Wordt Anderlecht kampioen?
Falende Van den Brom is Been dankbaar, zeges Jans en Koster
Anderlecht is een paar dagen na de nederlaag in de voorronde van de Champions League tegen AEL Limassol (2-1) opnieuw tegen een domper aangelopen. De ploeg van John van den Brom kwam zaterdagavond op bezoek bij promovendus Oud-Heverlee Leuven niet verder dan een 1-1 gelijkspel, maar de Brusselaars blijven wel koploper in de Jupiler Pro League. Dat was te danken aan het Racing Genk van Mario Been, dat met 2-0 won van Zulte-Waregem. Adrie Koster pakte met zijn Beerschot AC zaterdag de eerste drie punten van het seizoen door te winnen van Charleroi en een dag later greep ook Ron Jans drie punten.

OH Leuven - Anderlecht 1-1
Van den Brom gaf diverse spelers rust met het oog op de return tegen AEL en zijn ploeg tikte de bal in de beginfase rustig rond. De eerste echte kans was na tien minuten direct raak; Milan Jovanovic, die woensdag na zijn wissel nog woest was op zijn trainer, bediende Sacha Iakovenko en die kon het leer eenvoudig langs Logan Bailly schuiven: 0-1. De Oekraïener vuurde kort hierna nog tegen de paal, terwijl Dennis Praet namens Anderlecht ook nog het houtwerk teisterde.
Oud-Heverlee kwam na een halfuur tegen de verhouding in op gelijke hoogte op Den Dreef. Een afgeblokt schot kwam bij Ibou terecht en de Gambiaan schoot kruiselings binnen: 1-1. De tweede helft was meer in evenwicht en Ibou schoot na een klein uur net over de kruising, terwijl tien minuten voor tijd Jovanovic de bal van dichtbij over een leeg doel werkte. De coach van Oud-Heverlee, Ronny van Geneugden, werd nog naar de tribune gestuurd vanwege aanmerkingen op de leiding, maar zijn collega zal minder blij zijn met de tweede domper in korte tijd.
Beerschot AC - Charleroi 2-0
Adrie Koster kende geen gelukkige start als coach van Beerschot AC, met slechts een punt uit vier wedstrijden. De oefenmeester leek vorige week tegen Club Brugge te stunten, maar zijn ploeg capituleerde een kwartier voor tijd. De eerste drie punten van het seizoen moesten dan maar komen tegen Charleroi en de Kielse Ratten lieten in ieder geval zien er zin in te hebben. Een zeer verdedigend ingesteld Charleroi werd met de rug tegen de muur gezet, maar pas vlak voor de onderbreking vond de equipe van Koster een gaatje in de hechte defensie. Dat gebeurde ook nog eens uit een vrije trap: Hernan Losada schoot uitstekend raak.
Pas halverwege de tweede helft liet Charleroi voor het eerst aanvallende intenties zien. De ploeg van coach Yannick Ferrera creëerde echter weinig tot geen kansen en Stijn Stijnen, keeper van de equipe van Koster, hoefde zich slechts zelden in te spannen. Beerschot leunde rustig achterover, maar kwam wel goed weg toen een val van Abraham Kumedor door de scheidsrechter werd beoordeeld als fopduik. Die onterechte gele kaart kwam de Ghanees nog duur te staan, want even later plaatste hij een harde tackle en kreeg hij zijn tweede prent. Omdat Elimane Coulibaly meerdere keren vergat de 2-0 te maken bleef het spannend, maar ex-PSV’er Stijn Wuytens maakte aan alle onzekerheid een einde.

Standard Luik - KV Mechelen 3-2
Jans heeft de smaak te pakken met Standard Luik. De oefenmeester won zondag met dank aan een kolderiek kwartier met 3-2 van KV Mechelen. Bij rust stond het nog 0-0 en dat mocht de ploeg van Jans zichzelf aanrekenen. Standard speelde uitstekend, maar vond telkens doelman Olivier Renard en zelfs de lat op de weg. Direct na de pauze vielen drie doelpunten in tien minuten: allereerst prikte Yoni Buyens 1-0 binnen, tekende Imoh Ezekiel voor 2-0 en mocht Ignacio González vanaf de stip voor de derde zorgen.
Het Mechelen van Harm van Veldhoven deed alles wat het kon om nog een goed resultaat te behalen en kwam nog bijna tot een gelijkspel. Dat had het te danken aan twee ex-Eredivisionisten: Mads Junker zette zijn handtekening onder zijn eerste competitietreffer van het seizoen, waarna Thomas Enevoldsen nog voor de 3-2 zorgde. Dat doelpunt kwam echter te laat om les Rouches nog te verontrusten.
