Denk je dat Bayern München dit seizoen kampioen wordt?
Robben: ‘Voel me op rechts beter, maar stond overal: links, rechts, centraal’
Arjen Robben is het nieuwe seizoen goed begonnen met Bayern München en heeft na vier wedstrijden in de Bundesliga twaalf punten verzameld. Net als bij het Nederlands elftal onder leiding van Louis van Gaal stond de aanvaller zaterdag tegen Schalke 04 op de linkerflank, en dat ging Robben goed af.

Dat wil volgens de Oranje-international overigens niet zeggen dat hij liever vanaf links speelt. “Over het algemeen voel ik me aan de rechterkant zelfs nog een beetje beter”, vertelt Robben aan BILD. “Maar volgens mij stond ik tijdens het duel met Schalke overal: links, rechts en in het midden. Het is gewoon belangrijk dat je in de voorhoede de vrijheid hebt, op die manier kun je kansen creëren.”
De Nederland erkent dat hij daarbij niet vergeet wat zijn taken zijn. “De posities moeten wel te allen tijde bezet zijn, de organisatie moet kloppen. En dat is momenteel het geval bij ons. Vergeleken met vorig seizoen is er ook meer concurrentie, en dat is beter. We hoeven ons geen zorgen te maken als Franck Ribéry geblesseerd wegvalt, of als Toni Kroos, Thomas Müller, Bastian Schweinsteiger of ik een keer wat minder in vorm is. We willen na twee jaar hoe dan ook weer kampioen worden.”
Poll
Meer nieuws
- Met bankbiljetten bedekte Bardsley haalt woede Di Canio op zijn hals
- In de wandelgangen (5/9): Altidore keert voor miljoenen terug naar Spanje
- FC Volendam verslaat MVV opnieuw en wacht op tegenstander
- FC Twente komt met schrik vrij tegen FC Groningen
- Live meepraten in de Jupiler League play-offs: VVV-Venlo - Go Ahead
Clubnieuws
- Nieuwe kruisbandblessure zet Bayern-verdediger half jaar buitenspel
- Hoffenheim ontloopt degradatie na bizarre slotfase in Dortmund
- ‘De hele wereld heeft me benaderd en wil me onder contract hebben’
- Gekte in München rond Champions League-finale stijgt naar recordhoogte
- Lahm: 'Ik ben er behoorlijk van overtuigd dat we die beker winnen'
Reageer
Je kunt niet reageren op oude documenten.
Bayern München





Hoffenheim ontloopt degradatie na bizarre slotfase in Dortmund
TSG Hoffenheim heeft zich middels een onvervalste Houdini-act het vege lijf weten te redden. De ploeg stond bijna tachtig minuten lang op degraderen, maar speelde op bezoek bij Champions League-finalist Borussia...Lees verder
In de wandelgangen
Zondag 19 meiJozy Altidore krijgt mogelijk een herkansing in de Primera División. Lees verder
Uitgelichte documenten
Wat beoogde Advocaat nu werkelijk met zijn terugkeer bij PSV?
Al in december baalde Dick Advocaat van het dagelijkse pendelen naar zijn werk. Tijdens zo’n geestdodende rit tussen Den Haag en Eindhoven (en weer terug) betastte hij zijn pols en vroeg zich nuchter af of hij niet beter kon gaan vissen op de pier van Scheveningen. Lees verder
-
Update: Slachtoffer varkenskoprel biedt excuses aan voor reactie (28000+ pageviews)
-
FC Twente troeft Spurs en Villa af: 'De beslissing was makkelijk te nemen' (19000+ pageviews)
-
'Falcao lost Torres af als duurste speler ooit in PL' (17000+ pageviews)
-
‘Een transfer van De Jong zou Ajax in de zomer het zwaarst vallen’ (17000+ pageviews)
-
'Opgewonden' Wernbloom: 'Dat boeit me niets, ik wil nu gewoon zuipen' (16000+ pageviews)
Clubexperts
-
Messi, Messi en nog eens MessiDoor joostvoetbal (37 reacties) -
El cariño de PepDoor Pep Guardiola (28 reacties) -
De Chileense dribbelkoningDoor joostvoetbal (19 reacties) -
Het Belgisch voetbal op een afgrondDoor GrandePulga2 (19 reacties)
Bekijk onze Clubexperts
Bekijk onze Clubexperts
-
Zeg NEE tegen KuytDoor PersianGooner (541 reacties) -
De Engelse Premier League: de ongelegen waarheidDoor PersianGooner (383 reacties) -
Omgaan met Ajax-haat voor gevorderdenDoor Ajacied023 (321 reacties)
-
Heb medelijden met Ajax(supporters)Door Maartenl (314 reacties)
Bekijk onze Clubexperts
Online Soccer Manager
(Advertorial) Word nu ook manager van je favoriete voetbalclub. Laat de wereld zien dat jij de beste manager bent! Meer...










