De nieuwe filosofie van Ajax is ...
'De Boer zal sneller openstaan voor buitenland bij inactiviteit van Ajax'
Het is naar Frank de Boer toe een goed signaal als Marc Overmars, directeur voetbalzaken, de komende dagen spijkers met koppen slaat op de transfermarkt. Volgens De Telegraaf is de oefenmeester zijn gewicht in goud waard. "Hoe groot zou de financiële malaise zijn zonder de laatste twee landstitels én alle andere positieve aspecten van zijn trainerschap", vraagt het dagblad zich af naar aanleiding van de financiële chaos onder het eerdere bestuur van Ajax.
Poll
Meer nieuws
- Bookmaker: Bayern wint de CL-finale, Gómez scoort en Robben niet
- NAC laat spits gaan: ‘Hij kan echt wel wat, het is er alleen niet uitgekomen’
- Gyasi en Cabral beiden op dood spoor bij FC Twente
- Update: 'Botafogo wil Seedorf houden, echtgenote wil wel terug'
- ‘Arsenal wil niet afwachten en trekt 11,5 miljoen euro uit voor Elm’
Clubnieuws
- 'Als er niks uit de bus komt, zit ik nog steeds bij een club als Ajax'
- Ajax gaat voor gewilde Chadli: 'Hij past goed bij ons'
- 'Ajax aast op topschutter PSV A1; ook FC Twente heeft belangstelling'
- Kritiek op Ajax en PSV: 'Ik vind het een misselijkmakende gang van zaken'
- ‘Jonge gasten die gek worden gemaakt vind ik een beetje lachwekkend’
Reageer
Je kunt niet reageren op oude documenten.
Ajax

Ajax 
'Het waren bij Ajax tekortkomingen van mezelf, ik was er niet aan toe'
Jarenlang gold Jan Wouters als de ideale tweede man of veldtrainer op de achtergrond. Pas nu is er de waardering voor en erkenning van zijn vakmanschap als hoofdcoach. De oefenmeester van...Lees verder
In de wandelgangen
Donderdag 23 meiRafael Benítez is van plan Jan Vertonghen mee te nemen naar de Serie A. Lees verder
Uitgelichte documenten
KNVB zadelt Louis van Gaal op met een nutteloze trip naar de Oost
Om meerdere redenen was een nauwe samenwerking tussen Cor Pot en zijn baas juist nu dringend gewenst. Na het EK zwaait Pot, vlassend op weer een duobaan met Advocaat, als verantwoordelijke coach af bij de KNVB. Lees verder
-
'Ajax aast op topschutter PSV A1; ook FC Twente heeft belangstelling' (41000+ pageviews)
-
Kritiek op Ajax en PSV: 'Ik vind het een misselijkmakende gang van zaken' (41000+ pageviews)
-
'Misschien denkt Van Gaal dat Alexander een Duitser is' (37000+ pageviews)
-
Barcelona bereikt toch akkoord en laat clausule van 90 miljoen opnemen (33000+ pageviews)
-
Update: Fenerbahçe verslaat Galatasaray en heeft Potuk binnen (32000+ pageviews)
Clubexperts
-
Het voetbalimagoDoor Xamsix (5 reacties) -
Onze gevestigde hoop in IsraëlDoor Koni020 (34 reacties) -
De kleine generaal gaat de boot inDoor ttiborr (8 reacties) -
23-karaats goudDoor LFCDutchy (23 reacties)
Bekijk onze Clubexperts
-
23-karaats goudDoor LFCDutchy (23 reacties) -
Onze gevestigde hoop in IsraëlDoor Koni020 (34 reacties)
Bekijk onze Clubexperts
-
Zeg NEE tegen KuytDoor PersianGooner (541 reacties) -
De Engelse Premier League: de ongelegen waarheidDoor PersianGooner (383 reacties) -
Omgaan met Ajax-haat voor gevorderdenDoor Ajacied023 (321 reacties)
-
Heb medelijden met Ajax(supporters)Door Maartenl (314 reacties)
Bekijk onze Clubexperts
Online Soccer Manager
(Advertorial) Word nu ook manager van je favoriete voetbalclub. Laat de wereld zien dat jij de beste manager bent! Meer...








