Voetbalzone

Del Bosque mengt zich in discussie: 'Ronaldo of Messi? Dan kies ik Messi'

Woensdag, 11 juli 2012 om 16:26
/

Vicente Del Bosque heeft zich gemengd in de eeuwige discussie over Lionel Messi en Cristiano Ronaldo. De Spaanse bondscoach ziet de twee aanvallers normaliter wekelijks aan het werk en weet dus waar hij het over heeft. Zijn voorkeur is duidelijk: de huidige Wereldvoetballer van het Jaar kan de succesvolle coach het meest bekoren.

“Messi of Ronaldo? Ik kies dan voor Messi, omdat hij meer een straatvoetballer is”, zo verklaarde Del Bosque in Punto Pelota. Toen de ex-coach van Real Madrid werd gevraagd wie volgens hem de Gouden Bal gaat winnen, volgde een verrassend antwoord. “Ik houd niet van die Gouden Bal. Het is een marketinginstrument. Onze jongens zijn goede spelers en fijne mensen.”

Toch zou hij zelf een dergelijke prijs niet weigeren. “Als de FIFA besluit mij te belonen met een award voor beste coach, dan accepteer ik die. Ik wil niemand tegen me in het harnas jagen.” Die kans lijkt aanzienlijk: na de wereldtitel in 2010 veroverde Del Bosque onlangs de tweede opeenvolgende grote prijs met de Spaanse ploeg. Het land kroonde zich tot de beste van Europa.

Poll

Wie kies jij?

11 juli 2012 om 16:30

En daar gaan we weer...

11 juli 2012 om 16:41

Del Bosque mengt zich in discussie: 'ronaldo of Messi? Dan kies ik Messi'

Wat had je verwacht? De titel is duidelijk. Als je dit niet graag hebt, moet je het niet lezen!

Ikzelf hou er van, maak El Classico alleen maar leuker!

11 juli 2012 om 17:43

@jamesmark
Ik houd er ook van, maar is het slim om te zeggen? Hij is bondscoach van Spanje, dat vooral verdeelt is in de kampen Real en Barca. Door dit te zeggen lijkt het alsof hij een voorkeur heeft voor Barca, en daardoor kunnen spelers van Real pissig worden. Niet helemaal handig. Hij had beter kunnen zeggen dat ze beide geweldig zijn.

11 juli 2012 om 17:58

Barcelona levert ook de belangrijkste spelers voor het Nationale Elftal, maar dat terzijde. Dat doet er nu niet toe.

Hij mag toch gerust zijn mening geven? Het gross van de trainers, spelers, ex-sspelers en deskundigen doen dat toch ook.

11 juli 2012 om 18:09

@vlaav

De real spelers zijn volwassen genoeg om iemands mening te aanvaarden. Ik denk eigenlijk dat Del Bosque dit bewust doet, om te laten zien dat hij zijn mening kan geven zonder dat er spanningen ontstaan in het Spaanse team.

11 juli 2012 om 19:01

@ vlaav: Dat geeft alleen maar aan dat er mensen zijn die zn discussie volwassen kunnen voeren. Hij is trainer geweest van Real Madrid, dus daar zal hij ook wel enige affectie mee hebben. De man heeft status en een mening. Prima toch. Bovendien zijn zijn woorden over de Gouden Bal erg raak.

12 juli 2012 om 14:09

Ja want mensen al Casillas, Ramos en Alonso voegen niks toe? Of hebben geen aandeel in de winst?

11 juli 2012 om 16:41

Ja het is altijd Messi of Ronaldo, maar het kan ook nooit ophouden deze 2 kun je niet vergelijken, als je nou is geniet van hun, want dit soort spelers komen er nog maar weinig (of zelfs helemaal niet). En de goude bal is niet serieus te nemen, die gaat toch naar Messi, terwijl ik vind dat Ronaldo hem dit jaar verdient; Real kampioensschap geleid en het belangrijkste gescoort in belangrijke duels ( dat zeiden altijd mensen dat die dat niet deed). In 2010 moest Sneijder hem krijgen, maar nee hoor hadden ze weer een slap excuus, maar als 1 hem toen niet mocht hebben was Messi hed. Iniesta en Xavi kon voor mij nog wel die werden Wereldkampioen, maar Messi won alleen kampioensschap en de rest lukte hed niet bij hem, daarom snap ik Del Bosque wel.

11 juli 2012 om 17:04

Dus jij zegt dat als de gouden bal naar Messi gaat hij niet serieus te nemen is omdat jij vindt dat hij naar Ronaldo moet?

11 juli 2012 om 17:17

De gouden bal vind ik zoiezo onzin, Want die word gekozen door trainers & aanvoerders van clubs uit europa, Daar is enige objectiviteit dus ver te zoeken, Het is een mooie prijs om te winnen als speler maar ik zou er niel al te veel waarde aan hechten.

Ik begrijp idd ook niet waarom deze 2 spelers altijd vergeleken worden? Waarom ga je in godsnaam een valse spits & een flankspeler vergelijken met elkaar? Gaan we morgen ook Nani met Rvp vergelijken? Of Sigthorsonn met Narsingh?

11 juli 2012 om 17:27

Oh dus wij met zn allen zijn objectiever? Je hebt het helemaal mis, als je de professionals laat kiezen komt de beste gemiddeld gezien altijd uit de bus. En deze twee worden vergeleken omdat ze beiden met kop en schouders boven de rest uitsteken.

11 juli 2012 om 18:21

Ik begrijp je redenering eigenlijk niet afca_1995. De gouden bal word gekozen door de eigen collega's. Hoeveel objectiviteit moet je dan nog hebben? Zij zullen waarchijnlijk ook wel het meeste voetbalverstand hebben. Wie zou dan volgens jouw mogen stemmen voor de gouden bal? Zeg mij nou niet het gewone publiek (de voetbalsupporters).

Het zijn beide aanvallende spelers toch? Zij zijn de spelers waar het meeste aandacht word aan geschonken. Niet meer dan logisch dat ze met elkaar worden vergeleken. Als je toch spelers wilt vergelijken, er word ook altijd team van het jaar gekozen.

12 juli 2012 om 05:15

Geen enige objectiviteit te zoeken wat een grap, Messi heeft 3 jaar achter elkaar de gouden bal gewonnen en dat was toch gewoon volledig terecht. Waarom deze spelers met elkaar worden vergeleken is omdat het de twee beste spelers van de wereld zijn en Messi speelt trouwens niet eens op een vaste positie want hij heeft een vrije rol. Mensen willen altijd de twee beste spelers van de wereld vergelijken dat is toch gewoon logisch, het is altijd interesanter om te weten wie er de beste speler van de wereld is en wie de 1naarbeste dan wie de 11e plaats en de 12e laats verdienen.

11 juli 2012 om 16:30

ben niet voor een bepaald iemand maar.. messi vind ik iets meer genieten met de bal aan de voet..

het zijn beiden fenomenen, met hun kwaliteiten.. al lijkt me messi een beetje hoger aangeschreven..

11 juli 2012 om 16:30

Alsof we die discussie niet genoeg hebben gehad..
Mijn voorkeur gaat uit naar Donovan.

Ronaldo heeft een uitstekend EK gespeeld, je zag dat hij erboven uitstak.
Daarin tegen heeft Messi veel gescoord tegen landen als; Brazile, Mexico, Uruguay.. enz. de afgelopen maanden.
Dat ook een prestatie is. (vooral die hattrick tegen Brazile)
Het is maar hoe je het wilt zien.

11 juli 2012 om 16:56

Die hattrick tegen Brazilië was tegen het Olympische Elftal. Niet eens het volwaardige Brazilië. Ik kan ook tegen mijn neefjes van 6 jaar jonger 3x scoren...

11 juli 2012 om 17:03

Wat is dat nou voor onzin? Net alsof er in het Olympisch elftal
van Brazilië (slechts 5maal wereldkampioen en op één na grootste
exportland van profvoetballers) alleen maar kneuzen rondlopen...

Stomme vergelijking

11 juli 2012 om 17:05

Ik had ook 2 doelpunten tegen dit Oranje kunnen maken.

