Elia: 'Volgens mij is Dortmund niet meer zo sterk als de jaren hiervoor'
Frank de Boer en Siem de Jong toonden zich op de persconferentie voor het treffen met Borussia Dortmund nog erg optimistisch en Eljero Elia begrijpt dat. De aanvaller was onlangs met Werder Bremen nog op bezoek bij de Duits landskampioen en was niet bijzonder onder de indruk van de ploeg van Jürgen Klopp. "Borussia is volgens mij niet meer zo sterk als de jaren hiervoor, of ze hadden tegen ons een offday", zegt Elia in gesprek met De Telegraaf.
Meer nieuws
- ‘Het is aan Duplan om straks ‘ja’ of ‘nee’ tegen ons aanbod te zeggen’
- In de wandelgangen (1/9): PSG-kandidaat Hiddink laat nog niets los
- ‘Er zijn een paar spelers van wereldklasse niveau, daar zit hij ook bij’
- Stam adviseert Man United voorbeeld Ajax te volgen: ‘Dat is de manier’
- ‘Van Marwijk of Arveladze is een betere trainer voor Vitesse dan Bosz’
Clubnieuws
- ‘Juventus liet zich drogeren voor Champions League-finale tegen Ajax’
- Stam adviseert Man United voorbeeld Ajax te volgen: ‘Dat is de manier’
- Ajax en De Boer akkoord over nieuw, vierjarig contract
- Overmars irriteert Smit: ‘Niet de koper bepaalt de prijs maar de verkoper’
- Van Basten: ‘Wilden hem allemaal bij Ajax. Had het anders gemoeten? Vast’
Reageer
Je kunt niet reageren op oude documenten.
Ajax




In de wandelgangen
Woensdag 22 meiGuus Hiddink laat nog niets los over zijn toekomst. Lees verder
Uitgelichte documenten
Wat beoogde Advocaat nu werkelijk met zijn terugkeer bij PSV?
Al in december baalde Dick Advocaat van het dagelijkse pendelen naar zijn werk. Tijdens zo’n geestdodende rit tussen Den Haag en Eindhoven (en weer terug) betastte hij zijn pols en vroeg zich nuchter af of hij niet beter kon gaan vissen op de pier van Scheveningen. Lees verder
-
Ajax vangt bot bij Heracles: 'Het eerste en laatste bod' (42000+ pageviews)
-
PSV wacht mogelijk zeer sterke tegenstander in CL-voorronde (41000+ pageviews)
-
Van Basten: ‘Wilden hem allemaal bij Ajax. Had het anders gemoeten? Vast’ (41000+ pageviews)
-
Overmars irriteert Smit: ‘Niet de koper bepaalt de prijs maar de verkoper’ (41000+ pageviews)
-
Klopp betreurt: 'Kagawa op links, ik krijg er tranen in mijn ogen van' (29000+ pageviews)
Clubexperts
-
Het voetbalimagoDoor Xamsix (4 reacties) -
Onze gevestigde hoop in IsraëlDoor Koni020 (29 reacties) -
De kleine generaal gaat de boot inDoor ttiborr (5 reacties) -
23-karaats goudDoor LFCDutchy (21 reacties)
Bekijk onze Clubexperts
-
23-karaats goudDoor LFCDutchy (21 reacties) -
Onze gevestigde hoop in IsraëlDoor Koni020 (29 reacties)
Bekijk onze Clubexperts
-
Zeg NEE tegen KuytDoor PersianGooner (541 reacties) -
De Engelse Premier League: de ongelegen waarheidDoor PersianGooner (383 reacties) -
Omgaan met Ajax-haat voor gevorderdenDoor Ajacied023 (321 reacties)
-
Heb medelijden met Ajax(supporters)Door Maartenl (314 reacties)
Bekijk onze Clubexperts
Online Soccer Manager
(Advertorial) Word nu ook manager van je favoriete voetbalclub. Laat de wereld zien dat jij de beste manager bent! Meer...










