Voetbalzone

Bij PSV mislukte keeper Cássio krijgt oproep voor Braziliaanse selectie

Dinsdag, 11 september 2012 om 16:32

Brazilië en Argentinië spelen op 19 september de eerste wedstrijd van de Superclásico de las Américas, een jaarlijkse tweestrijd tussen de meest succesvolle landen van Zuid-Amerika. Omdat het geen officiële FIFA-datum is roept Braziliaans bondscoach Mano Menezes alleen spelers op die op het eigen continent actief zijn; de ‘Europeanen’ hoeven dus niet in het vliegtuig te stappen. Er blijft voldoende talent over, maar er zijn ook wat opvallende namen opgeroepen door de keuzeheer.

/

Zo mag de 25-jarige Cássio Ramos hopen op een basisplaats in het keurkorps van Menezes. De sluitpost mislukte bij PSV en was in Eindhoven niet meer dan de derde keeper; nu wordt hij door Menezes gezien als een van de beste Braziliaanse keepers actief in Zuid-Amerika. Cássio kwam bij PSV niet verder dan een basisplaats en twee invalbeurten in de Eredivisie, terwijl hij op huurbasis voor Sparta Rotterdam tot veertien wedstrijden kwam. Tegenwoordig staat de sluitpost onder contract bij Corinthians.

Ook de uitverkiezing van Luís Fabiano is opmerkelijk. De 31-jarige aanvaller van Sao Paulo speelde op het WK van 2010 tegen het Nederlands elftal zijn laatste van 43 interlands, maar is dit seizoen (met tien treffers in twaalf competitieduels) uitstekend op dreef.

De voltallige selectie:

Doel: Cássio (Corinthians), Jefferson (Botafogo)

Verdediging: Carlinhos (Fluminense), Marcos Rocha (Atletico Mineiro), Fábio Santos (Corinthians), Lucas Marques (Botafogo), Dede (Vasco), Rhodolfo (Sao Paulo), Réver (Atlético Mineiro)

Middenveld: Arouca (Santos), Bernard (Atletico Mineiro), Fernando (Gremio), Jadson (Sao Paulo), Lucas (Sao Paulo), Paulinho (Corinthians), Ralf (Corinthians), Thiago Neves (Fluminense)

Aanval: Leandro Damiao (Internacional), Luis Fabiano (Sao Paulo), Neymar (Santos) en Wellington Nem (Fluminense).

11 september 2012 om 16:36

Ik zie dat Wellington Nem geselecteert. Een groot talent en Arsenal had afgelopen transferperiode interesse in hem. Ben benieuwd hoe goed hij is op internationaal niveau.

11 september 2012 om 16:36

Geen Ganso? Volgens mij speelt hij nog steeds bij Santos! Blessure ofzo?

11 september 2012 om 16:54

Ganso heeft in het begin van de zomerperiode een operatie aan zijn knie moeten ondergaan, daardoor is hij nog niet fit.

11 september 2012 om 17:27

Ganso deed mee met de OS maar had nog pijntjes dus ik denk dat hij geen risco wil nemen

11 september 2012 om 16:37

Ongelooflijk, echt ongelooflijk!

11 september 2012 om 16:41

Ze roepen alleen spelers op van het eigen continent, daarom is Cassio opgeroepen.
Kijk maar is naar de rest van de selectie, veel sterspelers ontbreken.

11 september 2012 om 18:03

word al de muur van corinthians genoemd en hielp hun naar de beker, speelt heel goed daar, moet wel bij zeggen dat hij bij Sparta heel slecht was.

11 september 2012 om 18:11

word al de muur van corinthians genoemd en hielp hun naar de beker, speelt heel goed daar, moet wel bij zeggen dat hij bij Sparta heel slecht was.

11 september 2012 om 18:11

word al de muur van corinthians genoemd en hielp hun naar de beker, speelt heel goed daar, moet wel bij zeggen dat hij bij Sparta heel slecht was.

11 september 2012 om 16:48

Is dit seizoen basisspeler bij Corinthians, toch een van de grootste clubs daar. Nu hij daar vertrouwen krijgt, laat hij zien waarom PSV hem toen gehaald had. Helaas is het in Eindhoven niks geworden, maar er zijn dus meerdere wegen naar de top!

