Ajax gaat plezier beleven aan Christian Poulsen
Ajax toverde in de afgelopen transferperiode een aantal verrassende versterkingen uit de hoge hoed. Ryan Babel en Danny Hoesen werden aangetrokken voor de voorste linie, terwijl Christian Poulsen Vurnon Anita moet doen vergeten. Commissaris Theo van Duivenbode was kritisch op de komst van de Deen: is hij niet een 'nieuwe Tainio'? Frank de Boer vindt van niet.
Poll
Meer nieuws
- In de wandelgangen (4/9): Opvolger Benzema of Higuaín kost 55 miljoen
- Bendtner neemt 'in stijl' afscheid van Juventus en breekt pols bij landing
- Live meepraten in de Jupiler League play-offs: FC Volendam - MVV
- Live meepraten in de Europa League play-offs: FC Twente - FC Groningen
- Castaignos kijkt in de spiegel: 'De kritiek die ik kreeg was wel terecht'
Clubnieuws
- ‘Een transfer van De Jong zou Ajax in de zomer het zwaarst vallen’
- 'Ik blijf me bij Ajax het liefst richten op de linksbackpositie'
- Huntelaar ziet De Jong graag komen: ‘Hij zou hier passen’
- ‘Ik was graag de strijd aangegaan met Bony en Pellè; het liep anders’
- Verbeek: ‘Helaas zullen er weer bepalende spelers weggaan bij Ajax’
Reageer
Je kunt niet reageren op oude documenten.
Ajax





Poulsen heeft bewonderaar: ‘Maar ik speel bij een goede club’
De komst van Christian Poulsen naar Ajax deed vorig jaar zomer her en der wat wenkbrauwen fronsen. De toen 32-jarige middenvelder deed veel ervaring op in verschillende competities, maar niet iedereen...Lees verder
In de wandelgangen
Zondag 19 meiMassimo Ambrosini beschikt over een aflopend contract en staat in de belangstelling van West Ham United. Lees verder
Uitgelichte documenten
Wat beoogde Advocaat nu werkelijk met zijn terugkeer bij PSV?
Al in december baalde Dick Advocaat van het dagelijkse pendelen naar zijn werk. Tijdens zo’n geestdodende rit tussen Den Haag en Eindhoven (en weer terug) betastte hij zijn pols en vroeg zich nuchter af of hij niet beter kon gaan vissen op de pier van Scheveningen. Lees verder
-
Klopp blikt terug: 'De Boer en ik hebben daar een 'klasse avond' gehad' (27000+ pageviews)
-
Update: Slachtoffer varkenskoprel biedt excuses aan voor reactie (27000+ pageviews)
-
'Hij is de verschrikkelijkste persoon die ik ooit ben tegengekomen' (26000+ pageviews)
-
Rutten en Vitesse uit elkaar: 'Geen conflict met Jordania' (20000+ pageviews)
-
FC Twente troeft Spurs en Villa af: 'De beslissing was makkelijk te nemen' (16000+ pageviews)
Clubexperts
-
Messi, Messi en nog eens MessiDoor joostvoetbal (37 reacties) -
El cariño de PepDoor Pep Guardiola (28 reacties) -
De Chileense dribbelkoningDoor joostvoetbal (19 reacties) -
Het Belgisch voetbal op een afgrondDoor GrandePulga2 (19 reacties)
Bekijk onze Clubexperts
Bekijk onze Clubexperts
-
Zeg NEE tegen KuytDoor PersianGooner (541 reacties) -
De Engelse Premier League: de ongelegen waarheidDoor PersianGooner (383 reacties) -
Omgaan met Ajax-haat voor gevorderdenDoor Ajacied023 (321 reacties)
-
Heb medelijden met Ajax(supporters)Door Maartenl (314 reacties)
Bekijk onze Clubexperts
Online Soccer Manager
(Advertorial) Word nu ook manager van je favoriete voetbalclub. Laat de wereld zien dat jij de beste manager bent! Meer...









