Engeland revancheert zich dankzij prachtknal Defoe op Italianen

Engeland heeft optimaal revanche genomen op Italië. De Britten bogen in de kwartfinale van het EK voor de ploeg van Cesare Prandelli, maar waren woensdagavond in het Stade de Suisse in Bern te sterk (2-1). De winnende treffer kwam op werkelijk vlammende wijze op naam van Jermain Defoe. De laatste keer dat Engeland erin slaagde la Squadra Azzurra te kloppen, was vijftien jaar geleden in 1997.
Na een kwartier kwam Italië, dat duidelijk beter uit de startblokken kwam, op voorsprong. Eerst redde Jack Butland nog knap op een vrije trap van Alessandro Diamanti, daarna moest hij het antwoord schuldig blijven op een steenharde kopbal van Daniele De Rossi. Engeland deelde speldenprikjes uit, maar Italië bleef gevaarlijk met vooral Mattia Destro in de aanval. Naarmate de eerste helft vorderde, kreeg Engeland meer grip op het duel. Dat leidde na een halfuur tot de gelijkmaker.

Frank Lampard schilderde een hoekschop op de kruin van Phil Jagielka, die met een snoekduik de verre hoek vond. De ploeg van Roy Hodgson nam het initiatief volledig over. Lampard vuurde op de vuisten van Salvatore Sirigu en vlak voor rust mikte hij een vrije trap net over. De tweede helft was duidelijk voor la Squadra Azzurra. Tien minuten na rust moest John Ruddy katachtig redden op een verdekt schot van Destro en linksback annex debutant Federico Peluso trof het zijnet.
Italië drong in de slotfase meer aan, maar Engeland greep de zege in de Zwitserse hoofdstad. Een vlijmscherpe counter mondde uit bij Defoe, die naar binnen kapte en op magistrale wijze de bal in het verre kruis trapte: 2-1. Het werd nog bijna 3-1, maar Angelo Ogbonna zag dat zijn bal, gelukkig voor hem, net naast ging.
Meer nieuws
- In de wandelgangen (6/9): Supporters Dortmund geven Eriksen voorkeur
- Live meepraten in de Bundesliga: Borussia M'gladbach - Bayern München
- Live meepraten in de Bundesliga: Borussia Dortmund - TSG Hoffenheim
- In de wandelgangen (5/9): Beste verdediger ter wereld wil naar Barcelona
- Rutten en Vitesse uit elkaar: 'Geen conflict met Jordania'
Clubnieuws
- 'Beckham zit niet eens bij de beste duizend spelers uit het Engelse voetbal'
- Uitblinkende doelman enige debutant in Engelse nationale ploeg
- Ferdinand komt Hodgson tegemoet: ‘Ik maak plaats en laat jongeren door’
- Update: ‘Er is helemaal geen verandering, Terry is nog steeds gestopt’
- 'Er zijn weinig gekleurde managers, omdat ze gewoon niet goed genoeg zijn'
Reageer
Je kunt niet reageren op oude documenten.




Villas-Boas: 'Wie? Ik heb geen idee wie deze voetballer is, sorry'
Tottenham Hotspur wordt de laatste weken met diverse spitsen in verband gebracht. Dat heeft een logische verklaring, daar de Londense club dit lopende seizoen voornamelijk afhankelijk is van de creatieve nukken...Lees verder
In de wandelgangen
Zaterdag 18 meiAls het aan de supporters van Borussia Dortmund ligt, wordt Christian Eriksen komende zomer binnengehaald. Lees verder
Uitgelichte documenten
Wat beoogde Advocaat nu werkelijk met zijn terugkeer bij PSV?
Al in december baalde Dick Advocaat van het dagelijkse pendelen naar zijn werk. Tijdens zo’n geestdodende rit tussen Den Haag en Eindhoven (en weer terug) betastte hij zijn pols en vroeg zich nuchter af of hij niet beter kon gaan vissen op de pier van Scheveningen. Lees verder
-
Verbeek geeft Maher advies niet naar Ajax of PSV te vertrekken (22000+ pageviews)
-
Rel in Stoke-kleedkamer door afgehakt varkenshoofd in kluisje Jones (21000+ pageviews)
-
Klopp blikt terug: 'De Boer en ik hebben daar een 'klasse avond' gehad' (20000+ pageviews)
-
Atlético klopt Real na 14 jaar weer en pakt Copa del Rey (20000+ pageviews)
-
Toivonen weigert bij te tekenen en stevent af op conflict (19000+ pageviews)
Clubexperts
-
Messi, Messi en nog eens MessiDoor joostvoetbal (37 reacties) -
El cariño de PepDoor Pep Guardiola (28 reacties) -
De Chileense dribbelkoningDoor joostvoetbal (19 reacties) -
Het Belgisch voetbal op een afgrondDoor GrandePulga2 (19 reacties)
Bekijk onze Clubexperts
Bekijk onze Clubexperts
-
Zeg NEE tegen KuytDoor PersianGooner (541 reacties) -
De Engelse Premier League: de ongelegen waarheidDoor PersianGooner (383 reacties) -
Omgaan met Ajax-haat voor gevorderdenDoor Ajacied023 (321 reacties)
-
Heb medelijden met Ajax(supporters)Door Maartenl (314 reacties)
Bekijk onze Clubexperts
Online Soccer Manager
(Advertorial) Word nu ook manager van je favoriete voetbalclub. Laat de wereld zien dat jij de beste manager bent! Meer...