11 september 2012 om 16:37

Hij stond al bekend als een zeer goede keeper. Echter had je destijds Gomes voor hem.. Daarna kreeg je Isaksson... Waarom die clown erin stond mag Joost weten.. Had dan liever Cassio gezien want nu laat hij zijn dat hij een goede keeper is!

11 september 2012 om 16:48

Cassio heeft zelf ook domme keuzes gemaakt in zijn carriere. Speelde een prima jaar bij Sparta, en zowel PSV als Sparta waren akkoord voor nog een jaartje verhuur (toen nog op hoogste niveau). Echter koos Cassio voor de bank bij Psv, onbegrijpelijk op dat moment.

11 september 2012 om 17:07

Cassio heeft nooit laten zien bij PSV klaar te zijn voor een basisplaats, raar dat het nu wel lukt in Brazilie.

11 september 2012 om 17:40

Misschien heeft het met vertrouwen te maken en de omgeving het is nog al aanpassen als hier komt sommige doen dat sneller dan andere

11 september 2012 om 17:59

Klopt, denk het wel.. Vond het altijd maar een lompe speler. Hoop bijvoorbeeld dat Zanka zich wel snel kan aanpassen.

11 september 2012 om 16:38

Is Rafeal Cabral nog steeds gebleseerd dan hij is de grooste keepers talent van Brazilie. Jammer dat hij Dida niet oproept of vraagde keept zeer sterk

11 september 2012 om 20:14

Nee hij is allang weer fit.

11 september 2012 om 16:39

Waarom geen ganso Of ronaldinho?

11 september 2012 om 16:41

Heel knap van Cassio als je je van wisselkeeper achter Isaksson in seizoenen de Copa Libertadores wint en in Braziliaans elftal komt echt knap gedaan pet af r Cássio wens hem verdr veel succes toe

11 september 2012 om 16:42

Hele matige doelman, was nog slechter dan Isaksson (kan dat: ja). Ik zie aan de selectie dat dit een behoorlijk verzwakt Brazilie is. Alleen Neymar en Lucas vind ik van grote klasse uit deze lijst.

11 september 2012 om 16:52

Ach al maken wij een nationaal elftal met alleen spelers uit de eigen competitie wordt het een nog treuriger zootje hoor. Bovendien zien we een hoop van deze namen te kort voetballen om er echt een oordeel over te geven. Desalniettemin staan er toch wat mooie namen tussen.

Nou moet ik wel zeggen dat ik toevallig een stukje van de wedstrijd Coritiba tegen Flamengo voorbij zag komen op Sport 1 en dat was echt van Topklasse niveau.

11 september 2012 om 16:53

Oscar en Rômulo werden verkocht. Ganso is niet fit. Ronaldinho werd niet geselecteerd ondanks zijn goede optredens (weet niet waarom).

Verder moet je rekening houden met Dedé, Paulinho, Nem en vooral die kleine Bernard. Eergister vertelde ik Joostvans over hem en nu is hij geselecteerd!

Verder heb je ervarende spelers als Jadson en Luis Fabiano.

Ik vind deze selectie iig genoeg potentie hebben.

11 september 2012 om 17:35

Ik dacht dat Ganso niet mee mocht van Santos omdat hij net fit is want hij traint namelijk wel.

Ik denk dat Arouca veel mensen gaan verassen is een aardige voetballer. Daarnaast is zeer jammer dat Ronaldinho niet is opgeroepen maar geld wel voor meer had Adryan graag gezien zelfde als Felipe Andersen van Santos FC en Andre. Al zou het ook leuk zijn geweest om mischien Dida te selecteren want speelde geweldig vorig seizoen al had hij bedankt paar jaar terug

11 september 2012 om 17:50

Ja precies.. dat bedoelde ik met "niet fit". Hij traint, maar hij is niet wedstrijd fit. Tegen Sao Paulo (afgelopen zondag) speelde hij niet en de daarvoor ook niet.

Ja Arouca is een aardige/interessante speler. Hij speelt zo simpel, maakt amper fouten. Hij is 26 en hij maakte zijn debuut voor a selecao tegen Zuid Afrika.

Met Adryan en Felipe Anderson komt het heus wel goed. Die zijn net 19 en 18 geworden. We hebben al genoeg jonge spelers en die spelers spelen nogsteeds voor u18/u20. Deze wedstrijd is belangrijk, want wij missen wat ervaring. En daarom is het een goede keuze geweest om Luis Fabiano, Jadson, Ralf etc te selecteren. Daarom moest Ronaldinho ook geselecteerd worden vond ik. We hebben genoeg jonge spelers en Adryan enco zullen geen toevoegings waarde zijn (op dit moment).