Een vleugelspeler heeft als taak om de spitsen aan te spelen. Dat vergeet Robben nogal eens als hij op rechts speelt.
Ben ik het niet mee eens, als de ruimte op de zijkanten ligt kan het ook andersom. Daarbij maakt het mij niet uit wie er scoort jou wel? Als Robben de bal aangespeeld krijgt en hij komt in de bekende 1 op 1 situatie dan kan hij een keuze maken of zelf gaan of afgeven (maar dat hoeft toch niet altijd naar de spits ofwel)? Wel ben ik het met je eens dat Robben iets minder alleen moet gaan!
Ik vond Robben zeer goed spelen tegen Schalke.
Bayern zal dit jaar echt kampioen moeten worden als je kijkt naar hoeveel ze geinvesteerd hebben deze zomer. Ze hebben op het middenveld en voorin keuze te over.
De enige reden dat hij zich op rechts beter voelt is dat hij dan naar binnen kan draaien en voor eigen succes kan gaan. Waar hij op links in dienst van het elftal moet spelen.
Voor eigen succes gaan kan ook in dienst van het elftal zijn. 2 seizoenen geleden was Robben in absolute topvorm. Ging veel voor eigen succes en kreeg dat succes ook waardoor het gehele elftal succes had. Toen raakte hij minder in vorm en dan krijg je (logischerwijs) kritiek op je speelstijl. Toen ging hij ballen afgeven die hij gewoon zelf had moeten afmaken. Hij speelde helemaal niet zijn eigen spel. Ik hoop dat hij daar dit seizoen doorheen is en zowel bij Bayern en het Nederlands elftal weer veel meer voor eigen succes gaat en al die azijnzeikers gewoon lekker laten zeiken. Dat zal zowel Bayern als Oranje goed doen. hij is DE man die wedstrijden kan beslissen voor je team. Die moet je niet in een keurslijf zetten.
Deels eens. Maar in dienst van een elftal spelen als je niet diepe spits bent betekend dat je ook een keus maakt tussen voor jezelf gaan en voor iemand anders gaan. Wat je ziet is dat hij helemaal niet meer zoveel wedstrijden beslist omdat verdedigers, en eigenlijk hele teams, al weten wat je gaat doen. Ik ben het met je eens dat Robben heel goed is, maar wel heel heel beperkt. Hij gaat altijd naar binnen in plaats van naar de achterlijk. Dat is zowel op links als rechts zo.
Hij passeert vaak op intuïtie. Als de verdediger wat verder naar buiten gaat staan gaat hij naar binnen en andersom. Ik vind dat nog wel meevallen met het naar binnen gaan. En tegen Valencia kwam hij naar binnen Schweinsteiger kwam aan de buitenkant, hij legde hem netjes af , doelpunt. Hij maakt ook vaak ruimte voor zijn medespelers. Dus zelfs als het al voorspelbaar is wat hij gaat doen dan nog kan het gevaarlijke situaties opleveren. Wat zou jij Robben adviseren om te doen ?
Moet hij toch nog even trainen op dat rechterbeen, kan hij ook vanaf links louter naar binnen draaien en uithalen.
Robben was een geweldenaar bij PSV en een beetje bij Chelsea/bayern maar eigenlijk is het alleen maar bergafwaarts gegaan.