Ja met deze basis van gister word ajax geen kampioen.er waren wel wat veel pijnpunten.zo zag je idd dat dhr vertongen al aardig gemist werd.
Ben benieuwd waar overmasr mee kom we hebben inmiddels hoop namen gehoord maar iets concreets nog niet echt.
Deze basis gaat ook niet spelen in de competitie. Er missen nog genoeg spelers.
Uiteindelijk is het niveau in Nederland dusdanig, dat zelfs met een matige selectie je nog veel punten kunt pakken.
Je wordt niet alleen kampioen door tegen de topploegen te winnen, maar juist door tegen de kleine ploegen zo min mogelijk te laten liggen.
Dat zal heus niet makkelijk zijn; maar ook vorig seizoen had Ajax een fase waarin het niet goed speelde maar wel alles won, daardoor kwamen ze in een flow en gingen nog redelijk tot goed spelen ook.
Maar sowieso miste Ajax met Eriksen haar beste en meest creatieve speler. Uiteindelijk had Ajax uiteindelijk nog kans op 3-3. Hoewel dat totaal niet verdiend zou zijn, toont het wel aan dat Ajax zeker niet kansloos is voor de titel.
Er moet helemaal niet zoveel gebeuren aan de selectie, maar vooral aan de opstelling. Theo, Blind eruit.
vrees inderdaad dat het met janssen weinig meer wordt. nu hij weet dat hij geen eerste keus meer is mist hij de motivatie om er nog wat van te kunnen maken. op die manier heb je weinig aan hem. vond schone het in de voorbereiding aardig doen en was onder de indruk van zijn handelingssnelheid, die past zich knap aan.
neemt niet weg dat ajax ervaring mist. we moeten niet verwachten dat ajax een speler haalt met de kwaliteiten van vertonghen dus gaan we er per definitie op achteruit. maar wat ervaring erbij is hoognodig. verder maak ik me niet zo'n zorgen, ajax heeft genoeg kwaliteit en zal lang meedoen om de titel. als het komend seizoen niet lukt om de 32e te pakken hebben we in elk geval een club en filosofie die herkenbaar is en waar we trots op kunnen zijn.
Haha, ze kwamen bijna op alle posities tekort. Alleen Blind eruit lost niks op. Boerrigter, Sulejmani zijn blessuregevoelig. Sigthorsson is zelfs ongeschikt om langere tijd op topniveau te presteren. Tests wezen dat bij AZ al uit. Ajax zal dus wel degelijk veel moeten doen op de transfermarkt. Maar als je alles voor een appel en een ei wil (nieuwe beleid) krijg je dus geen nieuwe spelers.
Hoezo lost alleen Blind eruit niets op? Blind was dramatisch, waar Dijks, Alderweireld en Van Rhijn het gewoon goed deden. Anita maakte een foutje bij de 2e goal van Toivonen maar was verder degelijk. Voorin misten we kwaliteit, had daar overigens liever Lukoki gezien dan Ozbiliz, dan had Willems veel minder dreiging kunnen veroorzaken.
Kom op zeg, PSV liep er steeds doorheen, dit kwam echt niet alleen door Blind. Hoe graag jij dit ook zou willen. In de middenlinie stond het redelijk al kwam Fischer nog heel erg tekort. Voorin was het gewoon armoe troef. Die buitenspelers zijn Ajax onwaardig en zoals al eerder gememoreerd Sigthorsson blijft nooit lang fit. Kortom alleen Blind eruit lost niks op. Ajax heeft de afgelopen jaren steeds meer kwaliteit ingeleverd, dit kan je niet ongestraft blijven doen.
Wat een onzin verhaal over de Boer als er iemand achter deze filosofie staat is hij het zelf wel. Die gaat echt niet zomaar naar het buitenland omdat daar spelers gekocht kunnen worden, die gaat alleen naar het buitenland over een paar jaar naar de aboslute top en ik verwacht Barcalona.