11 september 2012 om 16:42

Cassio dat was nog eens een talentje op Fifa 2008. Verder zou je prima twee elftallen van Brazilië kunnen makken. Een met alleen maar spelers uit eigen competitie en een met spelers uit de Europese competities. Zouden het waarschijnlijk allebei ver schoppen op een eindtoernooi.

11 september 2012 om 16:42

Het is grappig dat mensen nu denken dat Cassio een "wereldkeeper" is, maar hij is enkel en alleen opgeroepen omdat hij in Brazilië speelt.
Het is een aardige keeper, maar meer ook niet.

11 september 2012 om 18:21

Hij heeft met Corinthians de Copa Libertadores gewonnen, als nummer 1 in het doel. Dat vind ik best een ''aardige'' prestatie.

Keepers komen vaak laat tot bloei, kijk naar Stekelenburg, op zijn 23ste was hij nog een onzekere keeper die bij Ajax op een gegeven moment zelfs werd voorbijgestreefd door Vermeer, een paar jaar later was hij degene die Nederland naar de WK finale hielp.

11 september 2012 om 16:47

Aanvallend is het wel pluis daar in brazilie, met spelers als dimao, fabiano, neymar, lucas jadson, tiago neves en ralf, voor de rest ken in de verdedigende spelers niet, alleen dede. Ze zullen wel van argetinia winnen.

11 september 2012 om 16:49

@ Voetbalzone.

Dit is niet de eerste keer dat Cássio wordt opgeroepen. Laatst (tegen Zuid Afrika) en gister tegen China zat hij er ook bjj.

On: Dit wordt genieten! Wel jammer dat Rômulo en Oscar niet meer kunnen meedoen..

Het is logisch dat Luis Fabiano geselecteerd wordt. Hij doet het gewoon goed in de Serie a. Maar wel opvallend, dat Ronaldinho niet geselecteerd werd? Hij scoorde een paar mooie/belangrijke goals en gaf veeel ass. En dankzij hem en zijn ploeggenoot (bernard) staan ze in de top 3.

11 september 2012 om 16:50

Dit vind ik nou eens leuke wedstrijden. Zo kan een bondscoach een hoop talenten laten spelen of in dit geval ook wat oud gediende Luis Fabiano. Doordat de Europese speelkalender al redelijk vol is dit natuurlijk niet mogelijk is Nederland. Maar ik zou best is een wedstrijd van Nederland willen zien met alleen maar jongens uit eigen competitie. Dit zijn vaak jongens die nog niet helemaal klaar zijn voor Oranje maar er wel aankomen.

11 september 2012 om 16:52

Ik weet dat deze man een keer tegen Ajax in dienst van Sparta alles uit die goal heeft gebokst, verder nooit echt opgevallen...

11 september 2012 om 16:55

Zal wel te maken hebben dat die nu goed keept bij Corinithans anders word je niet zomaar geroepen..

Stond ook in de Champions League van Zuid Amerika in de basis tegen Boca Juniors.

11 september 2012 om 16:56

Ik zou ook weleens willen zien dat Nederland dit deed in een oefenwedstrijd, Alleen spelers uit de eredivisie. Denk dat ze dan nog steeds een behoorlijk team hebben. Ben daar wel benieuwd naar hoe die zich kunnen meten met een beetje fatsoenlijk land in europa.

Er zitten wel wat opvallende afwezigen bij de selectie van Brazilie. Ganso, Ronaldinho. Hoop voor Cassio dat hij de nieuwe Vampeta word maar ik verwacht het niet.

11 september 2012 om 16:59

Wat bedoel je met deze zin: "hoop voor Cassio dat hij de nieuwe Vampeta word maar ik verwacht het niet? "

Want hij was geen keeper he? Ik snap niet wat je bedoeld eigenlijk.

11 september 2012 om 17:03

Ik denk dat Bago doelt op het zelfde verloop van zijn Carrière. Vampeta ging van PSV weer terug naar Brazilië en daarna toch nog de stap gemaakt naar een topclub als Inter Milan. Die Vampeta is toch maar mooi Wereldkampioen geworden

11 september 2012 om 17:07

Ik bedoel het exact zo als curieus uitlegt.

