
Etiënne Reijnen keert zondagmiddag in het uitduel met NAC Breda terug in de basisopstelling van AZ. De verdediger was tegen Roda JC geschorst, omdat hij tegen PSV al vroeg in de wedstrijd een rode kaart kreeg. Gertjan Verbeek was vervolgens furieus op de verdediger, mede omdat die aangaf niet scherp te zijn geweest.
Meer nieuws
- 'Thiago schokt Barcelona: middenvelder wil Camp Nou per se verlaten'
- 'Bundesliga-club wil Europa League in met voormalig Groninger Suk'
- 'Trinidad & Tobago pakt uit met sensationele terugkeer Beenhakker'
- 'Gewilde Jozefzoon kan kiezen tussen Ajax, FC Twente en Benfica'
- Transfer op komst: 'Celtic is een fantastische club en een stap omhoog'
Clubnieuws
- 'Een voorcontract getekend bij Ajax? Ik kan daar niet zoveel mee'
- AZ wacht nog af: ‘Er is nog geen enkel bod binnen op Maher’
- Maher kiest tussen Ajax en PSV: ‘Een keuze op gevoel’
- 'Plannen Real Madrid hebben mogelijk gevolgen voor Maher'
- AZ en NAC mondeling akkoord over 'historische transfer' van Gudelj
Reageer
Je kunt niet reageren op oude documenten.
AZ

AZ
Heracles Almelo
Feyenoord
sc Heerenveen
Heracles Almelo
In de wandelgangen
Dinsdag 18 juniIbrahim Afellay heeft geen toekomst meer bij Barcelona, maar de middenvelder mag niet voor een habbekrats vertrekken. Lees verder
Uitgelichte documenten
Ook in Azië vervreemdt Louis van Gaal zich van veel spelers
De oudjes vierden de spectaculaire hakbal opmerkelijk saamhorig, als het ware om de afgegleden maestro een zet te willen geven op de lange en afmattende weg terug. Het riekte inderdaad naar een vleugje nostalgie en verlangen naar oude tijden. Lees verder
-
Ajax en PSV grijpen naast topscorer: 'Ze gaven mij een goed gevoel' (42000+ pageviews)
-
'Een voorcontract getekend bij Ajax? Ik kan daar niet zoveel mee' (29000+ pageviews)
-
'Gündogan wil Champions League winnen en neemt beslissing' (28000+ pageviews)
-
'FC Twente klopt alleen bij transfer aan bij gratis Feyenoorder' (27000+ pageviews)
-
Lens vertrekt 'vandaag of morgen': 'Als het bevalt, kan het snel gaan' (26000+ pageviews)
Clubexperts
-
Kalm aan en rap een beetjeDoor Fiorenza (14 reacties) -
Nicky Hofs als jeugdtrainer? Dat moet je niet willen!Door JayWest49 (13 reacties) -
De nieuwe TotoDoor Ibra.g.s.v (29 reacties) -
Neymarcelona of Robinho 2.0?Door PAASCHKAAL (31 reacties)
Bekijk onze Clubexperts
-
Kalm aan en rap een beetjeDoor Fiorenza (14 reacties) -
Nicky Hofs als jeugdtrainer? Dat moet je niet willen!Door JayWest49 (13 reacties)
Bekijk onze Clubexperts
-
Zeg NEE tegen KuytDoor PersianGooner (541 reacties) -
De Engelse Premier League: de ongelegen waarheidDoor PersianGooner (383 reacties) -
Omgaan met Ajax-haat voor gevorderdenDoor Ajacied023 (321 reacties)
-
Heb medelijden met Ajax(supporters)Door Maartenl (314 reacties)
Bekijk onze Clubexperts
Online Soccer Manager
(Advertorial) Word nu ook manager van je favoriete voetbalclub. Laat de wereld zien dat jij de beste manager bent! Meer...








Pfff liever een linksbenige Wijnaldum dan Reijnen weer terug in het centrum. Volgens mij is Wijnaldum zijn rechter alsnog beter dan die van Reijnen. Thomas Lam is ook nog een optie. Ik vind Verbeek echt een absolute toptrainer maar ik snap echt niet wat hij in Reijnen ziet.
