Wordt Danny Welbeck slachtoffer van Robin van Persies komst?
'Sir Alex Ferguson heeft nu een probleem, maar wel een prettig probleem'
Danny Welbeck baalt niet van de komst van Robin van Persie naar zijn club. De 21-jarige spits maakt sinds enkele jaren deel uit van de hoofdmacht van Manchester United en speelde vorig seizoen flink wat wedstrijden. Met Wayne Rooney, Dimitar Berbatov, Javier Hernández en Michael Owen als concurrenten slaagde de Engelsman erin dertig duels mee te pikken en negen keer te scoren. Bang dat hij nu zijn plek verliest, is Welbeck niet.

“Het wordt een mooie uitdaging”, zegt Welbeck strijdbaar in de Engelse pers. “Ik denk dat de trainer gaat roteren, zodra het seizoen op gang is gekomen. Sir Alex Ferguson heeft nu een probleem, maar het is wel een prettig probleem. Hij heeft een flinke variëteit aan aanvallers om in wedstrijden te gebruiken, we spelen natuurlijk zowel Premier League- als Europees voetbal. Met de spitsen die nu voorradig zijn is het een fijn probleem.”
Welbeck weet dat Ferguson donderdag al refereerde aan de periode eind jaren negentig. Toen had de Schot het ook ruim voorin, met mensen als Andy Cole, Dwight Yorke, Teddy Sheringham en Ole Gunnar Solskjaer. “Ik was een megafan van United en heb dat hele seizoen gezien. Ik herinner me dat die vier een geweldige aanval vormden. Je leert hier met verschillende spitsen te spelen en zodra we eenmaal met z'n allen trainen, denk ik dat het perfect gaat samensmelten.”
Poll
Meer nieuws
- In de wandelgangen (1/9): AS Monaco betaalt 100 miljoen voor Barça-trio
- ‘Opgewonden’ Wernbloom: ‘Dat boeit me niets, ik wil nu gewoon zuipen’
- Roberto Carlos gaat op eigen benen staan in Turkse Süper Lig
- Newcastle-baas geeft personeel 1 miljoen bij zege op Arsenal
- ‘Straks ben ik niet meer de Liverpool-speler, maar de papa van James’
Clubnieuws
- Ferguson: 'Als kind had hij het beste uithoudingsvermogen van iedereen'
- Vertrekwens Rooney laat Ferguson koud: 'Het is niet meer mijn probleem'
- Ferguson haalt uit: 'Sommige eigenaren kunnen je niet meer verrassen'
- Ferguson verzoent zich met journaille: 'Ik heb jullie nooit gehaat'
- Van Persie: ‘Nigel zei dat hier alleen City-fans waren’
Reageer
Je kunt niet reageren op oude documenten.
Manchester United




In de wandelgangen
Zondag 19 meiHet is AS Monaco echt menens, dat wordt alsmaar duidelijker. Lees verder
Uitgelichte documenten
Wat beoogde Advocaat nu werkelijk met zijn terugkeer bij PSV?
Al in december baalde Dick Advocaat van het dagelijkse pendelen naar zijn werk. Tijdens zo’n geestdodende rit tussen Den Haag en Eindhoven (en weer terug) betastte hij zijn pols en vroeg zich nuchter af of hij niet beter kon gaan vissen op de pier van Scheveningen. Lees verder
-
Klopp blikt terug: 'De Boer en ik hebben daar een 'klasse avond' gehad' (26000+ pageviews)
-
'Hij is de verschrikkelijkste persoon die ik ooit ben tegengekomen' (25000+ pageviews)
-
'Ik blijf me bij Ajax het liefst richten op de linksbackpositie' (22000+ pageviews)
-
Toivonen weigert bij te tekenen en stevent af op conflict (22000+ pageviews)
-
Rutten en Vitesse uit elkaar: 'Geen conflict met Jordania' (19000+ pageviews)
Clubexperts
-
Messi, Messi en nog eens MessiDoor joostvoetbal (37 reacties) -
El cariño de PepDoor Pep Guardiola (28 reacties) -
De Chileense dribbelkoningDoor joostvoetbal (19 reacties) -
Het Belgisch voetbal op een afgrondDoor GrandePulga2 (19 reacties)
Bekijk onze Clubexperts
Bekijk onze Clubexperts
-
Zeg NEE tegen KuytDoor PersianGooner (541 reacties) -
De Engelse Premier League: de ongelegen waarheidDoor PersianGooner (383 reacties) -
Omgaan met Ajax-haat voor gevorderdenDoor Ajacied023 (321 reacties)
-
Heb medelijden met Ajax(supporters)Door Maartenl (314 reacties)
Bekijk onze Clubexperts
Online Soccer Manager
(Advertorial) Word nu ook manager van je favoriete voetbalclub. Laat de wereld zien dat jij de beste manager bent! Meer...













