Dick Advocaat staat open voor een vertrek van Ola Toivonen, maar het is de vraag of de middenvelder deze zomer weg zal gaan bij PSV. Rubin Kazan was serieus geïnteresseerd, maar tot teleurstelling van PSV heeft Toivonen laten weten dat hij zijn loopbaan niet wil vervolgen bij de Russische Europa League-deelnemer. Dat meldt Voetbal International.
Meer nieuws
- In de wandelgangen (1/9): AS Monaco betaalt 100 miljoen voor Barça-trio
- ‘Opgewonden’ Wernbloom: ‘Dat boeit me niets, ik wil nu gewoon zuipen’
- Roberto Carlos gaat op eigen benen staan in Turkse Süper Lig
- Newcastle-baas geeft personeel 1 miljoen bij zege op Arsenal
- ‘Straks ben ik niet meer de Liverpool-speler, maar de papa van James’
Clubnieuws
- ‘Begeerde’ Marcelo spreekt zich uit over toekomst bij PSV
- Toivonen weigert bij te tekenen en stevent af op conflict
- Verbeek geeft Maher advies niet naar Ajax of PSV te vertrekken
- PSV klopt amateurs van Gemert in allerlaatste duel Advocaat
- ‘Ik sta achter de plannen van PSV en het nieuwe traject dat de club ingaat’
Reageer
Je kunt niet reageren op oude documenten.
PSV





Toivonen weigert bij te tekenen en stevent af op conflict
Als Erik Pieters en Ola Toivonen in de zomer niet weggaan bij PSV, wil de club dat zij allebei bijtekenen. Men wil voorkomen dat de back en middenvelder in 2014 gratis...Lees verder
In de wandelgangen
Zondag 19 meiHet is AS Monaco echt menens, dat wordt alsmaar duidelijker. Lees verder
Uitgelichte documenten
Wat beoogde Advocaat nu werkelijk met zijn terugkeer bij PSV?
Al in december baalde Dick Advocaat van het dagelijkse pendelen naar zijn werk. Tijdens zo’n geestdodende rit tussen Den Haag en Eindhoven (en weer terug) betastte hij zijn pols en vroeg zich nuchter af of hij niet beter kon gaan vissen op de pier van Scheveningen. Lees verder
-
Klopp blikt terug: 'De Boer en ik hebben daar een 'klasse avond' gehad' (26000+ pageviews)
-
'Hij is de verschrikkelijkste persoon die ik ooit ben tegengekomen' (25000+ pageviews)
-
'Ik blijf me bij Ajax het liefst richten op de linksbackpositie' (22000+ pageviews)
-
Toivonen weigert bij te tekenen en stevent af op conflict (22000+ pageviews)
-
Rutten en Vitesse uit elkaar: 'Geen conflict met Jordania' (19000+ pageviews)
Clubexperts
-
Messi, Messi en nog eens MessiDoor joostvoetbal (37 reacties) -
El cariño de PepDoor Pep Guardiola (28 reacties) -
De Chileense dribbelkoningDoor joostvoetbal (19 reacties) -
Het Belgisch voetbal op een afgrondDoor GrandePulga2 (19 reacties)
Bekijk onze Clubexperts
Bekijk onze Clubexperts
-
Zeg NEE tegen KuytDoor PersianGooner (541 reacties) -
De Engelse Premier League: de ongelegen waarheidDoor PersianGooner (383 reacties) -
Omgaan met Ajax-haat voor gevorderdenDoor Ajacied023 (321 reacties)
-
Heb medelijden met Ajax(supporters)Door Maartenl (314 reacties)
Bekijk onze Clubexperts
Online Soccer Manager
(Advertorial) Word nu ook manager van je favoriete voetbalclub. Laat de wereld zien dat jij de beste manager bent! Meer...










Jammer voor Psv, wel mooi om te zien dat deze jongen het niet alleen voor het geld doet.
Het is zo een groot cliche dat als spelers niet vertrekken naar Rusland dat ze dan opeens bekend staan om spelers die het niet voor het geld doen, Begrijp me niet verkeerd in rusland betalen ze schandalige salarissen voor middelmatige spelers maar je onderschat landen als Engeland Spanje Italie Duitsland & Portugal met zulke uitspraken, Als toivonen bijvoorbeeld bij een Newcastle aan het werk gaat zal zijn salaris echt niet heel veel verschillen met het mogelijke salaris in rusland, Mischien spreekt de competitie hem niet aan? Mischien wil hij een keer lekker naar de zon mischien wil hij in beeld blijven bij de zweedse bondscoach, Ik bedoel maar te zeggen dat je het nooit weet.
Maar idd jammer voor Psv, Ik denk eerlijk gezegt dat ze beter af zijn zonder deze man !! Hij heeft volgend seizoen goed gepresteerd (als je kijkt naar zijn cijfers) maar is niet het type aanvoerder die zijn mouwen opstroopt als het even slecht gaat, Ook kan er onvrede komen bij bepaalde spelers die volgend seizoen plaats op de bank moeten nemen als Ola blijft, Bijvoorbeeld een wijnaldum & dit wil je natuurlijk niet, Met Wijnaldum op 10 (niet mijn favoriete 10) Mertens op links Matavz in de spits & Narsingh rechst moet PSV wel hoge ogen gooien in de eredivisie & kunnen ze mischien nog weleens verrassen in de EL met een halve finale ofzo? Je weet het nooit, Het zal iniedergeval wel mooi zijn als een nederlandse club weer eens een europese hoofdprijs pakt, De finale is dit seizoen notabene in de Arena als mijn club in de CL eruit gekickt word na de groepsfase hoop ik echt dat we er alles aan doen om de finale te bereiken maar dat is weer een heel ander onderwerp.
Psv'ers gefeliciteerd met Luciano Narsingh !! Tot snel.
Daarom is hij ook geen aanvoerder meer ;
Toivonen was aanvoerder gemaakt omdat hij een speler was met veel ervaring op het hoogste niveau (het niveau Psv) en die hadden we niet heel erg veel rondlopen hier. Nu is Van Bommel de aanvoerder, zoals verwacht, en is Strootman reserveaanvoerder.
! Even zonder gekheid: jullie ook succes, laten we hopen op een spannende competitie die van de eerste tot de laatste wedstrijd leuk blijft om te kijken!
Wat je zegt over Europees voetbal ben ik volledig met je eens: het wordt zowel sportief als financieel wel weer eens tijd voor een Nederlands succesje! En bedankt voor de felicitatie! Op 12 mei geven we een feestje, als je zin hebt om ook te komen ben je bij deze uitgenodigd ;
Hahaha ja op 12 mei is idd het feestje op het parkeerdek van de arena maar ook de welkbekende pleinen & cafe's zullen vol lopen, Bedankt voor de uitnodiging maar aangezien ik al in amsterdam woon lijkt het me toch iets netter als ik jou zou uitnodigen.
Nee maar je heb helemaal gelijk, Ik kijk uit naar onsaller eredivisie, Geweldig hoe spelers je elk jaar verassen met de meeste onverwachte dingen (want zeg nou eerlijk wie had Dost als topscoorder met 30+ doelpunten getipt) en ik kan ook niet wachten op de talenten die doorbreken en leuke dingen laten zien, Je kan alles zeggen over het niveau van onze competitie maar 1 ding is wel altijd leuk, Elk jaar gebeuren de meest onverwachte dingen en elk jaar staan er nieuwe talenten op, Ik kan net als jou niet wachten tot de competitie begint & dan kijk ik vooral uit naar de clashes tussen Twente/feyenoord/ajax/psv en in mindere mate Az.
De bal is rond elk team heeft 0 punten er zijn 2 goals.
Onderschat AZ niet hoor: die zijn kwalitatief niet heel veel minder geworden dan vorig jaar. Met Viktor Elm hebben ze in mijn ogen een extra controlerend zekerheidje in de selectie gehaald en de echte topspelers zitten er nog. Het enige wat ze misschien nog moeten doen is een waardige opvolger halen voor Holman: Berghuis is erg getalenteerd, maar in mijn ogen nog niet goed genoeg om nu al mee te kunnen in de Eredivisietop
Ik onderschat AZ kwalitatief zeker niet, Ik bedoelde meer te zeggen dat ik uit kijk naar de onderlinge krachtmetingen met de tradionele top ajax/psv/feyenoord, Twente hoort eigenlijk in het lijstje AZ thuis & daar bedoel ik kwalitatief niks mee want die clubs kunnen zich momenteel gewoon meten met Ajax&psv dat hebben ze ook vaak genoeg bewezen de laatste jaren, Toch is mijn gevoel anders als ik in het stadion zit als PSV op bezoek komt of Feyenoord op bezoekt komt dan is de adrenaline echt op zijn hoogtepunt & heerst er een fantastische sfeer, Ik kijk altijd veel meer uit naar ajax-psv & ajax-feyenoord dan naar ajax-az/ajax-twente al zijn het natuurlijk allemaal fantastische wedstrijden.
Az heeft hun belangrijkste spelers van vorig seizoen IDD nog, Vooral in de as is er eigenlijk wenig verandert. Poulsen & Holman zijn vertrokken van de belangrijke spelers maar ik ben bang dat Elm er binnekort ook vandoor is (1-jarig contract volgens mij) Ook heeft Maher al aangegeven open te staan voor een vertek al moet hij wel erg veel kosten (terecht in mij ogen) voor Moisander & Viergever is ook de nodige intresse dus je weet nooit wat er kan gebeuren de transfermarkt is nog lang open dus ik denk dat clubs als AZ nog wel redelijk leeggeplukt zullen worden, Ajax lijkt zijn intresse te verleggen in een andere centrale verdediger maar Douglas kan zomaar vertrekken bij Twente dan kunnen ze zomaar opeens aankloppen voor bijvoorbeeld viergever.
Wat betreft berghuis ben ik het met je eens, Ik denk niet dat hij nu al goed genoeg is om wekelijks goed te presteren in de top van de eredivisie maar getalenteerd is hij zeker, Ik denk dat dit typisch zo een speler is waar je als club later spijt van krijgt dat je hem heb laten gaan (twente)
Sorry hoor als Ajaxcied ben je een ongelovelijke slijmbal.. ik bedoel het niet verkeerd,maar je doe het alleen maar om punten te scoren en een groen randje te krijgen.,..als je Grunnfan was, had ik je met pek en veren besmeurd.. maar geniet van je populariteit.. bah...
Alsof ik heb gevraagt om dat groene randje? Je kan het vragen aan 9/10 PSV fans op deze site wat ze van me vinden ze zullen je allemaal een eenduidig antwoord geven ik ben namelijk de eerste die kritisch is als ik het terecht vind, Als er geen reden is om kritisch te zijn waarom zou ik dat doen? Ik heb de PSV supporters gefeliciteerd met Narsingh is dat slijmen? Het is toch ook gewoon een mooie aanwinst, Als je tegenwoordig supporters van een andere club niet meer mag feliciteren met een aanwinst weet ik het echt niet meer.
Natuurlijk deel ik af en toe een plaagstootje aan de PSV supporters en andersom gebeurt dit ook vaak genoeg, maar mag ik tegenwoordig niet gewoon mijn mening geven over bepaalde dingen & mijn licht laten schijnen over bepaalde zaken, Als iemand normaal reageert op mij reactie's heb ik geen reden om niet normaal terug te reageren & dan ben ik bereid om met mensen zoals Geldrop in discussie te gaan.
Haha ik zal morgen speciaal voor jou de PSV topics waarop ik heb gereageert van de laatste 5 dagen er nog even op nazoeken ;
afca_1995..
En is alle reden om kritisch te zijn op het 'beleid' en de 'visie' van Psv. Het valt mij dan ook zwaar tegen dat alle Psv'ers in de polonaise achter hun TD aanlopen nu hij over het geld van de gemeente beschikt.
Geen enkele supporter van PSV kan mij exact vertellen hoe zij er nou precies financieel voor staan. Ze zien alleen dat speler na speler binnen komt maar van welk geld dat is, lijkt niet uit te maken. Het lijkt alleen om nu te gaan. Dit jaar moet PSV kampioen worden en wat daarna komt zien we dan wel weer. En wat als ze dat niet worden? Is er dan nog geld om wederom een blik spelers los te trekken? Is er dan nog geld om al deze dure spelers te blijven betalen? Ik denk namelijk van niet. PSV gokt op succes maar het is onmogelijk dat een Nederlandse club zo met haar geld om gaat zonder dat dit consequenties heeft op het langer termijn. Jammer dat er geen Psv'er is die daar naar kijkt. Allemaal in de polonaise achter het geld van de gemeente aan jongens, tot hij struikelt en valt......
@kebm
Je slaat de spijker op de kop, hoe staat PSV er financieel voor, schijnbaar niet zo goed als je de tekst goed leest.
