Voetbalzone

Zelfs als reserve is Dirk Kuyt niet meer van nut bij Nederlands elftal

Donderdag, 10 mei 2012 om 18:45

Bert van Marwijk betreurt het afvallen van Erik Pieters voor het EK. De bondscoach moet nu diep en langdurig nadenken over de invulling van een belangrijke vacature bij Oranje. Pieters was gegarandeerd de eerste keuze, maar liep al in oktober een gebroken middenvoetsbeentje op. In april keerde het letsel terug. In het Nederlands elftal kwam, na het succesvolle WK, de positie van de linksachter vrij, nadat Giovanni van Bronckhorst met pensioen was gegaan. Pieters als definitieve opvolger ontlokte aanvankelijk twijfels en scepsis. Maar nu hij is weggevallen voor het toernooi in Polen en Oekraïne rept de bondscoach over een groot gemis.

Bekijk de voorpagina voor het laatste nieuws.

Poll

Moet Dirk Kuyt mee naar het EK?

10 mei 2012 om 08:35

Eindelijk iemand die het begrijpt. Met Dirk Kuyt win je gewoon geen prijzen.
Hij werkt hard en daar kun je niet over klagen. Maar zijn voetballende kwaliteiten laten echt te wensen over. Hij heeft geen goede actie in huis en zijn traptechniek is ook niet geweldig. Heel veel mensen zien Dirk graagin Oranje. Maar volgens mij is dat enkel en alleen om zijn werklust. Want voetballend is hij echt stukken minder dan bijvoorbeeld, Strootman, Sneijder, Van der Vaart, Affelay e.d.
Volgens mij wordt hij gewoon door zijn Feyenoord-verleden een hand boven het hoofd gehouden door de bondscoach. Dit geldt ook een beetje voor Van Persie.

10 mei 2012 om 10:22

Jullie praten over 2 spelers RVP en KJH maar allebij hebben ze goede en slechte kwaliteiten alsje gaat kijken met RVP heeft hij een beter positie spel hij weetwat hem tedoen staat en komop elke speler is welleens niet in vorm zelfs messi niet en KJH is meer een teamwork de afmaker iemand anders doet het werk en hij maakt et netjes af maar zo speelt marwijk niet en het gaat om het geheeld team niet alleen om die 2

10 mei 2012 om 14:41

Van Persie een hand boven het hoofd gehouden door Van Marwijk? In het verleden lagen ze bij Feyenoord juist met elkaar overhoop, ze klikten totaal niet. Ken je feiten.

RVP zit erbij omdat het de absolute wereldtop is. Niet omdat BVM hem een hand boven zijn hoofd zou houden, ik snap ook echt niet hoe dat bij je opkomt.

10 mei 2012 om 14:45

Je wint met Kuyt idd geen prijzen, maar het Nls elftal is nou ook niet een van de kandidaten om de EK te winnen. Onze spelers zijn te matig of kunnen niet samen spelen.

10 mei 2012 om 20:05

@kx22: Inderdaad zeer matig en ze kunnen niet samen spelen, daarom haal je ook de Wk-finale.

10 mei 2012 om 19:41

Ga je mond spoelen man ... Van Persie de hand boven het hoofd gehouden. Kijk je überhaupt wel naar wedstrijden van Van Persie? Topscorer in de PL lijkt me toch voldoende bewijs dat je in het Nederlands elftal hoort.

10 mei 2012 om 08:38

Goed stuk als je het mij vraagt. Kuyt is ook absoluut niet nuttig meer. Naar mijn mening zijn er 3 spelers die afgedwongen hebben om in de basis te staa, Van Persie, Robben en Huntelaar want deze 3 hebben een topseizoen achter de rug. Helaas zal Bert Sneijder nooit wisselen dus zal RVP spits (wat dus betekent geen Huntelaar) of op de flanken spelen.

10 mei 2012 om 14:49

Misschien Sneijder een linie terugbrengen en dan RVP als schaduwspits om Huntelaar heen? Affelay op rechts en Robben op links om Huntelaar en RVP in ieder geval te bedienen van voorzetten.

Stekelenburg
Van der Wiel
Heitinga
Mathijssen
Emanuelson
Sneijder
Van Bommel
Affelay
Van Persie
Robben
Huntelaar
10 mei 2012 om 15:01

Dit vind ik nou een goed idee! Ik roep al een hele poos dat Van Marwijk Sneijder een linie moet terug zetten en dan Van der Vaart op 10. De klik tussen VDV en Van Persie is vele malen beter dan de klik tussen Sneijder en Van Persie.