Vraag: Kan hij goed genoeg voetballen?
Dat is de eerste vraag die je jezelf stelt. Ik denk dat Ajax bij het stellen van die vraag had moeten afhaken voor Poulsen, maar goed we zullen het gaan zien.
Sorry hoor, maar ik denk niet dat de Boer bij het lezen van jouw comment denkt; ''shit! Helemaal vergeten!
De beste man is een prima VM, beheert het one-touch spel, kan ook goede steekpasses geven, bovendien is het een tijdelijke speler die een gat opvult die waarschijnlijk door Bocara opgevangen gaat worden komend seizoen, dus al met al een prima oplossing.
@ snacks
Je noemt nu allemaal kwaliteiten die Poulsen nooit gehad heeft (one-touch spel? steekpass? Heb je hem ooit zien voetballen de laatste jaren?) Poulsen is altijd een eenvoudige voetballer geweest, maar was lange tijd wel zeer goed om erbij te hebben omdat hij bergen werk verzette. Ajax heeft op de positie van controleur een voetballende speler nodig die vooruit speelt, lef heeft aan de bal, snel handelt en creatief is. Een type Anita dus. Een type Enoh komt te kort en ik denk dat Poulsen aan de bal ook kwaliteit te kort komt. Maar goed dat zullen we gaan zien.
Poulsen is een speler die voor eredivisie niveau genoeg meebrengt en die op Champions League niveau veel te vertellen heeft. hij heeft bij verschillende hoogwaardige clubs gespeeld. met allemaal een andere speelstijl en kan dus veel coaching geven. ook hoe je een wedstrijd ingaat enzo wat voor veel spelers nog een must is want zoveel hebben er ook weer geen CL ervaring.
Poulsen is een uitstekende verdedigende middenvelder met een goede controle en uitstraling. een prima leider en kent zijn plaats. hij heeft een goede tackle. en kan daarbij een goede pass geven en heeft overzicht.
overall is hij een goede speler. met de juiste prof mentaliteit die voor de vele scandinavische jongens en ook voor de andere een prima aanspreek punt is in het team. hij weet veel en is gewoon een coach binnen het team die het team op scherp kan zetten in de game en in de kleedkamer.
en hij is voor het aankomende jaar, en miss nog 2 jaar prima te gebruiken, vooral als je op jeugd wilt focussen. dan heb je iemand als Poulsen gewoon hard nodig.
@ Jeronsaik
Toch is het ook iemand die eruit geconcurreerd werd door Zimling bij het Deense elftal. Iemand die bij Liverpool weggehoond werd en de Franse club Evian wilde niet aan zijn salariseisen voldoen, omdat hij te oud was. Dat zijn allemaal belangrijkere feiten dan de zalvende woorden van jou.
Niki Zimling is 27 en een goede speler. daarbij is Poulsen voor nationaal voetbal wel te oud. hij is 32 en heeft 90 wedstrijden gespeeld voor Denemarken. zonder inhoud kom je daar niet.
bij Liverpool had coach Dalglish een focus op jeugd en daarom vertrok hij.
en de man mag toch wel salaris eisen hebben? als jij ervaring hebt en je bruikbaar bent dan mag je aan je werkgever toch ook eisen stellen? of je werkgever het ervoor over heeft is iets anders.
jij doet net alsof hij een zak hooi is. maar dat is hij gewoon niet. Poulsen is gewoon een prima speler. Mocht die bij Ajax floppen dan krijg je van mij een excuus en je gelijk. als hij het goed doet - krijg ik het dan van jou?
@hen_nie. Wat je niet moet vergeten is dat hij een prestatiecontract bij Evian had. Hij zat vaak op de bank omdat hij maar een bepaald aantal competitie-wedstrijden mocht spelen maar ze hadden graag nog met hem doorgegaan als je dat verhaal van gisteren moet geloven.