"toivonen heeft laten weten dat hij niet naar de Tataren wil vertrekken. Een tegenvaller voor Psv, dat de transferopbrengsten nodig heeft om de ploeg verder te kunnen renoveren en tekorten in de begroting te dekken."
Als je na de injectie van vorig jaar dit leest dan ben ik bang als PSV dit jaar geen kampioen en dus weer geen CL haalt hetzelfde gaat overkomen als Feyenoord een paar jaar geleden. Alleen ben ik bang dat de weg voor PSV veel langer zal zijn als bij Feyenoord, aangezien de achterban van Feyenoord vele malen groter is als de achterban van Psv.
PSV gefeliciteerd met Narsingh en veel succes gewenst aankomend seizoen.
@kebm
Van welk geld al die spelers komen? PSV heeft jaarlijks een transferpotje van 5 miljoen, daar is Narsingh van gehaald, v. Bommel en Zanka zijn transfervrij. Daar komen die spelers dus vandaan. Vorig jaar daarentegen had PSV uit transfers nog iets van 25 miljoen over (dzsudzsak, Afellay, Salcido, Amrabata, Maza, etc.) + het jaarlijkse transferpotje van 5 miljoen. Toen is er voor minder dan 30 miljoen uitgegeven. Dus daar komen die spelers vandaan. Tevreden?
"is er dan nog geld om al deze dure spelers te blijven betalen? Ik denk namelijk van niet." Dat denk jij dus verkeerd.
Nee, jij bent gewoon een enorme slijmbal, waarom zou je nou weer je concurrenten gaan feliciteren met een aankoop die net aan je eigen neus voorbij is gegaan... En je komt ons vertellen dat we met Mertens, Matavz, Narsingh en Lens hoge ogen kunnen gooien in de Eredivisie, wow man, gewaagde uitspraak.
@ Kevink
Gefeliciteerd met het posten van de meest belachelijke post van vandaag. Het maakt toch geen reet uit hoeveel er in dat transferpotje zit. Zolang PSV structureel verlies lijdt is er geen rooie cent om uit te geven zonder de schulden op te laten lopen. Dat PSV dat toch doet en daarmee speculeert op betere tijden (cl/transferinkomsten) is puur gokken. Gokken doe je in een casino en niet met een voetbalclub die tientallen duizenden mensen steunen.
Kevink..
En vandaar dat PSV jaarlijks een verlies lijdt van 10 miljoen of meer? En denk je nou echt dat PSV aan 5 miljoen genoeg heeft om Narsingh te halen, inclusief salaris? Neem dan een Van Bommel en een Zanka (in minder mate hoop ik) en je bent al ver voorbij die 5 miljoen.
Die 25 miljoen waar jij het over hebt is al lang weg. Dat geld is al lang uitgegeven. Dus nee, ik ben niet tevreden want ook jouw verhaal klopt van geen kant. Geef gewoon toe dat jij ook niet weet hoe je club er voor staat.
PSV hoopt -en geeft dat openlijk toe- dat het gekochte spelers voor het dubbele de deur uit gaan. Dit zal met sommige speler ook gaan gebeuren maar lang niet allemaal en lang niet genoeg om alle kosten te drukken. PSV gaat hard richting het gat waar Feyenoord net uit is, tenzij er snel iets gaat gebeuren...
Is het salaris plafond van PSV nog steeds 1 miljoen per jaar of is dat ondertussen omhoog geschroefd?
Ondanks de verkoop van o.a. Dzsudzsak hebben ze vorig jaar moeten aankloppen voor steun van de gemeente. Dat bedrag hebben ze weer geïnvesteerd in nieuwe spelers (strootman, Mertens, Wijnaldum). Verder hebben ze afgelopen seizoen geen CL gehaald. Je zou dus zeggen dat het geld zo goed als op is. Een vast transferpotje van 5 miljoen elk jaar is dan ook klinkklare onzin.
@kippie en anderen hierboven
Oh god, gaan we weer; verdiep je eens in de feiten voordat je dit soort dingen gaat roepen. Dan had je kunnen weten dat de problemen bij PSV structureel waren en te maken hebben met met name dure rentekosten op leningen. Met het geld dat binnen is gekomen, zijn deze leningen hergefinancieerd of afgelost en is de financiële positie versterkt. Het geld is niet rechtstreeks in transfers opgegaan; daar is juist met name het geld van Dzudszak, Afellay etc. voor gebruikt. En waarom zou er geen transferpotje van 5 miljoen kunnen zijn?
Toch jammer dit soort reacties van mensen die denken te weten waar ze het over hebben, maar zich niet in de feiten hebben verdiept..
@voetballiefde
Voor zover ik weet is het salarisplafond nog steeds hetzelfde; het zou ook niet slim zijn om dat na een jaar weer los te laten
Zover ik weet heeft PSV niet aangegeven wat nou precies de oorzaak was (bron?). Wel weet ik dat PSV heeft gezegd dat het om een lening gaat (psv betaalt de gemeente erfpacht en rente in ruil voor ca. 50 miljoen voor de grond onder het stadion). Verder werd verteld dat men in grote problemen zou komen wanneer de gemeente geen steun zou verlenen. M.a.w. PSV stond op het randje van de afgrond. Nu zijn er wel meer bedrijven die geld lenen om het een en ander te kunnen financieren, echter de meesten kunnen niet aankloppen bij de gemeente voor een bedrag van 50 miljoen euro. Dat geeft wel een beetje aan hoe nijpend de situatie was. Dan kun je het wel hebben over het kennen van de feiten, maar het gaat er bij mij niet in dat je het ene moment geen geld hebt en het andere moment het met bakken uitgeeft.
Het is dan ook een beetje vreemd dat in een jaar tijd toch een hele hoop (dure) aankopen gedaan zijn (wijnaldum, Strootman, Mertens, Matavz, Tyton, Derijck en nu Narsingh).
Begrijp me niet verkeerd, ik heb sympathie voor de club PSV maar dit komt op mij over als een verkeerd soort management.
@kebm
Kijk daar heb je weer zon braadworst die gewoon niet weet hoe het bij zijn eigen clubje zit. Wist jij dat Ajax gewoon 32 miljoen euro in de boeken heeft staan bij de gemeente?nee dus. Dus ga dan ergens anders vervelen als je toch alleen maar op het beleid van PSV ligt te zeiken. Bovendien heeft PSV eigenlijk maar een miljoen steun gekregen aangezien de gemeente het gebied koopt en PSV het terrein huurt voor 2 miljoen per jaar dus de gemeente maakt er eigenlijk in de toekomst wint op.
Niet helemaal waar. De gemeente heeft er een lening voor af moeten sluiten waarvoor ze per jaar ongeveer 2,1 miljoen euro aan rente moeten betalen. PSV betaalt de gemeente 2,4 miljoen euro per jaar. Hierdoor verdient de gemeente nog wat aan de transactie. Feit blijft wel dat zodra je zo'n groot bedrag ineens moet lenen, om welke reden dan ook, er echt wel iets aan de hand is.
@kippie
Het jaarverslag over 2010-2011 verklaard een hoop en daarnaast heeft PSV wel degelijk duidelijk aangegeven waar het pijnpunt zat.
Het is inderdaad vreemd dat Gemeentes het ene bedrijf wel helpen en het andere bedrijf niet. Het is ook vreemd dat de ene gemeente dit wel doet en de andere niet. Maar net zo vreemd is het dat de ene club een stadion en grond zelf bezit en dat in het andere geval de gemeente bijspringt en een groot deel betaalt. Wat niet vreemd is, is dat een bedrijf een deel van haar bezittingen verkoopt aan een partij.
En ja, er is vorig jaar inderdaad veel in spelers geïnvesteerd, maar het is niet zo dat dit enkel het geld was dat uit deze transactie binnen kwam. Dat zou je idnerdaad bijzonder kunnen noemen. Aan de andere kant, als je ervoor zorgt dat er structureel meer geld binnenkomt (meer sponsoren) en je ook de rentekosten terug weet te dringen, heb je op lange termijn ademruimte waardoor je het over gebleven geld kan investeren. Wel moet je er uiteraard voor zorgen dat dit niet weer tot dezelfde problemen leidt!
Edit:
Ter info en als bron:
PSV kwam vorig jaar tot de conclusie dat het zo niet verder kon en dat de kosten structureel boven de inkomsten uitkwamen. Dit dat tot gevolg dat de liquiditeitspositie onder druk kwam te staan. De Gemeente Eindhoven werd bereid gevonden de gronden onder het Philips Stadion en trainingscomplex De Herdgang te kopen om in erfpacht te kunnen blijven gebruiken. Philips, Asml, VDL en vele andere bedrijven en particulieren hebben liquiditeiten verstrekt om van een structureel financieel herstel te kunnen spreken. In totaal is EUR 86 miljoen toegevoegd, waarbij het overgrote deel gebruikt is ter aflossing van bestaande dure hypotheken, leningen en overige vooruitbetalingen.
Met deze ontvangen liquiditeiten heeft PSV vervolgens bestaande leningen en financiële instrumenten afgelost voor een totaalbedrag van EUR 50,5 miljoen. Per saldo hebben de gebeurtenissen na balansdatum het eigen vermogen versterkt met EUR 43,3 miljoen en een positieve invloed op de liquiditeitspositie van EUR 30,9 miljoen gehad.
En terecht, Toivonen mikt natuurlijk hoger. Ik had echter wel verwacht dat hij voor het geld zou kiezen, zo komt hij althans wel op mij over met zijn gedrag. Maar een slimme keuze van Ola!
Moet PSV nu alweer transfers maken om gaten te dekken? Ik heb PSV niet zo nauw gevolgd de afgelopen tijd, iemand meer info?
Een paar maanden geleden sloot die de Russische competitie nog niet uit, mja nu de kans zich echt voordoet zal die zich nog wel 3x bedenken en hopen dat er nog een andere club uit een meer aansprekende competitie langskomt...
Is niet waar: PSV hoeft alleen spelers te verkopen om van zware belastingposten af te komen (engelaar en Manolev). Van dit verhaal klopt geen ene ruk, om het maar even zo te zeggen ;
Dankjewel voor het feit dat jij beter geintregreerd in de club ben dan VI & Psv-watcher Thijs Slegers, Dit verhaal komt namelijk van hem af maar dit geheel terzijde.
Thijs Slegers is een maand op vakantie geweest en heeft alleen een korte onderbreking gehad tijdens de transfer van Narsingh. Daarbij heeft hij niks aangegeven over eventuele tekorten ;
Jammer voor PSV maar begrijpelijk. De Russische competitie is nou niet bepaald de beste keus op deze leeftijd, in je achterhoofd houdende dat in de winterstop een aantal Engelse clubs nog interesse hadden...
PSV mist straks wel een beetje lengte voorin als Toivonen weggaat.
Hoezo? PSV heeft geen kleine spelers zoals Barca.. Of wou je zeggen dat Matavz, Wijnaldum, Strootman, enzo klein zijn? Alleen onze Driesje heeft een lengte van Iniesta.
Narsingh is lekker lang xD
Alsof Narsingh de man is die met ze hoofd moet scoren..
@golazo9
Matavz is bijna 190, dus dat kun je niet echt een dwerg noemen.. Narsingh en Mertens zijn er voor de voorzetten, dus die hoeven niet echt lengte mee te brengen...
En koppen kun je ook zonder lengte, dat liet Dries wel zien in de finale van de Knvb beker.. Alleen lijkt het me dan wel handig dat PSV een tandarts aan de medische staf gaat toevoegen..
@ Jeffrey
Mertens en voorzetten....yeah right. Mertens gaat vooral voor de individuele actie en komt naar binnen, gaat zelden buiten om om een voorzet te geven. Denk dat PSV straks heel weinig spelers gaat verkopen en er dit seizoen aardig gemuit gaat worden door ontevreden spelers zoals Winaldum en Manolev die van zichzelf vinden dat ze toch in de basis horen.
VZ: met de titel en het stukje tekst laten jullie het overkomen alsof PSV van Toivonen af wil. Ik kan jullie verzekeren: dit is absoluut niet het geval! Zowel Brands als Advocaat hebben meermaals aangegeven dat er buiten Manolev en Engelaar niemand weghoeft.
On: mooi om te lezen. Om de een of andere manier ben ik wel een beetje gecharmeerd van de voetballer Toivonen (niet om de persoon op het veld, maar puur kijkend naar kwaliteiten). Hij heeft misschien niet zo''n geweldig overzicht, maar het is zowel met het hoofd als met de voet echt een geweldige afmaker. Met Narsingh op de vleugel denk ik zelfs te kunnen beweren dat hij zijn productie van afgelopen seizoen kan evenaren of zelfs kan overtreffen!