Verder hoop ik dat Henriksen gaat spelen en Falkenburg dus kan banken. Een middenveld met Elm Maher en Henriksen heeft toch een stuk meer kwaliteit.
Iedereen verdient een tweede kans. Reijnen had ook sterke optredens gehad met AZ, en hij kan gewoon van zijn foutjes leren.
Tsjah als je van mening bent dat Reijnen daarvoor wel goed speelde verdient hij inderdaad een tweede kans. Zelf denk ik dat hij nog redelijk overeind bleef omdat hij Marcellis en Viergever naast hem heeft staan die positioneel goed staan en zijn fouten kunnen opknappen.
Maar misschien ben ik iets te negatief, vorig jaar was ik ook niet te spreken over Altidore en zie nu..
Dat was voornamelijk op de rechtsback positie en 1 keer op het middenveld. In het centrum komt hij te kort. 1 fout en ze staan bij de keeper.
@ruud_az
Ik blijf het ook een risico vinden in het centrum. Ik heb trouwens hetzelfde met Marcellis hoor. Die staat dan wel rechtsback, maar wanneer hij wordt uitgespeeld ziet hij zijn tegenstander ook nooit meer terug. Voor een verdediger is het toch ook wel prettig wanneer je een fout kan corrigeren door middel van de snelheid die je hebt, maar deze gasten reageren gewoon erg traag en zijn niet al te snel in de sprint.
De rode kaart tegen psv was gewoon een grote fout van Reijen, heeft hij vast wel van geleerd . Maar ik zou ook wijnaldum erin zetten .
Uiteindelijk verdiend iedereen een 2de kans. Zeker als je zo jong bent. Verbeek was terecht boos na afloop vind ik al had hij dat misschien niet zo openbaar hoeven te vermelden. Die jongen heeft gewoon een ongelukkige uitspraak gedaan. Hopen dat hij mentaal sterk genoeg is om dit weekend een goede wedstrijd te spelen.
Aan andere kant moet GJV misschien in de spiegel zetten. Reijnen komt gewoon duidelijk niveau te kort voor het spel van AZ en hij is degene die hem wekelijks een basisplaats geeft. Nu Wijnaldum en Lam het prima gedaan hebben, snap ik niet dat een van hun niet een basisplek krijgt.
Ten eerste is Reijnen echt veel te traag vooral op de eerste meters. Een goeie kapbeweging of op snelheid erlangs, en Reijnen is gezien. Vaak hersteld hij dat ten koste van een overtreding/gele kaart.
Ten tweede kan deze man totaal niet opbouwen. Zijn handelingssnelheid is te traag om uberhaubt snel de bal te spelen, en als hij de bal goed voor zn voeten heeft ziet hij de oplossing niet en wordt het maar een balletje breed naar Marcellis of Viergever.
Het enige wat misschien zijn pluspunt is misschien zijn lengte.
edit: Hij is trouwens al 25, dus echt jong is hij ook niet meer. Zie hem dan ook niet veel beter worden in de toekomst.
Ik ken de speler Reijnen eigenlijk niet goed genoeg maar dat hij al 25 is verbaasd me eerlijk gezegd wel. Had hem wel jonger geschat.
Verbeek zal toch wel iets in hem zien anders had hij hem echt niet opgesteld. En meestal vind ik Verbeek toch wel iemand die de juiste spelers selecteert, de toekomst zal uitwijzen of dat in dit geval ook zo is.
Hij heeft het geluk dat zijn vervanger geblesseerd was, Lam. Misschien vorige keer gezien kwam erin als vervanger voor Wijnaldum.
En hij is op alle punten beter, op eredivisie minuten na. Dus nu mag er niks meer fout gaan, anders zal het snel over zijn. Persoonlijk had ik hem laten zweten en evt met Lam/wijnaldum beginnen.