11 september 2012 om 17:19

Oow zo. Ja die Vampeta was echt een lucky dude. Want hij was eigenlijk niet goed genoeg (ook niet na psv). Bij inter bleef hij ook maar kort en speelde bijna niks. Maargoed, zijn CV is iig indrukwekkend ja.

Cassio heb ik nooit slecht gevonden eigenlijk. Dankzij hem won Corinthians de copa libertadores! Hij verdient het zeker (meer dan Vampeta haha).

11 september 2012 om 16:59

Mooi voor Cassio 'jaws' Ramos. Heb de beste jongen vaker gezien in het uitgaansleven van Eindhoven dan in het keeperspak van Psv!

11 september 2012 om 17:04

Dit is wel grappig, want ook de andere keeper, Jefferson, heeft een soortgelijk verhaal. Hij werd jaren geleden als groot talent binnengehaald door Trabzonspor, maar kon het nooit waar maken. Werd vervolgens verkocht aan Konyaspor (nu actief in een lagere divisie), maar ook daar mislukte hij. Nu (al een tijdje trouwens), wordt hij opgeroepen voor het nationale elftal. Zo kan het gaan in de voetbalwereld

Ik vond Jefferson overigens een hele goede keeper toen

11 september 2012 om 17:12

T zou wel leuk zijn als Juninho nog op zijn oude dag mee kon doen op internationaal niveua... Wat een voetballer was dat zeg!

Beste Fk'er all time!

11 september 2012 om 17:17

Weet iemand de opstelling van Argentinie? Dat staat er jammer genoeg namelijk niet bij. Ik ben benieuwd welke talenten Argentinie gaat opstellen..

11 september 2012 om 17:20

Heeft fifa toch gelijk, stond bij fifa altijd te boek als een van de grootste keepers talenten op het spel, en zie zowaar, hij mag zich op maken voor Brazilie, heel knap!

11 september 2012 om 17:23

wat een raar team

alleen maar uit eigen competitie

11 september 2012 om 17:34

of Cassio heeft zich daar zeer goed ontwikkeld tot een hele goede keeper of het geeft aan hoe laag het niveau gesteld is met de keepers in Zuid Amerika.

11 september 2012 om 17:38

De club waar hij nu eerste keeper is verslaat jouw clubje met gemak de topclubs van Brazilie kunnen makelijk in Europa mee komen in elke competitie

11 september 2012 om 17:44

Dat weet ik ook wel, maar je reactie is volkomen nutteloos. Corinthians verslaat de Nederlandse top waarschijnlijk ook wel.

Bij PSV was Cassio nooit echt goed, daarom vind ik juist hartstikke goed voor Cassio dat hij opgeroepen is. Hij heeft zich (lijkt mij) goed ontwikkeld en is het een betrouwbare keeper geworden. Betrouwbaar genoeg om opgeroepen te worden.

11 september 2012 om 18:02

Dat hoeft niet perse te zeggen dat in Brazilie/zuidamerika niet goed gekeept wordt. Het is eenmaal moeilijk voor een Braziliaanse speler om alleen hierna toe te komen om te voetballen. Het is een drastische verandering hoor. Cultuur, voetbalcultuur, klimaat etc etc. Het is niet hetzelfde. Er zijn ook heleboel spelers die alleen renderen in het nationale elftal (a selecao) maar niet in het buitenland. Omdat er volgens hun in het buitenland zonder plezier wordt gevoetbald.

Daarom hoop ik, dat Brazilie voortaan haar talenten langer in eigenland kunnen behouden.

11 september 2012 om 18:08

Daar heb je ook gelijk in, het is meer dan alleen het voetbal. Het is ook het leven er om heen en hoe je als speler/keeper met de omstandigheden omgaat. Je kan bijvoorbeeld niet lekker in je vel zitten, waardoor het mis gaat.

In het geboorteland voelt ie zich thuis en komen de talenten tot uiting, in positieve zin.

Maar het geldt natuurlijk ook andersom, dat een speler rendeert bij een club, maar niet in het nationale elftal.