Ik snap niet waarom Elia dit denkt, de enige basisspeler die ze hebben verkocht is Kagawa, terwijl ze in plaats van hem Reus hebben gekocht, een topper in opkomst. Ik zie Dortmund zelfs wel verrassen om 2e of zelfs 1e te worden ten koste van Ajax en Man City.
Misschien omdat Elia er een aantal weken geleden nog tegen gespeeld heeft met Werder Bremen. In zijn periode bij HSV is hij ze ook al tegen gekomen. Hij weet dus waar hij het over heeft.
Elia verloor zelf dus ik snap zijn hele punt niet. Ze werden weggespeeld
Was volgens mij een vrij benauwde zege van Dortmund. Maakt overigens niet uit of hij verloor of niet. Hij heeft het team van dit jaar kunnen vergelijken met die van 2 jaar geleden en heeft aan de hand daarvan de conclusie getrokken dat ze iets minder zijn geworden.
Weggespeeld? Ik heb die wedstrijd gezien en Werder had minstens een gelijkspel verdiend hoor. Elia zegt alleen dat Dortmund niet meer zo sterk is als vorige jaren toen ze eigenlijk niet te kloppen waren (behalve in de Cl). Ik denk zelf dat Ajax ook best nog een kansje heeft, al schat ik Werder Bremen wel ietsje hoger in dan de Amsterdammers.
Ajx4,
ze werden helemaal niet weggespeeld, sterker nog Werder Bremen had soms schitterende aanvallen, Aurnautovic speelde echt fantastisch nee het had die dag zomaar 2-3 in het voordeel van Bremen kunnen zijn, vergis je niet.
Bremen kreeg zoveel ruimte om aanvallen te creeren, omdat Kirch en Leitner speelde.. Leitner is goed maar nog jong en niet zo fysiek sterk als Kehl. En Kirch is gewoon slecht, vergeleken met Piszczek. Niet zo gek dat Elia zoveel kansen kreeg.
Elia weet helemaal niet waar die over praat. Hij kan toch geen oordeel vellen omdat die toevallig twee weken geleden tegen Dortmund heeft gespeeld? Elke club heeft weleens een wedstrijd waarin het wat minder speelt. Op dit moment is Dortmund helemaal niet slechter als een paar jaar geleden, ik vind ze juist beter. Ik kan dit zeggen omdat ik de Bundesliga volg.
Hij probeert alleen te zeggen dat BvB geen onbegonnen zaak is voor Ajax.
Wie kan weten waarover hij praat?
Eljero Elia die toevallig al een paar jaar in de bundesliga heeft gespeeld en toevallig laatst nog in Dortmund,tegen Dortmund heeft gespeeld?
Of El Fenomeno van Voetbalzone die de Bundesliga volgt op Youtube, Teletekst en misschien zelfs ZDF in zijn pakket heeft?
Wens Ajax in elk geval veel succes. Hoop dat ze die Duitsers de mond snoeren. Van hun Poolse internationals hoeft Ajax echt niet voor in de broek te schijten.
Dus jij mag wel je mening geven omdat je de Bndesliga volgt, maar Elia weet niet waar hij over praat terwijl hij (2e keer zelfs) in de Bundesliga speelt én tegen Dortmund speelt?!
Dan moet jij haast wel God zijn.
Weggespeeld? Gozer dit laat ook zien hoeveel voetbal jij kijkt want Werder was verreweg de betere ploeg en verdiende eigenlijk gewoon de overwinning, maar zo gaat het nou eenmaal in top sport. Dit kan dus ook gewoon vanavond gebeuren. Veel plezier mannen!
@ Fctenschede
Och och wat makkelijk scoren weer. Ik volg de Bundesliga al jarenlang en Elia baseert zijn uitspraak op de wedstrijden die hij tegen Dortmund heeft gespeeld en dat zijn er vrij weinig. Dortmund won eerder dit seizoen wat gelukkig van Bremen, maar dat wil niet zeggen dat ze ineens minder zijn als een paar jaar geleden.
