Wie heeft een beter team?
RKC aan kop na minimale zege op machteloos Roda
RKC Waalwijk is de nieuwe koploper van de Eredivisie. De Brabanders triomfeerden vrijdagavond dankzij een doelpunt van Robert Braber over Roda JC Kerkrade (1-0), dat zodoende op de laatste plaats blijft staan. Clubs als FC Twente, Ajax en AZ komen dit weekeinde echter nog wel in actie en kunnen het stuntende RKC nog achterhalen.
Poll
Meer nieuws
- In de wandelgangen (1/9): AS Monaco betaalt 100 miljoen voor Barça-trio
- ‘Opgewonden’ Wernbloom: ‘Dat boeit me niets, ik wil nu gewoon zuipen’
- Roberto Carlos gaat op eigen benen staan in Turkse Süper Lig
- Newcastle-baas geeft personeel 1 miljoen bij zege op Arsenal
- ‘Straks ben ik niet meer de Liverpool-speler, maar de papa van James’
Clubnieuws
- Ontevreden RKC Waalwijk geeft Sneijder transfervrije status
- Update: RKC denkt naast Joachim ook aan Platje als nieuwe spits
- Update: Transfervrij vertrek Waterman bij PSV zo goed als zeker
- RKC Waalwijk verslaat NEC en zet kroon op werk met tweede uitzege
- Koeman overweegt gebruik te maken van ‘buitenlandclausule’ in contract
Reageer
Je kunt niet reageren op oude documenten.
RKC Waalwijk





Roda JC meest gelukkig met gelijkspel in tweede ronde play-offs
De Graafschap en Roda JC maken nog volop kans op een seizoen in de Eredivisie. De clubs uit Doetinchem en Kerkrade speelden gelijk in hun eerste duel in de play-offs, donderdag....Lees verder
In de wandelgangen
Zondag 19 meiHet is AS Monaco echt menens, dat wordt alsmaar duidelijker. Lees verder
Uitgelichte documenten
Wat beoogde Advocaat nu werkelijk met zijn terugkeer bij PSV?
Al in december baalde Dick Advocaat van het dagelijkse pendelen naar zijn werk. Tijdens zo’n geestdodende rit tussen Den Haag en Eindhoven (en weer terug) betastte hij zijn pols en vroeg zich nuchter af of hij niet beter kon gaan vissen op de pier van Scheveningen. Lees verder
-
Klopp blikt terug: 'De Boer en ik hebben daar een 'klasse avond' gehad' (26000+ pageviews)
-
'Hij is de verschrikkelijkste persoon die ik ooit ben tegengekomen' (25000+ pageviews)
-
'Ik blijf me bij Ajax het liefst richten op de linksbackpositie' (22000+ pageviews)
-
Toivonen weigert bij te tekenen en stevent af op conflict (22000+ pageviews)
-
Rutten en Vitesse uit elkaar: 'Geen conflict met Jordania' (19000+ pageviews)
Clubexperts
-
Messi, Messi en nog eens MessiDoor joostvoetbal (37 reacties) -
El cariño de PepDoor Pep Guardiola (28 reacties) -
De Chileense dribbelkoningDoor joostvoetbal (19 reacties) -
Het Belgisch voetbal op een afgrondDoor GrandePulga2 (19 reacties)
Bekijk onze Clubexperts
Bekijk onze Clubexperts
-
Zeg NEE tegen KuytDoor PersianGooner (541 reacties) -
De Engelse Premier League: de ongelegen waarheidDoor PersianGooner (383 reacties) -
Omgaan met Ajax-haat voor gevorderdenDoor Ajacied023 (321 reacties)
-
Heb medelijden met Ajax(supporters)Door Maartenl (314 reacties)
Bekijk onze Clubexperts
Online Soccer Manager
(Advertorial) Word nu ook manager van je favoriete voetbalclub. Laat de wereld zien dat jij de beste manager bent! Meer...











Zeer netjes! matige pot vandaag, maar uiteindelijk wel verdiend.
En dan werden ze vorige week ook nog vakkundig "genaaid" bij die penalty ook,...........