Als ze bij Ajax door blijven gaan met dit gedoe waardoor er dus amper spelers gehald worden en de Boer maar met alleen maar jeugd opgescheept blijft zitten zie ik hem juist wel weggaan. Jeugd inpassen ok, maar de Boer moet nu echt spelers opstellen die er helemaal niet bij horen te zitten. Hij kan helemaal niks nu. Raakt ervaring kwijt en wat krijgt ie ervoor terug....helemaal N I K S!
precies, Frank heeft ajax heel hoog zitten en afgelopen 2 seizoenen heeft hij geweldig gepresteerd. Geen 1 onvolkomen woord tijdens de bestuurscrisis en zonder gezeur past hij elke keer weer een nieuwe jeugdspeler in.
Ik denk dat Frank achter gesloten deuren nu echt wel meer druk gaat zetten op versterkingen. En als ajax slim is dan luisteren ze! Ookal moet je daarvoor je nieuwe lijn iets aanpassen. 5 miljoen voor moisander zou een koopje zijn en het perfecte recept voor de Vertonghen-kater.
Talent kun je alleen laten groeien als er ook voorbeelden om zich heen staan. Ajax heeft een speler nodig als vbommel of matthijssen.
Ja, Frank zal op deze manier genoegen moeten nemen met een plaats tussen de nummer 4 en 6.....
Als we het huidige beleid handhaven, dus bezuinigen op de salarissen, geen grote transfersommen meer uitgeven en doorgaan met de eigen jeugd. Is het goed om de doelstellingen voor dit tussenjaar duidelijk uit te spreken, zodat de verwachtingen niet te hoog zijn. Dan ben je naar iedereen tenminste eerlijk !!
Het zal niet voor een plaats tussen 4 en 6 worden. Ook met een jeugdig team zal Ajax in de top 3 eindigen.
Nu wordt er bezuinigd en dat is alleen maar goed. Ik verwacht dat er hierdoor vanaf volgend jaar iedere keer als er een sterspeler van Ajax weg gaat hier door de gezonde financiele situatie direct een nieuwe ster gehaald kan worden. Daar hoop ik gewoon op.
De top 3 kun je uit je hoofd zetten met dit zwalkende elftal.
De tegenstander gooit een snelle aanvaller centraal en ons centrum staat erbij en kijkt er na. En verder zijn we totaal vleugellam, waardoor scoren weer moeizaam wordt.
En verder hebben we teveel spelers, die fysiek niet fit zijn !
helaas, helaas, daarom een tussenjaar !
Nu omdat er gister geen goed resultaat is neer gezet wordt het gelijk een tussen jaar.
Maar in de voorbereiding werd er zeker wel goed gevoetbald. Misschien is Celtic geen geweldige graad meter maar daar werd wel laten zien wat we in huis hebben.
Ik verwacht met Eriksen in de basis, Boerrigter op links (hoop dat hij vanavond pijn vrij blijft) Boilesen weer fit en naar mijn idee dan hij LCV als er geen verdediger wordt gehaald, dat we gewoon meedoen.
Andere optie v Rhijn centraal en vd Wiel rechtsback (verwacht nog eigenlijk dat hij weg gaat)
Dijks heeft mij gister positief verrast want ik vond dat hij Narsingh goed onder controle had. Dus een goeie optie voor LB alleen jammer dat hij niet kan koppen want met zijn lengte en snelheid lijkt hij mij een ideale Lcv.
Fcbogarde..
En dit durf je te concluderen na 1 wedstrijd tegen Psv?
Onzin natuurlijk. Ajax mist, zoals je zelf zegt, nog een aantal spelers die fysiek fit zijn. Die stonden in het veld maar ook nog een aantal die helemaal nog niet mee deden. Als -bijna- iedereen fit is en het nodige wedstrijdritme op heeft gedaan, zijn we niet minder dan PSV en veel beter dan alle overige ploegen in de Eredivisie. Heb nou eens vertrouwen en geduld, dat zal beloond worden.
Ik heb nu al wel 10 keer gelezen dat PSV kampioen gaat worden n.a.v. deze wedstrijd. Vorig jaar verloren we ook de eerste wedstrijd meneer, dus om dit nu te concluderen is grote onzin...
Denk niet dat dat alles geroepen wordt aan de hand van een wedstrijd (gisteren)...
