CL finale gehaald mede dankzij hem, en ook de dubbel weten te winnen in ze eerste jaar. Het is vreemd dat Robben er niet in staat. Boulahrouz en Makaay horen ook tot de top aankopen ze hebben het fantastisch gedaan in Duitsland.
Over Makaay heb je gelijk, maar als je ziet wie er allemaal in staan, hoort Bouhla er denk ik niet in. Ik denk persoonlijk dat de Bundesliga nog betere spelers heeft gehad als Bouhlarouz, met alle respect.
Boulahrouz als topaankoop? Grapjas. Die jongen heeft werkelijk niets gepresteerd bij Stuttgart!
HSV tijd heb ik het over verdiende een transfer naar Chelsea met alle respect dat was een toptransfer van der Kannibal.
Dat Babel 'mislukt' is bij Hoffenheim is in mijn optiek ook te wijten aan het feit dat Babel bij Hoffenheim niet op zijn favoriete positie gespeeld heeft. Het systeem werd bijna wekelijks veranderd; geen optimale omstandigheden om tot toprestaties te komen. Neemt niet weg dat Babel ook niet altijd even goed speelde. Maar goed, zoals hierboven al werd vermeld, ajax plukt er de vruchten momenteel van.
Babel was geen miskoop, maar misbeleid van de club in kwestie. Een speler van het kaliber Babel zo zeker een toegevoegde waarde zijn bij Hoffenheim. Maar aangezien hij daar te maken kreeg met drie verschillende trainers binnen een anderhalf jaar en hij wegens zijn contract naar het tweede werd verwezen zegt genoeg over de club Hoffenheim.
Miskoop impliceert sowieso al dat het de schuld van de club is.
De koop was mis, en de club deed de koop.
Een speler kan er niets aan doen dat een club veel geld voor hem neerlegt. De club beslist dat ze een speler willen hebben en er een bepaald bedrag voor willen betalen.
En achteraf was het een slechte aankoop. Misschien niet omdat Babel te slecht was; maar het blijft een miskoop. Het werd niet wat er van verwacht werd.
Taalkundig heb je wel gelijk, maar met miskoop wordt toch ook wel vaak bedoeld dat een speler gewoon niet goed genoeg was.
Als ik Babel was zou ik echt in mijn vuistje lachen nu. Laat die Duitsers bij Hoffenheim maar zeuren. Hij staat in de Champions League, en zij niet.
robben, de jong, makaay, brouwers, zijn nou niet de slechtste aankopen geweest lijkt me
eeeuh, doel je op luuk de jong?
ik denk nigel, die speelde ook niet onverdienstelijk bij HSV voor hij naar City ging.
Aangekocht voor 3,5 miljoen verkocht voor 19,5 miljoen.
Oh ja tuurlijk
Is inderdaad duidelijk dat Makaay, Robben, maar ook Brouwers zijn inderdaad geen topaankopen geweest voor diverse clubs. Misschien handig om een linkje te plaatsen welke spelers de top 50 wel gehaald hebben.
Braafheid is m.i. de grootste flop van allemaal. Die jongen heeft echt amper gespeeld bij Bayern...
Braafheid heb ik nauwelijks zien spelen, behalve in de Wk-finale met Nederland. Toen hij die bal op zijn hoofd kreeg stuiteren. Ontluisterend slecht. Ik gun hem het beste maar ik begrijp niet dat Twente hem nu weer de kans geeft.
Voor de Eredivisie is het gewoon een prima speler hoor. Totdat hij van Twente naar München ging was het een van de betere linksbacks. Ik neem aan dat hij het voetballen niet verleerd is, maar hij moest net als Babel gewoon naar een club waar hij veel minuten kon maken. Twente zat sowieso krap in de linksbacks doordat ze of geblesseerd zijn/waren of (nog) kwaliteit te kort kwamen.
Op zich hij heeft niet heel veel gekost voor Munchën toen, vier miljoen dacht ik, maar ik kan me wel voorstellen dat hij in dit lijstje te vinden is.
Waarom staat Castelen er niet bij?? Dat was denk ik de grootste miskoop van alles bij elkaar, alleen maar geblesseerd en nooit een fatsoenlijke wedstrijd kunnen spelen
Verder apart dat Robben er niet in staat, heeft bayern 2 jaar geleden bijna in zijn eentje naar de treble geleid met onze louis...
Inderdaad Castelen. Maar dat Makaay niet bij de topaankopen staat is echt bizar. 129 duels en 78 goals. Lijkt me wel een vermelding waard hoor Bild.
De Bundes Liga is inderdaad een competitie met een hoog niveau geworden. Toch vind ik het nog steeds geen spectaculaire competitie om naar te kijken. Veel clubs spelen met weinig creativiteit en veel fysiek. Omdat de meeste Nederlandse clubs technisch en verzorgd spelen is dat denk ik ook de reden waarom veel redelijke Nederlandse voetballers het daar niet halen (met uitzonderingen daar gelaten).
