Voetbalzone

Anita debuteert als invaller met overwinning op Tottenham Hotspur

Zaterdag, 18 augustus 2012 om 20:28

André Villas-Boas is teleurstellend begonnen aan zijn periode als hoofdtrainer van Tottenham Hotspur. De voormalig coach van Chelsea zag zijn nieuwe ploeg zaterdagavond met 2-1 verliezen bij Newcastle United, waar Hatem Ben Arfa de matchwinner werd. De Fransman verdiende kort na de gelijkmaker van Jermain Defoe een penalty, die hij vervolgens zelf binnenschoot. Alan Pardew liet zomeraankoop Vurnon Anita debuteren en de middenvelder kende dus een goede start van zijn avontuur in de Engelse Premier League.

/

Anita begon op de bank bij Newcastle en dacht al binnen het eerste kwartier te kunnen invallen. Cheik Tioté raakte snel geblesseerd en leek het veld te moeten verlaten, maar toen Anita het trainingspak al had uitgetrokken, gebaarde Tioté naar de kant dat hij toch verder wilde spelen. De voormalig Ajacied moest dus op de bank blijven zitten en zag vanaf die positie hoe Newcastle het eerste kansje van de wedstrijd kreeg, toen een schot van Papiss Cissé van richting werd veranderd door Demba Ba en de bal maar net naast rolde. Vervolgens was het echter Tottenham dat de meeste aanspraak mocht maken op de openingstreffer.

Zonder Jan Vertonghen en Rafael van der Vaart, die beiden op de bank zaten, zochten de bezoekers de aanval. Tim Krul moest ingrijpen bij een inzet van zomeraankoop Gylfi Sigurdsson, voordat de Nederlandse keeper tweemaal geholpen werd door het houtwerk. Defoe was eerst dicht bij een doelpunt, maar raakte de paal nadat hij goed was weggedraaid bij Steven Taylor. Vier minuten later had Gareth Bale pech: zijn kopbal belandde buiten het bereik van Krul op de lat. Newcastle, dat op het toevallige kansje van Ba na niets liet zien in aanvallend opzicht, hield met pijn en moeite stand. De thuisploeg mocht tevreden zijn dat het met 0-0 kon gaan rusten.

/

Newcastle begon een stuk beter aan de tweede helft en dat resulteerde al snel in de 1-0. Een voorzet vanaf rechts werd niet goed weggewerkt door Kyle Walker, die de bal in de voeten van Ba kopte. De aanvaller vond ruimte voor een schot en passeerde Brad Friedel met een fraaie krul in de verre hoek. Pardew was door de dolle heen, maar zijn vreugde was maar van korte duur en vijf minuten na de openingstreffer werd de coach van Newcastle naar de tribune gestuurd, omdat hij de grensrechter een zet gaf. Tussen de toeschouwers zag Pardew hoe Van der Vaart twintig minuten voor tijd in de ploeg werd gebracht bij Tottenham.

Het antwoord van Newcastle luisterde naar de naam Anita, die twintig minuten voor tijd dus alsnog zijn debuut voor the Magpies mocht maken. De middenvelder kwam in het veld voor Yohan Cabaye, maar kon niet voorkomen dat Tottenham op gelijke hoogte kwam. Een kopbal van William Gallas kon nog gekeerd worden door Krul, maar de rebound was voor Defoe, die van dichtbij de 1-1 binnenschoot. Tottenham ging op zoek naar meer, maar kwam al snel weer op achterstand: Ben Arfa verdiende een penalty, die hij vervolgens zelf binnenschoot. Tottenham wist nu niet meer terug te komen en zodoende kende Anita een goede start van zijn avontuur in Engeland.

18 augustus 2012 om 20:33

Anita speelde maar 20 minuten, maar ook gewoon goed. 1 balverlies helaas, verder deed hij het erg netjes

18 augustus 2012 om 20:35

verthongen had moeten spelen !! dan was dit nooit gebeurd .

18 augustus 2012 om 20:36

Vertonghen had echt niet een penalty gestopt. Of dat wereldschot van Ba eruit gehouden...

18 augustus 2012 om 20:37

ik vindt die trainer zoiezo en prutser! viel me tegen dat van der vaart er ook niet in stond..