Knap werk van Rkc. Zo te zien heeft Ruud Brood een stap vooruit gemaakt in zijn carrière!
RKC is het perfecte voorbeeld voor clubs uit de Juplier Leauge. Met een verstandig beleid zijn zij uitgegroeid tot topper uit de Jupiler League tot een geduchte middenmoter in de Eredivisie. Zelfs tegen de topclubs, zoals PSV en Twente, spelen ze leuk voetbal en halen ze goede resultaten. Op het sportieve vlak zijn zij dus zeer succesvol, maar hun financiële beleid is ook voorbeeldig. Ze betalen niet miljoenen voor spelers en de salarissen zijn er relatief ook laag. Zoveel mensen passen er niet eens in hun stadion, dus daar halen ze nog niet eens zoveel inkomsten uit. Des te knapper dat zij het zo goed doen in de Eredivisie, een voorbeeld dus voor alle clubs uit de Jupiler League.
Heracles mag je eerder noemen, toch al 5 jaar stabiel in de Eredivisie, ipv RKC die nu één leuk seizoen hebben gedraaid.
Middenmoter uit de Jupiler League? RKC speelde vanaf 1988/1989 19 jaar onafgebroken in de Eredivisie tot de degradatie in 2007. Vervolgens werd RKC in 2008 en 2009 (promotie via play-offs) 2de. Daarna degradeerde het weer in 2010 en in 2011 keerde het weer terug tot heden.
Doet echter niets af aan de drie punten van vandaag!
Als het zo doorgaat kan Rkc beginnen aan stadion uitbreiding ;

Dan kunnen nog meer trotse supporters genieten van Rkc
Ik hoop dat jullie weer play offs Europees voetbal halen en dat jullie in Europa komen.
Dat gun ik jullie als geen ander !!
Verdiende overwinning en natuurlijk geweldig voor RKC dat ze nu (even) bovenaan staan. Maar wat is Roda een lamlendig team zeg, echt slappe hap.
geweldig! De coach gaat van RKC naar Roda, een paar spelers gaan naar Roda en RKC wint alsnog. Hulde voor Erwin Koeman die er echt een goed geheel van heeft gemaakt. Ik zie RKC weer 8ste worden ongeveer.
De trainer is inderdaad van RKC naar Roda gegaan, maar er is geen enkele speler van RKC naar Roda vertrokken dus verkondig niet van die onzin.
Verder was het weer slappe hap van mijn club vandaag, verschrikkelijk om te zien met Mark-jan Fledderus als absolute leider van dit stelletje ongeregeld.
Nemeth ? Die komt indirect toch wel van RKC af..
Nemeth is overgenomen van Olympiakos. Daarbij zegt hij ''spelers''. Welke spelers dan nog buiten Nemeth ( indirect )? Gaat gewoon nergens over.
Nemeth is van rkc overgestapt naar roda.
Of wil je dat ontkennen?
Nemeth is niet overgstapt van Rkc. Rkc huurde hem vorig seizoen van Olympiakos, daarna keerde hij terug bij Olympiakos waar hij weg mocht en hij kon kiezen uit zeven clubs, en hij koos voor roda.
Dus een overstap van RKC naar Roda?
Ja, volgens mij ook. Vorig seizoen voetbalde hij toch echt bij Rkc. Dus overstap van rkc naar roda!
Verder is hij nooit meer terug gegaan naar Olympiakos. RKC was er vol op mee bezig om deze speler te behouden. Maar hij koos uit eindelijk toch voor roda.
Wat een nieuws zeg, RKC koploper! Hoop dat ze dit seizoen ook weer gaan verrassen.
Doen ze al !! Vooral in Waalwijk is Rkc lastig te verslaan ;
Wat een waardeloze wedstrijd. Roda was niks, RKC was niks. De RKC supporters hebben dan nog het geluk dat ze RKC vandaag zien winnen maar ook daar zullen toch vragen gesteld worden.