Edit: 7 miljoen is voor een speler met zijn productie ook erg aan de lage kant. Denk dat er weinig middenvelders in de wereld zijn die die productie kunnen overleggen!
Goh nogal logisch he. Daar is een spreekwoord voor; Jezelf niet in de voeten schieten. Wanneer je als club zegt dat je wil dat Toivonen vertrekt dan is hij gelijk 50procent minder waard aangezien kopende clubs dan weten dat ze van hem af willen en ze dus een betere onderhandelingspositie hebben.
Toivonen kan wel eens heel vervelend gaan worden voor Psv.. Toivonen heeft altijd gezegt dat die kampioen wilt worden met PSV maar dat is hem nog nooit gelukt en nu wilt PSV in deze fase miljoenen voor hem krijgen nu het kan maar Toivonen heeft ook gezien dat PSV nog sterker is geworden met Van Bommel, Narsingh en Zanka..
Dus ja het word nog knap lastig om hem te verkopen, misschien aan een Engelse club verkopen als ze Toivonen willen.
Haha! Denk je serieus dat het Toivonen ene ruk uitmaakt of die ooit in zijn carrière kampioen is geworden met Psv? Ik denk het echt niet! Die man vertrekt deze periode naar een andere club en zegt houdoe en bedankt ;
!
Nou haha, stel dat Toivonen verkocht en PSV in 2012-2013 kampioen word zonder Toivonen, dan krabt Toivonen wel ff flink achter ze oren hoe het hem niet is gelukt in 4 seizoen(?) of 3 en half seizoenen want hij was in de winterstop gehaald toch als ik me niet vergist..
Maar mijn hoor je absoluut niet klagen als Toivonen verkocht word, sterker nog ik hoop dat die verkocht word ergens in Augustus want de beste man is ook al 26.. Hopen dat er een Engelse club hem wilt.
Ola mag verkocht worden..hopelijk wordt dan met dat geld Maher weggekaapt bij Az..heerlijk tea m heeft PSV dan met spelers die ettelijke miljoenen zullen gaan opleveren.
PSV kan Maher niet betalen.....
Zeker niet als een deel van de inkomsten gebruikt moet worden om de begroting te sluiten
Wat er financieel gaande is bij PSV weet volgens mij niemand. Behalve mensen bij PSV zelf dan. Zijn er geen PSV supporters die hier zich zorgen over maken?
Verder zou PSV er goed aan doen om Toivonen te verkopen. Je kunt nu nog voor hem cashen en je hebt de vervanger eigenlijk al in huis met Wijnaldum. Want zoals het er nu naar uit ziet zal hij genoegen moeten nemen met een plek op de bank.
Ik maak me absoluut niet druk over de financiele situatie bij PSV op het moment (als supporter). Er wordt niet meer begroot voor de CL, maar voor de El.
De directie van afgelopen jaren met Reker heeft heel PSV naar de filestijnen geholpen door spelers van middelmaat, hoge salarissen aan te bieden. Dat gebeurd op het moment niet meer met Tiny en Marcel. Deze twee heren hebben PSV gered en doen vooralsnog slim zaken. Ook de financiele bezigheden regelen ze beter dan Reker.
Teunteun..
Beetje kortzichtige reactie. De directie met Rekers heeft PSV naar de filestijnen geholpen door middelmaat hoge salarissen te geven, zeg je, terwijl Tiny en Brands nog een groter salarishuis hebben dan Rekers toen. De financiële mogelijkheden zijn natuurlijk ook veel makkelijker te regelen aangezien de gemeente miljoenen in de club heeft gestoken.
Ik zou mij, als ik PSV supporter was, weldegelijk druk maken om de financiële situatie van de club. Zowel Feyenoord als Ajax zijn jullie club voor gegaan op deze manier en we weten allemaal hoe dat is afgelopen. Het moet heel raar lopen als het bij PSV wél goed gaat, aangezien PSV het met nóg meer geld en nog sneller doet dan een Feyenoord en een Ajax..
@kebm
Hoe kunnen Sanders en Brands een groter salarishuis hebben als ze geen salarissen meer boven het miljoen uitgeven op v. Bommel uitgezonderd? Er zijn de afgelopen tijd zeker 5 a 6 spelers vertrokken die meer dan 1 miljoen verdienden. Onzin dus.
Je kan ook gewoon de jaarverslagen erbij pakken, krijg je in ieder geval een globaal overzicht van de financiele situatie van Psv.
PSV draait al 3-4 seizoenen achter elkaar een verlies van 15 miljoen, dat feestje gaat natuurlijk een keer ophouden. Want zo verbrand je letterlijk je eigen vermogen. Ook het salaris ligt hoog, ongeveer 59% van de omzet, dit is meer dan bij Ajax. Als PSV weer geen CL haalt, en 5 miljoen moet afdragen vanwege het lente-akkoord, gaat het er somber uitzien, dan moet PSV wel een paar transfers maken, waarvan ze het geld niet opnieuw kunnen investeren.
Kevink..
Je geeft het antwoord zelf al met ''van Bommel uitgezonderd''. Daarbij zijn er meer spelers aangetrokken dan vertrokken. En vergeet de trainer, Advocaat, daar niet bij mee te tellen. Of denk je dat die daar alleen zit vanwege zijn ''psv-hart'' en genoegen neemt met een laag salaris?
Je hebt geen idee waar je het over hebt dus verdiep je a.u.b. eens in je eigen club voordat je mij, een Ajacied, gaat vertellen hoe goed het wel niet gaat bij Psv. Want ik kan je vertellen; zo goed gaat het niet. Sterker nog; ze graven hun eigen graf op dit moment en jullie lopen er allemaal mee naartoe zonder ook maar iets van kritiek te geven...
Ow ja? Isaksson, Wuytens, Ojo, Labyad zijn vertrokken....mokotjo, Tamata zijn verhuurd. Alleen Bommel is transfervrij gehaald en Narsingh, Engelaar en Ola staan op het punt om te vertrekken. PSV begroot op EL niveau, salarishuis is niet gestegen muv. Bommel. Afgelopen jaar heeft PSV 5 miljoen geinvesteerd en heeft de verkoop van de grond op korte termijn 40 miljoen opgeleverd. Hoezo zorgelijke financiele situatie? Als de situatie zorgelijk was dan hadden ze geen 4 miljoen voor Narsingh erin gepompt. Vergeet niet dat PSV ook belangrijke sponsoren heeft..freo, Vdl, Van Gansewinkel, Mercedes en bkort BMW vanwege de Nedcar-deal. Als laatste troef heeft PSV met de potentiele toppers in handen. Spelers als Tyton, Willems, Mertens, Gini, Depay, Narsingh, Strootman gaan PSV samen minimaal 60 miljoen Euro opleveren. Alleen willems al moet 20 miljoen opleveren....clubs als MAn United, Manchester City, PSG en Malaga zijn bereid om dit op latere termijn te betalen.
Maher moet hellemaal niet gehaald worden.. Vervanger voor Ola word Gini al.
Kom nou zeg, als je Toivonen verkoopt moet je daarvoor een goeie rechtsback halen en sowieso Manolev verkopen.. Dan hou je nog miljoenen over en die moet je gewoon lekker bij je houden en gewoon Ritzmaier als backup zetten en dan heb je nog eventueel Hutchinson..
Niet dat Wijnaldum het zo goed doet; Is een flop gebleken die enkel kan rennen en totaal geen overzicht heeft.
Hem weer op de nummer 10 laten spelen, is bijna gelijk aan zelfmoord.
Ik zou Mertens op de positie van Ola willen zien; Hij heeft het overzicht, de techniek en schot om op die positie potten te gaan breken.
Wijnaldum heeft nooit op 10 gespeelt bij PSV op 1 na.
Hij moest van Rutten en Cocu altijd op rechtsbuiten of rechtshalf spelen en dat is niet zijn favoriete positie, dat zei ook tegenover Vi
Wijnaldum heeft 1 keer op 10 gespeelt bij PSV en dat was tegen Heerenveen ( uit voor de Knvb Beker ) en daar was die gelijk de betere met een knappe goal als mensen die goal nog weten..
Wijnaldum wil ik nog altijd zien bij PSV op 10, en direct een flop noemen wil ik niet zeggen omdat die nooit een eerlijke kans heeft gekregen op ze favoriete positie.
We zullen het zien, en trouwens geen gek idee Mertens op 10 maar dat zal denk ik niet gebeuren.
Nouja, knappe goal? Het was geen beauty in ieder geval. Wijnaldum scoort gewoon heel weinig en heeft weinig rendement. Mist vaak 100% kansen en dat is wel jammer, want hij is zeer atletisch en ook best snel. Hij maakt echter nog steeds dezelfde fouten als bij Feyenoord, te veel dribbelen en te weinig pasen. Hopelijk kan Advocaat daar een verschil in brengen.
Ik zit nog wel in mijn maag met Depay en Mertens. Beide zeer goede spelers, waarbij Depay uit eigen jeugd komt en een echte Psv'er is.
Mijn opstelling zou er zo uit zien, mits Toivonen verkocht wordt. Anders natuurlijk Toivonen voor Wijnaldum. Meer goals, beter overzicht.
Toch raar dat er maar gekocht wordt en een dag later alweer blijkt dat er noodzaak tot verkoop is om de begroting rond te krijgen. Dat noemen ze risicovol ondernemen in deze regio.
Afca_126..
Inderdaad. En dit kán niet goed gaan. PSV rekent er op dat ze spelers die ze nu aantrekken voor het dubbele weten te verkopen. Maar nu een Toivonen aangeeft niet naar Rusland te willen, is er al een probleem. Dat probleem wordt nóg veel groter als een Wijnaldum en/of Matavz op de bank belanden. Daar gaat het kapitaal dan. En daarbij is Advocaat een trainer die het geen reet uit maakt of het kapitaal vernietigd wordt. Als er dit jaar maar gepresteerd wordt, is het al goed.
Op langer termijn kan dit onmogelijk goed gaan. Dat hebben Feyenoord en Ajax al eerder bewezen maar PSV denkt het wel te kunnen. In mijn optiek is het een kwestie van tijd. Maar daar lijkt geenpsv- supporter zich druk om te maken. De prestaties van nu lijken belangrijker dan de gezondheid van de club....
Kebm wat wil je nou eigenlijk?
Ik zie je de hele tijd om de financiele situatie vragen ik zal zeggen bel ze is!
Misschien willen ze het wel tegen oe vertellen!
Maar ik zie al dat je Ajacied bent nog steeds beetje boos dat Narsingh niet naar Ajax komt dus maar ff de financienen van Psv napluizen of dat wel kan?
Ik zal je zo zeggen Psv heeft een eigenvermogen van 25 miljoen of meer zitten in cat.3 en begroten niet meer op Cl zo voldoende?
"toivonen heeft laten weten dat hij niet naar de Tataren wil vertrekken. Een tegenvaller voor Psv, dat de transferopbrengsten nodig heeft om de ploeg verder te kunnen renoveren en tekorten in de begroting te dekken."
Dat eigen vermogen van PSV is dan toch niet helemaal goed in geschat aangezien bovenstaande aangeeft dat PSV eigenlijk Toivonen moet verkopen om met de transferopbrengsten (ben benieuw wie er nog meer weg moeten) om de ploeg te renoveren en Tekorten in de begroting te dekken.
Maar het gaat goed met Tiny en Brands, laat mij niet lachen.
040vaart..
Meer weet jij dus ook niet? Een eigen vermogen van 25 miljoen, in catogorie 3 en begroten niet op CL? That's it? Zo ver was ik namelijk ook, als Ajacied..;
Ik moest hard lachen om je reactie
En dat je jaarlijks meer dan 10 miljoen verlies maakt, maakt niet meer uit?
PSV graaft een gat voor zichzelf maar jullie -psv supporters- steken jullie kop in het zand en hebben als argument; ''maar we begroten niet meer op Cl''. Meer weten jullie simpelweg niet. Jullie club houdt jullie voor de gek door niets los te laten over de financiën. Al zal de klap straks hard zijn nadat de jaarcijfer bekend worden. En over Narsingh; ik baal er inderdaad van dat hij niet naar Ajax gaat, maar dat heeft hier niets meer te maken. Ik ben blij dat mijn club, Ajax, er een gezond en eerlijk beleid op na houdt.....
Kebm hier laat ik je een stukje lezen in het ed misschien dat je er wat wijzer van word (misschien niet tot betrekking van het Financiele plaatje maar wat Psv aan het doen is).
