KNVB stuurt aanklager af op omstreden zaakwaarnemer van Anita
De KNVB heeft de aanklager afgestuurd op Jacob Galama. De zaakwaarnemer is verbonden aan het kantoor Perfect Assist, dat ook de zaken behartigt van Vurnon Anita. Galama is in opspraak gekomen door conflicten met Rydell Poepon (ADO Den Haag) en Donovan Slijngard (Sparta Rotterdam).
Meer nieuws
- City lijkt opvolger Mancini binnen te hebben na mededeling Pellegrini
- Update: Bedrijvige Jol neemt ook basisspeler van Athletic Bilbao over
- In de wandelgangen (5/9): Alderweireld op weg naar gevallen topclub Serie A
- ‘De bondscoach roept me niet voor niets op, het is een droom die uitkomt’
- 'De naam van onze nieuwe hoofdtrainer begint met de letter M'
Competitienieuws
- Toornstra, Duarte, Nelom en Tiendalli debuteren bij Oranje
- ‘Jonge gasten die gek worden gemaakt vind ik een beetje lachwekkend’
- 'Ajax heeft naast Duarte ook keeper Heracles op lijstje staan'
- Vilhena zorgt voor debat: 'Als er één sterk is voor zijn leeftijd, is hij het'
- Robben: ‘Heel eerlijk: ik zit hier niet op te wachten’
Reageer
Je mag reageren vanaf niveau 3.
In de wandelgangen
Woensdag 22 meiDe kans dat Toby Alderweireld naar de Serie A verkast wordt steeds groter. Lees verder
Uitgelichte documenten
KNVB zadelt Louis van Gaal op met een nutteloze trip naar de Oost
Om meerdere redenen was een nauwe samenwerking tussen Cor Pot en zijn baas juist nu dringend gewenst. Na het EK zwaait Pot, vlassend op weer een duobaan met Advocaat, als verantwoordelijke coach af bij de KNVB. Lees verder
-
PSV wacht mogelijk zeer sterke tegenstander in CL-voorronde (44000+ pageviews)
-
‘Duplan kan vriendin negeren en binnen Eredivisie van club veranderen’ (31000+ pageviews)
-
Update: ‘Fener kaapt talent na bliksembezoek weg voor neus Galatasaray’ (25000+ pageviews)
-
Update: Kasakowski bevestigt serieus contact Vitesse en Anzhi (25000+ pageviews)
-
Update: Bayern is ongelukkige verdediger liefst tien maanden kwijt (25000+ pageviews)
Clubexperts
-
Het voetbalimagoDoor Xamsix (5 reacties) -
Onze gevestigde hoop in IsraëlDoor Koni020 (29 reacties) -
De kleine generaal gaat de boot inDoor ttiborr (7 reacties) -
23-karaats goudDoor LFCDutchy (22 reacties)
Bekijk onze Clubexperts
-
23-karaats goudDoor LFCDutchy (22 reacties) -
Onze gevestigde hoop in IsraëlDoor Koni020 (29 reacties)
Bekijk onze Clubexperts
-
Zeg NEE tegen KuytDoor PersianGooner (541 reacties) -
De Engelse Premier League: de ongelegen waarheidDoor PersianGooner (383 reacties) -
Omgaan met Ajax-haat voor gevorderdenDoor Ajacied023 (321 reacties)
-
Heb medelijden met Ajax(supporters)Door Maartenl (314 reacties)
Bekijk onze Clubexperts
Online Soccer Manager
(Advertorial) Word nu ook manager van je favoriete voetbalclub. Laat de wereld zien dat jij de beste manager bent! Meer...



Misschien moet de Knvb nog veel verder gaan en dat hele wereldje van spelersmakelaars eens tegen het licht gaan houden. Zijn een stelletje moderne boeven, zou het nog net geen pooiers noemen die al hun cliënten uitbuiten en zelf de meeste centen op hun rekening houden.
Laten we zeggen dit is nog maar het tipje van de ijsberg. Dit komt nu naar buiten, maar wat er allemaal in dat wereldje gebeurd is echt niet normaal. Vind je het logisch dat het criminelen aantrekt, weet je hoeveel geld er in omgaat.
Altijd zeggen dat ze de belangen behartigen van hun cliënt, maar het overduidelijk is dat ze hun eigen zakken willen vullen. Ik snap ook niet dat spelers hier mee instemmen, ik bedoel er zullen toch echt wel goede tussen zitten. De Fifa moet deze praktijken echt goed aanpakken, maar die zijn zelf natuurlijk ook zo corrupt als wat. Ik ben van mening dat er echt een wereldwijd orgaan moet opgesteld worden die de Fifa controleert en onafhankelijk onderzoek kan doen naar misstanden in de voetbal.
Als men al een groot onderzoek zou willen doen naar deze zaakwaarnemers dan zouden ze dat in samenwerking met de Fifa en Uefa moeten doen en ik vrees dat daar niet veel hulp van verwacht hoeft te worden gezien de corrupte personen die nu aan het roer staan van deze organisaties.
Dit kan nog wel eens een hele lange zit gaan worden wat de Knvb nu gaat doen.
Het zou mooi zijn als de knvb eens controle kreeg over die zaakwaarnemers, een percentage dat ze maximaal mogen verdienen aan een speler. Zoiets zou ze clubs in Nederland erg helpen.
Die louche zaakwaarnemers moeten buitenspel worden gezet. Beschik je niet over de juiste papieren, dan mag je ook de zaken van voetballers niet behartigen. De Knvb moet dit de spelers gewoon verbieden. Enkel met gediplomeerde en geregistreerde zaakwaarnemers mag er gewerkt worden. Voor zaakwaarnemers die dan nog steeds hun werk niet goed doen zou je een zwarte lijst kunnen samenstellen. Op de zwarte lijst? Dan zouden spelers en clubs geen samenwerking moeten zoeken.
Dit is toch al zo? Dit is juist de reden dat de Knvb stappen kan ondernemen, omdat die Lulofs geen licentie heeft. Die probeert te werken onder de licentie van Galama denk ik. Dat mag dus niet.
Dit lijkt me dan ook een redelijk makkelijke zaak en andere zaakwaarnemers in Nederland schrikken hier niet van. Zij beschikken wel over de juiste licentie en hoeven zich geen zorgen te maken. Als de macht van de zaakwaarnemer echt beperkt moet worden zal dat bij de fifa moeten gebeuren of de clubs moeten gezamenlijk zelf in actie komen. Als de Knvb op eigen houtje beperkende regels gaat invoeren maakt die het de Ned. clubs erg lastig buitenlandse spelers aan te trekken. Dat kan niet de bedoeling zijn.
Maar de heer Sigi Lens aanpakken, die qua blijkelijk wel dat stuk papier van een licentie op zak heeft zal wel nooit aan de orde komen?
Dan vraag ik mij af hoe lui Harry Lulofs moet zijn om dat papiertje niet even te gaan halen.
Dat mag ook voor een zaakwaarnemer wannabee niet teveel moeite kosten.
Ik hoop dat het onderzoek wat zal opleveren, ze mogen wel meer zaakwaarnemers gaan onderzoeken, die volgen de regels nou ook niet zo nauwlettend.