Maar goed, of hij de kwaliteiten bezit die hem toegedicht worden door Frank zullen we snel genoeg zien. Ik denk (ofwel hoop) dat het best wel eens een nuttige aanwinst kan zijn!
@hen_nie
hej kerel, wordt tijd om sorry te zeggen he. wil je niet teveel belasten maar je voetbal verstand heeft je in de steek gelaten. denk dat Poulsen een goed debuut heeft gemaakt voor Ajax en wel degelijk een waardevolle speler is.
Dat zullen we zo snel en spoedig zien. Als ik zo de filmpjes bekijk op de trainingen of op de training zelf. Zie je dat Poulsen continue aan het coachen is, zo en dan jonge spelers er uit haal en verteld hoe het beter kan. Dit is ook een speler, die Ajax in het teamproces nog verder kan helpen.
@ ahjacied
Nu heb je het weer over coaching, maar laten we eerst eens kijken of hij goed genoeg kan voetballen. Als we zijn kwaliteiten onder de loep nemen dan is dat coaching, hard werken en eronder schoppen als dat nodig is. In balbezit is het gewoon een hele matige voetballer.
Vorig seizoen zijn we kampioen geworden door de driehoek Vertonghen, Alderweireld en Anita. Zij verzorgden de opbouw en dat was ook de reden dat Ajax de 2de seizoenshelft oppermachtig was. Anita was daar belangrijk in, hij durfde namelijk vooruit te spelen, handelde snel aan de bal en zocht meestal de beste oplossing. Met Poulsen zie ik dat niet gebeuren, maar zoals ik al zei we zullen het gaan zien.
de kerel hoeft niks toe te voegen als speler. daar gaat het juist om. Ajax draait om jeugd, en jeugd heeft coaching nodig. en coaching krijg je niet alleen van Oud spelers die aan de zijkant staan. maar ook van spelers die op leeftijd zijn binnen het team.
Poulsen is prof genoeg om zich er bij neer te leggen om van de 3 wedstrijden er 2 op de bank te zitten. (reden 1 waarom hij al goed is)
Poulsen is een goede stand-in VM, voor eredivisie niveau en zelfs nog champions league niveau (reden 2)
Poulsen is een aanziens punt voor de vele scandinaviërs en een goede leider voor het elftal binnen de lijnen, op trainingen en in de kleedkamer. iemand die kan zeggen, "jongens genoeg gekloot - voetballen!" (reden 3)
het draait niet altijd om 90 minuten spelen en de beste voorzet. het gaat ook om ontwikkeling en coaching. en Poulsen is een man die de ontwikkeling bevorderd van de jeugdspelers van Ajax en een goede ingame-coach.
@ Jeronsaik
Als hij niets toe hoeft te voegen als speler dan kun je beter Wim Jonk een rugnummer geven. Pure onzin dus. Iedereen die erbij komt bij Ajax moet goed kunnen voetballen. Je geeft nu zelf al min of meer aan dat hij dat niet goed genoeg kan. Je redenen zijn lachwekkend als ik die doorlees dan zou ik hem zeker niet halen. Iemand die genoegen neemt met de bank, goede stand-in is? Dat moet dan de opvolger zijn voor Anita, een volwaardig basisspeler? Dan is het dus zoals Van Duivenbode opmerkt een totaal overbodige speler. Maar we zullen het zien.
Met alle respect maar een speler die misschien 1/3 van de wedstrijden speelt en zo de druk van de jonkies af kan halen is sowieso erg handig. Ajax is bezig om de jeugd door te laten komen maar daarbij heb je wel ervaring nodig die ze coached en in kan vallen op het moment dat de jonkies het niet redden.