Wat een goal zeg...... Niet slecht voor een "sub" bij Tottenham
Goed dat Prandelli jonge jongens erin deed en ervaring heeft laten opmaken. Eindelijk een coach die de ballen heeft om dat te doen. Ogbonna deed het goed, Destro ook. El Sha was niet echt in vorm maar dat komt nog wel. Als prandelli deze lijn doorzet dan komt het helemaal goed.
Ik ben echt een fan van Prandelli geworden. Hele goeie bondsoach die het echt goed doet. Hij laat Italie zo voetballen en doet zulke dingen.... die nog nooit zijn gebeurd in Italie. Echt respect voor deze man!
Ja hij geeft echt het goede voorbeeld. Aanvallend en leuk voetbal en talenten als Verratti, Ogbonna, Destro, El shaarawy invoegen. Hij durft te doen wat Italie al 5 jaar eerder had moeten doen. Hoop dat ie lang coach blijft ... met passende resultaten natuurlijk ;
vz geen video erbij? jammer ;
Waarom wordt er hier niet bij vermeld dat het om een testploeg ging of een soort van b elftal van Italie? Ik bedoel maar, geen Buffon, Maggio, Bonucci, Barzagli, Chiellini, Criscito, Marchisio, Pirlo, Montolivo, Cassano & Balotelli, dat zegt al meer als genoeg..
Prandelli wou hier testen om te zien wie er eventueel klaar is om met de grote jongens mee te gaan van jongelingen en spelers die een degelijk seizoen achter de rug hebben. Ze speelde niet slecht maar je zag toch duidelijk dat dit niet het Italie was van het ek, die hadden namelijk hier misschien wel beter spel gebracht en misschien gewonnen.
Die 2-1, het was een mooi schot maar Sirigu gaat hier naar mijn mening echt niet vrijuit. Denk dat enkele andere doelmannen (lees toppers) die wel hadden gehad. Italie werd in minuut 86 ook een strafschop ontnomen na een duidelijke handbal. Achja, maakt niet uit. Ik denk niet eens dat Engeland dit ziet als revanche aangezien het een oefenmatch was tegen een b elftal (al speelde Engeland ook niet met hun sterkste elf)
Volgens mij hebben al die spelers die tegen Spanje speelden in de finale een dikke klap gekregen want niemand verwachte dat ze afgestraft zouden worden met 4-0. Goed van Prandelli dat hij jonge jongens laat meedoen want ik zie nog steeds spelers uit het WK van 2006 en dan hebben we het over 6 jaar terug dus dat moet nodig veranderen
Kijk, daar hangt het natuurlijk ook af van de leeftijd wat die speler had zes jaar terug en hoe goed die speler nu nog presteert bij zijn club en nationale elftal.
Van zes jaar terug zijn er geloof ik nog maar drie actief.
Giangluigi Buffon, keept nog steeds uitstekend en is met zijn 34 niet echt 'oud' voor een doelman.
Daniele De Rossi, was zes jaar geleden 23-24 en nu 29, die kan gerust nog even mee.
Andrea Pirlo, ondertussen ook al 33-24 maar presteert ook nog fantastisch.
Deze drie moet je gewoon zolang mogelijk bij je selectie houden, al is het maar om de ervaring te delen met de jongeren en hen bij te sturen. Voor de rest zijn het niet echt oude speler bij Italie hoor. Van de jongens die vandaag hebben gespeeld denk ik dat er maar een paar bij de echte selectie kunnen/zullen blijven: Sirigu, Astori, Ogbonna, Verratti, El Shaarawy & Destro, voorlopig toch.
Hetzelfde geldt natuurlijk voor Engeland. Die speelden ook gewoon met een jong en vrij experimenteel elftal.
Klopt inderdaad. Velen gingen er zelfs vanuit dat ze dik zouden verliezen. Ik moet eerlijk gezegd nog steeds even wennen aan dit nieuwe tenue van ze. Lijken wel a bunch of lifeguards.
Toen ik de titel las wist ik al dat Italie niet met hun sterkste 11 speelde.. Engeland is drama die kunnen niet van landen als Italie,spanje enz winnen.
Revanche.... nounou wat een onzin weer.
Was gewoon een leuk oefenduel waarbij beide landen veel vers bloed uitprobeerden en met name Italië. Veel debutanten en veel jeugd.
Destro en Ogbonna sterk gespeeld.
Aquilani weer een regelrecht drama, hoop dat Prandelli genezen is en hem niet meer selecteerd.