11 juli 2012 om 17:09

Helemaal niet. Het is als scoren tegen een C-ploeg. Of een jeugdelftal. Maar goed, ik begrijp dat als je Messi dit jaar de Gouden Bal wil laten winnen, dat deze "prestaties" als huge achievements beschouwen moeten worden alsof niemand anders hem dat ooit voordeed. Ik heb Messi alleen de Copa del Rey zien winnen, tegen Chelsea zwaar zien falen en in Camp Nou tijdens de kampioensmatch was hij ook nergens te zien, terwijl Ronaldo daar beslissend is.
Ronaldo speelde halve finale EK met een selectie die nog niet eens de helft kwaliteit herbergt van die van Argentinië en won de landstitel.
Sowieso vind ik dat Iniesta of Casillas de Gouden Bal horen te winnen en niet Ronaldo of Messi, maar als je dan toch uit deze 2 moet kiezen: Ronaldo heeft meer gepresteerd en daar draait die verkiezing om. Niet om wat goals tegen jeugdteams.

11 juli 2012 om 17:20

Nee een doelpunt tegen Tsjechië waar je o zo sterke verdedigers tegenover je hebt staan is fantastisch . Begrijp me niet verkeerd ik zelf ben een fan van allebei (lichte voorkeur naar Messi omdat ik een Barca fan ben) maar wat je hierboven zegt slaat echt 3x nergens op.

11 juli 2012 om 17:30

''ronaldo heeft meer gepresteerd en daar draait die verkiezing om''

Fout. Ik zou eens nalezen waar het om gaat als ik jou was. Je profiel geeft aan dat je Journalistiek studeert maar misschien moet je dat wat gedachte geven.

11 juli 2012 om 17:31

Tja en die doelpunten van Ronaldi waren tegen een bijzonder zwak team dus wat is je punt! Altijd maar zeiken en nooit onderbouwen! Gloryhunter is de juiste benaming voor mensen als jij!

11 juli 2012 om 17:46

Ronaldo heeft allen tegen Nederland en Tsjechen goed gespeeld. Brazilie Olympische Elftal is nog beter dan Nederland en Tsjeche. Hulk neymar Marcelo, rafeal. ik denk dat ronaldo liever tegen Jetro wilemns speelt dan tegen Mareclo. of van der wiel. Rafel van Man-und is nu veel beter dan van der wiel.

11 juli 2012 om 17:52

De verdediging van dat olympisch elftal was niet zwakker dan dat van Nederland of Tsjechie.

Marcelo - Bruno - Juan - Rafael
of

Willems - Vlaar - Mathijsen - Van der Wiel

of

Limbersky - Sivok -kadlec - Gebre Selassi

Wat is je punt nu eigenlijk Realsocio?

11 juli 2012 om 18:10

pfff alle goede spelers waren gewoon opgesteld hoor alleen 1 of 2 jeugdspelers.
brazil was eerst duidelijk beter, maar toen werd het beest messi wakker en scoorde een hattrick.
maja jij bent een realfan blind voor alles wat barca goed doet en blind voor het agressie wat jou team uitstraald op het veld.

en dan praat je ook nog over chelsea. die speelde niet eens voetbal man die ging gewoon met 11 man in de 16 zitten en dat hebben ze met geluk vol gehouden ook.
maar dat vind jij natuurlijk een goede manier om te winnen.
als je ook maar denkt dat ego battieboy ronaldo beter is dan messi heb je geen kijk op voetbal.
ronaldo is bete,r daarom heeft messi al een kast vol met gouden ballen. alle goede spelers vinden messi 10x beter dan ronaldo.
droom maar lekker verder joh.

11 juli 2012 om 18:47

Gouden Bal is geen goed argument.

11 juli 2012 om 16:31

Messi? Meer een straatvoetballer? Spelers als Neymar zijn straatvoetballers met een buitengewone techniek, Messi is de beste maar hij loopt gewoon met de bal aan voet 4-5 man voorbij. Puur technisch is Di Maria bijvoorbeeld beter dan Ronaldo. Buiten dat hebben we al genoeg van dit soort discussies gehad, ik geniet gewoon van allebei.

11 juli 2012 om 17:37

Korte dribbel, mannetjes passeren op een zeer kleine ruimte, bal goed afschermen, sterk aan de bal; Allemaal eigenschappen van een straat voetballer.

Straat voetbal is niet alleen de trucjes uit een pandora box.
Ben zelf een straat voetballer en ik herken vele aspecten bij Messi die ik ook beheers.
( In mindere mate )

Messi beheerst de basis facetten tot in de puntjes; Dat is het grondbeginsel van straat voetbal.

11 juli 2012 om 20:06

nou dan vraag ik me af op welke pleintje of welke straten jij speelt? Ikzelf speel ook af en toe op de pleintjes in mijn buurt (durf me daarom nog geen straatvoetballer te noemen) en ben het niet met je eens. De meest gevreesde spelers zijn altijd degene met een uitgebreide trukkendoos. Iemand die de bal langs alle kanten om je heen speelt met hiel, tip en zool en de bal door je benen speelt, scharen doet, elastico's, enz. Hetgeen Messi doet zie je niet, omdat dat beschouwd wordt als 'weglopen met de bal'. Of zo is het toch in mijn buurt, weet niet hoe het bij jouw zit.

Ronaldo's stijl vind ik meer op die van een straatvoetballer lijken. Weinig gekap, veel scharen, trucjes, balletje tussen de voeten laten rollen via de zool, etc.

11 juli 2012 om 20:12

@impeccable

Volledig mee eens. Veel mensen zien trucs als straatvoetbal. Maar Messi beheerst inderdaad de grondbeginselen tot in de puntjes. Daarnaast hoor ik mensne over de prijzen die Ronaldo heeft gewonnen. Maar het is ook een individuele prijs. En Messi was individiueel gezien gewoon buitengewoon goed.

- Topscoorder La Liga.
- Topscoorder Cl
- 5 goals in 1 CL wedstrijd
- 73 goals over alle competites en daarmee een record voor meeste goals gescoord n 1 seizoen.

Roanldo wint dan wel La Liga met zeker een groot aandeel daarin. Maar Messi was individueel gewoon beter dan Ronaldo. Daarnaast gaf Ronaldo ook niet thuis in de CL. Het gaat ook om hoe je goals maakt en niet omdat je goals maakt.

Daarnaast heeft Messi 27 a 29 assist (club en land) Ronaldo net 15. Groot verschil zit hem erin dat Messi compleeter is. Assist, goals, playmaking, er is geen discussie mogelijk na mijn mening.

Off: dit was algemeen niet specaail voor jou bedoeld.

12 juli 2012 om 07:52

@ 19messi33

Grappig, want vorig seizoen had Ronaldo alleen de Copa del Rey gewonnen, maar werd toen wel topscorer etc. Dezelfde situatie als Messi op dit moment, maar toen telden de prijzen toch? Individueel gezien was Ronaldo de betere vorig seizoen, maar omdat Messi in het winnende team speelde en dus veel prijzen won, moest hij de Gouden Bal winnen volgens vele vorig seizoen? Waarom gaat die ballon ineens niet meer op?

12 juli 2012 om 00:19

Het hangt er maar vanaf wat je onder de noemer Techniek schaart.

Je hebt namelijk de kunstjes, waar misschien Neymar in uitblinkt, maar ook puur functionele techniek. Ik denk dat Di Maria makkelijker uit stilstand passeert, maar hij heeft niet meer techniek dan C.ronaldo.

Kwa techniek zou ik zeggen top 3
Iniesta
Messi
Xavi

Aannames altijd goed. In de draai, de loop, stilstand. Dribbelen. Passen. Allemaal onderdelen van techniek.

On topic.
Messi
Iniesta
C.ronaldo

11 juli 2012 om 16:34

Het lijkt me duidelijk dat Messi veel beter is. Messi wordt nu al tot de beste aller tijden gerekend, misschien wel tot dé beste. Ronaldo zou niet eens in de top tien komen. Ik heb niks tegen Ronaldo, vind het mooi om te zien hoeveel goals hij maakt, maar nu Messi ook nog eens meer scoort is er eigenlijk geen enkel argument meer om Ronaldo beter te vinden. Messi's veldspel is iets van twintig keer zo goed, hij geeft meer assists en scoort ongeveer evenveel. Wat is de discussie eigenlijk dan vraag ik me af?