Racing Genk - Zulte-Waregem 2-0
Zulte-Waregem kon de koppositie overnemen van Anderlecht, maar moest dan wel zien te winnen van Racing Genk. Dat lukte niet: de ploeg van Been hield de punten in eigen huis, dankzij een 2-0 overwinning. Julius Gorius opende twintig minuten voor tijd op aangeven van Thomas Buffel de score, waarna Jelle Vossen nog geen drie minuten later de marge verdubbelde. Zulte-Waregem, dat in de eerste helft nog de bovenliggende partij was geweest, herstelde niet van de twee opdoffers. Genk verdedigde de voorsprong met succes en klimt naar de subtop van de ranglijst.
Poll
Meer nieuws
- Robben bezorgt Bayern vijfde Champions League-titel
- ‘Er ligt nog geen aanbieding, maar ik overweeg wel Liverpool te verlaten’
- In de wandelgangen (9/9): Ibrahimovic transfervrij naar gloednieuwe club
- ‘Kampioen worden lukte niet, maar we pikken graag dit bonusduel mee’
- Live meepraten in de Champions League: Dortmund - Bayern München
Clubnieuws
- 'Ik zit bijna nooit op de bank en neem hier ook geen genoegen mee'
- ‘Ik heb tegen Van Holsbeeck gezegd De Zeeuw nu pas te beoordelen’
- Van den Brom wil broertje Hazard in huis halen: ‘Zijn zeer geïnteresseerd’
- Ontlading groot bij Van den Brom: 'Nu ga ik feesten en dronken worden'
- Van den Brom pakt met Anderlecht 32e landstitel
Reageer
Je kunt niet reageren op oude documenten.

'Ajax heb ik uit mijn hoofd gezet, dat geldt eigenlijk voor alle clubs'
Het is nog onduidelijk waar Anouar Kali komend seizoen speelt. De middenvelder weigerde enkele maanden geleden zijn aflopende contract met FC Utrecht te verlengen en leek op weg naar Anderlecht. Ook...Lees verder
In de wandelgangen
Zaterdag 25 meiDe New York City Football Club heeft grootse plannen. Lees verder
Uitgelichte documenten
KNVB zadelt Louis van Gaal op met een nutteloze trip naar de Oost
Om meerdere redenen was een nauwe samenwerking tussen Cor Pot en zijn baas juist nu dringend gewenst. Na het EK zwaait Pot, vlassend op weer een duobaan met Advocaat, als verantwoordelijke coach af bij de KNVB. Lees verder
-
'Viergever ruilt verdediging van AZ in voor middenveld van PSV' (34000+ pageviews)
-
'Ik zou heel graag bij Ajax spelen, de clubs moeten er eerst uit komen' (34000+ pageviews)
-
'Ajax heb ik uit mijn hoofd gezet, dat geldt eigenlijk voor alle clubs' (31000+ pageviews)
-
Neymar op weg naar Spanje: 'Ik ben heel erg gelukkig' (25000+ pageviews)
-
Zidane: 'Ik kan zijn naam bijna niet uitspreken, maar hij is geweldig' (23000+ pageviews)
Clubexperts
-
Together as oneDoor ASR10Totti (5 reacties) -
Het voetbalimagoDoor Xamsix (5 reacties) -
Onze gevestigde hoop in IsraëlDoor Koni020 (34 reacties) -
De kleine generaal gaat de boot inDoor ttiborr (10 reacties)
Bekijk onze Clubexperts
-
23-karaats goudDoor LFCDutchy (23 reacties) -
Onze gevestigde hoop in IsraëlDoor Koni020 (34 reacties)
Bekijk onze Clubexperts
-
Zeg NEE tegen KuytDoor PersianGooner (541 reacties) -
De Engelse Premier League: de ongelegen waarheidDoor PersianGooner (383 reacties) -
Omgaan met Ajax-haat voor gevorderdenDoor Ajacied023 (321 reacties)
-
Heb medelijden met Ajax(supporters)Door Maartenl (314 reacties)
Bekijk onze Clubexperts
Online Soccer Manager
(Advertorial) Word nu ook manager van je favoriete voetbalclub. Laat de wereld zien dat jij de beste manager bent! Meer...














Anderlecht dat met een B-elftal speelde vond ik echt teleurstellen, ik had verwacht dat Jovanovic er vandaag 2 in ging leggen na zijn wanprestatie tegen Limassol.
Ibou vond ik super spelen, kan zeker een stapje hoger op !
Jovanovic is brol, gelukkig speelt die niet tegen Limasol dat verhoogt onze kansen alleszins.
Vandaag was een wedstrijd om niets, zelfs de doelman was vervangen.
Heb Van Den Brom altijd al een matige coach gevonden. Had in zijn periode bij ADO gewoon veel te danken aan het trio Immers, Verhoek en Bulykin. En bij Vitesse heeft ie het nou ook niet zo goed gedaan.