18 augustus 2012 om 20:35

Waarom speelde Verthongen niet? Echt belachelijk om hem niet op te stellen. Of waren daar goede redenen voor?

18 augustus 2012 om 20:38

Misschien omdat Vertonghen al tegen Nederland had gespeeld. Op het begin van het seizoen kost kort achter elkaar wedstrijden spelen vaak meer energie. Zou geen andere reden weten.

18 augustus 2012 om 21:03

Vermaelen van Arsenal dan? Die speelde ook de hele wedstrijd.

18 augustus 2012 om 21:58

En je hebt gezien waarnaar dat toe geleid heeft.

18 augustus 2012 om 22:12

Vermaelen is geen aanvaller dus ik begrijp je reactie niet, Recordzz?

Want Sunderland heeft eigenlijk niet 1 kans gehad op die ene fout van Mertesacker na.

18 augustus 2012 om 20:38

De reden is: Villas-boas.. Een werkelijke drama coach die weinig verstand van voetballen heeft.. Wilt altijd graag de show stelen, maar komt gewoon erg te kort vooral in het contact met mensen is hij drama.

Elke normale coach had Vertonghen minimaal laten invallen.

18 augustus 2012 om 20:45

Het is niet alleen de trainer, Vertonghen heeft ook gewoon niet zo veel indruk gemaakt in pre-season (ik kan het weten, heb de wedstrijden gezien). Verder is hij waarschijnlijk nog redelijk moe van die 90 minuten tegen Nederland, alhoewel hij natuurlijk niet de enige is die interlandvoetbal had.

Ben het wel met je eens dat hij Vertonghen op z'n minst had moeten laten invallen. Niet eens noodzakelijk als verdediger, maar eventueel als middenvelder (aangezien Sandro en Livermore beide al een gele kaart hadden, is toch een risico om je twee verdedigende middenvelders met gele kaarten te laten staan in het veld). Als hij dan een 19-jarige spits inbrengt had hij net zo goed Vertonghen ook nog kunnen brengen, had ook nog een wissel over dus snap niet waarom hij dat niet deed.

18 augustus 2012 om 22:44

Alsnog, je haalt Vertonghen voor veel geld en je geeft die oude Gallas nog steeds de voorkeur..

Ik zei al deze dingen over Villas-boas toen hij bij Chelsea zat, maar toen werd ik helemaal aangevallen dat hij wel een goeie coach was etc.

Ik blijf erbij wat ik toen zei: Die man is gewoon ongeschikt voor dit vak..

19 augustus 2012 om 01:49

Hij heeft het bij Porto toch niet verkeerd gedaan? Bij Chelsea is hij inderdaad geflopt, maar ik vind het wat voorbarig hem nu na een competitiewedstrijd ook bij de Spurs af te schrijven.

19 augustus 2012 om 11:04

Het zat hem toen ook gewoon erg mee allemaal.. Daardoor denkt hij nu zelf ook at hij een topcoach is, maar hij zal dat nooit worden.

18 augustus 2012 om 20:36

op het eind dacht hij nog even en gekke actie te doen! haha viel goed in. pas daar wel goed denk ik samen met tiote.

18 augustus 2012 om 20:36

Eerste helft was Tottenham duidelijk de betere, met onder andere en bal op de laat en op de paal. Na de rust veranderde dat en was Newcastle de betere partij. Zij maken het wel af en daarom vind ik dat ze toch wel verdiend hebben gewonnen. Erg jammer, volgende week maar goedmaken dan!

18 augustus 2012 om 20:38

Anita moest niet echt iets speciaals doen maar zijn aannames waren goed (ging 1x een de fout maar kan gebeuren) en hij durfde lekker mee te gaan.

Gaf nog een heerlijke lange bal naar voren die een tikkeltje te hard was anders was hij zo in de voeten gekomen van Demba Ba en had hij misschien wel een assist gehad.

Jammer dat Vertonghen niet speelde, had gehoopt om hem ook te zien.

18 augustus 2012 om 20:39

Niet eens kopbal van defoe maar gallas! Hebben we dezelfde wedstrijd gezien? Maar new utd verdiende winnaar! En wat is die villas boas een ezel van de vaart op bank zetten die speelde ooknweer geweldig en gallas wel laten spelen(die zwaar onder maat speelt) en vertongen niet rare coach

18 augustus 2012 om 20:42

Lucky Tottenham. De 1-1 was overduidelijk buitenspel.