Ajax mist, door verschillende redenen, her en der erg veel kwaliteit.
Zeker het vertrek van Jan zal hierin parten spelen, maar ook de blessuregevoeligheid van menig speler.
Een fitte selectie kan zeker, met de aankoop van een waardige CV als voorwaarde, meedoen om de top 3. Echter moeten de sleutelspelers wel fit blijven.... En dat vraag ik me over een heel seizoen gezien wel af... Boerrigter, Sulejmani en Sigthórsson zijn redelijk blessuregevoelig en toch enorm belangrijk...
We gaan het zien, maar ik ben bang dat Ajax toch het nodige moet ondernemen voor sluiting van de markt..
Maar het enige verschil tov vorig jaar voor Ajax is toch Jan Vertonghen?
En die was alleen de 2e seizoenshelft erg goed, de 1e seizoenshelft was het een drama vaak.
Plek 4-6 lijkt me daarom nogal overdreven.
Eindelijk iemand die het goed ziet. Het verschil is inderdaad alleen Vertonghen. Gisteren waren de vier aanvaller van Ajax er niet bij. Haal bij PSV Narsingh, Mertens, Lens en Topivonene uit de ploeg en zet bij Ajax Boerrighter, Suljemani, Sighurson en Eriksen erbij. Wie denk je dat er dan gewonnen had?
Een tussenjaar wil zeggen uiterlijk plek 3 op de ranglijst. Buiten de top 3 vallen mag nooit een doelstelling zijn voor Ajax , ook niet in een tussenjaar. Ik zie daar zelfs onder de huidige zwaktes geen aanleiding voor. We hebben gister verloren van de grootste kanshebber op de titel. Maar de overige 16 clubs zijn lang niet allemaal zo sterk als Psv. Alleen PSV is in mijn ogen sterker geworden ten opzichte van vorig seizoen , Feyenoord , Twente , AZ en Heerenveen zijn niet veel sterker dan vorig seizoen in mijn ogen.
Begrijpelijk van De boer hoor, het is tenslotte wel de Nederlandse top en aangezien PSV deze 2 jaar ongeveer 20 miljoen in hun team gepompt heeft zou Ajax ook best 1 of 2 topaankopen mogen doen. Ik vond het helemaal al onzin dat zij niet een half miljoen meer over hadden voor in mij ogen een topaankoop Narsingh.. Maar dat is mijn mening.
Allereerst heb ik me doodgeirriteerd aan Daley Blind. Te langzaam, zeer slechte inspeelpass (gister) en weinig daadkracht. Maar goed daar is vast al genoeg over gezegd.
Wat ik helemaal niet hoor is hoe slecht Sigthorsson was. Ik snap niet wat mensen in hem zien. Hij is niet snel, heeft geen dreiging. Ik weet het niet hoor of dit nou echt een spits voor Ajax is. Fisher en Dijks verwijt ik niks (vond Dijks zelfs zeer redelijk), maar mannen als Ozbiliz ga je het echt niet mee redden.
Ik denk dat ze bij Ajax weten wat ze moeten doen, Zo snel mogelijk een goede (snelle en coachende het liefst) verdediger erbij! In ieder geval vd Wiel erbij en v Rhijn in het centrum. Dan heb je met name meer snelheid achterin.
Dat De Boer sneller weggaat als er geen aankopen komen lijkt me onzin. Hij ondersteunt het beleid juist en (zo van een afstand) lijkt het alsof hij en Overmars samen de beslissingen nemen...
Ajax heeft behoefte aan een goede verdediger. Dan hadden de eerste twee goals gister wellicht niet eens gevallen en was de wedstrijd anders gelopen. Maarja dat is achteraf lullen. Ik zou Viergever halen ook al kost hij 5 miljoen. Als hij zich goed doorontwikkelt bij Ajax haal je dat bedrag er echt wel uit. En anders Nuytinck maar die is minder als Viergever verdedigend gezien maar wel een stuk langer.
Tevens is een extra buitenspeler wel handig die voorzetten levert. Iemand heeft het hier over Sigthorson gister maar het is makkelijk iemand af te branden die geen enkele voorzet kreeg van de zijkanten gisteren. Hij creeerde nog wel een goede kans voor zichzelf die jammer genoeg naast ging. Hij komt er wel.