Zal naar alle waarschijnlijkheid worden ontslagen bij Anderlecht en dan na een middenmoot in Nederland gaan.
Ik vond juist dat hij het wel heel goed heeft gedaan bij Vitesse, er waren vorig seizoen 6 clubs die er boven uitstaken; Heerenveen, Feyenoord, Ajax, Psv, AZ, FC Twente. En dan kan V.d Brom met dat materiaal wat hij had, want dat was toch echt niet super, niks anders dan 7e geworden. en dat zijn ze geworden, een prima prestatie.
Bij Vitesse heeft hij het gewoon naar verwachting gedaan onder 6 ploegen die gewoon sterker waren dan Vitesse
Bij Ado zat Kubik er ook bij en dat was ook een zeer belangrijke speler
Heeft het bij Agovv ook prima gedaan
Om hem nou matig te noemen is een beetje overdreven
Totale onzin natuurlijk Ebegumeci en slecht (of totaal niet) onderbouwd. Je kunt stellend at hij bij Ado geluk had met een aantal spelers, maar je kunt ook stellen dat hij ze gewoon optimaal liet renderen. Verhoek en Immers waren middelmatig op z'n best voor zijn komst en Bulykin had daarvoor (end aarna) niets gepresteerd als spits.
Bij Vitesse heeft hij in een continu circus een team weten te smeden die tamelijk regelmatig presteerde, fatsoenlijk voetbal liet zien en spelers beter weten te amken. Gezien de chaos die daar heerste (en heerst) is dat op zich al een prestatie.
Ook wil ik je wijzen op de absoluut schier onmogelijke prestaties die hij leverde met Agovv...
Ik wil hier wel op reageren ,
Van den Brom is gewoon 18de geworden in zijn eerste jaar met Agovv (toen was er nog geen degradatie) dus slecht. Daarna redelijk gedaan. Bij Ado heeft hij het aardig gedaan maar alles zat mee(lukt het niet nog eens dus een toevalstreffer).
Over Vitesse zijn we het allemaal oneens. Maar ik vind de selectie met alle internationals die ze vorig jaar hadden. (velthuizen,bony,annan,chanturia,ibarra,buttner,ka... en Kashia, van Aanholt,van Ginkel enz enz allemaal prima spelers vind ik 7de maar matig).
Er zijn bij geen ene club jeugdspelers doorgebroken, hij heeft bij Vitesse telkens andere 11 spelers opgesteld , hij heeft bij Ado voordat hij weggaat geen 1 goede speler aangetrokken (hocher,n toko, mulders,john Verhoek ) en zo kan ik doorgaan.
John is gewoon een clubhopper die er snel achterkomt dat het een beperkte trainer is.
De punten in België worden gehalveerd dus wat nu gaande is, dat is bezigheidstherapie ; de competitie start ergens in maart met de Play-offs. Tot dan kan het helemaal geen kwaad om eens ergens een puntje te laten liggen.
Belangrijkste voor Anderlecht is kwalificatie voor de CL en dat je daarvoor een gelijkspelletje hebt in Leuven, so what ? Mits kwalificatie voor de CL zal van dit puntenverlies niemand bij de Brusselaars wakker liggen.
Gohja, met een B-team tegen Ohl. Iedereen denkt momenteel aan de levensbelangrijke wedstrijd tegen "godbeterd Limossol" dixit Mulder. Anderlecht kon in het eerste kwartier ook gemakkelijk 0-3 voor gestaan hebben was die bal van Iakovenko niet op de paal uiteengespat en de bal op de lat van Praet.
alsof Anderlecht afgelopen seizoenen het zo goed gedaan heeft en alles heeft gewonnen, ach dit kunnen mindere wedstrijden zijn waar je pt laat liggen al hoort het niet, maar dat gebeurt toch elke topclub en momenteel staan ze nog bovenaan, het seizoen is nog lang, alles ligt open en v/d Brom is net bezig, heb volkomen vertrouwen in deze man.
Heb totaal geen medelijden met vd Brom, heeft ons keihard een mes in de rug gestoken en bij Vitesse is het allemaal ook raar gegaan.
Hij begint niet best ligt bijna uit de CL en wint nu weer niet
Beetje wrokkig Haguhneess? Met ADO heeft hij een topseizoen gedraaid, bij Vitesse was het prima. Dat hij wegging uit Arnhem had niet zozeer met hem te maken als met de man die alles bepaald. Alleen liet VdB hem niet de opstelling opdringen en dat was tegen het zere been...
Denk niet echt dat het aan VD Brom ligt.
Als speler geen kansen benutten, gaan ze gelijk de schuld bij de coach plaatsen.
Komt wel goed hoor.
Als je niet met je sterkste 11 speelt tegen en in Leuven, dan vraag je ook voor problemen. Dat is echt geen slechte ploeg.