Nu zowel Van Persie als Huntelaar het goed doen kun je heel goed jouw opstelling doen. Sneijder kan vanuit die positie goed cross passes geven en af en toe mee naar voren komen (een beetje zo'n rol als Janssen bij Ajax heeft). Het zal dan wel ten koste gaan van het scorend vermogen van Sneijder, maar voor het scoren heb je dan Van Persie en Huntelaar.

10 mei 2012 om 15:29

Als je Huntelaar wil laten spelen en van Persie ook, is er geen plek voor een Sneijder of van der Vaart. Dan kan één van de twee naast van Bommel spelen en krijgt van Persie de rol die Sneijder altijd had. Afellay / Narsingh vanaf rechts voor een goede voorzet en dan Robben vanaf links zodat hij ook Huntelaar kan bedienen en niet alles zelf doet. Daarnaast vind ik dat we toch met Buttner op het EK moeten starten, want die jongen brengt verdedigend veel meer dan Emanuelson, die daar juist de fouten maakt en bij Milan echt aantoont een middenvelder te zijn. Centraal kan je niet meer met Mathijsen spelen, aangezien hij nu echt te traag wordt en al helemaal geen wedstrijd ritme heeft. Zet daar gewoon Nigel de Jong neer en je hebt een prima centrum.

10 mei 2012 om 15:43

Ik mag toch hopen dat hij Buttner niet eens meeneemt naar EK. Totaal geen ervaring op Europees gebied en dan moet hij het nu opeens gaan laten zien op een Europees kampioenschap. Liever niet. Hij doet het natuurlijk wel geweldig bij Vitesse.

Toch zie ik liever iemand die al op echt hoog niveau heeft geacteerd, in de vorm van Emanuelson of Drenthe. Persoonlijk zou ik Nigel de Jong op de linksback positie testen.

10 mei 2012 om 08:42

Van Persie of Huntelaar? Die discusie. Wie geeft ons de garantie dat je met Huntelaar direct het EK wint? Zijn er doelpunten die v Persie niet maakt en huntelaar wel? Ik denk eerder andersom namelijk.

V Persie is wat dat betreft nog steeds veelzijdiger dan Klaas. Klaas Jan is ook een goede spits maar je kan ze niet allemaal opstellen. Hetzelfde geldt voor het middenveld. Daar heb je ook nog Afellay en vd vaart. Het gaat erom hoe het elftal in zijn geheel het beste rendeert.

Van Marwijk moet wel eerder wisselen als v Persie net als vorig jaar niet in het EK groeit. Altijd lekker om dan Huntelaar te kunnen brengen met Afellay en vd Vaart. Dat zijn sterke wissels die de wedstrijd kunnen kantelen en daardoor het hele elftal wint. En daar gaat het uiteindelijk om.

10 mei 2012 om 09:25

Het is een schande dat Van Marwijk redeneert dat Van Persie beter past bij het totaal voetbal, maar tegelijkertijd zijn tactiek meer weg heeft van het catenaccio dan het totaal voetbal.

Natuurlijk is Robin 2 klasse beter. Ook bewijst hij veelvuldig dat hij met gemak kan duelleren tegen 2 verdedigers. Huntelaar speelt bij Schalke 1 op 1 omdat Raul zijn aanvalspartner is en de ruimtes creëert.

Maar zolang je met de Van Bommels en Kuyts van deze wereld totaal voetbal probeert te spelen waardoor er dus geen ruimte is om te voetballen (die wordt simpel dicht gelopen omdat er geen tempo en omschakeling is) dan heb je misschien wel meer aan Huntelaar omdat hij enorm kopsterk is.

10 mei 2012 om 09:35

Het is inderdaad geen totaalvoetbal maar Catenaccio? Ik weet dat je van overdrijven houd.. maar kom op... Weet je wat Catenaccio is? Nederland domineert bijna elke tegenstander.. ook al doet het dat met een behoudende stijl. Het is eigenlijk een soortgelijke stijl van Real Madrid qua formatie en af en toe ook qua spel.

10 mei 2012 om 09:38

Onzin, Huntelaar is in de 16 gewoon beter dan RVP. RVP heeft hopeloos gefaald met het WK, nu moet Huntelaar de kans krijgen, met RVP op de "10"!

10 mei 2012 om 09:39

Het enige punt met het NL elftal systeem is dat v Persie nog wel eens de bal wil halen en huntelaar altijd in de punt staat, een echt aanspeelpunt is, v Persie wil overal meedoen met het spel omdat het een echte voetballer is. In dit systeem moet Robin ook echt wachten op zijn kansen en het veld lang houden en de rest laten aansluiten. Dat weet ie allemaal wel maar omdat ie zo graag wil komt het er niet uit. Waarschijnlijk op de training wel.

10 mei 2012 om 10:09

Je moet iemand die met afstand de beste voetballer is van Oranje (qua techniek) gewoon constant in het spel betrekken, en er geen momentenvoetballer van maken.