18 augustus 2012 om 21:02

Je bent van Chelsea, dus jij moet niet over geluk praten,
Chelsea moet kapot, iedereen in londen haat Chel$$$ea!
Go to hell Cheatski

18 augustus 2012 om 21:10

Zie hier het niveau van de gemiddelde Tottenham fan.

Iemand die nog nooit in Londen is geweest komt met zo'n domme uitspraak. Tottenham is juist een van de meest gehate clubs uit Londen door die Joodse achterban.

18 augustus 2012 om 21:18

Je maakt jezelf belachelijk, jij bent fan van een club die 32,5 miljoen euro betaald voor Oscar, een speler die Tottenham voor 12,5 miljoen wilde kopen, een degelijke prijs voor een talent, maar daar komt het gestoorde chelsea en ja hoor die zijn nooit te beroerd om zulke prijzen uit te geven.
Hazard 35 miljoen, ik hoop echt dat het de 2e Robinho wordt.
Jullie zijn de club van John Terry, de man die uitgefloten wordt zodra hij aan de bal komt voor het Engelse elftal, hoe beschamend is dat.
Ik ben bij Chelsea Tottenham geweest, ik zat in het vak naast de Chelsea fans,
het enige wat ik hoorde was: We are tottenham, super tottenham from the lane gezongen worden door de Tottenham fans door het hele stadion, Chelsea fans kraamde nix anders uit dan: Chelsea Chelsea Chelsea..... Echt grappig om te zien hoe zielloos jou club is.
West Ham een club in londen die speelt om promotie/degradatie heeft een grotere fanbase dan jullie, hoe voelt dat? De club Chel$ea wordt gefinancieerd door een Rus, Vandaar de naam Chel$ki of Cheat$ki.
Ugly Chelski

18 augustus 2012 om 21:26

@defoe18
Toch jammer dat de meer haat hebt naar de vijanden dan liefde voor je eigen club..

18 augustus 2012 om 21:26

Ik vind mensen die meer haat hebben voor een andere club dan liefde voor hun eigen club echt sneu. Ga een leven zoeken man, echt...

Edit: Je was me net voor Robin.

18 augustus 2012 om 21:34

haha, inderdaad frituurpan!

18 augustus 2012 om 21:40

Der zijn een aanal clubs die het voetbal kapot maken
zonder dat sommige het door hebben, barca,real, city, maar chelsea staat met kop en schouders op nummer 1

18 augustus 2012 om 21:59

Haha Defoe pakt even enkele chelsea fans aan en het enigste wat zij terug kunnen doen is praten over zogenaamd "meer haat dan liefde voor eigen club". Je weet dat Defoe de waarheid spreekt als geen enkel chelsea aanhanger een tegenargument heeft. Get owned son.

18 augustus 2012 om 22:00

Barca maakt het voetbal kapot door met eigen jeugd het beste voetbal van de wereld te spelen ?

18 augustus 2012 om 22:05

Hahah je haalt de woorden uit m'n mond, The_bison, reageert altijd en overal op maar nu is hij opeens stil, die andere 2 pipo;s die weten ook niet wat ze moeten zeggen omdat ze weten dat ik gelijk heb en daarom zegge ze maar dat ik Chelsea meer haat dan Tottenham, alsof zij dat precies kunnen meten.

Stelletje slappe sukkels

18 augustus 2012 om 22:15

Nee ze krijgen 150 miljoen aan transfergelden, terwijl Valencia (de nummer 3 van spanje)een club die 8 jaar geleden nog beter dan Barcelona was het nu met 35 a 40 miljoen moet doen. dat is een verschil van 110 miljoen,daar kan je jaarlijks een paar leuke spelers voor halen. En als je dan aan Sergio Ramos vraagt wat ie der van vindt, dan zegt ie: Ja dat is eerlijk want wij spelen goed voetbal haha.
Vraag maar aan Arsenal fans hoe Barca de transferzaak Fabregas hebben behandeld, vraag Valencia fans hoe ze de transfersoap van Jordi Alba hebben beinvloed en Real Madrid die de selectie Modric laten overhalen om naar Real te komen, het is echt walgelijk en te erg voor woorden.