11 juli 2012 om 16:41

Dat vraag ik me ook al tijden af.. En dan komen mensen met argumenten als: ''ronaldo is completer''. Wat een onzin zeg. Ronaldo is een hele goede voetballer, een machine, maar spelers als Messi en Iniesta staan zeker 1, misschien wel 2 niveaus boven Ronaldo.

11 juli 2012 om 16:41

Ik ben ook een Messi fan, maar toch snap ik de discussie wel. Beiden presteren ongelofelijke dingen en steken mijlenver boven alle anderen uit. Afgelopen jaar heeft Ronaldo echter belangrijkere prijzen gewonnen dan Messi en daar gaat het uiteindelijk natuurlijk om in het voetbal. Toch vind ik de vergelijking altijd lastig. Vooral omdat het een gevoelscompetitie is en niet gestaafd is op vooraf vastgestelde criteria. Als het gaat om prijzen zou Xabi Alonso waarschijnlijk een grote kans maken of David Silva. Echter vallen zij individueel minder op dan Messi en Ronaldo. Ook Xavi, Iniesta en Ozil zijn met afstand de beste spelers op hun positie. Waarom winnen zij de gouden bal dan niet? Want qua prijzen en belang voor het team zijn zij wellicht net zo belangrijk als de grote 2.

Al met al blijft het een verkiezing van niks, omdat je van tevoren niet weet wat je moet doen om te winnen. Dat is hetzelfde als een hardloopwedstrijd niet de winnaar een "gouden schoen" te geven, maar degene die het mooiste/spectaculairste gelopen heeft.

11 juli 2012 om 16:45

Ik denk dat die Messi en Ronaldo op elkaar gemaakt zijn ( niet als zelfde voetballer), maar scoort Messi veel goals, laat de volgende dag Ronaldo van zich zien en nu ook al Ronaldo doet het uitstekend voor zijn land en Messi nou ook, deze twee doen elkaar altijd na. Speelt Ronaldo goed en scoort, doet Messi dat ook.

11 juli 2012 om 16:45

@ Remcob

Ik heb het nu even niet over wie die bal moet winnen, dan tellen er inderdaad ook andere factoren mee behalve puur je kwaliteit. Ik had het er puur over wie de betere speler is.

11 juli 2012 om 17:04

Dat Silva, Özil of Alonso hem niet wint, komt denk ik door de positie waarin zij spelen. Ik snap ook niet waarom, maar degene die de gouden bal wint, is bijna altijd een Aanvaller.

11 juli 2012 om 18:17

Ooit van Cannavaro gehoord WK 2006 ??!

12 juli 2012 om 10:02

Is ook zowat de enige. Of kan je er meer opnoemen?

11 juli 2012 om 16:46

Het zijn ook 2 verschillende voetballers, 2 legende's en op ieder zijn punten de beste, laten we blij zijn dat we dit überhaupt mogen meemaken, 2 spelers die in de Primera Division bij elkaar 96 goals scoren !!

11 juli 2012 om 16:35

Kan ik ook wel weer begrijpen deze keuze, omdat als je kijkt naar het Spaanse middenveld/aanval dan zie ik daar ook veelal straatvoetballers zoals Fabregas, Pedro, Iniesta, Silva. Dus maak ik hieruit op dat Del Bosque meer houd van straatvoetballers...vandaar dat Llorente niet zoveel speelt, is meer een boom.

11 juli 2012 om 16:37

Del Bosque is echt een held en gentleman. Jammer dat hij niet terug komt naar Real Madrid ;

11 juli 2012 om 16:40

Idd, mocht Mourinho weggaan is mijn favoriet als opvolger of Löw (kan goed met bijv. jeugd uit de Cantera werken) of een oude wijze man...iemand zoals Del Bosque. Onbegrijpelijk dat hij moest vertrekken omdat hij zogenaamd "niet in het plaatje zou passen"...

11 juli 2012 om 16:38

Eindelijk iemand die wel zn mening erbij geeft. Dit is een goede reden om voor Messi te kiezen. Mijn voorkeur gaat naar Ronaldo, want ik houd meer van scharen en akka's dan van fenomenale steekpasses.

11 juli 2012 om 16:56

Gewoon uit interesse, wat is er nou zo leuk en geweldig aan die scharen van Ronaldo? Hij staat aan de zijlijn met een man voor zich, doet 4 scharen en de man staat er nog steeds en vervolgens passt ie de bal naar een medespeler of schiet vanuit een onmogelijk hoek op de goal. Die scharen zijn 90% van de tijd compleet nutteloos.

11 juli 2012 om 17:03

Omdat Ronaldo zijn scharen ongelooflijk snel zijn .

11 juli 2012 om 17:22

Vind ik leuker om naar te kijken. Attractief voetbal. Braziliaanse competitie doet me nisk, maar vind het prachtig om Neymar de bal over een tegenstander te zien wippen. Met dat soort bewegingen vermaak ik me meer dan met een goede steekpass + intikker. Die afstandschoten zijn 9van de10 keer inderdaad nutteloos, maar die ene keer dat die er wel invliegt vind ik schitterend. Ook heeft Ronaldo in mijn ogen meer uitstraling.

11 juli 2012 om 17:31

Scharen moeten niet snel zijn, maar effectief. Je moet de tegenstander foppen, zoals een Zidane dat kon. Of uiteraard r9.

11 juli 2012 om 17:37

Daar ben ik het mee eens maar het is toch geweldig om te zien als Ronaldo scharen doet .

11 juli 2012 om 17:43

Klopt; Die scharen zijn niet functioneel.
Die van Zidane b.v wel, die gebruikte heel z'n lichaam; Schijnbewegingen met z'n dijbenen en z'n boven lichaam tijdens de loop.

Zizou deed het niet uit stand, zoals jij net aangaf.

11 juli 2012 om 19:03

@big Benz 9

Ja en geen nut hebben.het is meer show dan dat het functioneel is.kijk naar Zidane hij beweegt z'n volledige lichaam mee Ronaldo beweegt z'n lichaam amper alleen zijn benen. De scharen van Zindane hebben velen malen meer nut

11 juli 2012 om 16:39

Ronaldo en messi zijn allebei wereldvoetballers. Alleen is voetbal voor Messi zijn hobby. Voetbal voor Ronaldo is zijn werk. Messi loopt 5 man voorbij en scoort en neemt de wedstrijdbal mee naar huis(figuurlijk) Ronaldo schiet 2ballen erin 1 met een dribbel en een met een schot(figuurlijk). Ik kan niet kiezen ieder heeft zijn kwaliteiten. Maar als je Gemiddeld 60 tot 70 keer per jaar scoord dan ben je een klasse apart en dat zijn messi en ronaldo allebei. Ronaldo is de beste van de wereld want messi is zo goed dat hij van een andere planeet komt.

11 juli 2012 om 16:40

Is duidelijk dat Messi gewoon de betere is van de twee. Ik geniet van beide voetballers als ik dan toch een keus moet maken gaat mijn lichte voorkeur naar Ronaldo. Dat atletisch en fysieke tjonge jonge en dat in combinatie met voetbal. Het is een fysiek beest en dat vind ik wel leuk om te zien dat je met wat minder talent er toch nog het beste uit kan halen.

Messi heeft heel weinig woorden nodig. Dat is een puur talent ook een genot om hem te zien voetballen. Ik probeer te genieten zolang zij nog spelen

11 juli 2012 om 16:40

Dit is gewoon Verschil tussen messi en Ronalo. Real Madrid en Portugal zeggen dat Ronaldo de beste van de wereld is. en bij Messi zegt hele wereld dat messi de beste van de wereld is. zelfs Legende van Real Madrid hugo sanchez zegt dat messi beste is en nu ook del bosque.

11 juli 2012 om 16:48

Ik weet het toch bijna zeker dat mensen messi kiezen natuurlijk vanwege zijn top kwaliteit maar ook vanwege zijn doen en laten op het veld.
Mensen houden niet van de ''arrogante'' ronaldo omdat hij een beetje ijdel is.
Ze zijn allebei zeer goede spelers met kwaliteiten die je niet kunt vergelijken.