Als je Babel nu ziet bij Ajax, snap ik niet dat hij mislukt is in Duitsland. De kwaliteiten zijn bij hem aanwezig. Ook tegen Dortmund was hij gewoon goed. Vreemd dat Elia er niet op staat, dat was toch wel een hele matige periode bij Hsv, nadat hij een half jaar aardig had gespeeld. Over een jaar of 2 kan Luuk de Jong er ook op. Die heeft de stap te vroeg gemaakt, naar de verkeerde club en ze hebben veel te veel voor hem betaald.
Mis Huntelaar toch ook bij de topaankopen.
Robben, v. Bommel, Makaay, Nigel de Jong?
Hij speelt er net een seizoen.
Dat zegt al genoeg als je in je eerste seizoen meteen topscoorder kunt worden.
Ja, maar dat zegt ook iets over het lijstje. Beste vijftig aankopen ooit is de naam van het lijstje, ik vind het niet verwonderlijk dat Huntelaar er niet bij staat, hoewel hij een fantastisch seizoen heeft gehad.
Volgens mij doet Huntelaar ook niet slecht bij Schalke 04. En Van Bommel werd direct aanvoerder bij Bayern.
Bouhlarouz 2x in de lijst. Topaankoop bij HSV en flop bij Stuttgart.
Roy Makaay? Lijkt mij dat hij ook tot de topaankopen moet horen. Beetje een flauw lijstje. Zullen wij even een lijstje met mislukte Duitsers opstellen?
Misschien omdat Makaay al een grote speler was toen hij naar Bayern kwam. Dus was het misschien minder verrassend. Hetzelfde geld bijvoorbeeld ook bij Robben.
Van der Vaart was wel goed bij Ajax; maar geen enkele club durfde hem te halen. Uiteindelijk haalde HSV hem voor weinig op, en hij presteerde er super.
Als Makaay al een grote speler was toen hij binnenkwam in duitsland is het toch juist een Topaankoop??
Dat is maar in welk perspectief je het ziet.
Dan zouden alle top aankopen plaatsvinden bij de top clubs.
Ik vind een aankoop juist pas top, wanneer een speler veel beter is dan vooraf verwacht. Dan is de aankoop top. Anders is de speler top.
Er zit verschil in de aankoop van een topspeler en een top aankoop. Een topaankoop kan zelfs een veel mindere speler betreffen dan goede aankoop.
Wanneer je een topspeler haalt voor een marktconform bedrag is het gewoon een aankoop. Wanneer je teveel betaald kan de speler nog zo goed zijn, maar is aankoop niet ineens goed. Pas wanneer je veel minder betaald dan dat de speler eigenlijk waard is, dan doe je een top aankoop.
Anders konden ze net zo goed een lijst maken met de 50 beste spelers minus de zelf opgeleide spelers.
Verbaast me niks dat Robben niet door Bild is uitgekozen, het enigste wat zij over hem te melden hebben is meestal in negatieve zin.
Ik denk dat ze wat afgekoeld zijn na vorige seizoen, misschien omdat hij tijdens het EK niet al te gevaarlijk was tegen Duitsland, hebben ze het hem misschien vergeven.
Voor Makaay en Robben werd de volle pot betaald, terwijl van der Vaart z'n prijs dubbel waard was en dé man was bij Hsv.
Jon Dahl Tomasson is toch een Deen als ik me niet vergis?
Makaay vond ik toch ook een topaankoop geweest hoor.
Robben had er ook bij gemogen hoor maargoed Bild heeft het niet zo met hem,zeker neit na die CL penalty-.-
Ja dat is een Deen, maar er staat toch nergens dat dat niet zo is?
Berg zal denk ik wel hoog in de top 50 staan.
Helemaal gelijk.
gewoon niet goed gelezen
Naast de 3 Nederlanders
Dankje
Wat dachten jullie dan van van Bommel?
Hij heeft veel betekend bij Bayern zou ik zo zeggen.
Ik denk dat iedereen dit lijstje in perspectief moet zien.
Ik denk dat voor Bild (en voor mezelf ook) een aankoop top is, wanneer er boven verwachting goed gepresteerd wordt. Een aankoop is flop als er ver beneden verwachting gepresteerd wordt.
De aankopen van veen Nederlanders waren wel goed; maar dat was ook wat er verwacht werd. Robben, Makaay, Huntelaar, etc werden als redelijk grote namen gehaald en er werd ook verwacht dat ze zouden presteren. Anders had men ze niet gehaald.
De aankopen van anderen waren achteraf wel slecht; maar daar werd al heel weinig van verwacht.
Castelen was bijvoorbeeld bijna een heel seizoen geblesseerd voordat hij naar HSV ging,. Ik denk dat ze wel geanticipeerd hadden dat dat een lastig verhaal ging worden.