Welke verdediger stopte vorig jaar bij ajax en speelde eigenlijk nooit maar is wel heel belangrijk geweest voor de verdedigers om beter te worden? Precies Andre Ooijer en die heeft er door zijn coaching en ervaring ervoor gezorgd dat Vertongen onderandere veel beter is gaan voetballen.
Dit is nu ook weer de taak van Poulsen om de jeugd daarin te coachen en de druk van hun schouders af te halen doordat hij altijd als standin is op moment dat het slechter gaat en ga zo maar door.
Dat jij iets van mening bent betekend nog niet dat iemand anders totale onzin uit kraamt en dat jij iemands anders zijn mening niet kan respecteren dan moet je hier maar niet iets neer gaan zetten.
Weet je wat het vaak is, je moet als team niet 11 messi's opgesteld hebben. Natuurlijk moeten ze goed kunnen voetballen als je bij Ajax speelt, maar het gaat ook om het evenwicht in het team. Een ervaren speler die coacht is net datgene wat ajax nodig heeft op het middenveld. Hij zorgt dus voor balans, ondanks dat hij technisch vaardig misschien niet zo goed is. Hetzelfde als van bommel, hij heeft misschien niet alle technische kwaliteiten als een strootman of wijnaldum, maar hij zorgt ervoor dat er balans komt in het team. Dat is natuurlijk ook een van de belangrijkste aspecten in voetbal, ook al vergeten mensen dat vaak..
@ ifloppy
Ik ben het volledig met je eens dat Ajax ervaring op het middenveld nodig had, maar op deze manier lever je voetballend gezien te veel in naar mijn mening. Van Bommel is voetballend toch echt een klasse beter dan Poulsen. Als je niet naar de voetballende kwaliteiten kijkt en alleen naar ervaring en coaching dan had je beter Wim Jonk een rugnummer kunnen geven. Maar we zullen zien hoe hij het gaat doen. Ik zie namelijk geen reden voor optimisme wat betreft Poulsen (ook omdat het een voetballer is die totaal niet bij Ajax past met zijn speelstijl).
Poulsen stond wel bekend om een super irritante speler waar tegenstanders een gloedhekel aan hadden. Dat is wel belangrijk, want Ajax is toch Vertonghen en Janssen verloren. Maar ben benieuwd of Poulsen voetballend iets toevoegt. Als hij echt helemaal niets toevoegt, dan zal die maar vanaf de bank moeten coachen.
@ kx22
In het laatste geval, waar ik bang voor ben, had je dus beter Wim Jonk een rugnummer kunnen geven.
Poulsen was in zijn tijd bij Schalke en Sevilla een prima verdedigende middenvelder, maar is heel snel afgetakeld sindsdien. Zoals ik hierboven al ergens aangaf heeft Ajax op zijn positie een voetballer nodig die vooruit speelt, slim is en creatief. Poulsen speelt breed en terug, is non-creatief en erg voorspelbaar.
Poulsen kan nog gemakkelijk mee bij Ajax, ik ben zelf regelmatig in Frankrijk en volg de compititie daar ook op de voet, en ik kan je vertellen voetballend gaat die het makkelijk redden.
Hier heeft Ajax uitstekend zaken mee gedaan, word een belangrijke speler dit seizoen.
hen_nie
Laten we even afwachten hoe het gaat met Poulsen. Ik kan me nog herrinneren dat Cruijff ene Jan Wouters naar Ajax haalden. Met name van Basten die vond het maar niks, de rest is geschiedenis. Het kan zo maar zijn dat Poulsen net de man is die Ajax nodig heeft. Je hebt in het team verschillende soorten spelers nodig.
ik hoop dat de boer weet wat hij doet
Het was een zeer goede voetballer. Afgelopen jaar heeft hij in Frankrijk gevoetbald en heb ik niets meer van 'm meegekregen. Ik ben benieuwd of hij nu nog een toegevoegde waarde is in het voetbal van Ajax. Wel heeft hij natuurlijk een belangrijke bijdrage op de training en kleedkamer, zeker ook omdat er zoveel Denen bij Ajax zijn want hij heeft wel bij grote clubs gespeelt en veel ervaring.
