Ajax legt allrounder Tete drie jaar vast: 'Hij is hier in goede handen'
Ajax heeft vrijdag de contractverlenging van Kenny Tete bekendgemaakt. De allround verdediger is afkomstig uit de A1 en heeft voor drie jaar getekend, ingaand met terugwerkende kracht vanaf 1 juli. Hij komt al zeven jaar uit voor de Amsterdammers, maar werd nog niet bij de A-selectie gehaald. Wel kent hij Frank de Boer nog vanuit de D1, zo brengt hij vrijdag in herinnering.
Meer nieuws
- In de wandelgangen (1/9): Man City meldt zich met 35 miljoen euro bij Real
- Update: 'Celtic en FC Groningen komen donderdag met witte rook'
- 'Komst van topdoelwit van tien miljoen moet Laudrup tevreden houden'
- 'Transferrecord Arsenal op komst: akkoord over 150.000 euro per week'
- 'Rel rond Douglas was aanleiding voor opstappen Newcastle-directeur'
Clubnieuws
- ‘Sana wil er hard voor werken, na de vakantie zal hij er staan bij Ajax’
- Mister Ajax: 'Of ik hiermee de geschiedenisboeken in ga? Ik hoop het'
- Bayer Leverkusen schrikt van vraagprijs Ajax: ‘We vinden het vrij hoog’
- Overmars is duidelijk over Maher: 'Ajax heeft andere prioriteiten'
- ‘Bayern deed me het afgelopen seizoen denken aan het Ajax van 1995’
Reageer
Je kunt niet reageren op oude documenten.
Ajax

In de wandelgangen
Donderdag 20 juniEr staat geen maat meer op Manchester City. Lees verder
Uitgelichte documenten
Het gejok van Pot en de blunder van Van Gaal in Israël
Een plaats bij de eerste vier in Brazilië is helaas een utopie, even groot als de ridicule eis van een Europees kampioenschap voor het fletse en wispelturige Jong Oranje. Lees verder
-
'Ajax vindt Maher te duur; Duarte geldt als topprioriteit' (56000+ pageviews)
-
Overmars is duidelijk over Maher: 'Ajax heeft andere prioriteiten' (46000+ pageviews)
-
Overmars praat met geïnteresseerde clubs over overbodig Ajax-duo (41000+ pageviews)
-
Bayer Leverkusen schrikt van vraagprijs Ajax: 'We vinden het vrij hoog' (39000+ pageviews)
-
Update: 'Twente-back Rosales hoopt op terugkeer naar België' (36000+ pageviews)
Clubexperts
-
De Russische BalotelliDoor Koni020 (8 reacties) -
Epidemie in stad der arrogantieDoor Erben (82 reacties) -
Kalm aan en rap een beetjeDoor Fiorenza (16 reacties) -
Nicky Hofs als jeugdtrainer? Dat moet je niet willen!Door JayWest49 (13 reacties)
Bekijk onze Clubexperts
-
Kalm aan en rap een beetjeDoor Fiorenza (16 reacties) -
Nicky Hofs als jeugdtrainer? Dat moet je niet willen!Door JayWest49 (13 reacties) -
Epidemie in stad der arrogantieDoor Erben (82 reacties)
Bekijk onze Clubexperts
-
Zeg NEE tegen KuytDoor PersianGooner (541 reacties) -
De Engelse Premier League: de ongelegen waarheidDoor PersianGooner (383 reacties) -
Omgaan met Ajax-haat voor gevorderdenDoor Ajacied023 (321 reacties)
-
Heb medelijden met Ajax(supporters)Door Maartenl (314 reacties)
Bekijk onze Clubexperts
Online Soccer Manager
(Advertorial) Word nu ook manager van je favoriete voetbalclub. Laat de wereld zien dat jij de beste manager bent! Meer...









De nieuwe rechtback over een jaar of 2 wat mij betreft. Hij moet alleen zijn hoeft erbij houden aangezien hij nog wel eens over de schreef kan gaan.
Ligeon en Anderson zijn een betere rechtsback dan Tete en ook grotere talenten
Onzin, hij is normaal gesproken vast basisklant in Oranje U-17.
Lil J, ten eerste is Anderson bij Ajax geen rechtsback. Hij speelde alleen rechtsback bij het Nederlands elftal juist omdat Tete geblesseerd was.
En daarbij komt gewoon dat Tete als één van de grootste talenten op de toekomst wordt gezien.
Wat een onzin. Tete is de meest talentvolle back die ik ooit in de Ajax jeugdopleiding heb zien rondlopen. Anderson is een verdedigende middenvelder die allen als back heeft gespeeld bij Oranje omdat Tete geschorst was. Tete heeft alles wat een moderne back moet hebben: fysiek sterk, snel, technisch goed, goede voorzet, verdedigend goed, etc..
Samen met Denswil is hij het grootste verdedigende talent wat Ajax sinds Frank de Boer heeft voortgebracht.
wie praat ik na dan dit is gewoon mijn mening Ligeon is een uitstekend talent en Anderson vind ik technies beter dan Tete en was op het laste toernooi rechtsback bij Oranje onder 17 al kan Anderson ook op het middenveld.