Off-topic. Als Del Bosque de award wint, ben ik hier niet mee eens, spanje kan zelfs kampioen worden zonder coach.

11 juli 2012 om 16:48

Oh mijn god kap met deze Ronaldo-messi discussie. Alsof zij de enige voetballers zijn.eriksen,busquets,bale,thiago Alcantra,pique, allemaal geweldige voetballers, maar niemand let op hun, mensen die naar een wedstrijd kijken onthouden puur alleen de acties en goals van Messi of Ronaldo(of wie dan ook). Heel erg jammer.

11 juli 2012 om 16:59

Noem je nou Eriksen in een rijtje met Busquets, Bale, Thiago en Pique? :

11 juli 2012 om 21:10

Jij gaat spijt krijgen van deze opmerking.

11 juli 2012 om 20:24

@sionel

Kom op man. Je denkt dat die spelers die jij opnoemt de kwaliteiten bezitten die Messi bezit. Ik snap niet zo goed wat je nu probeert te zeggen. Busquets, Bale, Thiago Pique hebben ook allemaal hun eigen kwaliteiten. Maar er is geen voetballer op deze wereld zoals Messi dat ben je toch met mij eens. Hij beslist wedstrijden in zijn eentje. Hij domineert de aanvals linie op alle fronten. Messi geeft assist, geeft de assist op de assist en scoort ontzettend veel. Het belangrijkste van voetbal is uiteindelijk het scoren maar ook het vermogen hebben om iets wat super moeilijk is heel simpel eruit te laten zien..

11 juli 2012 om 16:58

Zoals Del Bosque al zegt, Messi is meer een straatvoetballer. Bij hem zit alles dus in zich. Ronaldo heeft zich er meer naartoe gewerkt en dat vind ik dan veel knapper. Bij hem zat ook wel talent, maar niet zo veel als Messi, maar Ronaldo heeft er keihard voor gewerkt en dat is heel knap en dat verdient ook wel wat als je dan ook zo presteert.

11 juli 2012 om 17:35

Alsof messi niet hard heeft hoeven werken... zelfs talent moet gecultiveerd worden.

11 juli 2012 om 18:05

Het is echt onzin dat als iemand talent heeft dat ie dan niets meer hoeft te doen om beter te worden, Messi traint elke dag en net zoveel als Ronaldo. Zoals jij het zegt lijkt het allemaal heel makkelijk, maar ik denk dat het vies tegen valt om als de beste van de wereld jaar in jaar uit goed te blijven presteren.

11 juli 2012 om 20:18

idd, ben het volledig met je eens. Dit soort gepraat over talent is pure bullsh*t! Allemaal pappegaaienwerk. Iemand heeft het 'messi-talent en Ronaldo-werken'- fabeltje ooit een keer uitgevonden, en vervolgens neemt iedereen dit over.

Snap echt niet dat er mensen zijn die denken dat Messi in zijn zetel zit chips te eten terwijl Ronaldo elke dag aan het trainen is, en dat Messi nog altijd 10x beter is als Ronaldo. 'hij zou van een andere planeet komen' wordt er gezegd... Wat een snotneuzen, geloven zeker ook in Star wars.

De facetten die Ronaldo traint, daar is hij zonder twijfel dan ook beter in dan Messi. Snelheid, kracht, koppen, schotkracht en techniek zwakke been zijn zo'n zaken. Dat Messi beter is in de kleinere ruimtes komt door zijn bouw (en uiteraard door talent en hard werken) en dat hij een beter overzicht, pass en wendbaarheid heeft, komt doordat hij al van jongs af aan bij Barca speelt en hij deze zaken dus heeft aangeleerd gekregen. Uiteraard zijn talent en hard werken hier ook cruciaal.

Mijn punt is: Ronaldo traint veel en dat zie je ook op verschillende onderdelen aan hem. En Messi renteniert ook zeker niet, alleen zie je ook dat hij andere zaken hard ontwikkelt heeft, zaken die minder met fysiek te maken hebben, maar eerder met het tikkie-takkie spel van Barca.

11 juli 2012 om 22:15

Ja je hebt gelijk, Ronaldo is fysiek ook echt een 'beest' en dat komt door het harde werken, maar Messi traint waarschijnlijk op andere dingen; dingen zoals balcontrole en passing, dat zie je ook veel meer in zijn spel terug. Daarentegen zie je bij Ronaldo dat fysieke terug in de wedstrijden.

11 juli 2012 om 17:03

Toen de ex-coach van Real Madrid werd gevraagd wie volgens hem de Gouden Bal gaat winnen, volgde een verrassend antwoord. “Ik houd niet van die Gouden Bal. Het is een marketinginstrument. Onze jongens zijn goede spelers en fijne mensen.”


Amen to that. Gouden Bal is geen goede representatie hoe goed iemand als individu is of hoe belangrijk hij het voor het team is geweest etc. Er wordt dan wel door trainers en aanvoerder gestemt maar die mensen kun je niet serieus nemen. Een voorbeeldje dat ik al vaker heb gebruikt.

Raad eens op wie Van Bommel in 2011!!! heeft gestemd? Wesley Sneijdertje. Maar dan denk je, die heeft in 2011 toch vrij weinig laten zien? Maar daar ging het Van Bommel ook niet om. Hij had op Sneijder gestemd omdat hij hem in 2010!!! moest winnen. *facepalm*

11 juli 2012 om 17:06

Messi is veel beter

Ronaldo is een showmodel

Ronaldo gebruikt zijn lichaam

Maar Messi gebruikt zijn hersens

11 juli 2012 om 17:11

Lionel Messi of Cristiano Ronaldo? Ik kies voor Lionel Messi.

Want ik vind Messi sportiever dan Ronaldo, Messi is ook meer 'n teamspeler dan Ronaldo en ik vind ook dat Messi (die jonger is dan Ronaldo), nu al veel meer heeft bereikt in z'n carriere dan Ronaldo.

11 juli 2012 om 17:15

Sportiever? noem is een voorbeeld.

11 juli 2012 om 17:19

Cristiano Ronaldo die kan niet tegen z'n verlies, Lionel Messi kan daar wel tegen. Tenminste, zo komt hij op mij over.

11 juli 2012 om 17:35

Vind dat je Ronaldo hiermee te kort doet. De laatste jaren is Ronaldo juist veel sportiever en veel meer een teamspeler geworden. Het is ook geen wonder dat Ronaldo eerst een grote egoist was, want je komt net als duurste speler ter wereld bij een koopclub binnen. Dan kan het je naar je bol stijgen...

11 juli 2012 om 17:45

Gozer ik raad je aan om het onderstaand filmpje maar eens enkele tientallen keren te bekijken.misschien dat je ogen dan toch uiteindelijk open gaan.messi is dikken stoker wanneer de dingen niet gaan zoals gepland.die schijnheilige Barca media richt altijd 10 camera's op andere spelers (vooral uit het kamp van Real) Ze geven de buitenwereld een compleet verkeerd beeld van Messi.het zogezegd "lieve" school jongetje.achterbaks schijnheilig mannetje dat is het ja.heel die Barca wereld is gewoon vies en achterbaks.

http://www.youtube.com/watch?v=rddbvmopiig

11 juli 2012 om 17:25

Ronaldo heeft voor mij wel bewezen dat hij meer een teamplayer is dan Messi. Daarbij mag hij een voorbeeld zijn voor iedere atleet met zijn instelling. Daar kan Messi nog wat van leren.

11 juli 2012 om 17:16

"omdat hij een straatvoetballer is"

Dan kan je toch beter Ronaldinho (in zijn topjaren) kiezen :P

11 juli 2012 om 17:30

Op basis van dit seizoen verdiend Ronaldo hem meer. Kampioen geworden met Real en met Portugal tot de laatste 4 gekomen. Had Portugal Spanje uitgeschakeld dan zou Ronaldo hem zeker krijgen. Messi heeft gewoon de gunfactor mee, want ondanks dat hij dit seizoen veel records heeft verbroken heeft hij met zijn team niet de belangerijkste prijzen gewonnen. Ronaldo daarentegen wel. Dit jaar zou Messi hem niet kunnen krijgen want dan verdienen de Spaanse spelers zoals Casillas en Iniesta het meer. Het is uiteindelijk een populairsprijs dus het zal me niet verbazen als Messi hem wint.

