De Boer blij met 'echt voetbaldier en zakenmannetje': 'Zo'n persoon miste nog'

Marc Overmars is bijzonder in zijn nopjes met zijn nieuwe functie bij Ajax. Vrijdag werd de voormalig Oranje-international officieel aangesteld als directeur voetbalzaken bij de Amsterdamse club. De geboren Emstenaar zal zich met name gaan ontfermen over het bewaken van de sportieve visie.
Meer nieuws
- ‘SC Heerenveen en topscorer zitten op één lijn en gaan uit elkaar’
- Verbeek: ‘Helaas zullen er weer bepalende spelers weggaan bij Ajax’
- ‘Begeerde’ Marcelo spreekt zich uit over toekomst bij PSV
- Courtois na heldenoptreden: ‘Ik weet niet hoe mijn toekomst zal zijn’
- Mourinho vindt zege Atlético onverdiend en praat over toekomst
Clubnieuws
- Verbeek: ‘Helaas zullen er weer bepalende spelers weggaan bij Ajax’
- Verbeek geeft Maher advies niet naar Ajax of PSV te vertrekken
- Veltman kijkt uit naar hereniging: 'Bij Stam spat de ervaring er echt vanaf'
- Overmars zet vraagtekens bij haalbaarheid Maher en Van Ginkel
- PSV besluit jacht op Maher voorlopig stop te zetten
Reageer
Je kunt niet reageren op oude documenten.
Ajax





Overmars zet vraagtekens bij haalbaarheid Maher en Van Ginkel
Het is maar de vraag of Ajax erin slaagt Adam Maher en Marco van Ginkel te contracteren, wanneer Siem de Jong en Christian Eriksen in de zomer weg trekken naar het...Lees verder
In de wandelgangen
Zaterdag 18 meiJosé Mourinho is nog niet bezig met de selectie van Chelsea voor komend seizoen. Lees verder
Uitgelichte documenten
Wat beoogde Advocaat nu werkelijk met zijn terugkeer bij PSV?
Al in december baalde Dick Advocaat van het dagelijkse pendelen naar zijn werk. Tijdens zo’n geestdodende rit tussen Den Haag en Eindhoven (en weer terug) betastte hij zijn pols en vroeg zich nuchter af of hij niet beter kon gaan vissen op de pier van Scheveningen. Lees verder
-
Van Halst waarschuwt Van Ginkel: ‘Het is een vergiftigd geschenk’ (36000+ pageviews)
-
Update: ‘Als Balotelli van het veld stapt, zal hij worden geschorst’ (36000+ pageviews)
-
Jong Oranje gaat met 12 A-internationals naar EK (35000+ pageviews)
-
Overmars zet vraagtekens bij haalbaarheid Maher en Van Ginkel (33000+ pageviews)
-
Villas-Boas: 'Wie? Ik heb geen idee wie deze voetballer is, sorry' (32000+ pageviews)
Clubexperts
-
Messi, Messi en nog eens MessiDoor joostvoetbal (37 reacties) -
El cariño de PepDoor Pep Guardiola (28 reacties) -
De Chileense dribbelkoningDoor joostvoetbal (19 reacties) -
Het Belgisch voetbal op een afgrondDoor GrandePulga2 (19 reacties)
Bekijk onze Clubexperts
Bekijk onze Clubexperts
-
Zeg NEE tegen KuytDoor PersianGooner (541 reacties) -
De Engelse Premier League: de ongelegen waarheidDoor PersianGooner (383 reacties) -
Omgaan met Ajax-haat voor gevorderdenDoor Ajacied023 (321 reacties)
-
Heb medelijden met Ajax(supporters)Door Maartenl (314 reacties)
Bekijk onze Clubexperts
Online Soccer Manager
(Advertorial) Word nu ook manager van je favoriete voetbalclub. Laat de wereld zien dat jij de beste manager bent! Meer...









Een betere directeur konden ze niet vinden..
Tscheu La Ling? ;
Inderdaad, een top (aankoop) van Ajax.
Dit is echt goed nieuws.
Welkom terug voetbalclub.
Is ook een fantastisch persoon voor deze functie. Heeft bij GAE al bewezen dat hij het takenpaket snapt. Al is het bij Ajax natuurlijk een stuk moeilijker met alle media aandacht, druk van de supporters en de eis om te moeten presteren. Overmars lijkt mij de ideale man voor dit takenpakket hopelijk word er nu goed doorgepakt met de transfers.
Vertonghen word vanmiddag waarschijnlijk gepresenteerd bij Tottenham, Sulejmani moet nu beslissen verlengen of wegwezen. Narsingh moet gehaald worden omdat we op die positie kwaliteit missen en een centrale verdediger (viergever, Nuytinck) halen als opvolger van Vertonghen. Al denk ik dat dat laatste opgevuld word door Moisander maar daar ben ik niet van onder de indruk. De laatste jaren is Amsterdam weer de voetbalhoofdstad van Nederland geworden nu mag onder andere Overmars er voor zorgen dat dit zo blijft.