En ik kijk de wedstrijden live en durf te wedden dat ik Dortmund veel vaker aan het werk heb gezien dan Elia. Dus Elia weet het beter met zijn hooguit 3 à 4 wedstrijden dan ik die al jarenlang veel BVB wedstrijden kijk? Wat een lachertje ben jij.
Maar Kagawa was wel het hart van het hele elftal, hun belangrijkste speler vorig jaar. Echt een waanzinnig goede voetballer dat zie je ook meteen weer terug in zijn eerste wedstrijden bij United. Natuurlijk is Reus ook een goede voetballer maar dat is toch een ander type. Kagawa was echt een spelmaker, Reus is meer een 2e spits.
Klopt we begonnen niet goed.. Mede omdat ook Götze op de bank werd gehouden.. Maar als Reus en Götze allebei spelen tegen Ajax.. Wordt het gewoon een erg simpele overwinning.. Op elke positie zal Ajax het afleggen tegen Bvb..
Ik denk dat "jullie" het nog niet zo makkelijk gaan krijgen. De centrale verdediging is verschrikkelijk sloom en zoals Elia al zei moet je daar gebruik van maken. Bovendien wisselt Ajax vaak van positie en komt De Jong vaak uit de spits lopen waardoor die twee houthakkers niet weten wat ze moeten doen. Met ook nog een diepgaande Serero zie ik echt wel kansen. Tuurlijk is Dortmund bijna op elke positie beter, maar dat zegt zo weinig. Kijk naar Chelsea. Als het tactisch goed staat kan je ver komen bovendien is Dortmund internationaal niet zo goed als in de competitie.
Alsof "die 2 houthakkers" van slag zijn als Siem de Jong wegloopt uit de spits. We hebben het hier over het beste centrale duo van Duitsland.
@ timb078
Hahaha! Als jij Hummels en Subotic als twee houthakkers ziet kan ik je echt niet meer serieus nemen. Die raken vast in paniek als ze Siem de Jong opeens op het middenveld zien staan. En helemaal als ze even later Serero ook nog op zich af zien komen.
On:
Natuurlijk is Ajax niet kansloos, maar ik verwacht toch wel een gemakkelijke overwinning voor Dortmund.
@timb078
Volgens de vermoedelijke opstelling staat Serero niet in de basis.
Wat ik met houthakkers bedoelde is dat het twee keiharde verdedigers zijn die niet heel erg goed kunnen voetballen. Bovendien zijn ze ook niet de snelste en daar liggen de kansen voor Ajax. Ik vind Hummels, Subotic ook twee hele goede verdedigers, maar dat is nog een wereld van verschil met een thiago silva die ook snelheid heeft.
Jongen je weet niet waar je het over hebt, Neven Subotic is een sterke goede centrale verdediger, maar op voetballende gebied is hij niks vergeleken met Toby of Nicklas hij is dan daarmee wel een houthakker. Hummels daarintegen is een geweldige voetballer verdedigend en bal vaardig, daar ben ik bang voor!
Imit..
Dan hoeft Ajax eigenlijk helemaal niet naar Duitsland te gaan, als ik jou zo hoor.
Ajax heeft een zware kluif aan Dortmund maar gaat haar als het haar eigen spelletje gaat spelen komen er kansen. Een simpele overwinning voor Dortmund zie ik niet gebeuren. Ajax legt het inderdaad op elke positie af tegen Bvb, op papier. Net als Utrecht tegen Psv..je snapt mijn punt?
Als Ajax als team haar eigen spelletje speelt is er zeker wat mogelijk vanavond.
Het lijkt wel alsof er nooit een einde komt aan ''gaat ajax wel of niet winnen'' .
Tuurlijk , alles is mogelijk. Zie je wel aan Real Madrid , die verliezen ook van Getafe en Sevilla. Waarom zou Ajax er dan niet van kunnen winnen? Hetzelfde geldt ook voor Dortmund als ze een offday hebben kan Ajax er zo met een punt of heel misschien wel met 3 punten vandoor gaan. Voetbal is en blijft voetbal.
