Mexico gaat voor goud en wacht op Brazilië; VVV'er Yoshida speelt om brons
De gouden Olympische droom van VVV’er Maya Yoshida is ten einde. De stopper ging met Japan in de halve finale van het voetbaltoernooi onderuit tegen Mexico. De Aziaten kwamen vroeg in de wedstrijd nog wel op voorsprong, maar gaven die vervolgens uit handen: 3-1. Later op de avond wordt bekend of Zuid-Korea dan wel Brazilië in de eindstrijd de degens zal kruisen met Mexico. De verliezer van dat duel treft Japan in de strijd om de bronzen plak.

De verrassend frisse Japanners brachten het goedgevulde Wembley al vroeg in de wedstrijd in vervoering. Na een vlotte combinatie rond de Mexicaanse zestien belandde de bal in de voeten van Yuki Otsu, die de bal bij zijn aanname licht liet opstuiten en vervolgens zonder na te denken vol uithaalde. Doelman José de Jesús Corona reageerde wel, maar had geen enkel antwoord op de knal van de aanvaller, die op fabelachtige wijze hoog in het doel viel. Na een halfuur spelen rechtten de Midden-Amerikanen echter de rug. Een hoekschop van Giovani dos Santos belandde via het hoofd van een Japanner bij Marco Fabian, die de bal licht bijstuurde en zo doelman Shuichi Gonda volledig kansloos liet.
Na twintig minuten spelen in de tweede helft tekende Oribe Peralta voor de 2-1. Takahiro Ohgihara dacht op de rand van zijn eigen zestien rustig aan een avontuur te kunnen beginnen, maar had buiten Peralta gerekend. De Mexicaanse spits veroverde de bal en werkte vervolgens feilloos af. Die klap kwamen de frivole Japanners vervolgens niet meer te boven. In blessuretijd tekende Javier Cortés van dichtbij voor de 3-1, waarmee hij aan alle onzekerheid definitief een einde maakte.
Meer nieuws
- In de wandelgangen (5/9): Barcelona verstoort plannen Manchester City
- 'Ik heb steeds het gevoel: wij gaan die beker pakken'
- Seedorf verkozen tot beste speler van staatskampioenschap Rio de Janeiro
- Rechter kent geen genade: Beerschot verdwijnt uit Belgisch voetbal
- Update: Spelersvakbond niet bij met Di Canio: ‘Hij zorgt voor onrust’
Reageer
Je kunt niet reageren op oude documenten.



In de wandelgangen
Dinsdag 21 meiBarcelona en Tito Vilanova willen niet uit elkaar, maar de gezondheid van de trainer staat voorop. Lees verder
Uitgelichte documenten
Wat beoogde Advocaat nu werkelijk met zijn terugkeer bij PSV?
Al in december baalde Dick Advocaat van het dagelijkse pendelen naar zijn werk. Tijdens zo’n geestdodende rit tussen Den Haag en Eindhoven (en weer terug) betastte hij zijn pols en vroeg zich nuchter af of hij niet beter kon gaan vissen op de pier van Scheveningen. Lees verder
-
Ajax vangt bot bij Heracles: 'Het eerste en laatste bod' (37000+ pageviews)
-
'Strootman onderdeel van transferplannen ter waarde van 80 miljoen' (34000+ pageviews)
-
Van Basten: ‘Wilden hem allemaal bij Ajax. Had het anders gemoeten? Vast’ (32000+ pageviews)
-
Mourinho en Real Madrid gaan na drie jaar uit elkaar (29000+ pageviews)
-
Overmars irriteert Smit: ‘Niet de koper bepaalt de prijs maar de verkoper’ (28000+ pageviews)
Clubexperts
-
Het voetbalimagoDoor Xamsix (4 reacties) -
Onze gevestigde hoop in IsraëlDoor Koni020 (26 reacties) -
De kleine generaal gaat de boot inDoor ttiborr (4 reacties) -
23-karaats goudDoor LFCDutchy (18 reacties)
Bekijk onze Clubexperts
-
Onze gevestigde hoop in IsraëlDoor Koni020 (26 reacties) -
23-karaats goudDoor LFCDutchy (18 reacties)
Bekijk onze Clubexperts
-
Zeg NEE tegen KuytDoor PersianGooner (541 reacties) -
De Engelse Premier League: de ongelegen waarheidDoor PersianGooner (383 reacties) -
Omgaan met Ajax-haat voor gevorderdenDoor Ajacied023 (321 reacties)
-
Heb medelijden met Ajax(supporters)Door Maartenl (314 reacties)
Bekijk onze Clubexperts
Online Soccer Manager
(Advertorial) Word nu ook manager van je favoriete voetbalclub. Laat de wereld zien dat jij de beste manager bent! Meer...