Logische en goede keuze. Staat ook met de voeten op de grond en past daarom bij de nieuwe manier van werken die Ajax pretendeert.
Ajax doet goede zaken $$$
Erg mooi dat deze oud prof voetballers uiteindelijk weer terug komen bij hun club!
Het gaat weer helemaal de goede kant op en ik verwacht als neutrale kijker dat Ajax de meeste kans heeft op de titel.
Goed nieuws voor ajax. Steeds beter beleid daaro!
Structuur:

1. Adviserend - Johan Cruyff
2. Benoemend - Bestuursraad
3. Controlerend - RVC met echte clubmensen.
4. Operationeel - Directie met Overmars
5 Uitvoerend - Technisch Hart met Fdb, Jonk en Bergkamp
Dat is toch wel even een mooie organisatiestructuur. We zijn er bijna!
In mijn ogen moet er nog 1 ding veranderen. De positie van Financieel Directeur en Commercieel Directeur moeten vervallen (en Vd Aat en Slop dus oprotten) en vervangen worden door 1 Zakelijk Directeur die beide posities kan invullen. Dan is het helemaal af
Het team voor volgend jaar:
_______________vermeer________________
Van Rhijn__alderweireld__nuytinck__boilesen
_________________anita_________________
_______eriksen___________janssen________
Narsingh_________de Jong________boerrigter
Bank: Cillessen – VD Wiel – Blind – Enoh – Schone – Sulejmani – Sigthorsson
Dit zou een prachtig elftal zijn met jongens als Klaassen en Fischer erachter. Hoge verwachtingen!
1 ding;
De Jong Moet niet in de spits.... daar moet Ajax echt is een keer mee kappen.
Gewoon een echte spits zoals; Sightorsson en als back-up Cvitanich.. klaar.
De jong is een prima voetballer voor op het middenveld.
De Jong maakt geen 30 goals in de spits maar hij laat het team wel beter voetballen. De samenwerking met het micdenveld loopt perfect met hem in de spits. Misschien is de tijd van een vaste spits ook wel voorbij.. zie Spanje.
Ja gast die hebben alleen geen spits omdat de middenvelders te goed zijn om op de bank te houden en er geen spits is die in vorm is. Als Villa blessurevrij zou zijn zou die sowieso spelen en had Spanje een spits gehad het afgelopen EK.
Ons middenveld is met Anita, Janssen, Eriksen en De Jong voor de eredivisie toch ook te goed om er 1 op de bank zetten?
Anita is specialist, Janssen is een persoonlijkheid, Eriksen is het grootste talent en de Jong is een boegbeeld van de club die al 2 of 3 jaar beslissend is als het er om gaat...
Zou v.d.wiel nog aan spelen komen bij Ajax??
@sander078
Haha Spanje kan zo spelen omdat ze ene Fabregas, Iniesta, Xavi, Alonso, Silva, Busquets, Alba daar hebben lopen. Die kwaliteit is de beste van de wereld. Hoe zij spelen kan eigenlijk niet, maar ze flikken het door de uitmuntende kwaliteit. Als Ajax zo gaat spelen worden ze overlopen.
Sightorsson in de spits. Wat een geweldenaar is dat (indien hij fit is)
Alleen Boerrigter heeft een rug van een ouwe opa.
@sander, maar bij Spanje heb je iets andere middenvelders lopen dan bij Ajax.
@skila87
"als Ajax zo gaat spelen worden ze overlopen".
Wat een onzin. Tegen Manchester United stond de Jong volgens mij in de spits, tegen PSV stond hij in de spits, tegen Twente en tegen wel meer clubs afgelopen 2de seizoenshelft. En hij deed het prima, we werden namelijk kampioen.
Ik heb liever ook een fitte Sightorsson in de spits hoor, maar heb ook een hoop vertrouwn in de Jong als het er eenmaal op aankomt.
Ik hoop dat Overmars die voor een mooi prijsje ergens kan slijten..
Ja, Siem De Jong moet echt niet in de spits. Hij moet zich meer gaan richten op 'n positie op het middenveld. Alleen soms vind ik De Jong daar ook minder spelen, dus ik weet niet of De Jong 'n echte positie heeft bij Ajax.
Villa speelt vanaf links!! En volgens mij was alleen Torres(al jaren)uit vorm. De andere spitsen zijn gewoon door het systeem gepasseerd. En ik lees cvitanich??? Die komt echt tekort voor Ajax. Ajax moet nog een spits hebben. Eentje die kan koppen iets als John Bosman. Dost volgend jaar als hij het daar niet trekt met die commando Magath,die verkoopt toch al zijn aankopen een jaar later met 50 procent verlies...