Het beleid van PSV is helder: technisch manager Marcel Brands moet gaan zorgen voor een positieve transferbalans. Alle sportieve prestaties uit het verleden zijn duidelijk, PSV is jarenlang de voetbalhoofdstad van Nederland geweest. Dat had wel een prijs: tussen 1998 en 2012 werd een verlies van meer dan 50 miljoen euro (!) geleden op de transferbalans. Natuurlijk waren er incidenteel succestransfers, veel te vaak kwam het voor dat het niet lukte. Of dat een speler door omstandigheden voor niets de deur uitliep. Het bracht de club aan de rand van de afgrond.
PSV voert momenteel veel verstandiger beleid dan een aantal jaren geleden. Spelers als Koevermans, Kromkamp en Engelaar kostten bij elkaar (salaris en transfersom) een kleine 30 miljoen euro. Ze werden door de vorige bewindslieden gekocht op een hoogtepunt en vooral op latere leeftijd. Daardoor werd hun koop voor PSV net als de koop van een dure auto.
PSV is nu een totaal andere koers aan het varen. Van Bommel kwam transfervrij over en kostte dus niets. De spelers die afgelopen jaar aangekocht zijn (matavz, Strootman, Mertens, Wijnaldum, Tyton, Willems, Derijck en nu Narsingh) zijn stuk voor stuk talentvol, de kans op transferinkomsten in de toekomst is groot. Er zal vast een mispeer tussenzitten, PSV gaat uiteindelijk van de verkoop van een aantal van deze spelers profiteren. Per saldo investeerde PSV tien miljoen euro in twee jaar. Dat er winst komt, is geen zekerheid. De omstandigheden daarvoor zijn wel geschapen.
Het vervelende in het voetbal is dat korte en lange termijn altijd door elkaar heenlopen. Op de lange termijn doet PSV momenteel goede zaken. Ook de aankoop van Narsingh is vanuit financieel oogpunt goed te verantwoorden.
Sportief zijn er best kanttekeningen te plaatsen. Dat zeker. De aankoop van Matavz bij buitenspelers als Lens en Mertens mag best nog eens onder de loep worden genomen. Toch is het beleid van PSV vanuit financieel oogpunt prima te verdedigen. De ploeg zal de komende zes weken nog proberen van een aantal dure en inmiddels onnodige krachten af te komen.
Volgens mij vergeten ze in Eindhoven dat er ook nog zoiets bestaat als een verdediging???
Volgens mij vergeet jij dat daar allang iemand voor is gehaald! Zanka. Alleen als Manolev vertrekt is er een nieuwe speler nodig achter Hutchinson.
Entombed..
Dus nu jullie Zanka hebben, zijn de verdedigende problemen opgelost? Een speler die nog nooit een wedstrijd op niveau heeft gespeeld is dé man die dat gaat presteren?
Knappe denkwijze en kenmerkend voor Psv. Een goede voorhoede hebben jullie zeker, het middenveld gaat echter overlopen worden in de topwedstrijden en de verdediging is niets(!) beter dan vorig jaar. PSV leert absoluut niet van de eerder gemaakte fouten en er is geen supporter (hier op VZ) die daar kritisch op is. Ze lopen allemaal achter de technisch directeur aan nu hij geld heeft gekregen van de gemeente maar als dat straks op is dan laten ze hem weer vallen als een baksteen.
Nu moet je kritisch zijn en zien dat PSV zonder beleid en visie spelers bij elkaar koopt zonder enige achterliggende gedachte...
Zanka, 3x Deens landskampioen, 2x Deens Bekerkampioen en Deens international.
Daarbij Uefa Champions League en Uefa Europe League ervaring.
Die heeft inderdaad nog nooit een wedstrijd op niveau gespeeld,
Oleguapa..
Die heeft inderdaad nog nooit(!) een wedstrijd op niveau gespeeld. We hebben het hier over Denemarken hé? Niet over Engeland of Spanje.
En de ervaring in de CL en EL, waar jij het over hebt, zijn voornamelijk wedstijden tegen Rosenborg, Shamrock, Viktoria Pilsen, Hannover'96 en dat soort ploegen. Met alle respect, maar dat toch niet het niveau waar PSV naar toe wil, of denk je wel?
Kebm..

Dus omdat jij Zanka nie kent..is het meteen een speler die nooit een wedstrijd op niveau heeft gespeeld..
Fc Kopenhagen is al jarenlang de nummer 1 van Denemarken alleen afgelopen jaar werd het nordsjaeland..en volgens mij hebben die ook weleens Ajax uitgeschakeld europees..zanka heeft al ..tig wedstrijden op niveau gespeeld..
Het is wel zo dat dan nie meteen alle problemen zijn opgelost..maar wel degelijk een versterking!..
en Psv zonder beleid spelers bij elkaar koopt? zonder enige achterliggende gedachte?
Nou Narsingh is wel degelijk met achterliggende gedachte.. waarom denk je dat Ajax hem ook wou hebben? en hij is jong en 1 of 2 jaar goed spelen en hij kost het dubbele..
Zanka is ook nog jong..en heeft veel potentie..die gaat Psv ook veel geld opleveren over een paar jaar..let maar op mijn woorden..
En Mertens..strootman en Tyton worden nie voor niks nu al overal genoemd..en in de gaten gehouden..dus wel degelijk met achterliggende gedachte..
Die gaan allemaal veel meer opleveren dan dat ze gekost hebben.
#105
Wow gast wat is er met jou aan de hand je begint maar de hele tijd over onze financiele situatie maar heb je die van Ajax van vorig jaar wel gezien met Cl inkomsten en Suarez transfer maar een winst van 5 miljoen!
Dus ga eerst lekker naar je eigen cluppie kijken voordat je over andere begint.
Onze AD en TD doen gewoon goede zaken maak jij je maar niet druk over Ons Psv.
En hou nou eens eindelijk op over de gemeente de gemeente heeft maar een schijntje bijgedragen wat denk je van onze vrienden bedrijven VDL Asml Philips Freo en ga zo maar door.
#116
Alsof die Barca b speler ooit op niveau heeft gespeeld ik weet zeker dat Zanka meer op niveau heeft gespeeld dan jullie nieuwe aanwinst in de verdediging.
Enigste wat je hier doet is afgeven op Psv (op een lieve toon) maar je bent hier alleen maar aan het provoceren en moeilijk aan het doen.
N_da_costa..
Ik geef aan dat Zanka zich nog niet bewezen heeft en nog geen wedstrijd heeft gespeeld op het niveau waar PSV naartoe wil. Dat is -in mijn optiek- meer een feit dan dat hij meer op gaat leveren dan hij gekost heeft. Want dat blijft afwachten, net als het hele beleid van Psv..
040vaart..
Ik ben kritisch op mijn eigen club. En ik weet dat Marc Muniesa (dat is zijn naam) nog veel moet leren voordat hij op het niveau komt waar Ajax naar streeft. Daarom schreeuw ik ook niet, in tegenstelling tot veel psv-fans, dat hij Ajax kampioen gaat maken o.i.d. Ik provoceer absoluut niet. Ik ben kritisch en dat zouden veel psv'ers ook eens moeten doen...
@ 040
Dus wanneer iemand kanttekeningen zet bij het beleid van PSV (wat zeer terrecht is gezien hun financiele sores) dan is hij gelijk aan het provoceren. Misschien moeten jullie in Eindhoven wat kritischer kijken naar jullie iegen beleid. Maar wat is het ook alweer; iets met een bord voor de kop?? Ach ja zo blij waren de Feyenoordsupporters ook voordat hun club 2 jaar later in zwaaar vaarwater zat. Succes met alles maar goed vinden en succes met het toekijken hoe je cluppie financieel ten gronde word gericht want de gemeente zal geen 2e keer klaarstaan om een financiele injectie te geven aangezien jullie gewoon op dezelfde voet verder blijven gaan.
Wauw! Wat een knap staaltje eigen club verdedigen zeg! Alleen in de tweede alinea van je betoog kan ik me wel blauw lachen. Dus omdat FC Kopenhagen de beste club van Denemarken is en diezelfde club Ajax zes jaar geleden - toen Mathias Jorgensen 16 jaar was - uitschakelde in de voorronde van de Champions League moet iets duidelijk worden over de klasse van de huidige ploeg en - vreemder nog - Mathias Jorgensen!? Om je dood te lachen!
Sowieso is het lachwekkend hoezeer PSV haar verdediging overschat. Hoe is het mogelijk dat een voltallige scoutingstaf het eens wordt om een technisch én tactisch gemankeerde speler als Manolev aantrekt voor een bedrag van bijna 3 miljoen!? Welke mensen dachten bij PSV dat Marcelo de verdediger was die de club terug zou brengen in de Champions League. Hoezo kreeg de buitengewoon zwakke Bouma zomaar een jaar verlenging deze zomer? Welke topclub laat zich in de situatie terechtkomen dat een 17-jarig talentje dat maar een half seizoen Jupiler League-ervaring de problemen op de linksbackpositie moet dragen, zonder te kunnen bouwen op routiniers die hem zouden moeten bijsturen en ontlasten? En waar zie je drie jaar een keeper op doel die zo openlijk blundert, maar tot ieders verbazing en schaamte gewoon het vertrouwen houdt, ondanks de aanwezigheid van een potentiele topkeeper!? Sorry, maar een gratis verdediger uit Denemarken helpt mij met deze geschiedenis nog niet in een juichstemming. Een beetje meer scepsis is wel op zijn plaats in het kader van verdedigende aankopen.
Verder slaat het evenmin nergens op te denken dat Psv's overige aankopen enorme winsten opleveren. En is er dus ook geen reden om het gekozen beleid van PSV op de transfermarkt klakkeloos te ondersteunen. PSV betaalt namelijk voor alle spelers die wel van toegevoegde waarde zijn voor de basis de volle hoofdprijs. Voor een club die financieel op het tandvlees loopt is het erg vreemd dat vorig jaar de totale transferuitgaven (vooral door aanschaf van Mertens, Strootman, Wijnaldum en Matavz) op konden lopen naar bijna 27 miljoen! De individuele bedragen waren voor een binnenlandse transfer maximaal te noemen, dus denk je werkelijk dat de winsten zo hoog zullen zijn bij een doorverkoop? Nee dus!
Sterker nog, PSV moet wel op het hoogste Europese niveau gaan spelen willen de verkoopcijfers bijzonder gunstig zijn. Vanwege zijn lengte en zijn veelzijdigheid wordt aan respectievelijk Mertens en Matavz nu al getwijfeld of ze de absolute top wel bereiken, terwijl Wijnaldum er alles aan doet (of laat) om een eeuwig talent te blijven. Kun je nagaan wat er gebeurd als deze jongens hun Psv-loopbaaan doorbrengen in het Europa League toernooi!?
Bovendien staat PSV internationaal al lang niet meer bekend als graag geziene etalage. De grootste uitgaande transers heeft Ajax. Omdat PSV vaak selecteert op fysieke kracht en loopvermogen, gaan Europese scouts liever shoppen in Amsterdam, waar techniek, inzicht en tactische discipline de kernwaarden vormen. Zo simpel is het! PSV heeft met doorsneevoetballers als Rodriguez, Manolev, Marcelo, Hutchingson en Engelaar zijn imago als handelshuis verkwanseld in Europa. Of denk je dat het toeval is dat Engelse clubs bereid waren om voor Babel en (verdedigers) als Vermaelen en Vertonghen 19, 13 en 12 miljoen te betalen en Sneijder en Huntelaar voor bedragen in de 20 miljoen naar Spanje verkasten? De laatste Psv'ers die bij die bedragen in die buurt kwamen waren Arjen Robben (16 miljoen), Mateja Kezman en Heurelho Gomes (beide 9 miljoen). Het is veelzeggend dat er pas na zes volledige seizoenen PSV en vlak voor het einde van zijn contract er eens een topclub langs de etalage in Eindhoven liep en in de koopjeshoek, de restantenbak het toptalent Ibrahim Afellay voor een prikkie vond. Dus of je de gedane investering in vijf talentvolle basisspelers wel weer terugkrijgt lijkt mij zeer de vraag.
Wat een club in geldnood beter kan doen dan naar de korte termijn op sportief vlak kiezen is de lange adem op financieel vlak waarborgen. Natuurlijk zijn die twee verbonden, maar PSV kan beter een voorbeeld nemen aan AZ, Feyenoord en Ajax. Flikker ten eerste die luie scouting (die alleen maar met slechte en/of voor de hand liggende, dure voorstellen komt) er eens uit en besteed het beschikbare geld aan vervangers die een waardevol netwerk om de club kunnen bouwen. Daarnaast moet PSV eens prioriteit stellen. Voortaan moet eens nauwer bekeken worden of een buitenlandse aankoop wel noodzakelijk is en mag de jeugd wel wat meer aandacht en vertrouwen krijgen. Dat de Marcelo's van deze wereld de doorstroom van de Menno Kochs op de Herdgang belemmeren moet verleden tijd zijn. Het Ajax van Frank de Boer is goed op weg om die instelling verankerd te krijgen binnen de club. Let op mijn woorden: dáár gaan ze dikke winsten boeken de komende jaren. Devies: jong talent (van 16-20 jaar) scouten in binnen- en buitenland en daarnaast zelf opleiden en door laten stromen. Ongeacht wat!