18 augustus 2012 om 22:20

Groot gelijk dat hij niet op jullie reageert.. Hij gaat zich niet verlagen tot jullie niveau, want dat is behoorlijk laag... Er staat trouwens nog een foutje in berichtje 35. Kan je hem vinden? Heb je vanavond weer wat te doen ;;

19 augustus 2012 om 00:45

Haha Defoe18 internetgangster, het is buiten f*ckin 30 graden, ik ga toch niet de hele tijd achter me pc zitten zodat ik kan kijken of jij al op me hebt gereageerd. Ik heb wel wat beters te doen.

Maar ik wil er wel even op in gaan hoor.

Het begint met de opmerking van Bison dat Tottenham lucky was en het doelpunt van ze niet terecht was. Of dit een opmerking is die meerwaarde heeft durf ik te betwijfelen, maar de reactie van jou is natuurlijk van een nog veel lager niveau. In plaats van op een redelijk inhoudelijke manier op de opmerking van Bison in te gaan kom jij met een reactie waarin je de vredelievende boodschap met ons deelt dat Chelsea dood moet. Naast dat dit totaal niet relevant is voor dit nieuwsbericht is het ook nog eens een redelijk zielige manier van 'discussiëren'.

De reactie van Bison daarna is natuurlijk van een even laag niveau, maar die kan je verwachten na zo'n haatbericht van jouw. Jouw betoog hierna over de club Chelsea is denk ik nog wel het bedroevendst aan deze hele discussie. In plaats van je eigen club te verdedigen oid kom jij met een groot aantal non argumenten waarom Chelsea dood moet en de fans belachelijk zijn. Dat Chelsea voor spelers te veel geld uitgeeft ben ik zeker met je eens, maar ze zijn natuurlijk zeker niet de enigen. Dit is eigenlijk je enige argument die nog ergens op slaat. Hierna kom je met het argument dat Chelsea k*t is omdat het de club van Terry is. Ik kan hier niet eens op een zinnige manier ingaan, want dit slaat natuurlijk helemaal nergens op. Dat je Terry als persoon niet mag kan ik begrijpen na een aantal van zijn slippertjes, maar om daarom de club te gaan haten waar hij speelt slaat natuurlijk nergens op.

Dan je argument over de supporters. Hoe jammer het ook is dat er steeds minder sfeer is in het stadion van Chelsea (en hiernaast in vele andere stadions in Engeland door de belachelijke prijzen), hier kunnen de meeste supporters natuurlijk vrij weinig aan doen. Om nou van een andere club supporter te worden omdat er weinig sfeer is zou ook een beetje apart zijn.

Hierna kom je nog met de opmerkingen dat West Ham meer supporters heeft, wat je niet echt hebt bewezen, maar als het zo is maakt het natuurlijk nog steeds niet heel veel uit. En als laatste: Chelsea wordt gefinancierd door een Rus... Tja, dus?

Naast dat dit betoog zo slecht is dat ik er eigenlijk niet eens de moeite voor wilde nemen om er op in te gaan (wie heeft hier in godsnaam een groen randje voor gegeven?) is jouw reactie tegenover 'die twee andere pipo's' ook een vrij waardeloze opmerking, omdat wij gewoon onze mening geven over jouw manier van supporteren.

19 augustus 2012 om 05:12

Hazard de 2e Robinho??

Haha gekkie daar heb je effe pech, Neymar wordt de 2e Robinho. En daar wil ik zelfs geen uitleg aan verspillen.

18 augustus 2012 om 21:22

En het provoceren kan beginnen..

18 augustus 2012 om 20:42

Als ik zo naar de selectie van Newcastle kijk en naar die van Arsenal dan verbaasd het me niet als Newcastle hoger eindigd. Met spelers als Aaron Ramsey kom je natuurlijk niet in de top 4.

18 augustus 2012 om 20:50

En met Anita wel natuurlijk....

18 augustus 2012 om 21:19

Nee, met Jenkinson....

On: Newcastle heeft echt een goed team. Ik gun ze een hoge eindklassering, maar dat zit er met clubs als Chelsea, Man City en United. Die geven geld uit alsof het water is.