Verder is zo'n lijst natuurlijk enorm arbitrair.
Ik zat net op Bild te kijken maar kon die lijst nergens vinden.. Heeft iemand een link?
Romeo Castelen zou er ook toch in moeten staan lijkt me.
Top 50, dat zijn er behoorlijk wat dus vind ik 3 spelers nog niet eens zo heel veel.
Staan deze top 50 ook nog gerangschikt, daar ben ik eigenlijk wel benieuwd naar
Castelen...waar staat die dan?
+ Robben, Makaay,....wat zijn die dan...geen top aankopen??!?!
of misschien zelfs wel Brouwers, Eric Meijer (zn transfer naar Leverkussen)..
achtja...het blijft Bild he
Ik mis Castellen toch wel
Ik mis jeffrey leiwakabessy en remeo castelen idd!
off:
waar is het totaaloverzicht? Anders is dit wel een erg karig bericht..
Robben is net iets teveel geblesseerd geweest om de lijst te halen. Dat hij Bayern naar de CL finale leidde en de dubbel bezorgde is niet helemaal waar. In seizoen 2009-2010 speelde hij 37 wedstrijden. Veel, maar Schweinsteiger zat aan 49 en Lahm aan 52.
Aldus één van de slechtste kranten ter wereld.
Nou de totale lijst is niet gemakkelijk te vinden... de lijst met de beste 50 is me soort van gelukt, maar die met de slechtste nog niet
http://sportbild.bild.de/sport/bundesliga/2012/09/...
Huntelaar en Robben geen topaankopen? Dacht van wel.
en robben dan die hoort ook bij top aankopen vind ik
ja precies huntelaar is ook een topaankoop en ibi ook wel alleen ja die het nog bijna geen speelmin gekrege bij schalke
Blijkbaar hebben de Duitsers zelf niet door hoe belangrijk Robben is voor Bayern en hoe belangrijk Klaas Jan is voor Schalke! Klaas Jan was nota bene nog topscorer van de Bundesliga. Als je dat niet top noemt?!
Geen roy makaay in de lijst met topaankopen?
Verder heeft Babel het helemaal niet zo slecht gedaan bij Hoffenheim, begon goed maar had de pech dat de trainer het niet in hem zag zitten.
En Huntelaar en Robben mogelijk ook wel op de lijst van topaankopen, Robben heeft bayern toch naar de finale van de CL gebracht.
Babel komt gewoon net te kort voor de Duitse competitie maar hier is het een prima speler. Geeft ook wel weer aan hoe laag het niveau hier in Nederland is geworden de afgelopen jaren gaat het alleen maar achteruit.
Raar lijstje; Robben, Makaay,van Bommel en Huntelaar zijn goede aankopen geweest.
Ik denk dat FC Twente niet snel meer spelers aan Bundesliga clubs meer verkoopt. Samen met de slecht gestarte Luuk de Jong drie stuks....
Met miskoop Babel zijn wij wel blij!!
Ik dacht dat Roy Mckaay misschien bij de beste aankopen zou zijn.
Willie Lippens, bijgenaamd "die ente" speelde bij Rot Weis Essen. Topaankoop
Toch grappig dat Babel dit seizoen de revelatie van de Eredivisie gaat worden.
Er ontbreken zoals bovengenoemd wel een paar Nederlandse toppers
Laatste 50 jaar? Dat betekent dat er van ieder jaar gemiddeld één speler op de lijst komt. Mij dunkt dat er dan in de Bundesliga wel meer geld over de balk is gegooid dan de relatief goedkope Babel en Braafheid. Misschien is het handig las ze de tranfersommen en misschien nog wel belangrijker, de managers erbij zetten.
Ik heb even op de site van Bild gekeken, en met topaankoop bedoelen ze ook iemand die voor relatief weinig is gekomen en daarna de sterren van de hemel speelt.
Huntelaar, Robben en Makaay hebben redelijk wat gekost vandaar dat ze er niet op staan.
Van der Vaart kostte HSV "maar" 5 miljoen euro.
Podolski staat er 2x in, 1x bij topaankoop (naar Koln) en 1x als flop (van Koln naar Bayern).
Engelaar verdiende zijn transfer dankzij het EK 08'. Toen vond Van Basten het nodig om hem mee te nemen, maar ook toen had hij al de handelingssnelheid van een schildpad en de draaicirkel van een Duitse Lkw. Braafheid was te licht voor Bayern en Babel dezelfde niet bij Hoffenheim. Hier doet hij het toch niet slecht, hij laat zien hoe goed hij kan voetballen.
Nou, daar komt al gauw ene Siem de Jong bij. Die is ver onder de maat, evenals zijn broer Luuk de Jong. Ze komen naast snelheid ook techniek te kort. Hopelijk behoren zij komende vrijdag tot de afvallers bij Louis van Gaal.