Poulsen is pas 32 dat is ook weer niet zo oud en als Controlerende Middenvelder hoef je ook weer niet zoveel meters te maken!
Ook met het oog op de champions league hebben ze nu iemand in huis gehaald die het allemaal heeft meegemaakt en ook op een aantal eindtoernooien heeft gestaan met Denemarken. De jongere Denen zullen hopelijk een mentor/coach in hem vinden wat natuurlijk altijd nuttig is.
op die plek moet je juist alle ballen veroveren! dus klopt totaal niet wat je zeg...
de aanvallers van de tegenpartij komen toch naar hem toe.. hij moet alleen in de zone blijven en ze opvangen.. je moet het ook in perspectief zien, hij gaat niet a la Rommedahl 20 keer op en neer langs de zijlijn!
nee maar je moet wel van links naar rechts rennen en niet alleen naar voren! ze zeggen niet voor niks dat middenvelders het meeste lopen.
Met Poulsen word je geen kampioen denk ik. Wisselspeler bij -met alle respect- Evian, en dan naar Ajax. Zal misschien met ervaring wat kunnen toevoegen, maar ik heb hem bij Schalke en Liverpool nooit een leider gevonden.
Wisselspeler? Hij was gewoon basisspeler, maar door de financiele husihouding daar en ajax intresse toonde kon evian hem niet behouden voor de club. Maar dat is ook logisch als Ajax zich meld en je kan daar weer CL spelen en je ervaring overbrengen op het jeugdige elftal dan zou jij ook vertrekken!
Dat wisselspeler bij Evian verhaal is al lang ontkracht. Hij had een contract, waarin hij maar een aantal wedstrijden mocht spelen. Als hij namelijk meer dan 25 wedstrijden zou spelen, zou zijn contract verlengt worden en dat kon Evian niet betalen. Pascal Dupraz, sportdirecteur en hoofdcoach van Evian, zei zelfs dat ze graag met hem door waren gegaan en hij vind het ook jammer dat die naar Ajax is gegaan, want hij was graag met hem doorgegaan. Maar dat kon Evian simpelweg niet betalen. Dus voortaan als iemand met het argument komt dat Poulsen wisselspeler was bij Evian: leer eerst de feiten!
@timmeahacfa en 09ajax09
Oke, dan zat ik daar fout. Maar feit is wel dat het een 32-jarige CVM is die van een Franse promovendus komt, en dat ie in mijn optiek niet bijster veel toevoegd.
Leuk dat een club als Evian hem graag wil behouden, maar Ajax is natuurlijk wel een paar niveautjes hoger.
Je moet niet net doen alsof Ajax van het niveau Barcelona is! tuurlijk voegt eenspeler als Poulsen wat toe aan dit jonge Ajax. Bovendien spelen wij in een mickey mouse league!!
Je heb al een oordeel voordat je hem een paar wedstrijden heb zien spelen, misschien doet die kerel het wel hardstikke goed?
Bij Liverpool was hij in een voor hun doen zeer matige selectie 1 van de mensen die van de fans het eerst zou mogen vertrekken. Was een combinatie van gebrek aan kwaliteit en toch een vrij hoog salaris. Ik kan me goed inbeelden dat een dergelijke situatie ook zal ontstaan bij Ajax. Wellicht zal hij zijn nut hebben, maar dit is niet iemand die er over 2 jaar nog staat.
Bij Liverpool slagen wel meer spelers niet de laatste tijd. Het zit gewoon niet goed daar bij de club net zoals onlangs het verhuren van Carroll en geen andere speler ervoor in de plaats hebben aangetrokken waardoor als Suarez geblesseerd raakt ze in hele grote problemen kunnen geraken.