11 juli 2012 om 20:25

Messi had hem 2jaar geleden ook niet mogen winnen. Toen hadden Sneijder, Xavi en Iniesta daar meer recht op. Helaas is het, zoals jij aangeeft, eerder een populairprijs dan een kwaliteitenprijs. En begrijp me niet verkeerd, Messi is een heel goeie speler, maar hij heeft oko zijn imago en dat van Barca wat mee, waar Ronaldo dat wat tegen heeft.

Maar je hebt zeker gelijk, Ronaldo verdient hem meer, heeft zijn ploeg meer prijzen bezorgd (of toch grote prijzen). Vraag me eigenlijk ook af wat de beoordelingscriteria juist zijn voor het winnen ervan, zou me niet verbazen als 'schattig zijn' en 'gekontlikt worden door heel de wereld' er 2 van zijn.

11 juli 2012 om 20:29

De competitie winnen staat niet gelijk aan het verkrijgen van de Gouden Bal.
Maar iedereen heeft daar weer zijn eigen mening over. Het was de tijd van Chelsea. Als je oveel pech hebt als Barcelona had tegen Chelsea en alle aanvallende intenties van Chelsea werden omgezet in een goal. Dan kun je wel zeggen dat Barcelona gewoon pech heeft gehad. Messi had het net niet. Hij kon Barcelona zo naar de finale schieten maar helaas. Ronaldo kreeg dat ook neit voor elkaar met zijn Land en zijn Club (cl). De La Liga is een competitie waarbij je constant moet zijn het hele jaar. Ronaldo speelde constant alleen had hij nog 2 spelers die 20 + goals maakten. (benzema, Higuain) Die had Barcelona dit jaar niet.

En de Gouden Bal is een individuele prijs dus ik vind zeker dat de prestaties van Messi meegrekend moeten worden. Hij bereikte toch mooi de halve finale van de CL voor de 5 of 6x op rij. Daarnaast won hij de Copa Del Rey.

11 juli 2012 om 17:24

Messi of Ronaldo ? Ik kies voor Ronaldo

Gewoon omdat ik Ronaldo iets completer vind en allrounder is.
Heeft ook geen blad voor de mond en zegt gewoon precies waar het op staat.
Heeft het bovendien laten zien in 2 beste competitie van de wereld dan ben je wel iemand.

11 juli 2012 om 17:26

Sowieso ga ik voor Ronaldo. Vind Messi best wel overschat. Messi is een goede speler maar daar blijft het bij mij ook bij. Vind Iniesta en Xavi beter dan Messi. Ronaldo vind ik completer. Hij steekt overal met kop en schouders bovenuit.

11 juli 2012 om 20:31

@greeky

Waaom is Ronaldo compleeter dan Messi en waarom zijn Xavi en Iniesta beter dan Messi en kom alsjeblieft met fatsoenllijke argumenten. Want je bent niet serieus te nemen. Je roept maar wat zonder het te onderbouwen. Maargoed dat is typisch iets voor jongentjes van 17 of 18 jaar. Als je er niets van af weet bemoei je dan ook niet met een discussie die niet onderbouwt wordt door jou zelf.

11 juli 2012 om 21:16

Dat je nog reageert op zo"n reacties..
Ik doe niet meer mee aan zo"n discussies, Ronaldo met Messi gaan vergelijken is gewoon een belediging voor Messi.
Ronaldo scoort gewoon veel, maar op voetballend gebied hoort hij niet eens in de top 10.
De Ronaldo fans mogen zeggen wat ze willen, Messi 90% van de voetbaltrainers, of analisten kiest voor Messi..

11 juli 2012 om 22:48

@tipi
Dat jij op elk topic reageerd van deze twee grootheden met je gebrek aan kennis en voetbalintellect ( eigenlijk intellect in het algemeen) is een regelrechte belediging voor beide heren, dat je dan ook eens een avatar hebt van een andere fenomeen maakt het geheel nog bedroevender..

11 juli 2012 om 23:02

@tuga@mokum

Hij heeft wel een punt. Is er dan nog een discussie over welke speler er beter is? Ik bedoeld op het voetballende gedeelte is Messi toch ook gewoon een klasse beter. Inzicht, Overzicht. Slim spelen, Positie kiezen. Geweldig in de kleine ruimte. 1x raken en vooral zijn schijnbewegingen in de kleine ruimte. Het constant van richting veranderen en passing skills die heel weinig spelers tot hun beschikking hebben.

Daarnaast is hij ook nog eens een doelpuntmaker en een creatieve middenvelde in een. Messi staat voor mij ook voor de simpelheid die zo overduidelijk is (voor de toeschouwers) maar het is gewoon genialiteit. (want er zijn geen spelers die het zo makelijk eruit kunnen laten zien zoals hem.

12 juli 2012 om 12:55

@19messi33

Zoals gewoonlijk weer een typisch gevalletje van de klok horen luidden maar zoeken naar de klepel tot je een ons weegt en uiteindelijk niet vinden.

De essentie van mijn post is je compleet ontgaan aangezien je verblind bent door de 13-in-een-dozijn discussies die worden aangewakkerd door dit artiekels om het telegraaf/vz publiek lekker los te laten gaan om zo de zakken te vullen en het bedrijf houdend te houden aangezien de virtuele deuren snel gesloten zouden worden wanneer het hier zou gaan om discussies met inhoud.

Uit mijn toetsenbord zal je geen inhoudsloze discussies krijgen betreft het principe van wat er eerst was de kip en het ei.. die laat ik over aan de grijze muizen die zich kostelijk vermaken met dergelijk hyena gejank.

Lees mijn post nog eens goed en wanneer je de essentie begrijpt kan je me er op aanspreken en het debat aan gaan. Sta je erop om de sekse van de Engelen ter discussie te stellen kan je mijn posts gewoon negeren..

11 juli 2012 om 23:01

Hoezo zijn Iniesta en Xavi beter dan Messi?

De meeste beslissende passen komen zelfs van Messi bij Barcelona. Al seizoenen achter elkaar 20 assists per seizoen, dit seizoen zelfs 29!! En dan heb ik het alleen nog over het pass gedeelte. Alles wat Messi doet, de steekpassen, de goals, zelfs de acties van Messi komen allemaal op conto van Iniesta en Xavi, toch?

Sorry dat ik het zeg, maar jullie zijn echt niet serieus te nemen.

Trouwens, je kunt Ronaldo wel compleet noemen, maar laat hem maar eens op 10 of op het middenveld het spel regelen en met steekpassen spelers 1 op 1 met de keeper zetten. Laat hem dit 10 wedstrijden achter elkaar doen en kom hem dan met Messi vergelijken , oke?

11 juli 2012 om 17:32

Sommigen storen er zich aan dat mensen uit de voetbalwereld antwoorden op de vraag wie van de twee, CR of Messi nu de betere is.

Het is nochtans eenvoudig : zolang sommigen blijven beweren dat CR eigenlijk wel beter is dan Messi zullen journalisten die vraag blijven stellen.

Messi steekt gewoon met kop en schouders uit boven iedereen ondanks zijn 1m69.

En wat Del Bosque zegt over die Gouden Bal : dat klopt natuurlijk. Ik heb het al vaker gezegd : een individuele prijs in een collectieve sport zoals voetbal, dat past als een tang op een varken.

Zijn Spanje is er een goed voorbeeld van : niemand van de selectie die er echt bovenuit steekt maar het zijn gewoon allemaal enorm goede voetballers die elkaar blindelings weten te vinden. Spanje is de ultieme bevestiging dat voetbal een ploegsport is ; geen Messi, geen CR, de twee cracks van de twee Spaanse supermachten, maar toch is Spanje als enige er in geslaagd om drie maal op een rij WK of EK te winnen.

Zo een individuele prijs : leuk voor de mensen en leuk voor Messi (hij zal hem weer winnen) maar als je Messi laat kiezen tussen de Gouden Bal en het winnen van de CL, dan kiest hij voor de CL. Messi begrijpt dat hij maar een (weliswaar belangrijk) deeltje is van het elftal maar dat het bij voetbal nog altijd dient te gaan over prijzen pakken met je club of met je land.