AVB doet het weer goed haha. Van der Vaart laat inbrengen? Deze man snapt het duidelijk niet.

18 augustus 2012 om 20:42

Anita is de man haha, hij gaat het echt wel maken bij Newcastle United, hij heeft talent zat.

18 augustus 2012 om 22:57

Nee, Aninta is lang niet het niveau van de Premier League, laat staan Newcastle. Waarom ze 8,5 miljoen voor die man betaald hebben weet niemand, omdat het niks minder is dan een hele degelijke huis-tuin-en keuken verdediger/middenvelder. Met die 8,5 miljoen hadden ze veel betere spelers kunnen halen (de uit de gratie gevallen Adam van Liverpool om er maar eentje te noemen). Anita is een prima speler voor de Eredivisie, maar lang niet goed genoeg voor de grootste competitie ter wereld.

19 augustus 2012 om 00:13

@ azfan21 Ik mis in jouw bericht de woorden 'ik denk' en/of 'ik vind'. Want je doet het allemaal over komen als feiten, terwijl het gewoon maar jouw mening is.

En ik denk en ik vind dat jij Anita onwijs onderschat, zoals wel meer mensen doen. Heel veel mensen hebben geen idee hoe belangrijk een speler als anita is met zijn opbouwend vermogen, zijn rust, zijn spelinzicht, zijn dekking, zijn strijd, zijn duelkracht enzovoort..
Ik denk dat anita het juist wel gaat maken, bij newcastle zeker.

Zo dat 'denk' ik.

18 augustus 2012 om 20:43

Jantje speelde niet en Raffael ook niet die eigenlijk erg goed inviel en een heerlijke pass op Lennon had.
Ik wist niet dat het honderd procent zeker was op eens zie ik die Anita aan de zijlijn staan en ik denk waaat gebeurt er nu? Hij speelde best aardig en Tiote kon lekker naar voren drukken leide een keer dom balverlies maar dar vergeven we hem wel. Ik moet zeggen dat die goal van Ba heerlijk der in zat best moeilijk met de stuit hem zo raken.

18 augustus 2012 om 20:44

Wel mooi dat Anita over de bal heen viel toen hij via de vleugel wou gaan

Wel mooi dat hij nu al meteen een invalbeurt krijgt en hij zal daar mits hij een beetje goed gaat wel een publiekslieveling worden!

18 augustus 2012 om 20:47

Beetje saaie wedstrijd, erg chaotisch, en eerlijk gezegd heb ik dat veel vaker als ik wedstrijden zie met Tottenham, ze winnen wel maar het is erg slordig, chaotisch.
Toch leuk voor Anita, kreeg een staande ovatie bij entree, maar in de 20 minuten die hij speelde viel hij niet specifiek op.

18 augustus 2012 om 20:49

Tottenham koopt Al jaren maar nog steeds geen trainers. Veel trainers die ze hebben aangetrokken hebben niet veel verstand van het voetbal.

18 augustus 2012 om 20:56

Yes meteen de eerste wedstrijd 3 punten voor ons, en meteen (zij het even) 3 punten voor op 2 'concurrenten' Spurs en Liverpool..
Mooier begin hadden we ons niet kunnen wensen en nu zat het geluk op het laatst eens bij ons mee, waar de afgelopen 2 seizoenen het geluk bij de Spurs mee zat (de laatste 2 seizoenen eindigde deze wedstrijd in een gelijkspel op St. James' Park, nu gelukkig niet)

Nu op naar Griekenland voor de Europa League wedstrijd van a.s donderdag.

18 augustus 2012 om 22:44

Heb niks tegen Tottenham, noch heb ik iets voor Newcastle, maar was wel blij dat Tottenham verloor. Eerst gunt ie niks aan Lukaku en nu plaatst die Vertonghen ook weer gewoon op de bank. Volgende week hopelijk gewoon in de basis.

18 augustus 2012 om 22:54

Vertonghen heeft geen uitstekende voorbereiding achter de rug, is nieuw in Engeland... Dat er nog mensen zijn die niet begrijpen dat je dan eens op de bank kan starten. Is het omdat hij een ex-ajaxcied is? Ik als Belg stond er niet van te kijken dat hij nog niet begon. Dat komt wel, alles op zijn tijd. Want de stap van de Eredivisie naar de PL is niet klein te noemen natuurlijk.