Sorry maar ook Nuytinck is niet snel en heeft ook geen ervaring. Dat lijkt me nou net iemand die gehypt is en totaal niet mee kan komen op het topniveau in Nederland laat staan in de CL. In Nederland komen alleen Moisander (aanvoerder AZ, coachend sterk en snel genoeg) en Viergever (snelheid en groot talent, staande gehouden tegen goede clubs in de EL) in aanmerking.
Betreft Sigthorsson. Ik verwacht meer van een spits van Ajax. Hij loopt niet vrij, is niet gevaarlijk/ snel en gister kaatsend ook totaal niet aanwezig (normaal vind ik hem dat nog wel redelijk doen). Tel daarbij op zijn fysieke kwetsbaarheid. Daarom twijfel ik eraan of hij de spits voor Ajax zou moeten zijn. Hopelijk komt hij er wel, maar voorlopig vind ik dat hij weinig indruk maakt.
Wat je zegt over Sigthorson klopt allemaal als je naar gisteren kijkt maar gisteren was het hele team slecht. Er was geen aanvoer, zowel van de zijkanten niet als van midden niet. Daarom kan je op basis van gisteren weinig zeggen. Ik denk dat als hij fit blijft hij goed genoeg kan worden.
En nuytinck is zeker niet de snelste maar heeft iig lengte die we ook al missen helaas :S In ieder geval is hij beter als Blind, verdedigend toch in ieder geval. Maarja dat zijn de meesten ben ik bang
vedet, siggi isa wel goed, alleen kwamen zoals al gezegt is geworden, geen goede voorzetten zijn kant op. Hij is geen afwachtende spits en je ziet hem ook op andere plekken die men niet verwaxht. Heb geduld, was de eerste wedstrijd die er om deed. Maar niks is nog verloren, ze moeten nog 34 wedstrijden. Naar een paar goede wedstrijden zien we meer dan nu. En PSV had terecht gerwonnen, maar o wat kunnen die janken, als ze ook maar licht zijn aangeraakt, van bommel en strootman als het meeste. Strootman deed of er een moordaanslag op hem verricht was.
Oke ik help het jullie hopen wat betreft Sigthorsson. Tot nu toe heeft hij mij nog niet kunnen overtuigen (ook vorig seizoen niet). Ik hoop echt dat dat nog wel komt, want het lijkt mij wel een geschikte gast.
Zoveel lengte mis je niet lijkt me. Volgens wikipedia is v Rhijn 191 cm (lijkt me niet trouwens, maar hij is niet klein) en Aldeweireld is ook 185cm. Nou Dijks heb je zelf gezien wat een beer dat is (kan alleen niet koppen :s).
Er is zeker niks verloren, maar er moet wel wat gebeuren. Als Blind op dit moment het beste is wat we hebben op Lcv, dan hou ik mijn hard vast.
Wat betreft dat naaien en janken enz van Psv. Wen daar maar aan. Dat hadden Strootman en Toivonen al en heeft v Bommel nog meer. Vooral Strootman is bij het irritante af. Daar moet je echter boven staan. Als je gewoon beter bent lach je erom. Daar moeten we naartoe!
Met dit team gaat Ajax het niet redden. Het is prima om veel jeugd spelers zelf op te leiden/scouten, maar er zullen toch echt een paar spelers met ervaring moeten komen. Het gaat om de juiste mix en die is er met het team wat er gisteren stond duidelijk niet.
Ik geloof echter niet dat Frank de Boer snel zal vertrekken. Hij heeft al twee kampioenschappen achter zijn naam staan en heeft bovendien een Ajax hart.
Uit de wedstrijd van gister is niks gebleken wat Ajax niet al wist, er is ook steeds uitgesproken dat ze nog op zoek zijn maar niet de hoofdprijs willen betalen.
Frank de Boer heeft samen met de anderen een project opgestart en zal echt niet weggaan bij een "verkeerde" of geen signaal van Marc Overmars. De eengezindsheid wordt alom geprijst juist.