Hij heeft geen probleem. United gaat weer een stuk of 70 wedstrijden spelen dit jaar en ze willen alles winnen, dan is het helemaal niet erg soms een van je wereldspelers rust te geven en hem eventueel bij nood te brengen. Alle vedetten, maar ook de jonkies zullen heus genoeg aan spelen toekomen.
Wellbeck moet alleen nog even een paar seizoenen laten zien hoe goed ie is, voordat ie ook een grote meneer is.
Toch wel een goeie transfer op korte termijn misschien, maar het zal wel heel jammer als we de ontwikkeling van Welbeck verstoren, speelde heel goed vorig seizoen, alleen zijn afwerking moet echt omhoog dan kan ie echt een topspits worden.. Fergie moet wel roleren, maar dat kan die wel, we hadden een seizoen ook Rooney, Tevey, Berbatov, Ronaldo per onze beschikking.
Wel zonde van zo'n jeugdproduct, hoewel hij nou ook niet de meest flitsende cijfers heeft en nog niet constant genoeg speelt.
Kagawa zal nu ook wel naar het blok op het middenveld worden verhuisd, want de flanken zijn ook al goed bezet.
Kagawa is ook gewoon een middenvelder.
@ ajaxkip
Ik zou toch liever Modric gehaald hebben voor dat bedrag en Kagawa op '10' zetten achter Rooney.
Meer een nummer 10, waar Rooney eigenlijk altijd speelt.
Nummer 10 is nog steeds een middenvelder hoor, ook al speelt er een speler die van nature spits is.
Ferguson roeleert altijd genoeg met zijn spitsen.
Man U gaat dit jaar weer op alle fronten keihard meestrijden, en ik denk dat ze met van persie en rooney 4-4-2 gaan spelen, waardoor het dus handig is, als je meerdere goede spitsen hebt.
En Berbatov en Owen mogen zoiezo weg, dus hopen dat ze die nog verkopen.
Dan heb je RVP Rooney Welbeck en Hernandez over
Ik denk dat Berbatov sowieso Manchester United gaat verlaten, en Chicharito stond al achter Welbeck in de Rangorde maar is nu nog een plaatsje gezakt. Ik ben benieuwd of Hernandez te behouden is, er zijn genoeg clubs op zoek naar een spits.
Berbatov gaat inderdaad zo goed als zeker nog weg. Vandaag had Fergie het namelijk over zijn lijstje topspitsen en noemde Rooney, Van Persie, Welbeck, Hernandez en Kagawa. Lijkt er dus wel op dat Berbatov helemaal niet meer in zijn plannen voorkomt.
Er moet wel echt 1 spits weg, anders krijg je teveel gezeik met mensen die niet spelen.
Berbatov. Die is al op leeftijd en zal er echt niet ten faveure van aankoop RVP of een van de talenten inkomen. Als hij niet verkast, zal ie vaak op de tribune zitten denk ik.
Bij Ajax is 'ie welkom als stand-in voor Sightorsson..
Als we Narsingh en Assaidi al niet kunnen behagen met ons salarisaanbod, zal Berbatov al helemaal zijn neus ophalen. Maar zou idd briljante stand-in zijn. Soort Buleykin met honderd updates.
Even off topic. Waarom zegt men altijd Sir Alex Ferguson in plaats van Alex Ferguson. Wij noemen Epke Zonderland nu toch ook niet ridder Epke Zonderland. Of is dat iets dat is overgebleven bach het engelse klassenverschil?
Omdat SAF door de koningin benoemd is tot Sir, dat gebeurd bij je als je iets heel speciaal hebt gedaan ofso.
Ja klopt, maar in Engeland wordt iedereen die tot Sir is benoemd met Sir aangesproken.
Ja, in Engeland is dat wel nog iets speciaals. Daar zijn ze nog vrij traditioneel op dat vlak. In België wordt hij wel heel vaak gewoon als Alex Ferguson benoemd. In Nederland ook wel denk ik.
Je moet wel wat meer doen dan alleen een gouden medaille halen op de Olympische Spelen om 'sir' te worden. Ferguson bijv vanwege zijn coaching waardoor hij het Engelse voetbal en United weer op de wereldkaart van het voetbal heeft gezet. Ander voorbeeld is bijv Chris Hoy. Had iets van 5x achter elkaar een gouden medaille gehaald voor baanwielrennen op de OS. Je moet echt iets uitzonderlijks hebben gepresteerd om jezelf sir te mogen noemen.
Hoe zal de opstelling van Manchester United er eigenlijk uit gaan zien? Zoiets?
Ik denk eerder zoiets, Carrick is voor de balans op het middenveld en Jones is Ferdinand voorbij gestreefd.