En nee Huntelaar is niet beter in de 16.

10 mei 2012 om 11:36

als je v persie met afstand de beste voetballer van oranje vindt (beetje overdreven maar ik weet hoe erg je altijd op v persie geilt) en hem constant in het spel wilt betrekken dan kun je hem toch beter op 10 zetten....
Dan kan hij nog steeds heel vaak in de 16 verschijnen en gevaarlijk worden voor de goal, daarnaast komt hij veel meer aan voetballen toe omdat hij niet steeds 2 verdedigers in zn rug heeft.

Bij arsenal zwerft hij ook vaak rond zodat hij de ruimte op kan zoeken.
Bij nederland vind ik het belangrijk dat er altijd iemand rond de penaltystip hangt. Huntelaar dus, want die heeft er het geduld voor. V Persie moet je idd laten voetballen. Dus op links buiten met alle vrijheid of op 10 en sneijder 1 linie terug. Maar goed...dat durft v Marwijk toch niet aan.

10 mei 2012 om 14:31

Qua techniek komt alleen Van der Vaart enigszins in de buurt. Robben en zeker Sneijder zijn veel minder verfijnd. Niks overdreven aan.

Ik vind hem geen spelmaker, hij heeft geen buitengewone overzicht zoals Vdv. Hij speelde bij Arsenal altijd als valse spits toen Cesc er speelde, toen was hij echt op zijn best (maar helaas niet zo lang fit). Nu mist Arsenal zo'n diepgaande middenvelder als Cesc, maar Van Marwijk heeft de beschikking over Vdv..

10 mei 2012 om 14:37

Waarom kunnen ze niet gewoon allebei spelen? Om de productiviteit van Huntelaar kun je amper heen maar iemand met de kwaliteiten en prestaties van v. Persie moet ook gewoon spelen. Waarom niet gewoon een 4-2-3-1 met v. Persie kort achter of om Huntelaar heen? Van Persie kan dan het spel maken en profiteren van de ruimte die Huntelaar creëert (tenzij Robben die ruimtes weer dicht dribbelt), Huntelaar trekt altijd wel een of twee verdedigers mee waar Robin dan goed van kan profiteren.

Op de positie van De Jong kan eventueel ook v. Bommel, weet niet wie er meer zou toevoegen. V. Bommel heeft meer wedstrijdrimte en ervaring maar speelt mijns inziens steeds minder. Maakt meer fouten, wordt minder snel, kan niets buiten zijn comfortzone en zal tegen ploegen als Spanje en Duitsland weer scheel getikt worden. Maakt me eerlijk gezegd niet uit wie van de twee er speelt. Het zijn allebei de 'klootzakken' die elk team nodig zou moeten hebben, maar eentje van hen vind ik wel genoeg. Van der Vaart daarnaast is de ideale verbindingsspeler die bovendien goed overweg kan met v. Persie. Ik heb altijd meer genoten van van der Vaart dan van Sneijder en dat is nu zeker niet anders. Afellay moet overigens wel gauw zijn normale niveau halen na zijn blessure, anders is hij niets waard. Hopelijk krijgt hij nog wat minuten bij Barça en laat hij progressie zien op de trainingen.

Kuyt mag wat mij betreft wel mee voor de bank. Hij is niet de speler die met techniek en klasse het verschil kan maken maar hij is altijd nuttig om mee te nemen. Zijn ervaring, werklust en mentaliteit kunnen altijd bruikbaar zijn om een wedstrijd mee over finish te slepen. Bovendien vind ik dat er geen overtuigende alternatieven voorhanden zijn. Geen basismateriaal maar prima als twaalfde man. Ook heeft hij als invaller weleens iets weten te forceren bij Liverpool, al blijft dat voor iemand met zijn technische kwaliteiten en snelheid altijd een gok.

Stekelenburg
Van der Wiel
Heitinga
Mathijsen
Emanuelson
V.d Vaart
De Jong
Robben
V. Persie
Afellay
Huntelaar
10 mei 2012 om 19:30