Jammer dat er mensen reageren nu over de kansen van Ajax obv 1 wedstrijd, waarin er 4 basisspelers ontbraken, en dat de media er dan nog een schepje bovenop doen en de druk opvoeren.
Ik snap dat ajax zuinig wil doen, maar je kan ook te ver gaan. Net zoals bij narsingh en dan komt overmars met ja we hadden een rekensom gemaakt en er kwam uit dat we geen winst op hem konden maken, wat een onzin dus voor 5 ton goedkoper hadden ze het wel gedaan, want dan maakte ze 5 ton winst. Ajax heeft daar gewoon gefaald maar durfde het niet toe te geven en dan krijg je een slap excuus en het mooie is dat de helft van de ajax supporters erin trapt. Als psv supporter maakt het mij niet uit, maar voor de ajacieden moet het wel pijnlijk zijn.
Speculatie zoals altijd van De Telegraaf.
Vraag het De Boer en hij zal er eerlijk antwoord op geven.
Daarbij wel vreemd als de inactiviteit van Ajax ervoor zou zorgen dat FdB openstaat voor buitenlandse clubs aangezien FdB medeverantwoordelijk is voor dat beleid.
Tja, Ajax kan nu eenmaal geen beroep doen op tientallen miljoenen euros aan gemeentegeld. Dus moet er een financieel gezonde basis worden gelegd. Als dat een jaar geen kampioenschap betekent, dan moet dat maar. Feyenoord heeft laten zien dat je ook met beperkte middelen nog heel goed mee kan komen, zelfs tegenover het met geld smijtende Psv.
Wat een enorm slecht verhaal.
Sorry hoor gaat nergens over dit.
De boer staat zelf achter dit beleid.
Tja, Telegraaf. Aan de ene kant zal er vast wel iets waar zijn van dit verhaal. Als je ziet wat Ajax voor aankopen tot nu toe gedaan heeft , daar word ik niet echt warm van. Schone is een leuke speler voor de breedte, de andere 2 kan ik nog niet beoordelen maar daar mogen ook nog geen wonderen van verwachten. Als Ajax mee wilt doen voor de titel moet er toch echt geïnvesteerd worden, zoals gister al bleek tegen Psv. Een nieuwe (ervaren) verdediger heeft voor mij de hoogste prio. Blind is leuk voor de eredivisie tegen een laagvlieger maar gister weg maar weer eens duidelijk dat hij geen snelheid, duelkracht en de wil om te winnen heeft.
Wat een dramatisch slecht verhaal. Frank is een van de pionnen die achter dit beleid staat. Gister 8 eigen jeugd spelers op het veld, PSV welgeteld: 0.
Ja en wat is het resultaat.......
Het resultaat was teleurstellend, maar wordt nu ineens paniekerig gedaan alsof de titel al verloren is. Blind was dramatisch, de vleugels creëerde niets en dankzij Janssen kwamen Anita en Siem niet uit de verf. Speelde zoveel factoren een rol. Collectief drukzetten was ook zeer matig waardoor Blind in de problemen kwam overigens.
Tegen een elftal met een 'normale' spits in plaats van een counterspits hebben we geen enkel probleem, met Eriksen loopt het middenveld beter en met Boerrigter heb je al veel meer dreiging op de vleugels.
Janssen, daar heb ik me bijna nog meer aan geërgerd dan aan Blind, Blind mist gewoon de kwaliteiten maar strijd er in ieder geval nog voor. Ik heb Janssen meerdere keren naar de bal zien kijken, die gewoon een meter naast hem viel, en dat hij niets deed.
Hij kan wel lullen over ervaring, maar hij is de man die het voortouw zou moeten nemen, en hij lijkt dat niet te doen.
Blind, ja, wat moet je daarover zeggen. Ik had verwacht dat hij het aan zou kunnen, zat ik er dus flink naast. Ik hoop Moisander.
Overigens speelde PSV in mijn ogen helemaal niet zo goed, ze counterde eigenlijk alleen maar en de enige die echt goed speelde waren Van Bommel (gaf bijna alle passes), Lens (was het eindstation van al die passes) en Willems.
Marcelo en Bouma waren gewoon matig, en zullen dat altijd blijven, Bouma is niets beter dan Blind. Hutchinson leverde ook enkele keren stom de bal in.