Welbeck is nu al een geweldenaar en ik weet zeker dat hy een topspit gaat worden. Man Utd moet een spits van de hand doen anders heb je straks ongelukkige spelers op de bank.
Je hebt gelijk, ik denk dat Hernandez dan weg moet, maar hij kan ook nog een topspits worden, luxeprobleem...
Berbatov en Owen mogen weg toch? Dus dan houdt je 4 spitsen over, denk dat dat prima is, aangezien United vast met 2 spitsen gaat spelen. Iedere plek dubbel bezet!
Ik denk dat dit de opstelling wordt. Prachtige opstelling ook.
Kagawa is aanvallend hè Imit.
Zal hij hernandez maar niet verkopen of dan wel berbatov want zoveel spitsen heb je niet nodig en van dat geld kan hij iemand anders halen, maar de selectie zoeter toch goed uit misschien een back-up voor Smalling ik weet niet.
rafael misschien?
ik kies toch young boven nani, als hij naar binnen komt en schiet is hij echt heel gevaarlijk
United speelt zoveel wedstrijden met League Cup , FA Cup , Champions League en de Competitie dat Chicharito en Welbeck ook gewoon genoeg wedstrijden zullen meepikken , het is duidelijk dat van Persie boven Welbeck word verkozen maar wil je op alle fronten meedoen dan is een dubbele bezetting een must.
Ik zie in Kagawa geen controleur , speelde als Gotze fit was altijd als winger en dat vind ik hem ook , speelt zelf liever als 10 maar ik vind hem beter als hij als winger speelt want dan heeft hij meer ruimte en kan hij naar binnen komen voor zijn actie / combinatie of schot.
Ik zou voor de balans gewoon voor Carrick en Scholes kiezen als controleurs zeker gezien het feit dat je met Rafael en Evra nog ook aanvallend ingesteld backs hebt dus een speler op de controlerende positie met ook die intensies lijkt me te veel van het goeie.
United heeft een luxe probleem als je dan Kagawa en Nani voor de vleugels hebt en Welbeck en Chicharito als spitsen achter de hand hebt.
Ze moeten er nu voor zorgen dat ze spelers als Bebe , Macheda , Berbatov en misschien ook wel Anderson kunnen slijten want ze hebben een te grote selectie met een paar zeer overbodige spelers.
Nou 4-3-3 lijkt me gepaster,,
United speelt al jaren met een 4-4-1-1. Lijkt me ook gewoon de gepaste opstelling. Rooney en RvP vooraan samen. En dan kan je desnoods Kagawa nog een rij naar voren brengen in combinatie met Welbeck of Hernandez. Een echt luxeprobleem. Maar Ferguson wou gewoon ingrijpen omdat ze de titel verloren hebben. Sommige wedstrijden kwamen ze ook aanvallend te kort en hing het voor doelpunten iets te fel af van Rooney, dat probleem hebben ze nu wel opgelost.
Opstelling: de tweede ploeg die United zo maar even kan opstellen, ik denk niet dat er veel clubs zijn die zo'n sterk elftal het veld in kunnen sturen als tweede elftal. En dan heb je nog de oude garde Scholes en Giggs. Hopelijk komt Fletcher nog terug, want hij was altijd een waardevolle kracht en zou een uitstekende centrale as vormen met Kagawa.
Waarom niet Jones op rechtsback? Is een prima keuze hoor!
Ik hoop dat SAF klaar is met Nani en gewoon voor Young kiest. Young is een klasbak en wat al genoemd was hierboven, erg gevaarlijk op links. Valencia moet altijd spelen. Middenveld laat ik open, naast Kagawa. Of het nou Scholes is, of Anderson of Cleverly. Een balafpakker zou mijn voorkeur hebben.
anderson is echt goed en ik snap niet dat ze rvp kopen als je welbeck rooney hernandez en kagawa en powell voor 2 posities hebt
dit is denk wel realisties
4-4-2 is naar mijn mening logischer, met aanvallende halfspelers( nani, Valencia ) die kunnen Rooney en van Persie bedienen. Ook zie ik alle opstellingen met 1 diepe spits. Ik verwacht ze naast elkaar en de afspraak dat er altijd iemand diep moet blijven staan.
De andere mag de bal "halen", aangezien beide spelers vaak uitzakken om actief deel te nemen aan het voetbal.
Logische stap en leuk voor rvp, maar ik had hem liever een levende legende zien worden bij Arsenal.
Rooney en Van persie dat wordt een dodelijk duo dat voor veel doelpunten zal gaan zorgen. Met daarachter Kagawa en op de flanken Nani en Valencia/young. Ook de achterhoede is natuurlijk van hoog niveau zelfde geldt voor de middenveld.