@ gomes1psv
Goede post waarvoor je terecht een compliment voor gekregen hebt. Eigenlijk is het jammer dat jouw mede supporters niet op je post willen ingaan. Niet om te provoceren, maar het lijkt mij een intressante discussie omdat als iemand van een andere club dezekritische noten maakt de voorspelbare reacties niet van de lucht zijn. Je haalt terecht een aantal punten naar voren waar toch wel wat problemen liggen.
Nu ben ik geen PSV supporter,maar volgens mij is de grootste fout die PSV begaan heeft dat ze niemand hebben aagetrokken hebben na de onenigheden met Hiddink en de Visser. Het was te begrijpen dat ze de macht van die zaakwaarnemer(ben zijn naam kwijt) op de Herdgang wilden indammen. Maar door die ruzie met nader genoemeden is juist het goede (zuid-amerikaanse) scouting apparaat wat PSV had vertrokken. Natuurlijk waren het niet allemaal hits die uit die connectie kwamen maar je hebt maar een paar voltreffers nodig om succesvol te kunnen zijn.neem nou Alex, je kreeg er inderdaad geen transfer vergoeding voor maar mede door hem was PSV wel sterk in de Champions League wat de nodige pegels oplevert en zo de waarde van een transfer min of meer recht trekt.
Daarnaast ben ik het ook met je eens dat spelers tevaak te goedkoop vertrokken zijn met Affelay als grootste voorbeeld. Wat ik mij ook afvraag of PSV bankgaranties werkt, als die er geweest waren had je nooit de ellende gehad wat PSV nu heeft met die twee Spaanse clubs. In elke organisatie worden fouten gemaakt maar bepaalde fouten kunnen gewoon niet meerde keren gemaakt worden. Je zou bijna een Ajacied kunnen zijn met deze(terechte) kritische blik;
voordat mensen over Ajax gaan beginnen, ja bij ons is het zeker niet alltijd rozegeur en maaneschijn geweest(that´s an understatement) maar daar gaat het hier niet over.
Gelukkig krijgen we 1,6 voor amrabat en hopelijk nog wat voor labyad. Dan heb je Narsingh iig al terug.
Mooie redenering. Misschien moet je solliciteren bij het bestuur van PSV
Dat hebben ze in principe al terug als je het geld van de Ek-spelers en de EL erbij telt... Mja in het bestuur zullen ze wel niet in "jip en Janneke" taal rekenen.
Ik kan je vertellen dat de PSV directie een behoorlijk slimme man hebben zitten, genaamd Tiny Sanders. Een echte Psv'er die verschrikkelijk slim is en een mooie deal heeft gemaakt met (daar gaan we weer) gemeente Eindhoven. Aan die deal moesten externe specialisten deel nemen om het volledig te snappen.
Teunteunm
Die externe specialisten zijn er met name aan de pas gekomen om het een zodanige vorm te geven dat het op papier geen staatssteun is. Want een normale gemeente koopt geen grond die ze pas na 30 jaar kunnen gebruiken.
Anders hadden ze bijv. via de gmeente Eindhoven goedkoop geld kunnen lenen, alleen dat wordt gezien als verboden staatssteun, vandaar die erfpachtconstructie..
Och, de Gemeente Eindhoven houdt jaarlijks aan deze sale-and -leaseback constructie zo'n 400.000 batig saldo over.
Niet slecht voor een overheidsinstantie die geen winst hoeft te maken....
Tenzij PSV de komende jaren failliet gaat, dan is de gemeente aansprakelijk voor de miljoenen lening en zit ze met een stuk grond met daarop een verlaten stadion c.q. trainingscomplex.
Behoorlijk slecht voor een gemeente die dat in rekening zal moeten brengen aan haar burgers.
Je lult maar weer wat... iets anders kan ik er niet van maken.
Leg ten eerste maar eens uit hoe een club de komende jaren failliet kan gaan die vorig seizoen 86M aan het eigen vermogen heeft toegevoegd en over 40M aan liquide middelen beschikt...
De grond is door 4 onafhankelijke grondmakelaars getaxeerd en compenseert meer dan volledig wannneer PSV niet meer aan de betaklingsverplichtingen kan voldoen.
Je bent wel heel erg stupide als je denkt dat de Deutsche Bank (die de lening aan de Gemeente heeft verstrekt) en de Gemeente zelf niet een economische risicoanalyse hebben gemaakt alvorens zo'n contract aan te gaan.
Dus jouw opmerking kan weer in de kast van puberaal ajax supporter geblaas...
Jammer. Toivonen is een vervangbare speler en een vertrek van hem betekent meer mogelijkheden om de problemen in de verdediging eens het hoofd te bieden. Overigens opmerkelijk dat PSV al voor 7 miljoen bereid is zaken te doen. Niet dat ik rond de voetballer Toivonen een megaklapper verwacht, maar als ontvangende partij had ik in de fase van het eerste bod toch verwacht dat PSV rond de 10 miljoen zou gaan zitten.
Voor een zwaar bod op Matavz zou ik me ook openstellen voor een voortijdig vertrek. Ik betwijfel of Matavz de spits is die in het dynamische spel van snelle aanvallers dat PSV wil spelen. Niet dat hij slecht is, maar zijn type rendeert elders beter denk ik. Bij een behoorlijk bod zou je een veelzijdiger spits kunnen halen, hoewel ik de scoutingstaf die PSV vandaag de dag erop na houdt totaal niet vertrouw.
Overigens opmerkelijk dat VZ suggereert dat de ploeg verder gerenoveerd wordt. Zelf zou ik dat - zoals ik in de eerste alinea van mijn reactie al aangeef - toejuichen, maar Marcel Brands heeft op PSV TV aangegeven dat de selectie in principe rond is.
Nouja, met Narsingh moet Matavz wel gaan renderen. Dat is in ieder geval de bedoeling van die aankoop. Mertens snijdt naar binnen en narsingh geeft voor op Matavz.
Vraag me wel af wat Advocaat gaat doen met o.a. Lens en Depay. Depay heeft net een nieuw contract en wil veel spelen en Lens is de laatste wedstrijden (van vorig seizoen) in goede doen geweest, zeker de bekerfinale.
Waarom zou Matavz met Narsingh wel gaan renderen? Bij Groningen speelde zijn aangever in de praktijk meer vanaf de tien positie en werd hij bijna altijd vanuit het midden in de diepte aangespeeld. Bijna nooit met een hoge voorzet. De vraag is dus nog maar of Matavz wel zo productief is op ballen vanaf de zijkant. Je zal het vast met hand en tand bestrijden, maar onthou het maar.
@teunteun
Ik hoop ook dat Depay voldoende speelminuten krijgt maar je moet niet vergeten dat hij ook pas 18 jaar is. Zijn tijd komt echt nog wel en dat beseft hij maar al te goed. Depay klopt inderdaad hard op de deur en ik denk dat hij volgend seizoen ook basisspeler is maar dit seizoen moet hij het waarschijnlijk doen met inval beurten en wedstrijden in de beker.
Ik zou niet graag in de schoenen van Lens staan. De linksbuiten positie is nu zo goed als vergeven aan Narsingh. Want als ze Lens daar nu poseren maakt PSV zich helemaal belachelijk. In de spits heeft waarschijnlijk Matavz de voorkeur en is Advocaat ook gecharmeerd van de ontwikkeling van Locadia. Ik denk dat het wel eens een heel vervelend seizoen kan worden voor Lens.
PSV heeft over 2 jaar een mooie voorhoede met Depay, Locadia en misschien nog wel Narsingh die nog een jaartje bij PSV speelt.
Ik snap hem wel dat hij niet naar Rusland wil. Toivonen moet gewoon naar een mooie club uit Engeland of Duitsland gaan. Zou hij prima passen. Als hij niet gaat is het ook niet erg voor PSV daar worden wij alleen maar beter op. Met Narsingh hebben we nu voorzetten en daar zal toivonen er veel door gaan maken.
Wat maakt het uit? Geld moet rollen toch? Misschien alvast 12 miljoen uittrekken voor Maher voor het geval Toivonen verkocht wordt?
Dat zal helaas niet gebeuren. Baal ik erg van!
Eerlijk gezegd hoop ik dat Lens en Toivonen vertrekken kun je daar wel mooi Maher voor halen.
Maher hebben jullie helemaal niet nodig. Jullie moeten die verdediging versterken met Moisander en een RB.
Ik zou eerder Viergever/ Nuytinck/ Gouweleeuw nemen. Die zijn niet veel minder dan Moisander en hebben meer potentie, waardoor de kans is groter is dat zij met meer winst doorverkocht worden.
Van mij mag Ola weg voor die prijs, alleen denk dat hij zich zelf hoger inschat, sub top van Engeland/spanje is misschien wel iets voor hem. Maar ik zie clubs als Liverpool en Valencia eerlijk gezegd niet langs komen voor hem.
Ik zou Ola Toivonen en Tim Matavz allebei verkopen, als er 'n goed bod voor hun twee binnenkomt.
Mooi om te zien dat Toivonen niet voor het geld gaat. Ik zou Toivonen wel is willen zien bij 'n club als Liverpool, Napoli, VFB Stuttgart, Schalke 04, etc. Ik weet zeker dat hij bij een van deze clubs perfect past.
Stel dat FC Twente echt belangstelling zou hebben voor Matavz, dan zou ik hem tegen 'n bod van ongeveer vijf miljoen laten gaan. Ook al hebben ze Luciano Narsingh gehaald, dan nog heb ik m'n twijfels of hij het dan nog goed gaat doen bij Psv.
Nou, als ik Matavz naar de concurrent zou laten gaan(wat ik al niet snel zou doen) zou ik er minimaal het betaalde bedrag(6 miljoen geloof ik) voor terugwillen. Daarnaast begrijp ik Advocaat ten zeerste als ie zegt 4 toppers voor 3 posities te hebben, heb je ook meer keuzes bij het wisselen
Ik vind tim toch beter dan lens dus dan maak je psv zwakker. ze willen toivonen niet echt kwijt maar voor dries of wijnaldum komt niemand en ja psv moet is want geld moet wel terug betaald worden. Oke het hoeft niet dit jaar terug betaald te worden maar de El brengt niet veel op of ja moet het winnen, maar dat gaat zeker niet lukken. Hoop dat de compitiie weer leuk wordt plaats van 2a 3 sterker ploegen.
6,5 a 7 mil heeft Matavz gekost en dan aan een directe concurrent versterken?
Ken wel een beetje de feiten, waarom zou je een spits verkopen als die met de komst van Narsingh juist beter gaat functioneren en dan ook nog verlies op hem maken?
Goh dat zou pas beleid zijn, nee dat gaat echt niet gebeuren. Ik kan me ook herrineren dat Munsterman enige tijd terug vertelde dat hij nooit meer spelers aan psv wilde verkopen, en dan aankloppen bij psv? Die man begin ik overigens steeds minder serieus te nemen niet daarvan.
Waarom zet je Vfb Stuttgart ingodsnaam in het rijtje Schalke04 Napoli & Liverpool? Deze clubs zijn stuk voor stuk beter & hebben stuk voor stuk betere spelers rondlopen op zijn positie, Ik weet niet als wat voor speler jij toivonen ziet maar hij ziet zichzelf als een 10 en daar beoordeel ik hem dan ook even op. Jij denkt dat dat Toivonen spelers als Hamsik & Gerrard even uit de basis kan spelen? Veel mensen vinden dat hij thuis hoort bij een europese subtopper maar clubs als Valencia Athletico Roma Udinese Lazio hebben allemaal betere spelers op zijn positie. Dit slaat echt helemaal nergens op Toivonen hoort het gewoon thuis bij clubs van het kaliber Bolton Qpr.
die jongen hoort gewoon op het niveau Eredivisie thuis. Zal blij zijn als hij van onze velden verdwijnt, begrijp me goed, maar als hij in Eindhoven blijft lijkt me dat een garantie voor moeilijke puzzels en scheve gezichten. Vermoed dat hij het niet zo leuk vindt om wissel te zijn en geen hele dikke maatjes met v. Bommel wordt.
Ik denk dat Advocaat kan willen wat ie wil....maar wanneer het bod voor Matavz door PSV niet te weigeren is en Matavz zou er oren naar heeft....dan is ie wel weg.. Zo werkt dat nu eenmaal in het voetbal overal.