Falend transferbeleid spreekt toch niet in Poulsen z'n voordeel? Als er te weinig concurrentie zou zijn zou het juist makkelijker voor hem geweest moeten zijn. Ik heb het over de selectie van voor de overname. Die selectie ging echt nergens over, Suarez was toen hij daar binnen kwam direct de best presterende speler. Poulsen is en was gewoon al een tijdje op z'n retour. Hoe goed hij nog kan zijn moet blijken, maar hij lijkt hoe dan ook hard achteruit te gaan.
Ik doelde niet zozeer op falend transferbeleid alleen, maar alles eromheen. Het 1e elftal loopt gewoon niet al vele jaren om wat voor reden dan ook want goede spelers hebben ze echt wel gehad zoals een Torres die het nu weer laat zien bij Chelsea.
Ik vind het een slimme aankoop. Poulsen is misschien voetballend niet geweldig maar hij heeft wel ontzettend veel ervaring en kan een team goed neerzetten. Ik denk dat dit vooral in de CL nodig zal zijn. Moet je nagaan, anders had Ajax misschien in de CL wel met Enoh moeten beginnen. Met alle respect maar dan was de kans zeer groot geweest dat ie van het veld gestuurd zou worden met 2 gele kaarten.
Ik vind het ook een slimme aankoop, mooi gezien trouwens. We zochten nog ervaring op, een ervaren Deen en die kan Denen weer coachen en zijn makkelijk in de omgang. Plus Ajax heeft Babel gehaald als extra spits, wat niet verkeerd is. Zie maar weer Siggi is weer geblesseerd voor het leven.
maar in het geval van enoh is het soms ook beter dat hij er niet meer op staat, hij werkt hard en kan aardig een balletje afpakken, maar ik heb die man nog nooit twee goede passes achter elkaar zien geven, dus niet alleen voor in de cl vind ik het beter dat poulsen gehaald is
Beter zou zijn dat de Boer voor hij Tainio een trapje na geeft zijn mond zou houden tot Poulsen ook wat toegevoegd heeft aan Ajax en dat is nog niet het geval. Ik heb er in ieder geval mijn twijfels over al kan hij een mooi lijstje clubs overleggen. Maar 272 duels in 13 jaar is natuurlijk niet buitensporig veel.
Dat is toch 21 duels per jaar. Aangezien hij in 2 seizoenen Liverpool nauwelijks gespeeld heeft betekent dat hij in de andere jaren 25 duels gespeeld heeft ongeveer. dus buitensporig veel vind ik overdreven.
Ik zeg juist: niet buitensporig veel dus ik vind het weinig
Daar naast is Poulsen ook niet gehaald om minstens 20 wedstrijden per seizoen te spelen. Dus het aantal wedstrijden dat hij gemiddeld per jaar speeldekomt zeker over heen wat Ajax met hem van plan is.
Even ter vergelijking, RVP heeft 258 wedstrijden in 12 jaar en VDV 307 in 14. Dus 272 is vrij gemiddeld voor een 13 jarige carriere tot nu toe.
21 wedstrijden per seizoen, is dat gemiddeld? Je vergelijkt een verdedigende middenvelder, die robuust hoort te zijn, met 2 spelers die in het verleden tegen nogal wat blessuretjes zijn aangelopen. Echt een onzinnige vergelijking.
Ik denk niet dat ik het hoef aan te nemen van een zekere Frtorres met een waarschuwing op zak dat het inderdaad een onzinnige vergelijking is.
Wie zegt dat Poulsen niet ook blessures heeft opgelopen in zijn carriere (hint, dat is dus inderdaad zo)?
Ze zijn beiden wel 3 jaar jonger. Dus reken maar uit.
Ja klopt maar je hebt het toch over aantal wedstrijden in 13 seizoenen? Dan speelt hun leeftijd geen rol, het gaat puur om het feit dat jij 272 wedstrijden in 13 seizoenen weinig vind terwijl het eigenlijk best wel gemiddeld is.