Denk dat Ligeon uiteindelijk de rechtsback gaat worden speelde vorig jaar ook al af en toe in het eerste en trainde regelmatig mee
Anderson speelde omdat Tete geblesseerd of geschorst was wee niet precies meer. Maar Ligeon komt duidelijk te kort en al hellemaal verdedigend.
@jhoncarew ik weet ook wel dat Anderson een middenvelder is maar vond hem op de rechtsback positie zeer sterk spelen ik heb Tete aleen op the future cup gezien en vond hem tegenvalen. Ligeon likt iedereen afteschrijven maar is zeer snel komt alleen verdigent iets te kort nog
Tete heeft niet een op de Futere Cup gespeeld omdat die was doorgeschoven naar de A1. Je verwart hem met Terry Lartey Sanniez.
mij fout dan dacht dat het Tete was kan gebeuren heb hem dan nog niet zien voetballen maar volg de b1 niet echt. Ben beniewd wat hij laat zien volgend jaar A1 samen met Menig en Acolaste in de Nextgen Series
vergeet je dan niet Rica v Rijn? Ik ga er vanuit dat hij voor de komende jaren de Rechtsback gaat worden er van uitgaande dat Vd Wiel weg gaat.
van Rijn word op ten duur de vaste centrale verdediger... dat is alom bekend dacht ik zo...
Dat weetje natuurlijk nooit; hij doet het nu prima als rechtsback en het is a) niet voor de handliggend om hem daar weg te halen en b) niet gezegd dat hij ooit nog een kans in het centrum zal krijgen.
van Rhijn laten wennen aan t niveau op de back om over 1 a 2 jaar alderweireld op te volgen centraal. Dan deze tete op de back. klaar.
Leuk bedacht op papier, maar zo simpel is het natuurlijk allemaal niet
Tete is veel getalenteerder dan Anderson en Ligeon. Het is raar dat iemand hier eigenlijk beweerd dat dat niet zo is, maar als je weleens op de toekomst komt dan is het klasse verschil vrij duidelijk. Het is dan ook raar, want ik heb nog nooit iemand dit horen zeggen
Was toch ongeveer het grootste verdedigend talent uit zijn lichting, heb verschillende verhalen gehoord/gelezen dat dit een gigantisch talent is, rechtsback toch??
Mooi toch hoor!
van der Wiel is toch nog wereldtop anders speel je niet als een v/d beste mensen in een team dat de wk finale haalt.
van Rhijn neemt het over, zijn potentie is bekend en dan deze Tete heb ik nooit zien spelen, maa hoor ik fantastische verhalen over.
Is toch leuk dat je dan, even afwachten voor Tete, maar gewoon 3 rechtbacks achter elkaar met fantastische potentie die elkaar zo kunnen opvolgen.
Ligeon en Nieuwpoort zijn te licht voor ajax 1 naar mijn mening
ja hij is een gigantisch groot talent ik heb hem niet geweldig vaak zien spelen maar toen ik hem zag was hij heel erg goed aan het spelen
Edit: mag weg, reactie op inmiddels verwijderde reactie
Alweer goed nieuws, hij is pas 16 jaar dus hij kan nog gaan verassen!
Daar heeft ie natuurlijk geen contract voor nodig
En deze jongen is een zeer getalenteerd en een zeer goede aanwinst
Ik ken deze jongen niet zo goed maar als ik alle berichten lees, moet ie veel goeds brengen voor Ajax. Wat mij betreft nog iets te snel met beoordelen, maar een jong talent vastleggen is altijd goed met het oog op de toekomst.
Dit zijn weer mooie berichten. Is pas 16 jaar en bezit volgens Dennis Bergkamp genoeg kwaliteiten.
Is alleen jammer dat VZ in zijn vetgedrukte tekst zet, voetbalt al 7 jaar bij Ajax maar is nog niet bij de A-selectie gehaald. Hij is dan ook pas 16 jaar dus zijn tijd gaat nog wel komen als hij zich blijft ontwikkelen.
Nee van rhijn is over 2 jaar nog niet weg denk ik
@jvafca
Nee Die zal ook over 2 jaar hopelijk nog niet weg zijn, maar als het allemaal mee zit Alderwereld wel voor een hoop geld dan kan van Rhijn de plek van alderwereld overnemen en Tete op de Back.
Ik heb hem af en toe zien spelen.
Kenny is echt een talent die in de toekomst een grote gaat worden.
Je kent hem?
Het goede nieuws uit Amsterdam blijft binnen stromen. Talent na talent wordt gecontracteerd en de visie van Cruijff krijg steeds meer weerslag op het het huidige beleid binnen Ajax.
Tete is voor mij geen onbekende, aangezien in bijna iedere speler bij Ajax ken, maar heel veel heb ik nog niet van hem vernomen. Maar als Bergkamp laaiend enthousiast is over deze speler, wie ben ik dan om hem tegen te spreken\\?
Tuurlijk ben ook ik er blij mee, maar zie nu liever goed nieuws in de vorm van nieuwe spelers die er gelijk staan binnenkomen.