Maar laat iedereen maar denken dat PSV nu de titel gaat pakken
Edit: Zou kunnen dat Strootman het ook nog goed deed, op de één of andere heb ik me amper op hem geconcentreerd
Je doet net alsof ajax altijd van PSV wint.
Je kan altijd verliezen.
En je kan ook altijd een keer kansloos verliezen.
Haha gefeliciteerd man!!
Bel anders de Knvb en vraag of ze hier een speciale prijs voor willen uitreiken!!
Overigens is dit echt walgelijk journalistiek van de Telegraaf, dit stukje is zo goed als waardeloos. Er worden geen feiten in genoemd, alles is gewoon pure speculatie. Alsof een journalist gisteren ineens dit scenario in gedachten kreeg en er meteen een verhaaltje van maakte....echt triest....
Voor mijn gevoel gokt Ajax dit seizoen op een 2e plaats en willen ze volgend jaar weer meedoen met je Jeugd die zich dan ontwikkeld heeft. Ik weet eigenlijk niet zo goed wat ik daarvan moet denken...
Die nieuwe kruideniersmentaliteit van Ajax begint een beetje pijnlijke vormen aan te nemen. Nee, Ajax hoeft niet meer als 5 miljoen aan eredivisiespelers met nog 1 jaar contract uit te geven. Maar jongens als Moisander, Narsingh en Assaidi hebben bewezen dat ze het niveau aankunnen, als je een speler voor die positie nodig hebt, kan je daar best 5 miljoen voor neertellen. Moeten PSV en twente ook. Geen enkele club die mee wil doen om te titel kan dat doen met alleen maar eigen jeugd, bij Ajax hoeven geen spelers te blijven spelen alleen omdat het eigen jeugd is (blind, Ebicilio, Ozbilliz). Ajax gedraagt zich als een club die bang is om in categorie 1 geplaatst te worden, terwijl Ajax geld zat heeft.
Ik weet niet wat de Telegraaf hiermee wilt bereiken, maar Frank de Boer staat achter dit beleid. De Telegraaf probeert hier echt gewoon onrust te kweken. Frank kent het beleid van Ajax, en hij is een trainer die het doet met de materiaal die hij tot zijn beschikking krijgt. Natuurlijk moeten er spelers bij, maar de tranfsermarkt is nog 3 weken open. Dus relaxed, het komt wel goed!
Tja, het word moeilijk met een Blind in je verdediging. Er moet toch nog wel een defensieve versterking komen met ervaring zoals Moisander. Denk dat als iedereen fit is Ajax zeker lang kan meedoen om de titel.
Geen dure aankopen meer doen is het natuurlijk heel duurzaam beleid. En duurzaam beleid daar zijn we als Tukkers groot mee geworden.
Maar de filosofie van Ajax past niet bij de realiteit. Dan kun je dus wachten op transfervrije spelers of je gaat toch over tot een aantal aankopen te doen. Maar dan laat je de ingeslagen weg nu alweer kwijt.
De concurrentie doet alleen nog maar voordeel mee. En clubs als Heerenveen en Heracles willen maar 1 ding en dat is zoveel mogelijk verdienen op ajax.
De Telegraaf laat maar weer eens weten dat ze daar volledig achter Frank de Boer staan. Bij dit verlies zou elke andere trainer (jol, Van Basten, Ten Cate) volledig de grond in worden geboord in een Telegraaf-artikel. Bij Frank de Boer steken ze daarentegen wat extra veren in zijn achterste, om vervolgens de schuld te leggen bij het management dat ze nog geen nieuwe versterkingen hebben gehaald. Het lijkt wel alsof de nederlaag zijn positie verbetert in plaats van verslechtert! Hij mag zich gelukkig prijzen dat de Telegraaf op zijn hand is, want het beinvloedt (onbewust) een hele grote groep mensen. Ben benieuwd wat er gebeurt als Frank in januari vijfde staat en de Telegraaf haar mening omdraait...