Wat roda betreft vraag ik me af of Brood nu wel handig bezig. Er staan 5 nieuwe spelers in de basis (danilo, Nemeth, Kadar, Tamata, Kurto) en 2 spelers die vorig jaar zeker niet altijd een basisplaats hadden (fledderus, Djoum). De andere vier (malki, Donald, Wielart en Monteyne) moeten zich aanpassen aan een geheel nieuw systeem. Dan vraag ik me af of het niet verstandiger was geweest om op zijn minste de eerste wedstrijd in het oude systeem te blijven spelen zodat in ieder geval 4 van de 11 spelers op een soort van automatisme kunnen spelen. Met deze opstelling verwacht je voorzetten, maar ik heb ze vandaag niet gezien.
Wat een onzin, op het einde had RKC nog 2/3 100% kansen. Uitslag had groter mogen zijn eigenlijk
en vanwege die kansen is mijn bericht onzin. Natuurlijk had RKC die kansen moeten afmaken. Sterker nog, met de ruimte die Roda hen de laatste minuten gaf hadden ze op zijn minst nog 2/3 100% kansen moeten krijgen. Maar zelfs tegen dit Roda lukte dat niet. Nee, sorry ik wil de RKC supporters graag feliciteren met de overwinning. Het was de minst slechte ploeg. Maar goed voetbal heb ik ook aan RKC kant, op een enkel balletje na, niet gezien.
Dat dekselse RKC weer. Hoe doen ze het toch.
Ha Evert ten Napel jij ook op VZ?
ON: Matige wedstrijd, toch knap dat RKC weer weet te winnen. Respect voor Koeman dat hij deze uitdaging is aangegaan, want het was bijna onmogelijk om de goede prestraties van vorig jaar te evenaren. Tot nu toe lukt het hem nog aardig
Denk dat RKC net als vorig seizoen ook dit seizoen weer zal presteren en mensen ook enigszins zal gaan verassen. Het is echt een leuke ploeg om naar te kijken. Goede wedstrijden en van spelers die afgeschreven worden maken zij weer goed presterende voetballers van. enkele voorbeelden zijn
Nemeth,sneijder,jozefzoon. sinds vorig seizoen zijn zij toch echt een aanwinst voor in de eredivisie
In Roda zit helemaal niks meer, die gaan het linkerrijtje zo echt niet halen.
Mooie zege Rkc, en staan nu gewoon 1e! Nog wel.
Ik als roda fan, zat te huilen achter de laptop(livestream) hoe roda speelde... Ik hoop dat die huurling van chelsea snel wordt vasgelegt, en dat hij wat toevoegt aan de selectie want dit is echt 3X niks...
haha ja voor deze wedstijd hoef je niet een eredivisie live pakket te hebben dat is egt weg gegooid geld dan. maar verder leuk dat RKC even bovenaan staat voor een avondje.
Vorige jaar hebben ze ook zo'n start volgens mij gemaakt en toen zakte ze weg in de tweede helft van het seizoen. Leuk voor RKC dat ze even van Plek 1 mogen genieten mogen ze wel trots op zijn in Waalwijk. Ik vind het knap van Erwin Koeman en is tot nu toe zeker een grote verrassing, maar dit is nog maar het begin hopelijk kunnen ze het vasthouden.
Vorig seizoen bogen RKC met een gelijkspel tegen Heracles, 2-2, daarna verlies bij PSV 1-0,
en daarna winst bij, jawel Roda JC 0-2.
toen na 3 wedstrijden 4 punten, nu 7 dus.......
IK kijk de hele avond nu naar teletekst pag. 819.
RKC aan kop in de erdivisie.
Wie had dat gedacht? Het moet niet gekker worden!!!!!!!!!!!
Sterker nog mijn beider top teams staan 1 en 2.
Dat mag voor mij het hele jaar zo blijven.
En wat Roda betreft: "wat is dat team slecht"!
Komt dit nog wel goed, of is Brood toch niet de coach die iedereen van hem verwacht?
Ik kijk ook de hele avond naar 819 en de rest van de week waarschijnlijk ook.
Enige verschil is dat ik om mijn handen zal staan ;
Ja ja dat zijn weer 3 punten voor mijn 2de clubpie! Saaie wedstrijd maar de 3 punten zijn binnen! Wie staat boven aan ja wij staan bovenaan! Morgen Ajax hoop ik!!!