Als je erg jong bent, 13 jaar geleden waren van der Vaart en van Persie 16 speel je minder dan wanneer je al 19 bent zoals Poulsen
Bovendien: als de Boer zegt dat bijvoorbeeld een Boerrigter ongeveer 20 wedstrijden per jaar kan spelen roept iedereen: wat weinig. 272 ; 13 is 20.9. Is hetd an nog steeds veel?
Vdv, RVP en Poulsen waren allemaal 17 toen ze hun debuut maakten dus je maakt het wel heel erg bont om je gelijk te halen door te insinueren dat er 3 jaar tussen zat.
Zowieso is je stelling flawed want je gaat er vanuit dat spelers in hun 1e seizoenen gemiddeld 20/21 wedstrijden spelen en dat halen de meesten bij lange na niet.
Ook moet je in acht nemen dat spelers als Poulsen bij clubs als Juve en Liverpool heeft gespeeld dus veel concurrentie had voor zijn plaats en dus ook minder aan spelen toekwam aangezien hij geen absolute topspeler was.
Een Nederlandse international die ongeveer even oud is als hij met evenveel seizoenen op zak is Koevermans en hij heeft met zijn 33 jaar en 13 seizoenen 287 wedstrijden gespeeld terwijl zijn clubs minder aanspreken dan die van Poulsen.
Veel mensen zijn hier toch al wel voorbarig om Poulsen nu al af te schrijven als een miskoop.
Ikzelf ga pas oordelen nadat hij toch een minuutje of 120 heeft gespeeld, dan pas kan je in grote lijnen zien hoe hij zich voelt en hoe hij rendeert in dit team. In het verleden behaalde resultaten bieden geen garantie voor de toekomst. Dat geldt voor zowel negatieve dingen als positieve dingen.
Misschien hadden ze een speler als Koke moeten proberen te huren, alhoewel die nu basisspeler lijkt te zijn bij Atleti... Maar zo'n type speler zouden ze naar kunnen kijken.
Wellicht, van dezelfde club, Saul Niguez
Ik snap het gezeur op Poulsen niet. Er werd weken lang gesmeekt om iemand met ervaring, wordt er iemand met ervaring gehaald, is ie te oud, te langzaam. Wat willen jullie dan? Iemand van 22 die al zoveel CL ervaring heeft. Dan kan je lang gaan zoeken.. Ajax heeft hier gewoon goed gehandeld door een speler met veel ervaring te halen. Iemand die veel coacht op trainingen enz. En dan hebben ze ook nog Moisander en Babel gehaald.
Laten we poulsen nou maar eerst het voordeel van de twijfel geven en onze voorbarige vooroordelen voor ons houden. Het is veel te vroeg om hem nu al zonder geen minuut gespeeld te hebben te bestempelen als miskoop. Natuurlijk moet hij gaan bewijzen dat hij een toegevoegde waarde is voor ajax maar om hem nu vooraf al af te branden vind ik ongepast en tevens onterecht.
Ajax had deze speler nooit moeten kopen dit druist tegen het huidige beleid in, ze hadden beter een jonge opvolger voor Anita kunnen halen cq scouten voor de toekomst, dat deze Poulsen niet fit bij Ajax arriveert zegt mij voldoende tevens nergens een stempel kunnen drukken als slot op de deur/bepalende speler. Hetzelfde voor Babel 1 jaar contract en indien goed seizoen verkassen en verder cashen, Ajax had een clausule/optie in z'n contract moeten zetten dat ze nog geld voor 'm vangen. Ajax geeft Babel een kans om zich in de kijker te spelen na die magere seizoenen die hij gespeeld heeft, bij Hoffenheim terug gezet naar het 2e ze zullen daar niet stom zijn lijkt me, hij heeft te weinig gebracht vorig seizoen punt uit.