Als Van Persie zo verschrikkelijk goed is, dan kan hij toch ook in de rol van Raul kruipen. Dan scoren hij en Huntelaar toch belachelijk veel? Van Persie past gewoon niet bij de andere voetballers van Oranje, dat is keer op keer bewezen. En om nu Sneijder, Van der Vaart en Robben op te offeren aan de bij Arsenal excellerende spits, vind ik overdreven. Van Persie rendeert in een systeem waarin hij dee grote voetballer is, zonder grote spelbepalernde middenvelders. Toen Fabregas nog bij Arsenal speelde, was Van Persie een stuk minder. Huntelaar scoort in ieder systeem en is helemaal niet alleen die afmaker die alleen in de 16 iets doet. Onzin en dat is meteen duidelijk als je veel wedstrijden van Schalke hebt gezien het afgelopen seizoen. Raul scoorde ook veel, vanwege de acties van Huntelaar. Daarnaast is Huntelaar in de kopduels beter en is hij tweebenig (en kom nu niet aan met de statistieken dat Van Persie er met rechts ook veel heeft ingelegd, want hij had er nog veel meer in kunnen leggen als hij met rechts beter was en hij had veel veelbelovende aanvallen niet vertraagd als hij met rechts ook beter en preciezer had kunnen passen). Mijn keuze is, Huntelaar in de spits, Van Persie op 10 en Robben in een compleet vrije rol. Daarnaast zorgen dat je vleugelverdedigers veel op voorzetten oefenen.

10 mei 2012 om 20:07

@ Chevalrick

Juist met Fabregas was Van Persie nog beter dan nu. In 2009 was hij voetballend zo ongelooflijk goed, helaas maakte Chiellini een einde aan zijn run. Van Persie had weliswaar een iets minder doelpuntengemiddelde dan nu, maar wel veel meer assists. Bovendien was zijn allround spel een stuk beter. Arsenal scoorde toen ook gemiddeld 4 doelpunten per wedstrijd (na zijn blessure 1,7). Het is weer zo'n standaard voetbalcliché van mensen die voetbal niet goed genoeg begrijpen of de situatie niet op de voet gevolgd hebben.

Van Bommel, Kuyt en de ego van Sneijder zullen geofferd moeten worden. Is dat te veel gevraagd? Van der Vaart wordt juist naar voren geschoven, Robben doet toch zijn ding dus laten we hem maar. Sneijder gaat een linie terug waar zijn kwaliteiten in mijn ogen beter benut worden. Hij zal niet meer de show kunnen stelen met van richting veranderde schoten, maar daar schikt hij zich maar in.

Juist wanneer je de keuze voor zowel Huntelaar als Van Persie maakt, slachtoffer je Van der Vaart en Sneijder. Tenzij je Robin op de flank zet, maar daar vind ik hem niet goed.

Ik heb niet zoveel wedstrijden van Schalke gezien inderdaad, maar de wedstrijden die ik heb gezien en waar Huntelaar in excelleerde waren toch die waar hij veel ruimte kreeg. Veelal zie je Raul of anderen ruimte creëren met hun beweging terwijl Huntelaar zich verschuilt en op het juiste moment de gecreëerde ruimte in loopt. Van Persie creëert juist zelf zijn ruimte door constant in beweging te zijn. Huntelaar kan heus wel kaatsen of een pass geven, maar zodra er echt snel gehandeld moet worden vanwege een snel verkleinde ruimte of korte dekking dan valt hij door de mand.

Die discussie over 2-benigheid is niet fair. Van Persie neemt ballen met links aan die Huntelaar met beide benen niet zou kunnen controleren. Jij beoordeelt Robins rechterbeen door te wijzen naar zijn linker. Nee dan is Robins rechter inderdaad onderontwikkeld. Niet zo gek aangezien zijn linker zo ongeveer het hoogst haalbare kan. Echter vergelijk je Van Persies rechter met de linker van Huntelaar dan zit daar echt geen verschil in.

Van Persie als schaduwspits kan inderdaad hetzelfde als Raul. Vind het een prima keuze, maar voer dat maar door een maand voor het EK. Van Marwijk is toch te laf hiervoor.

Toch is dit mijn ideale opstelling:

Steek
VdWiel
Heitinga
Mathijssen
Emanuelson
De Jong
Sneijder
Robben/Ibi
VdV
Ibi/Robben
RvP
10 mei 2012 om 15:32

Geloof je jezelf nu serieus? De goals die Huntelaar in de box maakt mist van Persie regelmatig hoor. Ik heb hem - zelfs dit seizoen - kansen zien missen waar hij vrij stond op een meter op elf. Geloof mij nou dat Huntelaar die ballen gewoon door het net heem ramt, waar van Persie ze mist. Dat van Persie meer veelzijdig is klopt helemaal, maar dan heb je toch veel meer aan hem als schaduwspits. Dan kan hij schieten vanaf een meter of twintig, kan hij in de box komen bij voorzetten, maar ook de passes geven. Huntelaar is duidelijk een veel betere killer en aangezien van Persie bij Oranje juist de uitgelezen mogelijkheden laat liggen moet je met Huntelaar spelen.

10 mei 2012 om 20:08

Van Persie maakt veel meer meters per wedstrijd, je kan een kans niet beoordelen op het moment dat het zich voordoet... maar ook op de gehele vooractie en ander voorbereind werk. Als je 80 minuten niks doet en op het juiste moment de ruimte inloopt dan scoor je inderdaad 40 procent van je kansen. Als je constant in beweging bent om de ruimte te creeeren en de kans doet zich een keer voor dan reduceert dat zich al gauw tot 15-20 procent... bij de wereldklasse spelers.