Het is ook zo belangrijk om in het begin van het seizoen al punten te kunnen pakken. Zo blijft het rustig bij rkc en komt er niet meteen al een druk.
Geweldig man dat zo een klein club afgelopen jaren grote stappen heeft gezet
Elk jaar denk je , dit houdt op . Tot hier en niet verder, maar RKC bewijst het tegendeel.
Het is het bewijs voor elke club in het betaald voetbal met een laag budget, dat dat niet het verschil maakt.
RKC is een weg ingeslagen die succes oproept.
Grote bewondering voor de beleidsmakers van de club.
Maar vooral voor de spelers in het veld. Zonder hen , niet die prestatie die nu de kop positie heeft opgeleverd.
Hulde!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!...
Erwin Koeman is voormij geen verrassing. Presteerde vorige keer ook al prima bij Rkc. Goeie coach goeie uitstraling en breed netwerk.
??????????????????????? hmmm
Roda was zeer zwak , echt dramatisch!
Onze Malki , de tank van Damascus had ze dag niet.
Normaal moet die er in zo wedstrijd minimaal 2 a 3 in prikken.
Malki, mierenneuker.
Mijn vraag is nu
Heeft Ruud Brood een stap vooruit gemaakt of een stap achteruit haha
Gefeliciteerd Rkc
Ook onder Koeman doen jullie het uitstekend
Ga zo door
Misschien moet je die vraag nog eens stellen met zijn salarisstrookje erbij.
Ik hoorde Roda fans over het feit dat ze degredatie kandidaat zijn. Maar nu geloof ik het echt.
Als er niemand meer bij komt, word het lastig voor Roda.
Clubs als FC Twente, Ajax en AZ komen dit weekeinde echter nog wel in actie en kunnen het stuntende RKC nog achterhalen.
Laten we Feyenoord en Vitesse ook niet vergeten, want die kunnen het stuntende RKC ook nog achterhalen.
Het blijft knap dat RKC in het begin van het seizoen vaak bovenin meedraait.
Het mag dan zijn dat Roda zwak was, maar je moet die goal er toch nog maar even inprikken
In elk geval, RKC supporters gefeliciteerd
Wanneer heeft RKC voor het laatst bovenaan gestaan in de eredivisie?
In 2005-2006 stond RKC 5 wedstrijden bovenaan.
Heel knap en goed van Rkc, maar vergeet niet net 3 wedstrijden kijken over een wedstrijd of 6 eens waar ze dan staan, en wie er dan op 1 staat. Staan ze dan nog bovenaf dan heb ik niks gezegt
Daar kun je best is gelijk in hebben.
Het is lastiger om te voorspellen wie er na 6 wedstrijden bovenaan staat, dan te zeggen dat RKC er nog steeds zal staan
Maar de bal is rond
Maar 7 punten na 3 wedstrijden geeft wel vertrouwen in de selectie.
Altijd beter dan 1 punt na 3 wedstrijden.
Het vertrouwen binnen de groep zal groeien en je stapt toch echt anders het veld op als je na 3 wedstrijden al 7 punten hebt dan dat je maar 1 punt hebt.
En dan hebben ze nog tegen de grootste titel favoriet Psv gewonnen.
Super knap weer van Rkc. Die horen meer in Europa dan dat matige Heerenveen !!!
De nummer 1 tegen de nummer laatst.
En dat wonderbalenke RKC Waalwijk staat er niet voor niets.
Wat ongelofelijk knap dat je nog een jaar kan verrassen te wel je weer een paar goede spelers kwijt bent en een goede coach als Ruud Brood.
Die gaat dit jaar een moeilijk seizoen krijgen met Roda.
Te wel RKC Waalwijk gewoon weer mee gaat doen om een plek bij de eerste 9.
Vorig jaar dicht bij Europees voetbal en ik denk dat ze meer in Europa hebben te zoeken dan Heerenveen.
Ik hoop dat Rkc Europees voetbal haalt. Dat gun je ze gewoon.
Is geweldig voor die club. Die genieten tenminste van de voorrondes.