Pfff... Twee centrum verdedigers sloom en houthakkers? Je weet toch dat daar Subotic en Hummels staan he?? Dit zijn misschien binnen 2/3 jaar wel de twee beste centrum verdedigers van Europa vriend..
Er wordt steeds over winnen of verliezen gepraat omdat veel ajax supporters bij hoog en laag beweren dat ze een kans maken.
Ik kan je op een briefje geven in Dortmund, met de beste voetballers op de bank en zonder een leider en kleine spelers in het veld, gaat Ajax een gigantische zeperd krijgen.
En dat is straks ook bij Real en City.
Zes wedstrijden lang, omdat ajax niks te zoeken heeft in de shampions league.
wie heeft er dan wel iets in de champions league te zoeken twente? psv? grappemakker de enige club die mischien een kans heeft is ajax
Ik vind Cl_fctwent met zijn reactie beslist geen grappenmaker
Sterker nog hij heeft nog gelijk ook
En verder moet je dan toch eens onderbouwen waarom je Ajax wel als enigste een kans ziet maken in de Cl
De resultaten zijn vanaf 1995 nu ook weer niet zo best dat je dat als onderbouwing kunt gebruiken
Verder zijn de Duitse clubs thuis moeilijk te verslaan
En de andere clubs waar de Amsterdammers tegen moeten zijn wel van iets hogere niveau dan onze eredivisie
Dus Ajax zal van goede huize moeten komen om resultaten te halen
Ik zie het zwaar in
Ook voor onze clubs die nog in de EL actief zijn
Maar hoop natuurlijk tegen beter weten in op goede Europese resultaten
En ga er in ieder geval goed voor zitten
een kans maken in de CL (poule overleven) is best mogelijk. Wanneer je de loting een beetje mee hebt. Vorig jaar had ajax best 2e in de poule kunnen worden. Twente het jaar daarvoor was ook niet kansloos.
Dit jaar heeft ajax gewoon de pech dat ze clubs treffen die mijlenver voorlopen. Deze clubs weten ook nog eens dat ze in een lastige poule zitten en dat je een probleem hebt wanneer je niet 6 punten tegen de zwakke broeder (ajax) haalt. Met een beetje pech zijn ze allemaal gigantisch gemotiveerd tegen ajax.
maar er is nu geen enkele team in de eredivisie die op dit moment beter dan ajax is dus waarom zeggen mensen dat ajax daar niks te zoeken heeft.
ten eerste ajax heeft meer wedstrijden in de champions leagua dan twente psv az en feyenoord bij elkaar
ten tweede ajax heeft veel betere spelers die de top niveau aan kunnen
ten derde ajax heeft de champions laugea ook al een keer gewonnen
ten vierde jullie zijn gewoon anti ajax
@ Aramkara
Ik denk dat Twente en PSV op dit moment nog ietsjes verder zijn dan Ajax, maar dat ajax meer potentie heeft dan deze teams en dat zeg ik als Ajacied.
Ook hebben we een hoop jongens die nog geen wedstrijd hebben gespeeld in de champions league binnen de selectie, dus ik denk dat dit in alles een overgangsjaar wordt..
Ervaring opdoen in de CL en ook voor sommige spelers een eerste volledig seizoen in de eredivisie.
Daarnaast heeft de eerdere overwinningen van Ajax in de Champions League natuurlijk totaal geen effect op deze hedendaagse spelers waarvan de meeste zelfs te jong waren om het te kunnen herinneren.
Ha en zullen we allemaal jou maar bellen met de complimenten dat jij deze bijster lastige voorspelling, toch weer heel goed gezien had? Beweer je nou echt dat jij dingen ziet die anderen niet zien? Ik kan je vertellen dat dat briefje waar jij deze wijsheid op zet, nog niet in de collectie 'beste briefjes van het Klaploperhandboek' wordt opgenomen.
Ajax heeft een kleine kans en de instelling om die kans te pakken. Blijkbaar gaan ze in de provincie eerst lekker op hun rug liggen als ze van achter uit elkaar getrokken worden of zo?