11 juli 2012 om 17:36

Eindeloze discussie dit. Iedereen heeft zijn voorkeur. Maar ik hoef dat persoonlijk niet van iedereen te weten.

Wel interessant om te zien dat hij de gouden bal een marketinginstrument vind. Ik ben het daar ook wel mee eens. In het verleden zijn er spelers geweest die hem niet verdient hadden zoals Cannavaro. Daarnaast is er in de media altijd veel gehype over spelers.

11 juli 2012 om 17:36

Ik snap niet dat er nog onduidelijkheid over bestaat. Messi is gewoon beter dan Ronaldo, zowel qua spel als prestaties. Ik ben zelf een grotere fan van Real dan van Barca maar ik ben gewoon eerlijk. Messi is zowel de goaltjesdief en afmaker die Ronaldo is, maar daarbovenop laat hij ook zijn team beter spelen en is een echte dribbelkoning die in zijn eentje iets kan forceren. Ronaldo heeft dit niet, hij is puur de afmaker en kan zonder aanvoer van zijn teamgenoten niet echt wat forceren (uitzondering is zijn afstandsschot, maar dat zorgt ook voor heel veel balverlies), hij kan namelijk maximaal 1 man voorbij en dan op volle snelheid, maar Messi heeft het vermogen door een hele verdediging heen te glijden. Iedereen zegt dan ook dat Messi afhankelijk van Xavi en Iniesta is, maar dit is veel eerder het geval bij Ronaldo, die Ozil etc nodig heeft.
Bovendien zul je zien dat de goals van Messi van een hoger niveau zijn dan die van Ronaldo. Kijk alle goals van het afgelopen jaar terug van beide spelers en vergelijk ze, Ronaldo heeft absoluut meer intikkers en dergelijke dan Messi. Natuurlijk is dat ook een kwaliteit, op de goede positie staan, maar Messi heeft dit ook; hij heeft niet voor niets meer goals gescoord afgelopen seizoen.
Ook staat Messi er vaker op de belangrijke momenten (uitzondering was de halve finale van de CL dit jaar dacht ik).
Tenslotte vind ik het nergens op slaan dat Messi ergens anders niet zou slagen; waarom zou hij niet bij een andere club slagen als hij bij Barcelona, de club die de afgelopen jaar de meeste (internationale) prijzen heeft gewonnen, al zoveel bereikt heeft. Je ziet dat hij nu ook zijn draai begint te vinden bij Argentinie. Ronaldo daarentegen vond ik dit EK helemaal niet zo goed spelen met Portugal. De eerste 2 wedstrijden was hij dramatisch en tegen Nederland speelde hij tegen van der Wiel... Vervolgens was hij wel beslissend tegen Tsjechie maar tja, dat is ook geen topland. Tegen Spanje, een écht topland, liet hij vervolgens weer niks zien.

11 juli 2012 om 17:47

Gozer je moet vooral niet doen alsof je een Real supporter bent want dat ben je gewoon niet.zielig om dan wat op Ronaldo te kunnen afgeven gelijk je geeft om Real Madrid.schijnheilig

11 juli 2012 om 18:06

En toch zijn het alleen maar Portugezen of Realsupporters die Ronaldo hoger inschatten dan Messi.

Zegt dat dan iets over de Portugezen en Realsupporters of over de rest van de wereldbevolking ?

11 juli 2012 om 19:52

realzidane22
Dus als je ergens een supporter van bent mag je op de spelers van die club geen kritiek geven??? Niks schijnheiligs aan. En Ronaldo blijft een geweldige speler alleen in mijn ogen minder dan Messi
Bovendien zeg ik nergens dat ik een echte Real fan ben, slechts dat ik eerder een Real fan dan een Barca fan ben. Ik doe dus helemaal niet of ik een Real supporter ben. Leer lezen

11 juli 2012 om 22:07

timmothy
niet reageren op realzidane, discussiëren met iemand met een iq van een garnaal is zinloos
messi is veel beter dan zidane en ronaldo bijelkaar

11 juli 2012 om 17:39

messi of ronaldo?
Ik ga voor ronaldo, omdat hij alles kan! Hij schiet met links en rechts, hij is kopsterk, hij is een brabus bullit v12 biturbo(enorme snelheid), en hij heeft een enorme schotkracht(genoten van zijn afstandschoten) en hij heeft dit seizoen de belangrijke wedstrijden beslist en hiermee de landstitel gewonnen.

11 juli 2012 om 19:10

Messi is vele malen beter. Messi schiet ook met links en rechts, hij is snel heeft perfecte dribbel inzicht. Wat heeft Messi niet?

11 juli 2012 om 20:05

Messi is naast een koelbloedige afmaker en dribbelkoning waarmee hij in zijn eentje iets kan forceren ook nog een teamspeler, iemand die de rest van het team beter laat voetballen, assists ggeeft etc.
Ronaldo blinkt slecht's uit in het eerstgenoemde. Hij denkt egoïstischer, zoekt vaker zijn eigen geluk waar teamgenoten er soms beter voorstaan. Dit hoeft niet verkeerd te zijn want zo moet een echte afmaker ook voetballen en denken, maar Messi krijgt het voor elkaar zowel de aaangever/opzetter van een aanval als het eindstation te zijn, dus de afmaker én de teamspeler. In die zin is Messi dus completer dan Ronaldo.

11 juli 2012 om 20:35

Messi schiet ook met links en rechts. Hij scoort ook met het hoofd. Scoort ook uit vrije trapen. Ronaldo heeft inderdaad een goede topsnelheid. Maar Messi is sneller op de eerste meters dan Ronaldo. Messi heeft geen enorme schotkracht maar is veel effectiever. Hij schiet op techniek en secuur. Dat is ook techniek en dat is ook schieten.

Daarnaast heeft Ronaldo inderdaad de wedstrijd tegen Barcelona beslist na ee geweldige assist van Ozil. Maar je moet ook niet vergeten dat de landstitel eigelijk al voor Real was aangezien ze tegen de kleinere tegenstanders meer punten hebben behaald dan Barcelona. Maargoed dit haal je niet aan omdat je puur en alleen even wilt aangeven dat Ronaldo belangrijker is omdat hij de wedstrijd tegen Barcelona heeft beslist.

12 juli 2012 om 02:59

Drogba bezit die eigenschappen ook. Is hij ook beter dan messi?

11 juli 2012 om 17:42

Ik begrijp niet waarom deze discussie er nog steeds is? Messi is overduidelijk een betere voetballer dan ronaldo. Messi is veel completer en scoort veel meer doelpunten en is ook nog eens een aantal jaren jonger dan Ronaldo. Waarom woedt deze discussie nog steeds voort?

11 juli 2012 om 18:06

@eriksen020

Haha Messi completer dan Ronaldo?ga jij mij zeggen dat Messi Ronaldo uitloopt?ga jij mij beweren dat Messi qua kracht sterker is dan Ronaldo.dat Messi even goed met zijn 2 benen is?of dat Messi hoger en beter in de lucht is dan Ronaldo?ronaldo springt hoger dan een NBA speler.messi geraakt waarschijnlijk nog eens niet tot aan de knieën van een NBA spelers wanneer ze alle twee springen.

On: Messi is bal vaster,een betere dribbelaar en gebruikt zijn inzicht beter dan Ronaldo.mensen zeggen dat Ronaldo geen inzicht heeft.ronaldo heeft een killer inzicht.maar hij gebruikt het gewoon veel minder dan Messi.maar dat is dan ook meer het spel van Barca.barca speelt puur op inzicht.

11 juli 2012 om 19:57

Hij bedoelt dat Messi completer is in de zin van dat hij zowel een goaltjesdief/afmaker is én een perfecte dribbelaar. Daar Ronaldo slechts het eerste is.
Ronaldo is inderdaad sneller en sterker en in die zin is Ronaldo weer completer, maar Messi's specialisme in de dribbel en afronden etc levert in mijn ogen meer op dan Ronaldo's veelzijdigheid (luchtduels, afstandsschot, fysiek) aangezien Messi dus zowel een koelbloedige afmaker als teamspeler en dribbelkoning is, waar Ronaldo eigenlijk slechts uitblinkt in het afmaken.