12 mei 2012 om 16:48

Dat is dus het verschil tussen Huntelaar - een echte spits - en van Persie. Een echte spits is van Persie niet en zal hij nooit worden omdat hij simpelweg kansen laat liggen die een echte killer nooit zou laten liggen en al helemaal bij het Nederlands elftal. Zet je van Persie alleen voor de keeper en hij moet met rechts, mist hij 8/10 keer. Doe je dat bij Huntelaar met links, is de kans al veel kleiner. Daarom moet niet van Persie maar Huntelaar de spits worden op het EK en van Persie in een soort Rooney rol er om heen.

10 mei 2012 om 08:46

Waarom denkt niemand aan Van Persie voor de linksbuiten? Heeft een geweldige voorzet, schot, dribbel, overzicht en noem maar op!

Steek
VDW
Heitinga
Mathijsen
Emanuelson
Van Bommel
De Jong
Robben
Sneijder
Van Persie
Huntelaar
10 mei 2012 om 09:41

Waarschijnlijk omdat toen V.nistelrooij er nog was Robben op links speelde, V.persie op rechts en ze deden het beiden fantastisch. Ik vond het Nederlandse elftal toen veel beter.

10 mei 2012 om 09:46

Dit is ook mijn ideale opstelling. Zoals bekend is onze verdediging niet onze trots. Daarom zorgen Van Bommel en De Jong voor meer zekerheid. Het zijn 2 ideale controleurs met een hoop ervaring. Met deze vier aanvallende spelers ben je verzekerd van doelpunten. Van Persie kan prima op de vleugel spelen want hij heeft snelheid, een voorzet, een dribbel en een verwoestend schot.

10 mei 2012 om 10:31

Ik kon het niet meer eens zijn met jullie. Daarbij spelen je beste elf spelers, iets wat je altijd moet proberen na te streven. Iedere speler is de beste op die positie. Hoewel ik Van Persie net als jullie de beste linksbuiten vind, zijn er ook mensen die pleiten voor een Afellay of VDV op die plek. Soms nog met een Van Persie op de spits, maar dikwijls zit deze Rotterdammer op de bank. Onbegrijpelijk als je het mij vraagt.

Rafael VDV en Ibrahim Afellay zijn waarschijnlijk (met Elia?) je eerste aanvallende wissels..

10 mei 2012 om 11:06

Vind je opstelling zeer goed, denk dat het de beste oplossing is aangezien Ibi nog amper speelminuten heeft gemaakt en V-persie en Huntelaar allebei in vorm zijn. Je beste spelers moeten altijd spelen.

Elia gaat niet mee, althans dat verwacht ik. Niet onlogisch als je maar wat was het 70 minuten? hebt gemaakt in een jaar. Narsingh / John een van beide al waarschijnlijk meegaan als back-up of iets in die trend.

10 mei 2012 om 09:05

Inderdaad, Huntelaar is meer een afmaken terwijl van Persie ook meer acties heeft enzo

10 mei 2012 om 09:12

Bert van Marwijk roept hem dus voor Jan lul op?

Kuyt heeft juist altijd bewezen van nut te zijn in het Nederlands elftal, in tegenstelling tot van Persie.

Het wordt ieder toernooi gezegd en ieder toernooi bewijst Kuyt het tegendeel.

Je kan in een elftal ook niet 11 Robbens opstellen.

Je moet juist een mix van verschillende voetballers met verschillende eigenschappen hebben.

Ik ga echt lachen als Kuyt er weer een paar erinschiet tijdens het EK, echt grappig altijd die betweters op Voetbalzone.

10 mei 2012 om 09:41

Maar kijk eens naar het seizoen van Kuyt, hij was meestal reserve en hij heeft totaal geen wedstrijd ritme. Hij is niet meer de Kuyt van het Ek 2008 of van het Wk 2010. Toen was hij nog van grote waarde voor ons. Ik ben van mening dat hij niet veel meer toevoegt aan ons oranje. In de laatste interlands speelde hij zeer matig en was hij goed voor veel balverlies of een domme paas terug.

Ik pleit voor van Persie links, Sneijder op 10, Robben op rechts en Kuyt op de bank.

10 mei 2012 om 11:02

Ja maar blijkbaar ziet van Marwijk iets in hem.

Waarom moet iedereen doen alsof ze het beter weten dan van Marwijk?

Daarnaast heeft van Persie toch ook gefaald terwijl hij wel wedstrijdritme had?

Dus wedstrijdritme zegt ook niet alles, Hiddink riep bij Turkije ook bijna alleen maar spelers op die reserve waren of net terug van een blessure kwamen.