Er zitten zeker teams bij (in de Champions League) die een stuk minder zijn dan Ajax.. Alleen is een loting als deze natuurlijk dramatisch voor je kansen.
Je had als groepshoofd ook bijvoorbeeld een Arsenal kunnen treffen. Als Ajax in poule B of H had gezeten waren er toch zeker wel kansen geweest.. Het is een kwestie van loten.
Altijd weer van die asijnpissers die het leuk vinden om te zeggen dat een ander team niks te zoeken heeft in een europese competitie... Ze staan er, omdat ze kampioen zijn geworden.. Het maakt ook geen mallemoer uit of je Ajax, Twente of PSV tegenover deze teams zet. Alle 3 zullen ze naar waarschijnlijkheid laatste worden in de groep.. Moeten we dan als Nederland maar uit de Champions League stappen?
@cl-fct: Ajax heeft niks te zoeken in de shampions league? Ik zal dan niet over je spelling zeuren, maar als kampioen van NL heb je je plek in de CL verdiend. Dat zou jij je toch nog moeten kunnen herinneren van die ene keer in 45 jaar dat jullie kampioen zijn geworden?
"ik zal dan niet over je spelling zeuren"
en op deze manier zeur je toch even...
Ik vind dat Elia ongelijk heeft Borussia Dortmund is echt sterker geworden dan paar jaar geleden ze hebben nu ook veel meer ervaring dan eerst.
Elia heeft een lange winterslaap gehouden...schieber is een jong talent maar geen basisspeler. Piszcek is Pools international en clubs als Madrid en Milan hadden interesse in hem. Pisczek is een opkomende back met veel loopvermogen. Schmelzer is een ander verhaal, daar ben ik niet van gecharmeerd en dat terwijl hij international is.goetze en Reus zijn heel moeilijk te verdedigen.
Kirch is een jong talent? Volgens mij heb jij dan ook een hele beste winterslaap gehouden. Kirch is alweer 30 jaar.
Ondanks dat ze een aantal sterkhouders hebben verpatst zijn ze er niet eens zoveel op achteruit gaan. Misschien zijn ze niet meer echt zo sterk als toen, maar nog sterk genoeg om Ajax in te maken.
Wie allemaal dan?
Ik dacht dat alleen Kagawa weg was gegaan, en daar hadden ze wel Reus voor terug gekregen..
Barios is ook weg he, was ook een goede spelet.
Barrios is ook verkocht, en als je bedenkt dat Elia de laatste keer in 2010-2011 in Duitsland heeft gespeeld zijn ze in die periode ook nog eens Sahin kwijtgeraakt. Samen met Kagawa waren zij in offensief opzicht zo enorm belangrijk.
Ohja Barrios haha, bedankt.
Mooi dat Elia even een beschrijving geeft van de zwakke plekken van Dortmund. En mooi om te lezen dat ie zelf al weer gespeeld heeft. Ik volg het Duitse voetbal niet zo, dus dit was goed nieuws voor mij. Ik ben echt een fan van Elia en hoop dat hij weer bij Oranje komt.
Handig zón Elia. Hopelijk heeft hij gelijk en kan Ajax nu profiteren omdat ze nu de zwakke plekken weten. Maar ja Dortmund wint ook zomaar met 3-0 van Leverkusen. En dat zijn ook geen koekenbakkers.
Ik denk dat het vanavond een spannend duel wordt, waar Ajax zeker kansen krijgt op een goed resultaat. Met een punt mag je al best tevreden zijn daar.
Ga nou toch weg Elia met deze onzin je weet zelf dat je een competitie wedstrijd niet kan vergelijken met een CL duel en ajax is gewoon over 6 wedstrijden te licht om verder te gaan.
Dat kan je eigenlijk ook niet, maar kijk naar vorig jaar. Tegen Lyon en Zagreb. Daar haalden ze toch maar 8 punten, en bij Real thuis, hadden ze officeel ook moeten winnen.