Een fitte Robben was in zijn tijd bij Chelsea, Real Madrid en Bayern een geweldenaar op het allerhoogste niveau. Hij heeft kwaliteiten die vrijwel geen enkele andere speler heeft. Enorm zonde dat zijn carriere zo ontsiert is door blessures en het lijkt me ook geen speler die het tot late leeftijd vol gaat houden om op topniveau te voetballen.
In vooral zijn eerste jaar bij Bayern vond ik Robben op rechts wel geweldig. Toen was het nog onvoorspelbaar en dat binnenkap-trucje werkte ook bij het Nederlands elftal, maar onderhand is het oud en voorspelbaar. Maar een Robben in-vorm kan je zo naar een Champions League-titel bereiken, dat zagen we bijna in 2010.
@auster,
Dat oud en voorspelbaar valt ook wel mee. In het eerste seizoen na de winterstop zou het ook al oud en voorspelbaar zijn geweest. Die clubs analyseren die eerste ronde heus wel. Dan wisten ze ook precies wat Robben's sterke punten waren en hoe ze zich daar op in moesten stellen en toch lukte het niet. Als Robben in vorm is is hij bijna niet af te stoppen ook niet als je al bijna weet wat hij gaat doen,.
Hij was bij Real ook echt een beest. Ik vond dat juist zijn beste periode.
Robben is fris begonnen dit seizoen en ook tegen Schalke zag je dat hij het plezier terug heeft gevonden in het voetballen. Ik zelf vindt hem beter op links, want op rechts gaat ie wel erg vaak voor eigen succes.
Tegen Schalke speelde Robben een goede wedstrijd. Op de linkerkant zie je het betere van zijn spel, na een actie heeft hij de hoek niet om te schieten, dus is een voorzet of een pass de enige optie.
Op rechts gaat hij veel meer voor eigen succes en daar wordt iedereen ondertussen een beetje moe van.
Bayern is goed begonnen. Ik geef ze wel een grote kans hoor. Robben vind op rechts spelen alleen maar beter omdat hij dan voor eigen succes kan gaan. Speelt dit seizoen wel goed.
Ik ben zeker een voorstander van een rechtsbenige speler op links en een linksbenige speler op rechts , maar dan moet je wel de vleugelbacks hebben die van de ruimte gebruik kunnen maken die de buitenste aanvallers achterlaten aan de zijlijn. Bijvoorbeeld Bayern München en Barcelona hebben daar respectievelijk Lahm, Alaba, Dani Alves en Jordi Alba normaliter staan. Dat zijn spelers die voorin ook het verschil kunnen maken, dat zijn met alle respect Jetro Willems en Ricardo van Rhijn niet. Van Gaal kan dus niets anders dan Robben op links te zetten. Tenzij hij natuurlijk voetballende spelers op de backposities posteert zoals Urby Emanuelson of Alexander Büttner.
Willema is juist een speler die veel aanvalt, te veel eigenlijk, willems en vdwiel zijn beide aanvallende backs. Dus dat maakt eigenlijk niet uit.
Ik vind Robben op links beter dan op rechts, op links is hij trouwens goed omdat het dan moeilijker voor hem is om op doel te schieten..
Van alle Europese topclubs maakt tot nu toe Bayern de beste indruk op mij. Die spelen momenteel met zoveel vertrouwen. Bijna met hetzelfde vertrouwen waarmee Barcelona speelt. Met Kroos als grote uitblinker. En dan missen ze nog jongens als Ribery en Gomez. Ik weet zeker dat Bayern dit jaar kampioen van Duitsland wordt en ik zie ze daarbij ook al belangrijke CL favoriet.
Robben wilt alleen maar op rechts staan omdat hij dan voor eigen succes kan gaan, naar binnen draaien, en schieten...
Laat hem lekker op links staan, versnellen en dan een voorzet geven of de man voorbij dribbelen en dan een korte paas geven zodat iemand die makkelijk kan intikken.
Hij op rechts dan weetje wat die doet, naar binnen draaien. En als die je voorbij is stopt die omdat de bal naar zijn linker voet moet om een voorzet te geven