11 juli 2012 om 20:41

@real Zidane22

Sorry maar je noemt de goede kwaliteiten op van Ronaldo en zegt dat Messi die niet heeft. Althans zo komt het over op mij.

''maar vervolgens zeg je wel dat Messi balvaster is en een betere dribbelaar is zijn inzicht beter is''

Maar haal je vervolgens die woorden naar beneden door te doen of wij achterlijk zijn en net doen of Ronaldo geen inzicht heeft. Tuurlijk heeft Ronaldo inzicht maar een killer inzicht??? kom toch op man. Zet je Real bril af.

Ik kan namelijk precies hetzelfde doen met jou woorden. Ga jij me zeggen dat Messi Ronaldo eruit loopt? Nee dat zeg ik niet en zeker niet op lange afstand maar op korte afstand sprint Messi Ronaldo eruit.

Je hebt kracht maar je hebt ook zoiets als je lichaam goed gebruiken en weten waar je naar toe moet met de bal. Messi is daar een meerster in. Daarnaast springt Messi voor zo;n klein mannetje gewoon super hoog en heeft hij een uitstekende timing. Nee hij is daar niet beter in maar jij doet net alsof Messi al die dingen niet beheerst. Hij beheerst ze maar niet zo goed als Ronaldo en anders beheerst hij zich op een andere manier.

11 juli 2012 om 17:42

Iedereen zal zo zijn voorkeur hebben over deze fantastische publiekstrekkers. Zo houd ik meer van Ronaldo nadat ik The Ultimate Test heb gezien bijvoorbeeld... En ik geloof best dat deze man heel wat meer verstand van voetbal heeft dan mij, alleen vind ik dat hij zich niet moet uitlaten over zijn mening op dit gebied. Dat kan namelijk in een groot deel van Spanje worden opgevat als dat hij altijd voor Barca kiest, als Ronaldo bij United speelde en Messi bij City dan maakte het niks uit, maar hiermee doet hij een risicovolle uitspraak.

11 juli 2012 om 17:48

Messi is meer een ras voetballer dan Ronaldo.

Beide fascinerend op hun eigen manier, Messi beheerst de straat voetbal facetten inderdaad beter;
Behendigheid, passeren op een kleine ruimte, betere basis techniek ( aanname, passing, opendraaien ), bal afschermen.

Bovendien heeft hij meer overzicht, betere spelmaker en meer rust in zijn spel.

Ronaldo is een terminator met veel kracht en snelheid.
Anders toen hij nog bij man United speelde; daar was hij een soort Messi die veel deed op behendigheid en trucjes.

11 juli 2012 om 18:10

Messi is een groeps lieveling,terwijl dat Ronaldo meestal gehaat word in de groep.dat is de enigste redenen waarom dat men ook rapper prijzen geeft aan Messi dan Ronaldo.terwijl dat iedereen wel weet wie er dit seizoen de gouden bal verdient.die gouden bal is een grap.in de tijden van Zidane en zo werd het nog gegeven puur op wat er op het veld speelden.ronaldo scoorde vorig seizoen ook meer goals dan Messi.die dus zever kan je al niet naar boven halen.

11 juli 2012 om 18:18

Messi had 50 goals in La Liga.
Ronaldo had 45 goals in La Liga.

Messi scoorde in alle competities 73 keer.
Ronaldo scoorde in alle competities 60 keer.

Dus ik weet niet waar jij jouw statistieken vandaan haalt?

11 juli 2012 om 22:08

realzidane zit gewoon te liegen zodat mensen beter op ronaldo stemmen

11 juli 2012 om 18:23

Zucht, daar gaan we weer! Eindeloze én nutteloze discussie! Het is een teamsport en geen individuele!

11 juli 2012 om 18:43

Het is gewoon duidelijk dat messi de betere is van de twee en ik snap niet waarom het telkens wordt geroepen. Dat er mensen zijn die Ronaldo beter vinden zijn gewoon real supporters en ik weet zeker dat zelfs Neymar een grotere gaat worden dan Ronaldo.

11 juli 2012 om 18:50

kijk weer zo'n kromme argument.... Niet omdat hij bijna alle wedstrijden beslist of hij goed is maar omdat hij meer een straatvoetballer is -_'-. Deze prijs is niet meer serieus te nemen

11 juli 2012 om 19:12

Messi is meer talent, Ronaldo is meer training. Dat brengt ze op praktisch hetzelfde niveau. Mijn voorkeur gaat uit naar Messi, is in mijn ogen toch wat vaker beslissender voor het team.

Daarbij vind ik Messi in de vorm van aangever beter als Ronaldo... Zodra Messi aan de bal komt weet je bijna altijd zeker dat er iets gebeurd, bij Ronaldo heb ik dat iets minder.

Wat betreft de Gouden Bal. Ik zou hem Iniesta persoonlijk het meest gunnen, maar Iniesta is niet de beste speler op de wereld. Dat is(naar mijn mening) Messi, en daarom hoort hij deze ook te winnen. Ongeacht welke prijzen hij wel en niet heeft gehaald dit jaar. Dat heeft namelijk niks met je persoonlijke kwaliteiten te maken.

11 juli 2012 om 21:19

Dat Messi de betere is lijkt mij geen discussie waard, maar ik word wel een beetje moe dat iedereen hier Ronaldo naar beneden praat en Messi naar boven. Persoonlijk vind ik Ronaldo een veel leukere speler om naar te kijken, afstandschoten, sprints etc. Veel meer uitstraling dan Messi.

Het is wel erg makkelijk om fan te worden van de beste speler ter wereld.. dan verlies je niet zo snel discussies.

11 juli 2012 om 21:56

Messi 72 goals Ronaldo 60.. In alle competities en messi 50 ronaldo 46.. In competitie..ten eerste messi heeft meer games gespeeld 2 games wereldbeker voor clubs.. Tegen santos 5-0 als ik het goed heb en die chinese of japanse club ..supercup tegen porto..en in de beker 3 games meer..in de beker dus 8 games meer dan Ronaldo!..en na de classico had ronaldo 43 goals en messi 41 bleven 4 games en real was 7 punten los focus op CL en mourinho ging na de game met bilbao met b team spelen..en messi 4 penalties minimaal gekregen 2 twijfelgevallen..!cuenca en iniesta schwalbes! Busquets zei nog we gaan voor messi spelen topscorer moet hy worden..ronaldo stond er in de CL voor Real.. Tegen bayern 2-0 gezet..hy deed zn plicht. Miste strafschoppenserrie na 23 penalties in te schieten messi leed balverlies by de goal van drogba en hy miste 2e game penalty belangrijk moment..en tegen sevilla oktober ofzo 1-1 93e minuut penalty hy miste!

11 juli 2012 om 22:02

Ronaldo record tegen elke club gescoord in de liga..messi scoort in een 7-0 game ofzo 5 keer tegen leverkusen dat zegt genoeg over de overwicht van de game..bayer was nergens heel barca was fenomenaal..net als bayern tegen basel 7-1 gomez ook 4 keer was eenrichtingsverkeer En barca is jaren ingespeeld..xavi iniesta motors daar..messi heeft heel zn leven getraind by barca systeem positiespel inzicht enzo..ronaldo speelt op flank moet voorzetten geven als figo joaquin enzo..messi zakt terug en geeft steekballen..barca systeem..dus beoordeel ronaldo niet om steekballen want kijk zijn paas op ozil tegen blbao kampioensgame was fenomenaal..

11 juli 2012 om 22:05

Ik wil niet al teveel zeuren, maar ik vind spelers als Ronaldo, Ibrahimovic en Drogba beter dan messi, xavi en iniesta. Het is wel mooi hoor dat tictac voetbal, maar ik word er gwn moe van. Bij wedstrijden van Milan en Madrid vermaak ik me meer. Als je Xavi, Iniesta, Messi van elkaar scheid dan presteren ze alle 3 direct minder. Ronaldo en Ibra spelen echter overal fantastisch. Mensen zeggen dat Messi een ''complete'' voetballer is, maar bij voetbal hoort (vind ik) ook fysiek bij. Messi, Iniesta komen op dat gebied tog egt wel tekrt. Ronaldo, Drogba en Ibrahimovic zijn wel hele sterke spelers, dus in dat opzicht zijn ze completer. Er is natuurlijk geen 1 voetballer die compleet is, bij iedereen mist er wel iets. Niet zeureun gewoon genieten (voor zover het kan) van alle clubs, goals, spelers.