Ja weet je wat ook zo werkt in de voetbalwereld? Dat je niet zomaar gaat zeggen over je eigen spelers dat ze bij een goed bod weg mogen als dat niet persee hoeft. Anders drijf je de prijs niet echt op hè, plus een speler die zich minder fijn gaat voelen als hij merkt dat ze hem eigelijk wel weg willen hebben. Lijkt me overigens allemaal vrij logisch.
En dat zeg ik ook niet. Mar wat ik wel zeg is dat uiteindelijk iedere speler zijn prijs heeft.....en dan als het geboden wordt wie het ook is, dan gaat ie echt de deur uit. Zo gaat dat overal.
Onder de 10 miljoen laat psv matavz op dit moment onder geen beding gaan. En ik denk niet dat er een rus is die zoveel wil betalen dus gaat tim gewoon topscorer van nederland worden dit jaar.
Ola wacht op een engels avontuur dat was al langer duidelijk.
Even afwachten nog maar die vertrekt wel.
En waar baseer je op dat matavz topscorer wordt? Vorig jaar ruk gepresteerd en begint nu met achterstand aan het seizoen. Geef sigthorsson, altidore meer kans.
die twee moeten eerst maar eens laten zien een volledig seizoen vol te kunnen maken.sigtorson is al twee jaar niet fit geweest en altidore gaat hem echt niet worden.
Omdat hij nu een echte buitenspeler heeft die hem de ballen geeft om te scoren; Dries en lens zijn te ego en willen zelf scoren en ja dan is matavz een waardenloze spits, dus ik denk dat een grote kans heeft want de Jong is weg (als castangios komt ook niet) dus kan geen andere verzinnen die het wel wordt.
In geen van matavz' vorige seizoenen heeft hij er meer dan 20 gemaakt, dus ik ben nog niet zo zeker van het feit dat hij topscorer gaat worden.
wij wel
Oh, oke goed onderbouwd. Klasse.
dat noemen we arrogantie
Wel jammer dat hij niet gaat had ook graag Maher gezien, maar Toivonen is wel een veel scorende middenvelder, met Narsingh op rechts maakt Toivonen nog wel eens wat doelpunten.br
Rik_psv...
kopen-kopen-kopen? Maher ook nog halen? En Wijnaldum op de bank zetten? Geld maakt geen bal meer uit?
Jullie, supporters van Psv, hebben echt geen idee dat je hetzelfde gat voor jezelf aan het graven bent als waar Feyenoord nu net uit geklommen is? Geen enkele supporter van PSV lijkt het wat uit te maken dat het geld een keertje op is? En als er dan geen clubs komen die tientallen miljoenen gaan geven voor jullie spelers, dat het dan een keertje op houdt?
Tjonge, wat een leven moeten jullie hebben. En straks maar zeuren omdat er wanbeleid is gevoerd vanaf het seizoen 2011/2012. Want geloof mij nou maar, dát gaat gebeuren...
Jongen wat ben jij een triest figuur enigste wat je doet is zeiken meer niet.
Als jij zoveel verstand het gaan dan ergens bij een voetbalclub aan de slag als AD of TD.
@kebm
Jij hebt geen idee van de financiele situatie van Psv, dus moet je er ook niet over praten.
Ik ben het anders als Psver zijnde roerend met hem eens hoor!
Wat moet PSV met Maher als ze daarvoor Wijnaldum hebben rondlopen en eventueel Mertens ook nog op 10 kan spelen zodat dat Depay beloont kan worden voor zijn stormachtige ontwikkeling en de positie van linksbuiten van Mertens kan invullen zonder dat je daar kwalitatief op achteruit gaat.
Je maakt van Depay een volwaardig basisspeler en Advocaat heeft zijn gewilde 4 top aanvallers, maar nu in de vorm van Depay, Lens, Matavz en Narsingh. Ik denk niet dat je daar op achteruit gaat maar misschien wel op vooruit.
Ik ben het ook helemaal eens met alle Ajax supporters die steeds blijven roepen dat de verdediging aandacht nodig heeft. De linksback is met Willems en later eventueel Pieters weer goed bezet. Het centrum is met Marcelo en waarschijnlijk Bouma/derijck niet verandert. Zanka heeft nog aanpassingsproblemen en kan Advocaat nog niet overtuigen van zijn kwaliteiten zodat die al direct een basisplaats heeft afgedwongen en de rechtsback positie is nog steeds ingevuld door Manolev.
Met tyton op doel is er wel meer zekerheid en vertrouwen bijgekomen maar daar red je het niet mee.
Ik denk dat ze zichzelf nog maar eens goed achter de oren moeten krabben en kijken of ze het hiermee wel het seizoen in willen.
De enige reden die ik zou kunnen bedenken dat ze niet meer in verdedigers investeren is dat ze in het seizoen 2013-2014 de jeugd de kans willen geven. Hierbij bedoel ik Koch en Brenet. Want als je nu nog meer verdedigers koopt wordt het voor hun wel een heel lastig verhaal om door te breken.
Ik wil het nog wel zien. Ik heb vertrouwen in een goed seizoen en met goede resultaten staat de verdediging ook beter. Maar ik ben bang dat als de resultaten uitblijven dat het weer een wanhopig zooitje wordt achterin en dat zelfs vbommel daar niets aan kan doen vlak daarvoor.
040vaart..
Het is vervelend he, dat iemand wel kritisch is, en nog gelijk heeft ook? PSV geeft meer uit dat er binnen komt en dan zijn er supporters die nóg meer spelers willen en zelfs om Maher vragen. Dan kan ik concluderen dat je er geen bal verstand van hebt.
Kevink..
Zie de reacties hierboven. Ik ken de cijfers van PSV blijkbaar beter dan jij, als 'supporter'. Als je structureel meer uitgeeft dan er binnen komt en 'gokt' op transfers die misschien in de toekomst gaan komen dan voer je wanbeleid. Dat is wat ik zeg, en ooit zal je me gelijk geven..;
@ Kebm
De exacte cijfers zijn ook nog niet bekend maar wat wel bekend is dat PSV de hele organisatie heeft doorgelicht en opnieuw opgezet. Dit is uitstekend gedaan door vooral Tiny Sanders.
Naast de nieuwe organisatie zijn er ook nog een aantal grote sponsors bijgekomen en zijn er verschillende oude contracten opgebroken, opgewaardeerd en verlengt. Allemaal op het conto van Sanders.
Sanders heeft samen met Brands en de overige bestuursleden besloten dat het kapitaal van PSV naast in de kas ook op het veld moet staan. Hierdoor wordt er bij iedere transfer gekeken of er nog een restwaarde overblijft aan het einde van het contract dat ze een speler voorstellen. Ze gaan dus investeren in jonge spelers, liefst internationals, die direct een versterking zijn en later met winst worden verkocht. Dit weergeeft alle aankopen van afgelopen 2 seizoen. Of het verantwoord is, is een tweede. Echter heeft dit vernieuwde beleid en structurele veranderingen binnen PSV er wel toe geleid dat ze nu in de 3e categorie zitten van de Knvb en hier blijven ze ook in als dit seizoen geen CL wordt gehaald.
De jeugd moet ook meer de kans krijgen in de toekomst. Hier wordt ook steeds nadrukkelijker op gehamerd en de eerste lichting na de vernieuwde jeugdopleiding komt eraan. Deze lichting klopt op de deur maar is nog niet genoeg om spelers uit de basis te spelen. Dit zal over enkele seizoenen wel gebeuren.
Dus over een wanbeleid kun je niet spreken vind ik. Maar het structureel geroep om andere, overbodige toppers zoals Maher is inderdaad sprekend. Die mensen zouden eigenlijk allemaal om verdedigende versterkingen moeten roepen. Dan was de vraag, of bij sommige de drang, naar nieuwe aankopen nog enigszins te verklaren.
Toivonen vind natuurlijk niets leuker dan rellen bij Psv. Ik snap zijn beslissing wel.
Gewoon lekker andere spelers blesseren en ondertussen geld vangen.
Verklaar dan eens waarom hij niet naar Rusland gaat? Daar krijgt hij meer geld voor het blesseren van spelers
@ Geldrop
Leuk verhaal, maar iedereen weet dat in Nederland de spelers slechter zijn, en in Rusland zijn de spelers beter waardoor het moeilijker is ze te raken. Bovendien, als je er in Rusland eentje onderuit trapt, dan komen andere spelers en die zetten je dat wel even betaald, waardoor je met een beetje pech zelf geblesseerd raakt. In Nederland zijn de spelers vergevingsgezinder. Nu jij weer...
Ik ging er sarcastisch op in omdat zijn opmerking nergens op sloeg, maar oke. Je zegt het zelf eigenlijk al dat ze sneller geblesseerd zijn, omdat als je iemand blesseert, anderen je dat wel even betaald zetten ;
klasse toivonen niet op basis van geld en ploeg kiezen maar op basis van gevoel. wou dat meerdere spelers zo hun team uitkiezen.
Zowel Toivonen als Matavz zou ik snel verkopen en er een top spits voor halen, Lens als reverve achter de hand houden Mertens en Narsing op de flanken Wijnaldum bommel en strootman erachter.
Waterman, Manolev, Bouma, Engelaar, Depay, Lens reserve.
Lens is te goed voor de bank. Lens kan uitstekend als spits spelen, daar heeft hij zijn allerbeste tijd gehad bij Nec. En een spits die beter is dan Lens is praktisch onhaalbaar voor Psv.
Zolang je Lens maar goed gebruikt kan het een topper voor PSV zijn.
Zou je voor het vrijgekomen geld liever een goede rechtsback en Henriksen halen? Daar heb ik namelijk ook over getwijfeld.
Zelf acht ik een spits prioriteit ik heb geen vertrouwen in Lens en Matavz!
Een goede rechtsback is absoluut topprioriteit. PSV heeft twee goede linksbacks, het centrum lijkt nu ook op orde met Zanka erbij, alleen staat er nog geen fatsoenlijke rechtsback. Met slim scouten haal je zo´n jongen relatief goedkoop binnen, maar laat dat laatste nou net zijn waarbij het PSV aan schort de laatste tijd.
Waarom koopt psv voordat ze de tekorten in de begroting gedicht hebben? Stel dat Toivonen blijft, hebben ze een tekort in de begroting. Moet niet mogen toch, kopen voor je begroting rond is?
PSV heeft geen tekorten in de begroting. Althans: die hebben ze misschien wel, maar met verkoop van merchandising, kaartjes, catering etcetera kunnen ze dit gat makkelijk dichten
Dat wordt hier wel gesuggereerd, en je kan niet gokken op alleen merchandise etc lijkt me?
Natuurlijk kan je niet gokken op alleen de merchandising, maar je kan wel een hele flinke schatting maken. Het nieuwe Psv-shirt is altijd flink in trek bij het publiek. Laten we zeggen dat er 50.000 verkocht kunnen worden à 70 euro. Dan maak je al 3,5 miljoen winst. Dit bedrag gaat niet geheel naar Psv, maar die houden er wel een flink deel van over
@ Geldrop... huh?????
''psv heeft geen tekorten in de begroting. Althans: die hebben ze misschien wel, maar met verkoop van merchandising, kaartjes, catering etcetera kunnen ze dit gat makkelijk dichten:
Wilde je zoveel mogelijk tegenstrijdigheden in 1 zin plaatsen ofzo?? Merchandiseinkomsten, recetteinkomsten, catering etc vallen onder je begroting want die kosten worden geraamd op basis van voorgaande seizoenen.
@geldrop: Leuk dat iedere Psver altijd gaat steigeren zodra het over de begroting gaat om vervolgens direct aan te halen dat PSV begroot op EL. Allemaal leuk en aardig en PSV gaat inderdaad begroten op EL, echter kan je niet in 1-2 seizoenen tijd het verschil tussen begroten op CL en EL overbruggen. Het is dan ook algemeen bekend dat PSV afgelopen jaren forse verliezen heeft geboekt, dat voor afgelopen seizoen een verlies wordt verwacht en dat ook voor komend seizoen een verlies van +-5m wordt verwacht. Zo'n vreemde opmerking van Ajaciedrk is het dus niet, hoewel je als club natuurlijk ook gewoon moet blijven investeren als dat kan. En dat kan nu met de extra buffer na verkoop van de grond. Zit voor zover ik lees wel een duidelijk lijn in waarbij het gat in de begroting ieder jaar iets verder wordt teruggeschroefd.
Hoe naïef kan je zijn? Kijk de presentatie van de jaarcijfers in 2011 nog maar eens terug. PSV geeft structureel 10 miljoen per jaar te veel uit.
Nou de cijfers, die PSv elk jaar naar buiten presenteert, zijn verre van positief.
Of heb je dat nooit meegekregen ?? Dan kunnen we dat scharen onder de struisvogelpolitiek ....