Dat hebben ze gedaan met bocorra van Psg uitstekend talent en heeft tegen Heerenveen goede indruk gemaakt toen hij mocht invallen. Dus mischien moet je niet zo hoog van toren blazen. Dat zdeze jongen nog niet een heel seizoen kan draaien in Ajax1 lijkt me logisch. Ongetwijfelt zal hij naarmate het seizoen vordert meer minuten maken.
Babel speelt hier voor een laag salaris die is ook niet achterlijk hij kon naar veel meer clubs maar hoopt bij Ajax weer de top te bereiken. Wat ik overigens eerst nog moet zien. En Ajax heeft destijds al 17 miljoen voor hem ontvangen vind het wel mooi gebaar van allebei.
Dat Bocorra is gekomen wist ik al, Babel is niet naar Schalke gegaan omdat ie daar op de bank terecht zou komen, voor mij is Poulsen een aankoop die Ajax niet sterker maakt, ik hoop dat het tegendeel bewezen wordt.
Waar is Cruijff als je hem nodig hebt, om te zeggen: "je zit hier alleen maar omdat je Deen bent!"
Dat is namelijk wel voornamelijk waarom Poulsen is gehaald, denk ik. Hij schijnt een goede reputatie te hebben in Denemarken, en als je 4, 5 jonge Denen rond hebt lopen is dat waarschijnlijk precies wat die jongens nodig hebben.
Poulsen is zeker niet de gedroomde opvolger dan Anita, Ajax zal het zelf nooit zeggen maar dit is echt puur noodverband. In dit geval is daar echter niet zoveel mis mee. Natuurlijk hadden ze liever een Maher gehaald, maar die is onbetaaldbaar. Poulsen is zeker beter dan Enoh, en jongens als Bonevacia, Sporkslede, Bocarra etc. Zijn (nog) niet goed genoeg om een seizoen lang als spil van het Ajax van De Boer te fungeren. Dan kan je Schone wel blijven opstellen maar dat is gewoon geen echte VM, dat levert op den duur problemen op.
Poulsen is er gewoon zodat de jonge jongens zich rustig kunnen doorontwikkelen en zodat er wat ervaring en "spirit" in de ploeg zit. Als hij een transfersom had gekost was hij niet gekomen, maar dat neemt niet weg dat het voor dit Ajax best een nuttige speler kan zijn. Ik denk persoonlijk dat hij veel mensen gaat verassen, al zal hij natuurlijk niet de grote man worden.
Je moet een leider hebben in je ploeg maar oke dan kan De Jong en Alderwereld ook wel maar Poulsen is een jongen net als Van Bommel , ook bij grote clubs gespeeld zoals juventus, liverpool dus hopen dat die wat kan doen voor ajax , ook handig voor Champions League trouwens.
Ik blijf dit een degelijke speler vinden en geen verspilling van tijd hij heeft niks gekost en is met een degradatie klant op de hoogste positionering uit de geschiedenis van de club gekomen.
Tainio was ook een speler van het netwerk Mino Raiola verslijt zijn spelers aan Ajax voor bakken met geld, en Jol kende hem nog van Tottenham.
Nee, Poulsen kan niet zo mooi voetballen als Anita dat kan, maar het is wel een belangrijke klootzak die een team nodig heeft, in Europa zal hij maling aan hebben als Ozil tegen hem over staat en hem in z'n kloten grijpen terwijl Anita het nog best imposant zou vinden. Het is geen typische Ajax speler, maar als hij ons beter maakt interesseert het me niet zo veel.
Welkom Christian hoop dat je Boccara het een en ander kan bij leren en over twee jaar mooi je carriere kan afsluiten.
"commissaris Theo van Duivenbode was kritisch op de komst van de Deen: is hij niet een 'nieuwe Tainio'?"
Dit is goed om te horen, dat houdt in dat De Boer zijn aankopen goed moet beargumenteren, iets wat bij een aankoop als Tainio of Mido niet gebeurde.