@paulurs wie? voor een mooi prijsje?
Het mooie is vooral dat ze allemaal verschillende kwaliteiten hebben, het is maar net waar om gevraagd wordt.. dan heb je ook nog schone en serero die ook beide weer wat extra's kunnen brengen..
Ik zou toch Sigthorsson in de basis zetten en van der Wiel. Natuurlijk heeft vd Wiel een mindere periode die veel te lang duurt maar hij is en blijft Ajax back nr1. Als je vd Wiel er nu doorheen sleept zie ik veel goedkomen!
Ik ben helemaal klaar met vd Wiel, ik kan niet eens meer objectief ernaar kijken. Als ik hem alleen al zie lopen krijg ik moordneigingen. De uitstraling van die gozer is zo ongelooflijk slap. laks en ongeintresseerd. Ik ben er helemaal klaar mee. Met zijn mentaliteit kom je er nooit, laten we de kans geven aan het echte talent.
De functie van Financieel Directeur moet worden behouden! Slop heeft in het verleden z'n fouten gemaakt. Maar de laatste tijd gaat het financieel veel beter met Ajax. Hij weet dus hoe het wel en niet moet. Als er een nieuwe financieel directeur komt bestaat de kans dat hij niet de ervaring heeft die Slop inmiddels wel heeft. Laat hem maar lekker zitten.
Wat betreft de commercie kan ik niet goed oordelen over vd Aat. Maar ik denk dat die functies niet moeten worden fuseert tot één functie. Je moet die zaken overlaten aan specialisten. Zolang ze zich maar niet gaan bemoeien met de voetbalzaken.
Hhahaha ja dat het beter gaat igt zeker aan Slop? Nee dat ligt eraan dat het team 3 jaar CL haalt en dat Liverpool grof geld betaalde voor Suarez.
@sander078 - ja Slop lift mee op die suc6. Voor de rest heeft hij financieel alleen maar negatief gepresteerd. Bij een "normaal" beursgenoteerd bedrijf had hij ook al lang niet meer op zijn positie gezeten.
Mee eens ik denk alleen dat je opstelling iets zal veranderen.
Boilesen wordt denk ik de back up van Dijks (die gaat echt doorbreken op korte termijn, Heeft ook zn fysiek mee). Sigthorsson word de eerste spits en zoals gezegd Klaassen de 2de of miss Fischer.
Ik verwacht:
Basis:
Boerrigter, Sigthorsson, Narsingh
De Jong/janssen, Anita, Eriksen
Dijks, Viergever/douglas, Alderweireld, Van Rhijn
Cillessen/vermeer
Reserve:
Sulejmani, Klaassen/fischer, Ozbiliz
De Jong/janssen, Enoh, Schone
Boilesen, Denswil, Veltman, Ligeon (of VD Wiel als die blijft)
Cillessen/vermeer
Van der Hart, Serero, Fischer reserves
Dan heb je 25 koppige selectie wat De Boer wil.
Ik ben het opzich bijna helemaal met je eens.
Maar denk jij dat Frank dit seizoen De Jong of Janssen op de bank zet?
Bovendien tel je jongens als Blind, Ebecilio en Lukoki niet mee..wat zal die daar mee gaan doen.
Voor mij persoonlijk is het onmogelijk om de Jong uit het team te halen en ik denk dat Frank dit ook nooit zal doen. Als er iemand moet sneuvelen voor Sigthorsson, dan is het Janssen.. en dat zal niet gezellig worden...
Ik denk idd dat De Jong of Janssen op de bank komt... janssen zal op dit moment niet fit genoeg zijn voor de basis en ik denk ook niet dat hij Siggy of Eriksen op de bank zet.
Ik zou als ik Ajax was Lukoki (i nde deal met Narsingh betrekken) verhuren
Ebecilio ook verhuren. Mats Rits ook verhuren en Daley Blind even afwqachten of Boilesen weer snel fit is. Zo ja, dan denk ik dat je Blind of Denswil ook moet verhuren.
als hij net zo snel denkt als dat hij kon rennen dan is het echt een superaanwinst!
ik vind het echt prachtig om te zien dat er bij Ajax steeds meer oud voetballers terugkomen met veel voetbal know-how. Ik vind dat het Ajax ook weer de uitstraling geeft die het hoort te hebben.
goede zaak de revolutie can Cruijf.
Blijft hij ook nog wel individuele techniektraining geven? 1 of 2x per week moet nog wel te doen zijn toch? Daar hebben onze buitenspelers alleen maar profijt van.