Ze verdienen gewoon zón extraatje omdat ze er weer helemaal financieel bovenop gekomen zijn. Te wel ze op sterven na dood waren en nog degradeerde ook toen. 2 jaar geleden en kijk waar ze nu staan zonder een cent uit te geven. Geweldig scouting werk en erg creatief beleid wordt er gevoerd. Rkc is het voorbeeld voor iedereen. Wat die steeds weer kunnen brengen, te wel er opnieuw spelers zoals Sno vertrekken en het jaar ervoor Boerrichter. Als zelfs hun vertrouwde trainer weg gaat. Hebben ze gelijk weer een goede trainer binnen.
Ik kan wel door praten met positieve dingen over deze club. RKC Waalwijk verdiend veel respect !!!
Dat RKC blijft het maar goed doen. Toch heel erg knap als je ziet wat er in de zomer zowat is weggegaan. Makkelijk een half elftal, en ook dragende spelers.
Roda heeft gewoon een zeer matig team. Griekenland wordt nog eerder financieel gezond dan dat Roda de play-offs voor Europees Voetbal haalt. Zit veels te weinig creativeit in, en ook gewoon te weinig kwaliteit.
Als Roda niet uitkijkt komt het nog in de problemen.
zo kunnen we ook zien hoe goed vanvelthoven was als trainer van roda. rkc blijft het wel goed doen trots op kop.
Hoe flikt RKC het toch weer. Met zulk matig materiaal toch aardig te spelen.
Rkc maakt met de dit 'matige' materiaal anders een stuk betere indruk dan heerenveen
Dat zeg ik toch ook? Heerenveen heeft op papier iets betere spelers maar ze spelen vet slecht.
heel netjes gedaan rkc! maar het is pas de 3e wedstrijd !!! we weten allemaal dat dit niet zo blijft!!!
heel mooi voor rkc. goed voor het zelfvertrouwen. Het is wel pas het begin maar wie weet? gun het ze van harte!
Mensen, geef dit Roda maar even de tijd. Er spelen zo'n 5 nieuwelingen in de basis, er is een nieuwe trainer, en een nieuw systeem. Er is gewoon wat tijd voor nodig om alles goed te laten lopen, dat gebeurt niet in een aantal weken voorbereiding. Bovendien krijgen we hoogstwaarschijnlijk ook nog die jongen van Chelsea erbij.
Roda is al eerder slecht begonnen maar toch nog weten verrassen nadat het begon te lopen.
Allereerst Rkc fans feli.. maar je hebt in het begin van de competitie altijd verassingen.. geniet van dit moment.. maar de competite duurt 34 wedstrijden we zijn 3 wedstrijden onderweg!!.. degraderen doen jullie niet maar de terugval komt heus wel.. Desondanks toch goed bezig en dat met beperkte middelen, Netjes hoor.. ben jaloers...
Erg knap van Rkc, zeer goed beleid, er komt zeker weten een terugval, maar zolang we boven plaats 15 eindigen hebben we het prima gedaan.
Vergeet niet dat RKC op dit moment 14 selectie spelers heeft, aangevuld met wat talent!
Als RKC Waalwijk fan zeg ik eerlijk Het was niet onze beste spel wat we speelde maar Roda JC staat er om bekend dat ze meer kwaliteit hebben maar vond ze wel zeer ondermaats spellen
maar verder hing er een goeie sfeer in waalwijk aan de kant van RKC Waalwijk en VAK - EE stond als een man achter RKC Waalwijk en denk dat de speller ook wel wat extra mee geeft
"kampioen wordt je door ook slechte wedstrijden te winnen"
Toch zeker verdiend gewonnen.
Dat RKC blijft me verbazen. Vorig jaar ook zo'n bliksemstart en aan het einde avn het seizoen gewoon naar de 2e ronde playoffs door FC Twente over 2 wedstrijden uit te schakelen. Wat zit er daar in de grond, want ze zijn toch verzwakt maar lijken het weer te gaan flikken. iig geen degradatiekandidaat voor mij maar wellicht zelfs weer kansen op Europees voetbal.