Mooi wel dat Vargas terug speelt, als 'de parel van glas' in vorm is dan is dat een aanwinst voor onze Eerste Klasse.
Hahaha, jij bent grappig, jullie hebben lekker aan hem verdiend en hem gewoon weggegooid bij Anderlecht en hebben refaelov die 10 keer beter is !
@ Haguhneess,
Wel heb je gelijk dat hij niet leuk is weggegaan bij jullie, hoewel het een goede trainer was was dit niet een goede manier van doen, bij Vitesse moest ie op een ene van een manier weg vanwege de hogere lat die daar gelegt wordt.
Hij moet zich verder waarmaken bij Anderlecht, hij zit nog in de Champions League en de rest dus kan het nog alle kanten opgaan.
Anderlecht speelde zonder 8 spelers die normaal gezien in de basis staan. Maar dan nog verwacht je gewoon dat ze kunnen winnen van Oud-heverlee Leuven. Ik zou het jammer vinden als ze de Champions League mislopen, maar aan de andere kant denk ik dat Anderlecht niets te zoeken heeft in die bekercompetitie.
Ik erger me wel kapot aan Milan Jovanovic. Ik was al geen fan als hij bij Standard speelde, maar nu vind ik hem helemaal niets meer. Tegen Limassol was hij egoïstisch en onprofessioneel. Tegen OHL miste hij kansen en reageerde hij weer zó overdreven..
Waarom met een B elftal als je tegen resp. Limassol moet waarvan je in de heenmatch al met 5-0 hebt gewonnen. Erg dom.
Stijn Wuytens blijft een getalenteerde voetballer, bij PSV kwam die niet meer aan de bak dus via Beerschot kan hij z'n carrière herlanceren,
Verloren 2-1 in Cyprus, daarom dus. ;
Oh hebben die serieus verloren?
Heb de match niet gezien omdat ik weg was ik moet hem nog steeds zien xD Die ga ik dus zeker kijken ^^
Viel niet veel aan te kijken, was echt een slechte wedstrijd van Anderlecht.
Beetje jammer dat Oud-heverlee Leuven geen promovendus meer is. Dat waren ze vorrig jaar wel en toen verloor Anderlecht op verplaatsing bij Oud-heverlee Leuven met ik meen 2-0
1-0, 93e minuut ;
2-1 93e minuut ;-)
Mooi voor Ron Jans dat hij een mooie overwinning boekt tegen het toch altijd moeilijke KV Mechelen. Yoni Buyens lijkt een belangrijke schakel te worden in het systeem van Jans. Als hij zo doorgaat, kan hij misschien wel aanspraak maken op een selectie voor de Rode Duivels. Alleen hebben we al zo'n goed middenveld, dat ik niet denk dat Buyens veel kans maakt op een vaste basisstek.
En wat is die Imoh Ezekiel een snelle en goede spits. Werd bij Club Brugge doorgestuurd, maar bewijst in het begin van het seizoen toch waarom hij het vertrouwen van de nieuwe coach verdient.
Buyens is inderdaad sterk bezig !
Rode Duivels is voorlopig toch wat te hoog gegrepen voor Buyens. Een jaar of 5 geleden was hij er zeker bij geweest, maar met de concurrentie die er nu is... In verdedigend opzicht doet hij me fel aan Steven Defour denken: gretig, heel goeie aanjager met een enorm loopvermogen en doorzetting. Ook iemand die de ploeg op sleeptouw kan nemen. Aanvallend is Defour wel een klasse beter, Buyens moet nog iets rustiger worden aan de bal en zuiverder passen. Maar hij scoort wel gemakkelijk, altijd mooi meegenomen.
Standard is leuk aan het voetballen de laatste wedstrijden. In het begin liep het wat stroef, maar nu komen ze helemaal los. Die Ezekiel is echt een fantastische ontdekking, en dat voor een jongen die gewoon even kwam testen vorige winter... Gaan ze nog veel plezier aan beleven. Snel, heel beweeglijk, sterk in duel ook nog eens en kan een bal heel mooi in doel plaatsen. Toch al 3 maal gescoord in 5 matchen, niet slecht voor een 19-jarige bij een topclub. Verder is Vainqueur weer helemaal de heerser van midden vorig seizoen en is Gonzalez een heerlijke voetballer om naar te kijken: alles oogt zo simpel. Dit Standard doet zeker mee voor de 3e plaats, samen met Genk, Gent en ik denk Lokeren.
Gekke wedstrijd trouwens: Standard was voor rust beter dan erna, maar toch scoren ze pas na rust aan de lopende band. KV Mechelen liet hier wel een kans liggen vind ik, want met name in de eerste helft was hun passing echt bedroevend. Terwijl er een pak ruimte lag. Ook veel te weinig duelkracht in vergelijking met dit Standard: een bende koorknaapjes tegen echte mannen.