11 juli 2012 om 22:08

Ronaldo is completer dan messi geen twijfel meneer del bosque zei dat 2 weken geleden nog zelf..! Messi dribbelt 4 man voorbij door zn kleine lichaam fijn..ronaldo by man u had ook goede dribbels maar heeft zn spel aangepast..om doodschoppen te voorkomen minder trucjes enzo..messi is gelieffd door de media..maar is niet de allerliefste renthe negro..bal tegen publiek van madrid schieten tegen sjaktar kopstoot geven aan verdediger..ronaldo is laatste jaren sportief pakt minder kaarten minder schwalbes enzo..alleen komt soms arrogant over ik geef toe drm haten mensen hem ook..en media is pro barca..!

11 juli 2012 om 22:16

Messi dribbelt geweldig ronaldo ook maar meer trucjes is net als ronaldinho al wil ik niet zeggen zelfde niveau maar ronaldinho /ronaldo dat is straatvoetbal trucjes panna etc..en zij doen ook scheinbewegingen enzo..del bosque praat onzin. En ronaldo premier league bewezen 3 titels bekers cl topscorer als middenvelder flank 42 goals in alle competities..tegen chelsea liverpool arsenal in competitie..waar je tegen iedereen kan verliezen plus geen winterstop..en by real. 1. Op 1 loopt ie vanaf dag 1..en beker en kampioen plus topscorer geworden! Cl real 7 jaar ofzo geen halve finale hy leid ze 2 jaar achter elkaar kom op man ronaldo is beter!

11 juli 2012 om 22:24

94 miljoen druk op schouders hy maakt waar! Gestreden tegen maybe beste team ooit en scoort vaak tegen ze en won beker matchwinner en competitie dit jaar gewonnen..op 9 punten en hy was beslissend zoals tegen atletico madrid die hattrick uit het niets en tegen barca o.a..kijk torres kaka waren fenomenale spelers kaka by ac zelfs beter dan messi un 2007 kaka was abnormaal gaat naar real 68 miljoen para kleine blessures gehad maar mits fit niet de kaka van ac..torres by chelsea ook waarom zou messi wel met druk kunnen en ander systeem kunnen slagen dan barca met zelfde statistieken..? 70 procent balbezit elke game veel kansen kom op man..

11 juli 2012 om 22:44

Messi is ook goed hoor. Hij heeft 83 goals gemaakt.
En del bosque heeft helemaal gelijk, meer een straatvoetballer

11 juli 2012 om 22:45

Barca is beste team ooit maybe qua spel..net als holland van cruyf en brazil van pele dreamteam van barca cruyf romario enzo..messi by argentinie tegen brazil scoren in oefengame olympisch team hattrick..meer dan de helft is bankspeler maybe tribune by dat team.en was oefengame en NL was een van de favorieten op ek middenveld aanval goed top ronaldo klaarde ze gewoon geen smoesjes! Was moment met enorme druk..hy stond op tegen tsjechie ook speelde fantastisch tegen cech!!3 keer paal en lat..tsjechie is stugge ploeg toernooiteam.! Robben scoorde ook tegen engeland oefengame 2 keer..maar ek groot moment was het niks dus..ek copa en wk belangrijk en messi copa eigen land faalt tegen uruguay! En wk was ie ook nergens..ronaldo wk 2006 tenminste goed gespeeld halve finale als barthez minder goed was dan had portugal finale gehaald..! Halve finale ek met penalties verloren van spanje gedeeld topscorer is geweldig!

11 juli 2012 om 22:58

Kleine breezers meisjes van 16 houden van Ronaldo en de dames van Messi. Tegenwoordig hoor je alle oudere dames van hoe goed ze Messi niet vinden. Vraag jullie tantes die een zoon of zonen hebben en naar voetbal kijken wie ze beter vinden.

Ronaldo doet z'n trucjes niet van nature, je ziet hem altijd lang denken en ze mislukken vaak. Ronaldo wordt vaak door verdedigers uit de wedstrijd gespeelt en gaat ie zitten klagen bij de scheids.
Als ie niet met snelheid op je komt, kan ie je zoiezo niet voorbij.

Messi is een baas!!
Ronaldo durft geen penalty te nemen

12 juli 2012 om 15:27

Je bedoelt die penaltyserie dit ek?
De bondscoach die beslist. Hij had gezegd dat Ronaldo als 5e de penalty zou nemen, dus zinloze reactie.

11 juli 2012 om 23:20

Niet erg slim van Del Bosque,stom zelfs,gezien in het licht van La Roja!zou beter zich er niet mee bemoeien ,bank achteruit voor Del Bosque!

11 juli 2012 om 23:26

geef mij maar het voetbal tot Messi,ronaldo hun debuut maakten toen het nog tussen veel spelers ging.

Zidane,figo,beckham,rivaldo,ronaldinho,ronaldo,klu... Costa,r Carlos,del Piero,totti en nog velen anderen allemaal legendes die elkaar elk jaar weer afwisselde .wat is het niveau toch naar beneden gegaan t.w
Geen spelers die er elke week een vrije trap meer injagen, geen spelers die 2 ,3 man passeren
geen vleugelspelers die een voorzet vanaf de zijkant meer kunnen geven.

12 juli 2012 om 01:22

waarom altijd maar ronaldo en messi?

gouden bal is toch individueel?

en dan is ronaldo beter

messi is een betere teamspeler maar daar gaat het nu niet om dus ronaldo wint dit jaar de gouden bal

zonder twijfel

Reageer

Je kunt niet reageren op oude documenten.

Voetbalzone video

Spanje

Selectie
Actuele wedstrijden
SpelersPositieW
Álvaro ArbeloaVerdediger50
Sergio RamosVerdediger52
Sergio BusquetsMiddenvelder50
Andrés IniestaMiddenvelder50
Cesc FàbregasMiddenvelder50
PedroAanvaller54
Xabi AlonsoMiddenvelder40
Voor de complete selectie: Clubpagina Spanje.
Programma 
Uitslagen
Voor de alle wedstrijden: Clubpagina Spanje.

1576 fans
Aanvaller, 28 jaar
SeizoenClubW
2012/2013 Real Madrid 34 34 9 0
2011/2012 Real Madrid 38 46 4 0
2010/2011 Real Madrid 34 40 2 0
2009/2010 Real Madrid 29 26 4 2
2008/2009 Manchester United 33 18 6 1
Laatste voetbalnieuws

Atlético klopt Real na 14 jaar weer en pakt Copa del Rey

Real en Atlético komen tot 1-1 in de reguliere speeltijd en hebben een verlenging nodig: daarin kopt João Miranda de underdog naar de bekerwinst. Zowel José Mourinho als Cristiano Ronaldo wordt weggestuurd door de scheidsrechter in een tumultueuze finale. Lees verder

In de wandelgangen

Woensdag 22 mei
Gonzalo Higuaín kan nu al een record op zijn naam schrijven bij Arsenal. Lees verder

Uitgelichte documenten

Achtergronden
Populair actueel
Archief

Clubexperts

Actueel
Populair
Klassiekers
Titel
Beoordeling
Titel
Beoordeling

Bekijk onze Clubexperts

Titel
Beoordeling

Online Soccer Manager

Online Soccer Manager OSM

(Advertorial) Word nu ook manager van je favoriete voetbalclub. Laat de wereld zien dat jij de beste manager bent! Meer...

Voetbalzone is wettelijk verplicht toestemming te vragen voor het gebruik van cookies. Deze hoef je eenmalig te accepteren. Wij maken gebruik van functionele cookies en cookies voor het beheer van webstatistieken, advertenties en social media. De cookies bewaren geen persoonsgegevens en zijn dus niet aan een individu te koppelen. Klik op accepteren als je al geïnformeerd bent over het gebruik van cookies. Meer weten over cookies en hoe je deze uit kunt schakelen?
Pagina gegenereerd in 0.390625 seconden.