Ik als psv-fan heb fischer die gister speelde nog nooit eerder zien spelen. Toch hoor ik veel ajaxcieden zeggen dat het zo'n geweldig talent is. Ik vraag me daarom af of iemand weet waarom hij tegen psv totaal niet zijn kwaliteiten kon uiten. Werd hij te weinig gezocht? ik weet het niet vandaar deze vraag.. en ja ik weet dat niemand van ajax goed speelde gister dus dat het niet alleen aan hem lag.
Ja, het is inmiddels wel bekend dat De Boer en Overmars het niet eens waren over Narsingh.
Nu is het wel heel gemakkelijk om dit dus zo neer te zetten. Te gemakkelijk. Aan de andere kant zou ik als trainer met de vuist op tafel slaan. Je zult met je doelstellingen maar met Blind centraal achterin moeten spelen en een voorhoede zonder enige vorm van creativiteit en stootkracht.....
Wel weer een typisch Telegraaf bericht. Altijd op zoek naar sensatie. Velen zeggen dat de Telegraaf op de hand van Ajax is, omdat ze in Amsterdam gevestigd zijn, maar dat valt wel tegen. De Telegraaf zoekt alleen maar naar sensatie. Of het nu positief is of negatief. Als er maar met grote koppen en grote uitspraken/meningen gegooid kan worden.
Ajax is op de goede weg en De Boer blijft nog jaren bij Ajax. Maar ach de krant en de website van de Telegraaf moeten ook gevuld worden.
Ook grappig dat het in de media altijd dusdanig wordt aangedikt dat mensen het gaan geloven. Ajax was nou ook weer niet zo slecht. Ook niet best, maar er is absoluut geen reden tot paniek.
Het is ook geen publieksgeheim dat de positie van Overmars bij Ajax al na een maand dienstverband intern onder druk is komen te staan. Vooral zijn geplande vakantie ten tijden van de Narsingh transfer is bij vele Ajacieden niet goed gevallen.
De Boer heeft 2 landstitels gehaald dat is een mooi iets,maar je merkt na de wedstrijd tegen PSV dat hij echt ervaren spelers moet halen.blind is idd geen Vertonghen daar waren we al na 2 seizoenen achter,janssen blonk alleen tegen Twente uit,maar loopt nu als een ingepakte kip te zagen en zeuren,dat hij de vedette is of weg wil,vermeer kan beter schilderen.elke keer als er een ajax speler of De Boer voor de camera verschijnt lijkt het of ze er vrede meehebben met 2 titels en niet als een team ervoor gaan tegen Norwich speelde ze met een B team toch een goede wedstrijd en er komen maar geen versterkingen want Overmars en De Boer geloven in de filosofie van Cruyff,maar daar kom je niet verder in europa mee.ik las al over Tello,halen dan of een paar Barca spelers of andere sterren,alles beter wat er nu staat.
Er wordt wel veel gesproken over de missende basisspelers bij Ajax maar dat valt best wel mee. Alleen Eriksen was er gister niet bij die altijd vaste basisspeler is bij Ajax. Boerrigter en Sulejmani zijn respectievelijk 60% en 40% van de wedstrijden geblesseerd.
Ajax moet echt gaan kopen, want zo wordt het niks.
Het zou best kunnen dat Frank weggaat hij krijgt zoveel jeugdspelers die het niveau gewoon niet aankunnen om in de top mee te gaan draaien. Hij moet jongens hebben met ervaring die een team kunnen coachen en leiden op het veld geen jonkies van de A1 die het leuk hebben gedaan. Frank de Boer is volgens mij gister gewoon geschrokken, van hoeveel spelers door de mand zijn gevallen.
Om te groeien zal je waarnodig ook moeten investeren. Hopelijk is overmars na gisteren wakker geworden
stop met al die drama iedereen voor Psv was het een bekerduel voor Ajax meer een.
Oefenduel onze elftal is nog ver van complet er zijn nog spelers die geblesseerd zijn
ook komen er nog nieuwe aankopen bij. Oordeel het elftal pas na 31 augustus.
(en offtopic zo slecht speelde die jeugdige spelers niet vooral aanvallend waren
ze wel goed achterin zit het helemaal fout maarja je mist bolisen vdw en er moet
nog een goede vervanger voor jantje komen.)