Ligt het aan mij of is 7 miljoen wel heel erg karig voor een speler van zijn kaliber? Het is wellicht een vervelend mannetje bij vlagen, maar ook een heel erg goede speler met een ongekend moyenne voor een nummer 10. Als ik PSV zou ik inzetten op 10 tot 15 miljoen. Natuurlijk heb je de vervanger al klaarstaan met Wijnaldum, maar toch..
Ik kan me berichten van psv fans herrineren over 10 tot 12 miljoen, ik gaf toen aan dat je met 8 hooguit 9 erg blij mocht zijn, maar rond de 7 is psv blijkbaar al tevreden mee. Is ook niet zo gek want nogmaals, het is een rotte plek in je selectie met zijn trekjes en hij is alles behalve reclame voor het merk psv. Daarbij scoort hij alleen tegen de kleintjes, in beslissende toppers nooit een rol gespeeld.
Hij is ook minimaal 12 miljoen waard.
De vraag is of clubs dat gaan betalen.
Hij heeft het vorig jaar niet slecht gedaan met 18 doelpunten als middenvelder.
Maar andere clubs zijn ook dat het een lastig mannetje is en denken dan wel 2x na.
Maar PSV zou erg dom wezen om hem voor minder dan 10 miljoen te verkopen, terwijl hij nog 3 jaar vastligt.
Peskens-psv...
///maar PSV zou erg dom wezen om hem voor minder dan 10 miljoen te verkopen, terwijl hij nog 3 jaar vastligt.\\\
Dat is de keerzijde van het beleid dat PSV nu voert. Mochten ze hem behouden en op de bank zetten, dan mogen ze straks blij zijn met 5 miljoen, wat wederom miljoenenverlies zal betekenen als je kijkt wat voor salaris hij opstrijkt en waar hij voor gekocht is (4 miljoen). Zeker als je kijkt wat je nu voor hem kan krijgen.
Verkopen is de beste optie voor PSV op dit moment. Je krijgt hoogstwaarschijnlijk nooit meer zo veel geld voor Toivonen als deze zomer..
@kebm
Waar haal jij nu weer vandaan dat hij op de bank komt? Hij is praktisch sinds zijn komst basisspeler, en dan zou hij nu ineens op de bank terecht komen? Logisch ja! Hij ligt nog 3 jaar vast, als hij dit seizoen zijn niveau van afgelopen seizoen evenaart dan levert hij 100% zeker meer op. Dus jij praat onzin.
Kebm, ik denk dat jij op nummer 1 komt als het gaat om een hekel hebben aan Psv.
Advocaat heeft het goed uitgelegd. Hij wil 4 spelers voor 3 posities. Dus 1 van de jongens moet gewoon weg. Lens,toivonen zijn te goed voor de bank dus die mogen als eerste, maar Psv staat open bij goede aanbiedingen voor Matavz/mertens en Wijnaldum,
Over de financieen, Psv moet een lening van 48 M terug betalen in 40 jaar. Daarnaast is er begroot op El.er zijn vorig jaar ook spelers verkocht zoals Salcido,affaley,maza bzudsak. Daarnaast zijn ze ook dit jaar een aantal spelers kwijt. (bakkal,issakson ,zeefuik,ojo,labyad) en daar komen nog bij hopelijk Manolev,engelaar, en verkoop van iemand.
Psv heeft gewoon een team waarbij elke speler in de toekomst een meerwaarde kan hebben in de verkoop. Als Psv kampioen word of 2de dan komen de clubs vanzelf.
Die 4 topspelers waar Dickie het over heeft, heeft betrekking op de aanval. Lens, Mertens, Matavz en Narsingh (uiteraard) worden niet verkocht, zo kan ik uit het verhaal opmaken (als astronomische biedingen uitblijven).
Echter moet Ola of Wijnaldum verkocht worden, anders zal een van de twee op de bank verpieteren en zal diegene alleen maar in waarde dalen. Wijnaldum kan je met winst verkopen, maar dan mag hij wel flink zijn best gaan doen. Wat dus eigenlijk betekent dat je Toivonen moet verkopen, en gezien ze met een 7 miljoen blij zijn, ga je daarop verlies maken (aankoopsom+salaris 3,5 jaar). De kritiek van enkelen op dit beleid is weldegelijk relevant.
Verder noem je een waslijst aan spelers die dit jaar de deur uit mogen dan wel zijn. Echter hebben jullie ook op al deze spelers verlies gemaakt...enorme salarissen voor o.m. Isaksson, Bakkal en Engelaar en geen tot zeer minieme vergoeding voor grote talenten als Ojo en Labyad.
En die restwaarde van de Psv-selectie valt ook mee, vind ik. Tyton, Willems, Strootman, Mertens en Narsingh zouden jullie eventueel met winst doorverkopen in de toekomst, meer echt niet. Willems moeten we nog maar zien hoe ver hij komt, Mertens (als ie volgend jaar vertrekt) moet ook meer dan 10 miljoen opleveren om rendement te behalen.
Wijnaldum, Matavz, van Bommel, Marcelo, Pieters...daar ga je niets aan overhouden na verkoop, ook hier totale salaris en afkoopsom in achtnemend.
Nee, ik ben het onder andere met Kebm eens dat dit een gevaarlijke route is die PSV berijdt.
N
Geen slecht nieuws lijkt me, met Toivonen er nog bij en nu Narsingh die aardig wat voorzetjes geeft kan Toivonen misschien wel zijn productie van vorig jaar verbeteren. Voor Gini is het misschien wat slechter nieuws maar nog een jaar met Ola is geen straf.
of veel scorend vermogen of weer wat geld in kas.br jammer voor psv maar ik snap toivonen wel hij wil ook liever naar een bijvoorbeeld liverpool br
Ten eerste PSV was helemaal niet akkoord met 7 miljoen, PSV wil wel onderhandelen en ze willen naar verluid 8-10 miljoen. Ten tweede, de deal gaat voorlopig(!!!) niet door. Toivonen heeft een tijdje terug gezegd dat de Russische competitie steeds beter word... En voor PSV is het niet noodzakelijk om Toivonen te verkopen, want het geld wat ze voor hem ontvangen zal weer worden uitgegeven. Henriksen en Maher komen dan in beeld, Henriksen word dan zeker gehaald en afhankelijk van de transfersom van Toivonen wil PSV ook Maher halen. Bij vertrek Engelaar word Henriksen overigens ook gehaald.
Ik hoop dat persoonlijk Toivoinen blijft, bepalend voor PSV met zijn goals afgelopen seizoen.
Ik denk met de voorzetten van Narsingh, ook Toivoinen als schaduw spits er nog meer in gaat leggen.
Advocaat wil vier topaanvallers hebben voor drie posities en die vier spelers heeft hij nu, in de personen van Matavz, Dries Mertens, Jeremain Lens en de net aangetrokken Luciano Narsingh.br br nou ja ik vind Memphis Depay ook in dit rijtje hoort
@psvnr01
Je kan niet zeggen dat hij bij de topaanvallers hoort. Wel dat hij in het rijtje spelers hoort die in aanmerking komt voor die 3 posities. Ik verwacht ook wel dat hij dit seizoen veel invalbeurten gaat krijgen, en als hij dan wat laat zien zou hij zomaar iemand uit de basis kunnen knikkeren.
Ach ja, ik vond 7 Miljoen nog best weinig.
Hij had vorig jaar 18 doelpunten gescoort als middenvelder.
Toivonen kan je er best nog bijhebben, al moet hij wel manieren leren.
18 is idd best veel. Alleen in de top van Europa kijken ze ook tegen wie hij gescoord heeft. In de wedstrijden tegen Ajax, Feyenoord, Twente en AZ is hij niet opgevallen. Ook in de Europa League niet en ook op het EK niet.
Daardoor zul je met 7-8 miljoen dik tevreden moeten zijn. Voor welk bedrag is hij eigenlijk gekocht ??
Ik zeg alvast sorry omdat ik niet erg vaak naar Psv kijk, maar waarom moet Toivonen perse weg?
Teveel salaris?
Als je namelijk zijn stats kijkt, is het gewoon een uitstekende speler. Hij kan met zijn scorend vermogen toch makkelijk in de spits staan?
Sterk, kan goed koppen en heeft een neusje voor het goal.
Als Twente dan Matavz wil oppikken als Castaignos niet wil lukken, dan bespaar je je gewoon een hoop centen voor een nieuwe spits
Ik denk dat PSV van hem afwilt vanwege zijn gedrag.
Dit is gewoon niet goed voor het imago van de club Psv.
Gewoon een slecht uitgangsboord.
Ik denk niet dat er twijfel is aan zijn kwaliteiten, want was afgelopen seizoen met afstand onze beste speler.
Dan hadden ze hem 2 jaar terug al moeten verkopen, hij is afgelopen seizoen (behalve in de bekerfinale) toch niet echt negatief in de publiciteit geweest.
Het grappige is dat ik dat eigenlijk wilde posten, maar dat iets te negatief over vond komen wat op provoceren kon duiden.
Maar inderdaad, aan zijn kwaliteiten zal het zeker niet liggen
@cocqie
PSV wilt niet van hem af. Dat VZ en VI dat suggereren maakt het niet waarheid. PSV heeft totaal geen reden om Toivonen te verkopen, maar als er een goed bod komt willen ze luisteren omdat Toivonen heeft aangegeven aan een stap hogerop toe te zijn.
Toivonen moet gwn verkocht worden, evenals Manolev en Engelaar. Voor Manolev moet nog een vervanger worden gehaald aangezien Hutchinson geen echte rechtsback is ondanks dat hij het zeer verdienstelijk heeft gedaan alle keren dat hij op deze positie heeft gespeeld.
Als Toivonen vertrekt heb je voor de 4aanvallende posities nog steeds genoeg goede spelers tot je beschikking in de vorm van Wijnaldum, Mertens, Narsingh, Lens, Matavz, Depay en Locadia.
@ozilxavi
Ik ben het niet met je eens dat Toivonen verkocht moet worden, maar hij mag wel verkocht worden. Versterkingen zijn dan ook niet echt nodig als hij vertrekt vind ik persoonlijk. Alleen zo als jij al aangeeft moet het vertrek van Manolev wel opgevangen worden.
PSV moet toivonen gewoon houden hij is een goeie voetballer, ookal heeft die nare trekjes soms maar die heeft ibrahimovic ook en bij Ajax werd hij erom gehaat en ondertussen is hij geniaal en verdient hij miljoenen per jaar...
Toivonen kan daar komen als die nog 1 jaar blijft en dan de stap naar Tottenham maakt bijvoorbeeld.
Hahahah zie de ergenis van de leiding van PSV al voor me. K.tzweed ga gvd naar Rusland, als we jou niet verkopen kunnen we weer niemand kopen. Sjips vertrekken en wel nu!!! We willen zo graag nog een speler kopen maar als jij niet opdonderd kunnen we dat niet. Geef die jongen eens ongelijk, zodra je naar Rusland vertrekt hoort niemand meer van je, ben je gewoon uit beeld (voorbeeld demy de zeeuw). Jammer jongens, blijft voorlopig Narsingh de laatste aankoop. Ben iedere keer op zoek naar namen van alle jonge Psv'ers die bij de selectie worden gehaald en volgend seizoen een kans zullen krijgen. Uhm oh nee daar doet PSV niet aan, zo heel af en toe krijgt er een een kans, de rest mag verpieteren een treetje lager. Raar beleid daar, maar ze komen der mee weg.
@dikkiedik
Blijkbaar ben je dus niet echt goed op zoek, er zijn meerdere jeugdspelers die bij het 1e betrokken worden.
Met nog 2 jaar contract en geen zekere basisplaats (met Wijnaldum achter hem) wordt het voor PSV zo langzaamaan ook tijd om hem in de etalage te zetten. Ola heeft ooit 4M gekost en als men hem nog met winst de deur uit wil doen dan zal dat waarschijnlijk toch deze zomer moeten gebeuren. Volgende zomer heb je kans dat het of een ontevreden bankzitter is of dat hij bedenkt om zijn contract lekker uit te zingen totdat hij gratis de deur uit mag. Zou me dus niks verbazen als hij deze weken de deur uitgaat bij een goed bod.
Waarom zou Toivonen weg moeten, hij loopt bijna 1 op 2 en dat als middenvelder
Wat zal PSv hiervan balen zeg. Ze hebben al geld uitgegeven en er is niets verkocht op Labyad na !!
Zelfs met die 7 van Rubin waren ze al blij geweest.
Nu zullen ze met de gewezen aanvoerder moeten gaan leuren, hetgeen de marktpositie er niet beter op maakt. Want in de Eredivisie geeft hij in de topwedstrijden te weinig indruk gemaakt. Bij Zweden op het EK was het al niet veel beter. We moeten gewoon concluderen, dat Toivonen een redelijke Eredivisie-voetballer is (met irritant gedrag), niks meer en miks minder !!