Terechte overwinning voor Mexico. Ik vond ze overtuigend spelen en beter als Japan. Ik heb trouwens genoten van die Peralta. Ik kende hem niet, maar vond hem vandaag goed voetballen. Die 2-1 was natuurlijk een fantastische goal, trouwens wel dramatisch gevoetbald door Japan daar... Mexico was beter, maar ik denk niet dat ze de kwaliteit hebben om Brazilië te verslaan.
Jammer, toch een beetje de underdog van het toernooi.
Heb het verder niet gevolgd, Voetbal is in mijn ogen namelijk geen olympische sport en Nederland ontbrak. Dus geen reden om het echt te volgen.
Mexico heeft deze wedstrijd dik verdiend gewonnen Het hele Mexicaanse team speelde goed..
Imo, de beste speler aan de kant van Mexico was Dos Santos. Hij speelt altijd goed voor zijn land maar voor niet voor zijn club.. Echt jammer..
Verder heb ik een vraag..
Japan speelt net als Chelsea (2011-2012) heel erg compact en verdedigend..
Waarom zegt men dat Japan "gedisciplineerd" speelt en Chelsea anti voetbal?
Ze hanteren echt dezelfde filosofie heb ik gemerkt. Maargoed..
Al met al, het was een leuke wedstrijd en Mexico terecht door!
Omdat Chelsea met het materiaal dat ze hebben eigenlijk altijd aanvallend zouden moeten spelen. Dit geldt niet voor Japan. Ik geef je trouwens wel gelijk.
Dos Santos speelde idd goed, ik vond persoonlijk Peralta nog iets beter maar dat terzijde. Als ik Dos Santos was zou het gewoon een keertje in Nederland proberen. Hij zal niet hetzelfde kunnen vverdienen als in Engeland of Spanje, maar hij moet gewoon naar een club waar hij elke week speelt. Ze zeiden het ook bij de Bbc, dat hij nou gewoon elke week moet spelen. Je ziet toch dat Nederland gewoon een goede opstap is voor Mexicaanse spelers de laatste jaren. Salcido, Rodriguez en Moreno zijn maar wat voorbeelden. Dan is miss Dos Santos nog wel een klasse beter als deze jongens en zal zijn komst ws niet haalbaar zijn, als hij elke week wil spelen moet hij naar Nederland gaan. Kijk, de laatste jaren speelde hij eerst voor Galatasaray (hij mist duidelijk fysiek voor het Turkse voetbal en de druk bij Gala is zó hoog) en Santander (een ploeg die moet verdedigen in Spanje om te overleven). Daar heb je ook niks aan. Ik zeg, probeer het nog een keer in Nederland en ga anders gewoon terug naar Mexico.
Je kan toch niet die twee teams met elkaar vergelijken? Bij Chelsea noemen ze het zo omdat Chelsea niet vies is om flink geld te investeren. Een Torres dat 60 miljoen kost, Ramires 30, Luiz 30, Mata 25 etc. etc. Met zulke investeringen ben je geacht om dominant voetbal te kunnen spelen, doe je dat niet dan noemen mensen het laf of anti voetbal.
Ramires is geen aanvaller (kan het wel, maar is geen)... Luiz is geen aanvaller (kan het geloof ik ook wel haha)..iig, die 2 mag je gewoon wegstrepen. Torres raakt geen pepernoot (een record zelf.. iets meer dan 24uur dacht ik niet gescoort.. weetje hoeveel wedstrijden dat is??).. mag je ook wegstrepen...drogba die is boven de 30 dus die kan niet 90minuten lang op de aanval spelen..
etc etc.. Met zulke spelers kan je echt niet dominant gaan spelen.. Nu pas kunnen ze dominant gaan spelen.. Maargoed.. Dit wordt een beetje offtopic..
Maar Japan speelde echt precies hetzelfde.. Niet zo overdreven als de wedstrijd Barca -chelsea.. Maar netals de wedstrijd Benfica -chelsea/ Napoli - Chelsea..