Hoop echt dat Henriksen en Viktor Elm van hun pijntes afkomen! Want dat is een super talent en een harde werker samen. En dan kan Maher weer terug op zijn favoriete ''10'' waar hij furore maakte. Blijft hij ook weer in beeld voor Oranje (als wissel, niet als basis, maar backup van Sneijder)
Henriksen-elm
Maher
Is toch een heerlijk middenveld? Altidore heeft ook nog eens een goede klik met Maher. En Martens/beerens zijn er voor de combinaties. Reijnen is wel een zorgenkindje. Klinkt gek, maar geef mij maar Thomas Lam of Giliano Wijnaldum. Die geven wel 110% en proberen hun best en zijn nog ijverig en willen zich te bewijzen. Reijnen loopt al 1,5 jaar in Alkmaar rond alsof ''het wel allemaal even gedaan wordt'' maar op basis van wat hij zo laks oogt snap ik echt neit. Een manier om zijn zenuwen te verbergen? Zou zo maar kunnen.
Reijnen is gewoon beperkt, hij kan niet beter. Als je op je 25e nog steeds geen fatsoenlijke techniek hebt dan gaat dat ook niet meer komen. Het zelfde geldt voor zn traagheid, dat ga je niet meer eruit krijgen.
Yep, het was een ''leuke'' backup voor Marcellis vorig jaar, omdat hij in een geoliede machine kwam met een Moisander/viergever in het centrum die hem ondersteunden met rugdekking, dat was voornamelijk Moisander. Maar hij kan zijn eigen boontjes niet eens doppen, laat staan zelf dekken.
Dat meen je niet Verbeek, had hem eerst maar laten zweten. Begrijp dat je Lam niet meteen inzet vanwege zijn blessure, maar dit. Dan Wijnaldum laten staan!
Markus speelt dus, hij verteld het teveel met een knipoog voor mijn gevoel. Maher op zijn eigen plekkie maar nog niet op 10, en Ali inzetten zolang het maar geen Falkenburg is.
Tegen Nac kan je wel met een risicootje spelen. Ultra aanvallend met veel scorend vermogen.
Het is alleen te hopen dat ze er nu wel ingaan, anders krijg je weer een scenario als vorig jaar.
Ik snap niet dat Messaoud nooit een kans krijgt. Hoeft niet per se een basisplaats te krijgen, maar breng hem een keer in, in de 60e minuut als je 4-0 voor staat. Hij heeft al een paar voorbereidingen lang laten zien erg makkelijk te scoren.
Hoop dat Elm alsnog speelt. Maher dan op 10 en Henriksen op rechts. Martens en Beerens aan de flanken, veel ballen op Altidore. Dan zit het aanvallend wel goed, waardoor Reijnen het misschien iets makkelijker krijgt :D
Ali was geblesseerd, beetje het zelfde verhaal voor Reijnen(met Lam) hun direct concurrenten waren allebei uit de running.
Dit is onze andere groeibriljantje die volgend seizoen zo wegloopt als Az er niks aan doet.
Ja, ok maar in de voorgaande jaren kreeg Ali ook nooit de kans. Alleen toen in een bekerduel (tegen Dordrecht?) toen hij zn kaak gelijk brak. Misschien heeft het iets met zn instelling ofzo te maken?
Inderdaad vaker inbrengen en proberen te verlengen. Volgens mij hebben diverse buitenlandse clubs zich al voor hem gemeld maar wou hij blijven, wat hem voor alsnog niet echt windeieren heeft gelegd. Het zal mij dan ook niets verbazen als hij weigert te verlengen en strax gratis de deur uitloopt.
Als je trainingen zou bezoeken dan weet je dat het niks met instelling te maken heeft maar het ontbreekt hem vooral aan geluk.
Hij raakte op 2 cruciale momenten langdurig geblesseerd. Als hij fit was gebleven dan had hij Falkenburg al uit de basis gespeeld. Hij draaide namelijk direct na zijn blessure een fantastisch seizoenshelft met maarliefst 15 doelpunten uit iets meer dan 20 wedstrijden. Hoeveel middenvelders kunnnen dat zeggen?