Blijkbaar weten professionele trainers dat wedstrijdritme niet zo belangrijk is als men denkt.

10 mei 2012 om 11:42

leuk voorbeeld van Hiddink met Turkije. In welke poule zit Turkije met het ek???

10 mei 2012 om 15:52

@babymongo

Je doet je naam eer aan.

Ik begrijp dat je probeert te provoceren maar doe het dan goed, het slaat namelijk totaal nergens op wat je zegt.

Want wat zeg je nou eigenlijk baby mongo?

10 mei 2012 om 16:30

JIj zegt dat wedstrijdritme niet alles zegt, want een grote ervaren trainer als Hiddink riep bij Turkije ook bijna alleen maar spelers op die reserve waren of net terug van een blessure.

Vervolgens zeg ik: dat kan hij wel gedaan hebben, maar hij heeft zich niet gekwalificeerd. Dus dan heeft hij blijkbaar de verkeerde keuzes gemaakt.

10 mei 2012 om 11:39

ach...kuyt van nut? Dat lijkt zo omdat ie af en toe een goal maakt (rebound) of een goede voorzet heeft. Maar zn rendement is zo laag, dat ie meer negatieve energie oplevert.

Zn aanname is dusdanig slecht dat hij elke aanval vertraagt of de bal kwijt raakt.
stuur je hem diep en kan hij alleen op de keeper af neemt hij de bal ook verkeerd aan en is de kans weg.
Hij komt nooit een man voor bij met een actie, dus bijna altijd tikkie terug
Er gaat nagenoeg geen dreiging van hem uit.

En dan is t leuk dat ie soms wel 1 goede voorzet geeft, maar dat is natuurlijk veel te weinig om een land als duitslang of spanje angst in te boezemen.

10 mei 2012 om 15:55

@babymongo

Misschien moet je Van Marwijk een brief sturen dat je zijn adviseur moet worden.

Want blijkbaar weet jij het allemaal zoveel beter.

Met jouw inzicht had Nederland zeker weten gewonnen van Spanje en met grote cijfers ook.

10 mei 2012 om 16:33

Ik zeg niet dat ik het beter weet, ik zou niet durven. Maar dit forum is er voor om je eigen mening te geven en dat doe ik dus. En k weet dat er nog heeeeel veel mensen vinden dat kuyt niks meer in oranje te zoeken heeft. En dat zijn niet allemaal leken zoals ik maar ook mensen die hun sporen verdiend hebben in de voetballerij.

Maar goed..jij mag best voor kuyt zijn, maar kom dan eens met een paar goede redenen. Want die heb je nog niet genoemd.

10 mei 2012 om 10:09

Wat betreft Van Persie, zijn rol op het WK wordt er te pas en te onpas bijgehaald maar we zijn nu 2 jaar verder. Dat hij toen slecht functioneerde ligt niet alleen aan Van Persie, al denk ik wel dat Van Marwijk er verstandig aan had gedaan om eerder te wisselen voor Huntelaar. Dit jaar heeft van Persie persoonlijk een geweldig jaar gehad bij Arsenal. Dit i.t.t. Kuijt. Ik zou zonder Kuijt spelen, maar hem uiteraard wel meenemen. Er moet wel eens gewisseld worden en Kuijt kan nog steeds van waarde zijn.

Wie waar moet staan is een lastige keus, misschien dat de optie van Van Der Gijp nog niet zo'n gekke is. Laat de grote namen het met elkaar uitzoeken.

10 mei 2012 om 10:27

Lachwekkend, dit riep iedereen 2 jaar geleden ook en toen was Kuyt één van de betere Nederlanders op het WK. Er wordt echt een hetze tegen de man gevoerd, feit is dat degenen die met hem werken altijd lyrisch over hem zijn.

10 mei 2012 om 22:02

Ja, omdat hij altijd doet wat de coach zegt, hard loopt en de ideale schoonzoon is. Dan zullen weinig coaches hem afbranden, heel simpel.

10 mei 2012 om 11:07

Ik denk zelfs dat van der Vaart ook op de bank gaat beginnen,en Kuijt gewoon op rechts komt te spelen.
Huntelaar en vd Vaart worden gewoon de back ups voor v Persie en Kuijt.

Ik zou slechts 1 ipv 2 verdedigende middenvelders opstellen,en Nigel de Jong zou ik dan op de plaats van Mathijsen zetten,en dan dus 2 spitsen.

Stekelenburg,
vd Wiel,heitinga,de Jong,emanuelson,
v Bommel,
Sneijder,vd Vaart,robben
Huntelaar,v Persie

10 mei 2012 om 11:18

Ik ben van mening dat je je kwaliteiten moet benutten. Onze kwaliteiten liggen in het aanvallende gedeelte. Verdedigend zijn we de (op één na) zwakste in de poule. Ik zou daarom ook kiezen voor kwaliteit in de basisopstelling, en zeker rekening houden met de huidige vorm.