18 augustus 2012 om 23:07

Doe eens niet belachelijk. Tis de eerste match, en hij speelde uitstekend bij de Rode Duivels. Een speler met zo'n intrinsieke kwaliteiten stel je toch gewoon op zeker.

19 augustus 2012 om 08:21

Met dat verschil dat hij bij de Duivels op links stond natuurlijk. En centraal stond het gewoon goed hoor gisteren, je kan niet zeggen dat het daar aan lag.

19 augustus 2012 om 02:59

Mensen even voor de duidelijkheid Tottenham heeft verloren en dat wekt blijkbaar grote verbazing als ik de reacties zo lees, maar je moet nadenken dat het bij Newcastle uit altijd moeilijk is om te winnen laat staan gelijkspelen, ik vind het dus ook niet verbazend dat mijn clubje vandaag gewonnen heeft. Wel tevreden natuurlijk

P.S niet gelijk the coach van Tottenham afzeiken er is nog maar 1 wedstrijdt gespeeld en ik ga je voorspellen dat Chelsea of een andere topclub geheid gaat verliezen uit bij Newcastle!

19 augustus 2012 om 11:14

Ik denk dat veel ploegen in Engeland inderdaad niet graag naar Newcastle gaan dit seizoen!

19 augustus 2012 om 05:10

Zonder Jan Vertonghen en Rafael van der Vaart, die beiden op de bank zaten, ...

Ben je dan echt verwonderd dat je verloren hebt Avb?

19 augustus 2012 om 14:50

Vertonghen en Vdv??? Please iedereen die deze wedstrijd niet heeft gezien ga iets anders doen. Tottenham met veel pech verloren, ze waren sterker en creerden veel meer kansen. VDV moet even wat kilos verliezen en Vertongen komt vanzelf wel.
Overigens Newcastle uit onder Pardew een horde die voor de meeste clubs niet te nemen is. Maar jullie weten natuurlijk dan al dat het aan de coach ligt. Sygurdsson is veel completer dan VdV vandaar dat deze op de bank zat.

Reageer

Je kunt niet reageren op oude documenten.

Voetbalzone video

Newcastle United

Stand
Selectie
 TeamPnt+/-
14.Southampton41-11
15.Aston Villa41-22
17.Sunderland39-13
Voor de complete stand: Premiership
SpelersPositieW
Jonás GutiérrezMiddenvelder341
Davide SantonVerdediger311
James PerchVerdediger271
Yohan CabayeMiddenvelder266
Steven TaylorVerdediger250
Vurnon AnitaMiddenvelder250
Voor de complete selectie: Clubpagina Newcastle United.

79 fans
Middenvelder, 24 jaar

In de wandelgangen

Maandag 20 mei
Fernando Torres staat de laatste weken in de basis bij Chelsea en scoorde nog in de gewonnen Europa League-finale. Lees verder

Uitgelichte documenten

Achtergronden
Populair actueel
Archief

Wat beoogde Advocaat nu werkelijk met zijn terugkeer bij PSV?

Al in december baalde Dick Advocaat van het dagelijkse pendelen naar zijn werk. Tijdens zo’n geestdodende rit tussen Den Haag en Eindhoven (en weer terug) betastte hij zijn pols en vroeg zich nuchter af of hij niet beter kon gaan vissen op de pier van Scheveningen. Lees verder

Clubexperts

Actueel
Populair
Klassiekers
Titel
Beoordeling
Titel
Beoordeling
Titel
Beoordeling

Online Soccer Manager

Online Soccer Manager OSM

(Advertorial) Word nu ook manager van je favoriete voetbalclub. Laat de wereld zien dat jij de beste manager bent! Meer...

Voetbalzone is wettelijk verplicht toestemming te vragen voor het gebruik van cookies. Deze hoef je eenmalig te accepteren. Wij maken gebruik van functionele cookies en cookies voor het beheer van webstatistieken, advertenties en social media. De cookies bewaren geen persoonsgegevens en zijn dus niet aan een individu te koppelen. Klik op accepteren als je al geïnformeerd bent over het gebruik van cookies. Meer weten over cookies en hoe je deze uit kunt schakelen?
Pagina gegenereerd in 0.265625 seconden.