Labyad is niet verkocht, die is gewoon transfervrij weggegaan.
Haha, iedereen had allang in Eindhoven de transfersom van deze Ola van de prijs van Natsingh afgehaald...zo valt Narsingh toch wat duurder uit.
Helaas voor jou Rmcf12 Psv heeft gewoon elk jaar een transferpotje van 5 miljoen.
Dus der valt niks duurder uit ik zie hier alle Ajacieden lullen over onze Financienen maar kijk is eerst naar je eigen club voordat je over een ander gaat beginnen.
Maar 5 miljoen winst en daar zitten Cl en Suarez's transfer erbij.
Dus met andere woorden: ze hadden dik verlies (20 miljoen of meer) gemaakt.
Helaas voor jou 040vaart, want als ik op internet op zoek ga naar de 5 miljoen winst dan waren dit de cijfers van het seizoen 2010-11 en dus niet 2011-12, en toevallig had de Uefa laatst een lijst gepresenteerd met de inkomsten CL van dit jaar waarin stond dat Ajax 17,2 miljoen aan CL inkomsten had weten binnen te halen, en dit is nog zonder(!) de kaartverkoop. Terwijl PSV het moest doen met 2,5 miljoen zonder kaartverkoop erbij. Dus zal Ajax nu zeker meer dan 5 miljoen winst maken, aangezien het gat vorig jaar is gedicht.
Maar wees maar blij met de gemeente anders had PSV nooit alle spelers kunnen halen die nu op het veld staan, laat staan dat ze dan gewoon waren verzopen net zoals de Glasgow Rangers.
De begrotingen lopen altijd een jaar achter dus Januari 2012 is bekend gemaakt van 2011 of heb ik het nou verkeerd?
Dus met andere woorden heb ik gewoon gelijk.
Edit: Waarom hebben wij geluk? hebben jullie iets om te verkopen?
Ow nee jullie club (bedrijf) is allang verkocht!
Dus mondje dicht vriend want jullie zijn geen voetbalclub maar gewoon een Bedrijf.
Geef toe zelfs iemand als jij moet toch kunnen zien, dat wat dit beleid wat in Eindhoven wordt gevoerd niet gezond is? PSV wat vorig jaar nog op randje van afgrond was, wordt gered door de gemeente en 'opeens' hebben ze geld in de portemonnee om allemaal voor Eredivisie niveau 'topspelers' aan te trekken, dan is het toch wel enigszins verdacht van waar dat geld vandaan komt. Als ze dan toch geld hadden dan konden ze hen eigen club toch wel redden, dan had de gemeente ook niet hoeven bijspringen en de grond hoeven kopen.
En dan is het scoutingsapparaat van PSV ook nog eens dramatisch, iedereen kan zien dat de verdediging het 'slechste' is in vergelijking met de rest van de linies, en dan toch kopen ze een aanvaller terwijl ze daar toch niet dun in de keuze zitten voorin met keuzes als Toivonen, Lens, Matavz, Mertens, Depay en Locadia. Denken ze nou echt dat ze de CL halen met alleen een goede aanval? de verdediging is het probleem bij Psv, die wordt zeer overschat. De enige die ik nog goed vind is Pieters, maar de CL red je niet met Bouma, Marcelo, Manolev, Willems(die is toch nog te jong), Hutchinson en een gratis verdediger als Zanka. Een Menno Koch wordt toch gewoon belemmerd in zijn ontwikkeling doordat iemand als Marcelo voor hem in de pikorde staat, mag hij dan blij zijn als hij 30 jaar is dat hij een kans krijgt in het eerste?! op dat gebied kan PSV nog wel leren van clubs als AZ, FC Twente, Feyenoord en Ajax die geven de jeugd eerder een kans inplaats van meteen overgaan op het uitgeven van geld. Je kan beter eerst de jeugdspelers een kans geven, en mocht hij dan tegenvallen dat je dan iemand koopt.
Wat PSV beter kan doen inplaats van op korte termijn sportief succes willen boeken, is op lange termijn zorgen voor financiële stabiliteit. Want ik neem aan dat de fans over bij wijze van spreken over 100 jaar nog kunnen genieten van hen Psv. Anders kan je net zo eindigen als Glasgow Rangers.
Ik ga geen heel verhaal tikken maar het woord herfinanciering ken je dat?
We hebben vorig jaar flink geinvesteerd klopt maar dit jaar pas 4.1 miljoen noem je dat veel?
En Menno Koch is pas 17 (of net 18) en als hij er klaar voor is krijgt hij echt wel een kans.
Ook ik vind dat Psv meer talent moet gebruiken maar daar hebben we het niet over maar dat je Twente in dat rijtje noemt is gewoon lachwekkend want noem mij is een paar spelers die in de basis staan bij Twente die jeugdspelers zijn?
Ik ken er 1 en dat is Brama voor de rest allemaal aangekocht.
We zullen het wel zien als Psv volgend jaar spelers bijelkaar voor 30 mil verkoopt dan wil ik nog wel een x een discussie met jou;
Maar gelukkig heeft iedereen zen eigen mening en mag iedereen die uiten daarom uit ik men mening op jou reacties.
Succes volgend seizoen en moge de beste winnen!
Ik ben er nog steeds van overtuigd dat PSV financiele risico’s blijft nemen, in mijn ogen gokken ze op een vertrek van toivonen en engelaar.. maar die twee lijken niet zoveel op te leveren als in ieder geval de psv supporters hier doen geloven. Sterker nog ze willen niet vertrekken omdat in ieder geval toivonen nog niet klaar is voor een stap hogerop.. engelaar wil geen hond hebben, kost super veel salaris en voegt verhoudingsgewijs veel te weinig toe.. Narsingh is al wel gekocht maar wat gaat daar tegenover staan, of nemen ze toch weer een verlies netto-netto op de transfers?
Ben het helemaal eens met jouw analyse. Nu zullen ze iemand zo gek moeten krijgen om de grond onder grond onder het stadion te kopen (zei iemand gemeente?). Ik begrijp hier echt helemaal niets meer van. Ik dacht dat men gedaan was met het speculeren op transfers, hogere doorverkoop en mogelijke sportieve winst. Nu zullen ze allicht toch een speler moeten verkopen die ze niet wilden verkopen. Al met al totaal wanbeleid, maar goed als iemand anders er voor betaalt is dat allicht minder erg.
Ik zeg Ola nog een jaar houden. Hij kan dit jaar weer een stuk of 20 doelpunten maken zeker als je bedenkt dat hij goed kan koppen en met Narsingh op rechts kan hij ze zo binnen kopen. Anders moet je ook met Wijnaldum op 10 gaan spelen die keer op keer teleurstelt.
Gisteren las ik nog dat Advocaat zei: "ik heb tegen Ola gezegd dat ik hoop dat hij blijft."
Hoe kun je dan teleurgesteld zijn als een transfer niet doorgaat. Het transferbeleid van Psv van de afgelopen jaren doet me een beetje denken aan een man die naar de keukenzaak gaat om een nieuwe keuken te kopen voor zijn nieuw gekochte huis en daarna met een nieuwe badkamer thuiskomt, terwijl hij voor de inbouw daarvan een nieuwe hypotheek moet afsluiten. En dat terwijl zijn oude huis nog steeds niet verkocht is....
Het ziet er naar uit dat psv de wagen voor het paard zet. Ben het met je eens Chevalrick. Volgens mij moet psv nu iemand gaan verkopen anders lopen ze weer achter de feiten aan. Het is toch ongelooflijk als je dit beleid noemt. Op het eind zit Advocaat met twee lastpakken die beide willen spelen. Iedereen weet dat het kapitaalvernietiging zou zijn als je Wijnaldum op de bank zet. Toivonen is ook een ventje die makkelijk kan ontsporen. Voor dat je het weet krijg je een boze Zweed die een strijd aan gaat met van Bommel in de kleedkamer...
Op deze manier kan het 'kampioenselftal' voor de tweede keer hard onderuit gaan...
Ik heb er alle vertrouwen in dat toivonen alsnog verkocht wordt. En dat ze maher of hendriksen kunnen halen als Engelaar ook vertrekt.
Ik zou maar eens zorgen gaan maken over jullie financieel beleid. Psv moet die of die kopen, maar ondertussen leven jullie waarschijnlijk weer op een te grote voet. Vorige keer is het goed gegaan omdat psv de grond van o.a de Herdgang beheerde, maar nu?
Dit soort berichten geven weer aan dat Ajax gewoon goed bezig is. Misschien worden we geen kampioen, maar de club is verantwoordlijk bezig. Voor mij als fan zijn deze dagen minder leuk omdat een goede speler niet komt, maar een speler zal nooit een ploeg kampioen maken. Narsingh is geen Messi...
In Eindhoven spelen ze Russisch roulette. Met wat pech halen jullie misschien volgend jaar weer geen cl en dan? Denk daar eens aan voor dat je weer nieuwe aankopen hebt gedaan. Trouwens denk je dat az Maher zomaar laat gaan?
007 waarom hebben alleen Ajacieden over onze Financienen omdat jullie nu 4 weken een ander beleid voeren is dat het beste?
In Eindhoven weten we echt wel wat we doen!
Ik denk dat het meer een kut gevoel voor jullie is dat wij aankopen doen en jullie jeugdspelers halen.
Dek je maar vast in want Psv walst over Ajax heen 5 augustus!
Ik las volgens mij gister nog op VZ dat Advocaat graag wil dat Toivonen blijft. Om vervolgens vandaag te lezen dat ze in Eindhoven graag van hem af willen. Al net zo tegenstrijdig als de berichtgeving over Amrabat waar ze gister nog water bij de wijn deden en nu toch het zuivere spul geserveerd krijgen.
De ware reden voor de wens om hem te verkopen ligt natuurlijk in het feit dat PSV zo bang was dat Narsingh naar Ajax zou gaan, dat ze zich alweer tot boven hun oren in de uitgaven hebben gestort en nu met een tekort aan geld en een overschot aan aanvallers zitten. Je zou kunnen zeggen dat PSV de centjes nog hard nodig heeft om de verdediging op orde te krijgen want Heerenveen heeft vorig jaar aangetoond wat je bereikt met een geweldige aanval in combinatie met een matige verdediging. Maar ik sluit niet uit dat onze vrienden uit Eindhoven als een bezetene op Maher gaan bieden zodra ze lucht krijgen van een eventuele belangstelling voor deze speler uit Amsterdam.
Kevink met jeugdspelers inpassen bedoel ik wekelijks basisplaats, speelminuten, ervaring opdoen onder druk enz enz. Af en toe eens invallen, noem ik niet werken met jeugdspelers. Tenminste niet zoals in Rotterdam en Amsterdam.
In rotterdam moesten ze wel ze hadden geen geld.
De enigste goeie opleiding is gewoon Feyenoord hoor Ajax haalt ze gewoon overal weg over de wereld.
Elke x als ik een jeugdspeler zie bij Feyenoord is het een Nederlander en bij Ajax?
Nee jongen der is maar 1 beste opleiding en dat is op dit moment echt wel Feyenoord.
Nu Ajax 4 weken een ander beleid heeft moet iedereen dat maar doen?
Deze jongen ga je ook niet meer verkopen! Hij heeft een kronkel in zijn kop en heeft een drama EK gespeeld succes ermee
Ben benieuwd of PSV nu wordt ''gedwongen'' Matavz wél te verkopen. Neem aan dat er toch echt spelers moeten vertrekken ivm begroting/salarishuis.
Ik wacht nu alweer met smacht op het jaarverslag van Psv.
Hoe kan dit toch allemaal? Er is een houding van '' Narsingh kopen we, want Toivonen verkopen we toch wel voor 10 miljoen''. Dan heb ik nog niet eens over het feit dat transferinkomsten niet kunnen worden besteed, maar nodig zijn om tekorten mee aan te vullen.
Waar is het realisme gebleven?
Volgens mij heb je gisteren bewezen dat je jaarverslagen maar half leest. En dat je daar je eigen waarheid uit weet te destileren (net als je nu doet met 'we verkopen Toivonen wel voor 10 miljoen'')
Er is bovendien vanaf het begin al aangegven dat er een potje van 5 miljoen was voor een rechtsbuiten.
Ik zou niet weten waarom hij niet naar Tatarstan zou kunnen gaan. In een groot, prachtig avontuurlijk land waar vanalles gebeurt. Waar vanalles te ontdekken valt. En waar je in een behoorlijke competitie speelt met een behoorlijk salaris. Dus waarom niet? Als je van zon houd misschien, maar in grote delen van Europa stelt de zomer ook bar weinig voor dus...
Ik zou er in ieder geval voor gaan, lijkt me echt wel spannend.