Met alle respect voor Van Marwijk, maar met 4 verdedigers en De Jong en Van Bommel beginnen maak je het jezelf wel heel lastig. Dan begin je met een vrij behoudende tactiek aan de wedstrijden, en tegen Portugal en zeker Duitsland kost je dit de kop.

Ik zou mijn geld zetten op de individuele klasse in ons elftal, en de luxe dat we twee topspitsen in topvorm hebben. Van Persie is qua kwaliteiten de absolute top, en Huntelaar is in de 16-meter en in zijn huidige vorm ook de top. Die twee laat je dus gewoon samen spelen. Daarnaast snap ik dat je de as van je elftal niet teveel aan wilt passen, maar wie zegt dat wij verplicht met een links EN een rechtsbuiten moeten spelen. Waarom niet Huntelaar en Van Persie samen in de spits en slechts met één vleugelspeler spelen, namelijk Robben? Robben heeft dan de vrijheid om van zowel links als rechts te komen. Alleen de defensieve afspraken moeten dan haarscherp gemaakt worden, omdat je niet met één ''open vleugel'' balverlies moet lijden. Daarnaast heeft Sneijder bij Inter ook regelmatig als valse linksbuiten gespeeld. Dit kan hij bij Nederland ongetwijfeld ook naar behoren invullen. Daarnaast heeft Sneijder niet heel veel te willen aangezien hij gewoon weinig, goede, wedstrijden gespeeld heeft dit seizoen.

Doelman: Stekelenburg
Linksback: Emanuelson/buttner
Rechtsback: Van der Wiel
CV: Heitinga en Mathijssen
CM: Van Bommel, Van der Vaart en Sneijder.
Vrijerol: Robben
Spits: Persie en Huntelaar

Eigenlijk is mijn tacktiek vrij simpel. Rechtsback van der Wiel heeft drive naar voren, dat heeft hij vaak genoeg laten zien. Die mogelijkheid moet hij op het EK ook krijgen. Joris Matthijsen en Heitinga moeten gewoon zo sober mogelijk verdedigen. Balletje veroveren, en inleveren bij van Bommel, Sneijder of Van der Vaart. Linksback Buttner is een mutlifunctionele flankspeler, die aanvallend ook zeker van nut kan zjin, en verdedigend een vrij stabiele indruk op mij heeft gemaakt.

Van Bommel is de meest verdedigende middenvelder, en moet doen wat hij bij Milan ook doet. Balveroverend optreden, en inleveren bij Van der Vaart en Sneijder.

Van der Vaart en Sneijder zijn de twee essentiele schakels tussen aanval en verdediging. Waarbij ze allebei ook nog eens bezitten over diepgang. De linker of rechterkan zal soms open zijn omdat Robben zwervend speelt. Voor hun de taak om aan de zijkant in balbezit te komen en vanuit daar splijtende passes te verzenden. Van Persie kan dan ook wat vrijer spelen, omdat er ruimte is op de vleugel voor hem om zich te laten zakken. Zo hoeft hij minder vaak terug naar het middenveld om een bal op te halen, Huntelaar speelt gewoon stijf in de punt, wat hij gewend is bij Schalke.

Wat je zo creeert is een ijzersterk team in balbezit, en ik ben van mening dat Nederland daar ook naar moet streven. Defensief zijn wij sowieso al de minste, dus daar moet je je geld niet op willen zetten. Je moet zorgen dat je in balbezit je meest sterke elftal opstelt, en dat kan prima op deze manier. Daarnaast vind ik na Robben niet één van de overige vleugelspelers goed genoeg om in de basis te starten. Het zou allleen maar tenkoste gaan van de kracht als collectief. Daarnaast zou je dan of Persie, of Huntelaar of Sneijder of Van der Vaart op de bank moeten zetten, en de in balbezit zeer zwakke Nigel de Jong op moeten stellen. De nadruk komt dan weer op een defensief ingesteld efltal te liggen, en dan kost het ons absoluut de kop.

Dus aanvallen met die handel, en offensief en agressief spelen. Dat is de enige manier op succes.

10 mei 2012 om 14:51

Goede Analyse.

Nederland zou inderdaad moeten proberen te domineren met offensief voetbal. De opstelling met één VM (van Bommel) en twee creërende spelers daarnaast is naar mijn mening ook de belangrijkste factor hierin. Eventueel zou Afellay hier ook nog kunnen spelen.

Ik heb alleen één "maar".