Ik ben zelf ook voor Ajax hoor, maar ik snap je reaktie niet echt. Die jongen speelt al sinds jaren bij Ajax en heeft zich zodanig ontwikkeld (ook voor de visie van Cruijff) dat hij nu een contract van 3 jaar krijgt. Ik ben een voorstander van Cruijff en zijn visie, maar daar staat dit helemaal los van. Zonder Cruijff had hij dat contract ook gehad.
Verdedigend zeer goed talent, hopelijk maakt hij alle verwachtingen waar.
Mag hij op die leeftijd een contract tekenen dat zo lang loopt????
Hij is dan 19 als het afloopt.
JA hij is 16 word obver 2 maanden 17.
Ja maar dan is hij toch minderjarig en het contract loopt pas af als hij meerderjarig is.
Ik heb het vermoeden dat dat niet mag.
Maar ik neem aan dat ze bij ajax wel weten wat ze doen.
16 jarige mogen geen contract langer dan 3 jaar tekenen dat is het enige.
Probleem is dan ook dat je in Engeland vanaf je 15e mag tekenen. Daarom gaan sommige talenten op die leeftijd. Terecht of niet terecht is dan niet van belang. Zijn de feiten...
Hmm. Is dit contract dan wel geldig? Laatst werd er genoemd dat iemand jonger dan 18 geen contract langer dan 2 jaar mag hebben/krijgen. Dat was bij die speler van psv waar nu zo'n gedoe om is.
ja hij word over een paar maanden 17 dus het zal allemaal wel kloppen
Je mag een jeugdcontract tekenen, als het goed is moeten je ouders dan ook tekenen.
Volgens mij was het zo dat je vanaf je 16de een contract van maximaal 3 jaar mag tekenen. Probleem bij Labyad zat/zit hem erin dat er naast die drie jaar nog een optie voor 2 jaar zat en Labyad dus stelt dat het een contract van 5 jaar is.
Iemand jonger dan 18 mag een contract van maximaal 3 jaar tekenen.
Bij Labyad ging het om een contract van 4 jaar (2 jaar + optie van 2 jaar).
Marcel Brands: Lees je mee.
Ajax heeft vrijdag de contractverlenging van Kenny Tete bekendgemaakt.
Wat heeft Brands hier in godsnaam mee te maken?
Omdat hij 'faalde' met het contract van Labyad. Maar voor mij hoefde hij hem er ook niet bij te halen.. een beetje onnodig.
Omdat meneer Brands hier nog veel van kan leren. Je hebt niet voor niks een jeugdopleiding.
@remigolbach
Inderdaad een beetje onnodig.......maar ook heel dom want Labyad heeft ook gewoon een contract getekend op jonge leeftijd. Zijn post is trouwens nog fout ook want hij heeft het over contractverlening en dat is het niet
@arie Vink
Goede jeugdspelers bij PSV krijgen ook gewoon een contract dus ik snap je punt niet....
Dit is gewoon een bericht over Ajax, man. Het is onnodig om te gaan provoceren door iets over Brands te zeggen
Ik ben geen Ajax fan, dus het is geen provocatie. Eerder een constatering. Bij PSV vertrekken er continue jeugdspelers en bij Ajax tekenen de meeste bij.
Iemand die 6 ton op jaarbasis verdient mag je kritisch benaderen.
Juist daarom is het wel pure provocatie; de sneer naar Brands en PSV is nergens voor nodig. Bovendien vertrekken er helemaal niet continu jeugdspelers bij Psv
edit
Ik durf hem ook wel aan dat er meer jeugdspelers bij Ajax vertrekken dan dat er een contract tekenen want anders heeft Ajax over een paar jaar een salarishuishouding waar een groot bedrijf bang van wordt.
Leuk voor die jongen dat hij een contract tekent, maar hij nog een lange weg te gaan voor om op het hoogste niveau te voetballen.
Grotere talent dan van Rhijn op rechtsback en dat zegt heel veel en hij slaat zelf de spijker op de kop met zijn vergelijking met Dani Alves. De reden dat hij niet meeging met het EK was omdat hij geschorst was door vechten op het veld en Ajax had Knvb gevraagd om hem daardoor niet mee te nemen. Als hij gefocust blijft en minder op randzaken let a la VDW dan wordt hij de vaste RB van Ajax in due time en dan kan Ricardo centraal als Alderweireld over 2 seizoenen wordt verkocht.
Ricardo van Rhijn is wendbaarder, sterker in de lucht, sneller, betere inspeelpass mist alleen nog de typische dingen die alleen door ervaring kunnen worden ontwikkeld. Het zal me niet verbazen als hij Alderweireld in de loop van dit seizoen al verdingt.
ik denk dat Van Rhijn gewoon op Rechts blijft staan, En dat Veltman Alderweireld gaat op volgen centraal.
Tete geldt wel alom als een groot talent
Jongens Tete is pas 16 jaar, hij moet zich eerst nog in de A1 bewijzen en wellicht het 2e. Dus nog minimaal 2 seizoenen voor hij op de bank kan plaats nemen van het 1e. Er zijn weinig spelers die van de A1 naar het 1e konden. Ik dacht van der vaart en seedorf?