Beste stap die Ajax ooit heeft kunnen zetten. Kijk nou toch eens naar zo'n Marc Overmars; zeer representatief, media-vaardig, postieve uitstraling, overwicht, bewezen staat van dienst, perfecte kandidaat! En dan Edgar Davids... Totaal niet representatief, arrogante hork, totaal negatieve uitstraling, nul verbale vaardigheid, niets bewezen (op dit vlak)... echt waar, hoe die ooit als directeur aangesteld heeft kunnen worden...!
Ajax zit absoluut op de goede weg, de hand van Cruyff doet goed werk.
Ben erg blij met de huidige ontwikkelingen bij ajax. Geen belachelijke aankopen meer doen, goede mensen met een ajax-achtergrond aannemen, beter gaan opleiden. Hopelijk gaan we daar over enkele jaren de vruchten van plukken.
Tsja nu al 2 keer op rij landskampioen dan is het enige wat er nog verbeterd kan worden de verrichtingen in de Champions League.. En zolang spelers worden weggekocht als ze een beetje in beeld komen dan gaan we nooit ver komen in de Champions League. In 1995 was er een unieke lichting die de wereld domineerde.. Betwijfel of dat in het hedendaagse voetbal nog kan.
Dat wordt gewoon heel lastig.. De meeste spelers gingen toen net iets later weg, er was een goede balans tussen ervaring en talent en bovenal het was een ongekend talentvolle lichting!
Vooral dat laatste is het probleem, er moet een lichting aan komen die voor ze naar het buitenland gaan, al op topniveau zitten.. Maar ik denk dat dat besef er wel is bij Ajax, het vormen van zo'n team moet vanuit de jeugd bewerkstelligd worden, op elke plaats moet een uitzonderlijk talent staan!
Nu is het vaak zo een verdediger, dan een aanvaller, dan een middenvelder.. Er moet een lichting zijn met op elke linie toppers..
Misschien als over 2 jaar Sneijder naar Ajax komt en dat een impuls geeft aan jongens die zitten te twijfelen tussen buitenland of nog 1 jaar,, Dat zou dan zo'n jaar kunnen zijn
En niet te vergeten was het toendertijd Europees eenvoudiger door het geringe aantal wedstrijden en bovenal slechts tegen de landskampioenen. Gemiddeld genomen is de Champions League dus nu zo'n 3x to 4x zo zwaar geworden.
Ik zeg ook niet dat ze de CL moeten gaan winnen he. Ik hoop gewoon op meer doorbrekende (nederlandse) jeugd. Dit EK zat er maar een ajacied in de selectie van Oranje. We hebben kunnen zien waartoe dat heeft geleid.
Stilaan, onopvallend & doortastend krijgt ieder echelon binnen A.f.c. Ajax, alsmede op bedrijfsniveau de door Cruijff gewenste contouren; branie, voetbalkennis & klasbakken in het bestuur.
Ik heb dit een keer eerder zien gebeuren in Barcelona, J.c./laporta, een aantal jaartjes geleden..
Guardiola raakt er nog altijd niet over uitgepraat!
Bij Barcelona zit en zat er in de 15 koppige directie geen enkele oudvoetballer op 1 positie na: de technisch directeur. Eerst Beguiristain, later Zubizarretta. De Ajax organisatie volgens het Cruijffiaanse model, kent deze positie niet.
Overigens geldt voor veel Europese clubs dat de technisch directeur een voetbalachtergrond heeft.
Bij Barcelona lopen de oudvoetballers vooral op het veld rond, niet in de directiekamer.
Ik begrijp wat je bedoelt, maar denk dat je mij niet begrijpt; ik maak een onderscheid tussen de invulling van bestuur ("klasbakken"
en die op voetbaltechnisch gebied.
In het bestuur zetelden bij Barcelona destijds kundige bestuurders welke goed hun ogen en vooral oren wijd open hielden voor de aanbevelingen die het voetbaltechnisch management gedaan hebben.
Misschien kan Overmars ook soms als speler bij Ajax mee doen?? Ik zag hem afgelopen seizoen paar keer spelen en hij is nog steeds topfit!!
Haha nee maar ontzettend blij als Ajacied dat hij nu bij Ajax zit. Bij Go Ahead ging hij weg omdat er niks mogelijk was met de middelen daar. Bij Ajax zal dat heel anders zijn.
Wat zou Uri Coronel hier van vinden?
Langzamerhand verdwijnen alle boboos uit de Ajax organisatie. Dit zal hem vast pijn doen.
Dit is geweldig nieuws. Al die namen die terugkomen naar het nest waar ze opgegroeid zijn tot echte voetballers
Geweldige organisatie hebben ze nu staan, dit doet vreugd om te zien.
Gelukig heeft ajax de rust een beetje terug gevonden want wat er allemaal is gebeurd met het bestuur en de commesarisen bij ajax is niet normaal. Vind dit al een hele grote stap vooruit nu ze Mark Overmars hebben aangesteld op deze functie. Ajax begint zichzelf weer terug te vinden.