Ali is niet van plan om te verlengen als hij geen minuten maakt en dat is volkomen begrijpelijk. Hij wilt niet voor paar jaar bijtekenen en weer vervolgens alleen maar banken. Ali wacht dit seizoen gewoon af en zijn intensties zijn om bij zijn club te blijven maar ik sluit niet uit dat hij vertrekt.
Verbeek past zelden jeugdspelers toe. Maher kwam er per ongeluk in en presteerde zo boven verwachting (voor Verbeek...want alle Az''ers kende de naam Maher al paar jaar van de jeugd) dat hij hem niet kon wisselen.
AZ laat vaak jeugdspelers veel te makkelijk gaan. Kijk naar Gyasi die bij Twente niet onaardig doet, kijk naar Matic die ondertussen voetbalt onder de naam Vejinovic of Ruud Vormer...
We hebben daarvoor Falkenburg en Viktor Elm...je laat meer kwaliteit gaan dan dat je kan inkopen. Hopelijk beseft AZ dat zich. Ajax laat spelers debuteren en dan zien ze snel genoeg of ze het niveau aankunnen. Tuurlijk sturen die iin de jeugd tal van talenten weg maar je maakt daar tenminste een kans.
AZ en eigen jeugdspelers is altijd een moeilijke kwestie geweest. Types als Gorter en Reijnen heb je al in huis. Mij maak je niet wijs dat Wijnaldum op de linksback en centraal niet beter is dan die 2.
Ben het volledige met je eens King_az, niets aan toe te voegen.
@king-az
Je bent wel heel erg naief als je Vormer en Gyasi aandraagt als makkelijk vertrekken. Beide spelers konden het niveau van AZ 1 bij lange na niet aan.
Vormer deed nog wel is mee het jaar voor het kampioensjaar maar kon toen zelfs niet verder komen dan een paar inval beurten.
Gyasi was zeer matig in het 2de en via de een of andere manier heeft via weinig te spelen bij de Graafschap bij twente de kans gekregen....gekke aankoop.
Vejinovic had veel te veel concurrentie op het middenveld (lees: in het kampioensjaar, laat staan erna met de ambities) toen hij eenmaal verkocht was kwam het DSB debacle en toen werden de dure jongens alsnog verkocht. Toen was hij ideaal geweest.
En nog 1 belangrijk aspect
Hoe goed Vormer, Vejinovic nu ook zijn, ''zo goed'' waren ze 4 jaar geleden niet. Vooral Vormer niet. Die heeft 3-4 jaar lang bijna alle wedstrijden bij Roda gespeeld en zich zeer goed ontwikkelt. Dat kan je geen slecht beleid noemen, bij AZ was hij zeer waarschijnlijk niet 3-4 jaar basis geweest dus nooit de speler geweest die hij nu is. En Viktor Elm is echt niet zoveel minder dan hem.... gelijkwaardig.
Reinen verdiend een tweede kans, maar dan op de bank!! Tien keer liever Wijnalbum, Reinen heeft de motoriek van mijn oma van 85....
Ik houd mijn hart alweer vast. Verbeek noemt de 2 niet te missen kansen van Holman maar is de 2 kapitale blunders van uitgerekend Reijnen blijkbaar alweer vergeten. NAC speelt altijd anti voetbal en daar heeft AZ het traditioneel lastig mee. Met Henriksen in de basis kan Maher het op zijn favoriete positie laten zien en Altidore is in vorm. Dat moeten de lichtpuntjes dan maar zijn.
Ik ben geen fan van Reijnen, totaal niet. Maar AZ (GJ Verbeek red.) heeft nou eenmaal een bepaalde visie en dat moet je hopelijk als AZ fan (?) snappen. Het AZ spel rendeert volgens Verbeek het beste met een RCV en Lcv. Dan valt Wijnaldum in principe al af. CV is niet eens de natuurlijke positie van Wijnaldum, dat onwennige was ook wel te zien af en toe. Kan deels zenuwen zijn.
Thomas Lam is nog erg jong met zijn 18 jaar om meteen voor de leeuwen te gooien. Pas als Reijnen (helaas maar waar) weer een paar keer in de fout gaat krijgt hij een serieuze kans. Nu maak je zo een jonge eerder kapot?