11 september 2012 om 18:19

Ja, maar dat gebeurd heeel maar heeel zelden met Braziliaanse spelers. Dat ze goed doen bij hun club in het buitenland en slecht voor het nationale elftal. Er zijn heus wel een paar, maar ik kan zelf geen 1 speler noemen. En ik heb best veel spelers meegemaakt tot nu toe.
Ronaldinho bijvoorbeeld, die had altijd ruzie met de coach van Psg, omdat hij vond dat Ronaldinho geen discipline had, dus hij zette hem vaak op de bank. Maar vervolgens werd Ronaldinho wel wereld kampioen met Brazilie in 2002. Daarna had hij ook goed gegespeeld, alleen de resultaten kwamen niet. Ik kan echt niemand bedenken, echt niemand. Zelfs Vampetta die ik heel slecht vond, was slecht bij Psv, maar hij werd wel Wereld kampioen in 2002. (zie Rugu's reactie hier onder).

Sterker nog, veel Braziliaanse voetballers keren terug naar Brazilie om in aanmerking te komen voor een positie in het nationale elftal. Ronaldinho deed het (was hem ook gelukt bij Flamengro), Jadson, Luis Fabiano, Fred etc hebben het ook gedaan. Nu heb je spelers als Jo (ex manchester City), Vagner Love (ex cska), Denilson (arsenal) die hetzelfde willen bereiken.

11 september 2012 om 17:55

Buiten het feit dat Cassio normaal niet in de Braziliaanse ploeg zou zitten moeten wij in Nederland misschien toch maar eens nagaan hoe het kan dat er de afgelopen jaren allemaal Brazilianen in Nederland zijn geflopt die het vervolgens tot het Braziliaanse team (niet het minste team) hebben geschopt. Ik kan zo alleen al Fred (feyenoord), Michel Bastos (feyenoord), Diego Tardelli (psv), Felipe Kasmirski (ajax) en nu dus ook Cassio (psv) opnoemen. Hoe kan het dat al deze talenten de afgelopen 10 jaar in Nederland hebben gespeeld hier hopeloos zijn mislukt en vervolgens Braziliaans international zijn geworden?

Misschien interessant voor clubs om eens te bekijken.

11 september 2012 om 18:26

Cassio was een talent toen hij naar PSV kwam. Soms breken Brazilianen door als ze naar Europa komen, soms niet. Wanneer ze een tussenstap in Portugal maken is de kans dat ze effectief doorbreken hoog, wanneer ze naar Engeland gaan is de kans klein. In Nederland is het gemiddeld...

Filipe Luis kon ook niet doorbreken bij Ajax en Michel Bastos ook niet bij Feyenoord. Romario en Ronaldo deden dat wel. Het is een wisselend succes gebleken tot nu toe.

11 september 2012 om 18:40

Waar is Ronaldinho?

11 september 2012 om 20:16

Van deze spelers zie ik alleen Leandro Damiao, Dede , Paulinho, Lucas, Neymar en misschien Luis Fabiano het WK halen, de rest is niks speciaals , maar met Mano als coach weet je het maar nooit...

11 september 2012 om 22:24

Waarom geen Ronaldinho? Laat die man toch ook eens spelen, die heeft nog wel wat acties in de benen. Staat niet voor niets eerste met Mineiro.

Reageer

Je kunt niet reageren op oude documenten.

Voetbalzone video

Brazilië

Stand
Selectie
Actuele wedstrijden
 TeamPnt+/-
Voor de complete stand: Wereldkampioenschappen
SpelersPositieW
Lucas Rios MarquesVerdediger00
Voor de complete selectie: Clubpagina Brazilië.
Programma 
Uitslagen
Voor de alle wedstrijden: Clubpagina Brazilië.

In de wandelgangen

Zaterdag 18 mei
Na één seizoen houdt Thiago Silva het weer voor gezien bij Paris Saint-Germain. Lees verder

Uitgelichte documenten

Achtergronden
Populair actueel
Archief

Wat beoogde Advocaat nu werkelijk met zijn terugkeer bij PSV?

Al in december baalde Dick Advocaat van het dagelijkse pendelen naar zijn werk. Tijdens zo’n geestdodende rit tussen Den Haag en Eindhoven (en weer terug) betastte hij zijn pols en vroeg zich nuchter af of hij niet beter kon gaan vissen op de pier van Scheveningen. Lees verder

Clubexperts

Actueel
Populair
Klassiekers
Titel
Beoordeling
Titel
Beoordeling
  •  
    Door ( reacties)

Bekijk onze Clubexperts

Titel
Beoordeling

Online Soccer Manager

Online Soccer Manager OSM

(Advertorial) Word nu ook manager van je favoriete voetbalclub. Laat de wereld zien dat jij de beste manager bent! Meer...

Pagina gegenereerd in 0.65625 seconden.