Langs het centrum zal het niet lukken, dus moet je zoals Elia zegt inderdaad met je vleugelspelers hun backs proberen op te zoeken. Das iets wat Sana en Boerrigter wel kunnen.
Ik denk dat Dordtmund niet zo makkelijk gaat winnen, en misschien kan Ajax nog wel stunten tegen Dordtmund. Ik denk dat als Dordtmund al gaat winnen, dat het nooit 5-0 kan worden (bijv.). Ik denk meer als ze winnen dat ze 1-0/2-0 zouden winnen. En trouwens, met Eriksen en Siem de Jong op het middenveld, kan je een hoop. En dan nog Babel, hij speelde goed tegen Rkc, hopelijk kan die z'n ervaring aan het team overbrengen
Het is ozo makkelijk om te zeggen dat Dortmund zomaar gaat winnen, maar laat Ajax nou net beter zijn in europees verband dan in de competitie. tuurlijk heeft Dortmund het betere team maar met goede spelers kom je nergens het moet een team zijn, Ajax is een hecht team die elkaar goed kennen. Dortmund heeft Kagawa verloren en dat was een van hun belangrijkste speler zoniet DE belangrijkste speler jullie onderschatten de kracht van Ajax.
Vorig jaar tegen Utd was het ook Kansloos en toen verraste Ajax vriend en vijand.
Ajax is niet kansloos, de bal is rond en het wordt niet gespeeld op papier maar op het veld.
In ieder geval hoop ik op een mooie wedstrijd met aanvallend voetbal van beide kanten.
Dortmund vs Ajax, twee van de mooiste clubs in Europa tegen elkaar. Het gaat een feest worden vanavond in de Signal Iduna Park! Sowieso alleen maar topmatches in deze groep, dat is echt CL hoe het moet!
Mijn voorspelling: 3-1 Dortmund
Volgens mij is Elia niet meer zo sterk als de jaren ervoor.
Onzin natuurlijk. Dortmund heeft een ijzersterk elftal met een steenharde defensie met Hummels aan het roer. Een dynamisch en efficiënt middenveld en een krachtige aanval.
Reus is overigens echt een topper aan het worden. Die jongen heeft een prachtige uithaal en is technisch ook nog geweldig. Ajax gaat het erg lastig krijgen in dat immense stadion.
Ik heb Borussia gezien tegen Leverkusen en het zag er indrukwekkend uit. Ze benaderen het niveau van Bayern (ik verwacht ook een tweestrijd). Ze hebben werkelijk van alles wat. De beulen: Subotic/hummels, de lopers: Piczcek/blazcykowski, de creatievelingen: Gotze, Reus en de killer: Lewandowski. Daarbij nog de beste trainer uit de Bundesliga en het publiek als twaalfde man. Ajax krijgt het loodzwaar.
Dat kan ik niet beter uitleggen!
Ik kijk alle wedstrijden van Dortmund en sta er steeds van te kijken want ze met vlagen mooi voetbal laten zien en zeker met de achterban erbij word het een zware taak voor Ajax.
Voor Nederland zou het goed zijn als Ajax wint maar vrees het ergste!
Voorspelling 4-1
- Hummels
- Blazcykowski
- Lewandowski
- Lewandowski
- de Jong
Ik denk niet dat Ellia Ajax - RKC heeft gekeken, dan had hij denk ik niks gezegd, toen was Ajax ook niet echt overtuigend. Gelukkig wil zo enkele wedstrijd niks zeggen. Ik hoop op een mooi resultaat voor Ajax maar het zal verrekte zwaar worden.
Zelf voorzie ik vooral problemen met standaard situaties. Alderweireld is de enige redelijke kopper en die staat tegen Lewandoski. Dan houd je Hummels en Subotic over, dus daar moet Frank iets op verzinnen.
ik kan niet geloven dat mensen zeggen dat ajax slechter is dan twente
we zullen gaan zien Zaterdag 29 september om 20.45 uur: Ajax - FC Twente
Elia moet zich bezighouden met Werder Bremen en niet met Bvb. Als hij daar weer presteert kan hij weer geselecteerd worden voor Oranje.