Ligt liet opstuiten?!!!! Ik hoop dat de auteur van dit stukje niet voor zijn diensten betaald krijgt...
OT: Klasse gedaan van Mexico. Ik verwacht een mooie Olympische finale, en Japan zal de bronzen plak wel pakken tegen Zuid-korea!
M;n voorspelde finale komt nu wel erg dichtbij: Mexico - Brazilie.
Erg sterke ploeg met veel technisch begaafde spelers, daar krijgt Brazilie/zuid-amerika een hele kluif aan. Deze ploeg is erg lastig te bespelen als ze voorstaan, interessant om te zijn dat ze vandaag ook met een achterstand om konden gaan.
Hoe dan ook een waardige finalist!!
Ik ga vanavond Brazilië kijken, dan kan ik hun ook een beetje inschatten, maar ik verwacht dat de Brazilianen wel over Mexico heen lopen in de finale hoor. De Mexicanen zijn zeker technisch begaafd, maar ik denk dat het laatste waar Brazilië zich druk over hoeft te maken zijn technisch begaafde voetballers, die hebben de Brazilianen ook wel... Ik denk ook niet dat Neymar zich druk maakt over bijv. Peralta, die vandaag toch wel een van de uitblinkers was bij Mexico.
Dus zo geraakt Mexico zo ver in het toernooi, ze zetten gewoon een dertigjarige in doel. Giovani dos Santos speelt altijd goed voor Mexico. Moest het nu bij een club ook eens lukken.
Muah.. Mexico is inmiddels al 2 keer op rij wereldkampioen -17 geworden.. in deze ploeg (-23) zitten aardig wat van die "wereldkampioenen".. ernaast staat er een hecht elftal dat voor elkaar door het vuur gaat, dus het is absoluut niet vreemd dat dit elftal zo fantastisch presteert. En mbt die 30-jarige op doel.. elk land mag 3 dispensatiespelers hebben als ik me niet vergis.. dus?
Mexico doet het inderdaad telkens goed op wereldkampioenschappen bij de jeugd. Dat vuur is essentieel want Mexico heeft wel leuke spelers maar echte toptalenten zitten er niet tussen.
Om hoe laat is die olympische finale eigenlijk en wanneer?
Hopelijk zenden ze het wel ergens op tv uit en moet ik niet zoeken naar streams
om 16.00 via www.nos.nl/os2012, kun je ze live volgen, kosteloos!
Bedankt, zondag of zaterdag?
Zaterdag , sorry voor de late reactie!!
Voor degenen die Brazilië willen zien, kunnen dat doen op de website van Nos: http://nos.nl/os2012/wedstrijdschema/, daar moet je dan even ergens onderaan op voetbal (20:45) klikken op de stream (legaal).
On: Verwacht zelf een finale tussen Mexico en Brazilië, wat een mooie finale belooft te worden.
Mexico is zowat de angsgegner van Brazilië. Wordt nog spannend als die twee tegen elkaar in de finale spelen.
Jammer dat we hebben verloren! Beetje knullige tegengoalen! Maarjaa nu maar spelen voor het brons, ik denk dat we dat zeker moeten kunnen veilig stellen! Tevens jammer van Ohgihara, goede speler maar maakte toch een grove fout
Mexico gaat gewoon het toernooi winnen,...... P.s. Corner, waaruit de 1e goal viel, werd doorgekopt door nr. 14(!) Jorge "el Chaton" Enriquez: gozer speelde in 2009 nog gewoon Copa Amsterdam @ Blauw-wit ;-). Nu heerst hij op het middenveld!!
Mexico tegen Brazilië is een mooie pot. Netje van Mexico dat ze de finale hebben bereikt, maar ik denk dat Brazilië met Goud ervandoor gaat.
@ Blink 182
Ik denk dat het verschil tussen Chelsea en Japan vooral is, dat Japan inzakt tot eigen helft, en bij het veroveren van de bal gelijkt zoekt naar die 2 snelle spitsen. Terwijl Chelsea compact speelt rond de eigen 16, en als belangrijkste doel heeft om de 0 te houden. En via 1 of andere standaardsituatie scoren.
Ik denk dat het voor de neutrale kijkers niet leuk is om naar chelsea te kijken. Omdat ze defensief spelen, maar ook omdat er weinig creativiteit in zit.