Op het EK gaan we ploegen tegenkomen (duitsland, Spanje) die het aanvallend voetbal al jaren spelen (oftwel het zit in hun systeem), waar Bert van Marwijk de laatste jaren die aanvallende vrijheid heeft gedoseerd. Je gaat dus straks het risico lopen dat een tegenstander beter is in aanvallen dan Oranje. Wat dan?

10 mei 2012 om 17:28

@ Facepalm

Ik ben het met je eens dat Affelay hierin ook nog een belangrijke rol kan spelen, tevens zou hij ook zeer geschikt zijn om in de rol van Robben te functioneren. Affelay heeft bij Barcelona namelijk ook veelal vanaf de zijkanten gespeeld.

Het klopt dat we ploegen tegen komen die inprincipe voetballend sterker zijn. Dan is het voor Nederland dus zaak daarop te anticiperen. Ik neem als voorbeeld Real Madrid dat voetbalt tegen Barcelona in het Camp Nou. Wetende dat Barcelona het meeste balbezit zal hebben, en qua voetballend vermogen niet te evenaren valt, is het zaak zuinig te zijn op de bal wanneer je hem wel in je bezit hebt. Maar echt essentieel is de omschakeling. Omschakelen van verdedigen naar een razendsnelle counter, en ik ben van mening dat we daar dan ook de juiste opstelling voor hebben.

Sneijder moet zorgen dat hij in zulke gevallen Altijd aanspeelbaar is, en Robben moet in verdedigende gevallen Altijd de diepste man zijn. Huntelaar en Van Persie moeten verdedigend dus ook arbeid opknappen, iets wat je gewoon over moet hebben voor het collectief.

Zelfs kan Huntelaar nog een sleutelrol spelen in de couter, als Sneijder hem direct weet aan te spelen, en Huntelaar de bal even bij zich kan houden. Robben kan dan de diepte zoeken en Huntelaar kan er dan voor zorgen dat de bal via Sneijder of Van der Vaart diep wordt gespeelt op de al vertrokken Robben.

In mijn optiek moet je altijd uitgaan van eigen kracht, ookal is de tegenstander op dat gebied misschien nog beter. Door het slim te spelen en dus vooral zéér zorgvuldig en snel om te schakelen is ook daar een antwoord op te vinden.

10 mei 2012 om 14:48

Natuurlijk kunnen deze 2 wel samen spelen daar is niks moeilijks aan. Ten eerste zou van Marwijk Sneijder of van der Vaart naast de Jong moeten posteren als hij totaalvoetbal/combinatievoetbal wil spelen. Maar goed dat zal niet gebeuren dus helaas. Ik zou Huntelaar als diepste spits zetten en van Persie als een schaduwspits erachter met een vrije rol. van Persie kan vanuit daaruit het spel ook sturen, dmv zijn techniek en inzicht. Huntelaar in de rol van Kluivert en van Persie in de rol van Bergkamp, simpel toch? Een afmaker pur sang en een verfijnde technicus erachter. Sneijder: met alle respect die heeft amper gespeeld dit seizoen en de wedstrijden die hij speelde was hij ook gewoon minder. Voor Afellay geldt hetzelfde, maar die is gewoon de beste optie op links en zal gewoon basis staan.

Sneijder, van der Vaart, Narsingh, Luuk de Jong, Schaars, Strootman, Boulahrouz enz. is ook geen misselijke bank toch?

Stekelenburg
van der Wiel
Heitinga
Mathijssen
Emanuelson
van Bommek
de Jong
Robben
van Persie
Afellay
Huntelaar
10 mei 2012 om 15:15

Kuyt komt simpelweg handelingssnelheid tekort voor de absolute top. Prima gozer, harde werker, maar geen traptechniek en balcontrole. Tijd voor anderen.

10 mei 2012 om 15:51

Belachelijk, hoe hier over Dirk Kuyt gesproken word. Als ie bij Feyenoord wekelijks zou spelen, (en wekelijks zou scoren, daar ben ik van overtuigd) zou iedereen schande spreken als we m niet mee zouden nemen. Denk nog even aan hoe Duitsland jarenlang prijzen heeft gewonnen, geen geniale voetballers, maar harde werkers met een over-mijn-lijk situatie. En die hebben we gewoon nodig wanneer we een schopploegje tegenkomen..

10 mei 2012 om 18:34

Dus het zou een schande zijn als bvm de topscorer van de duitse competitie niet opstelt toch?
En kuyt, ALS telt niet, kuyt speelt weinig EN voegt niks toe.

11 mei 2012 om 10:47

Ik heb het hier niet over de opstelling, en ik zeg ook zeker niet dat hij in de basis moet staan, maar meenemen naar het EK heeft hij zeker verdiend en in mijn ogen kan hij absoluut van waarde zijn met zijn grote longen. Bedenk ook even dat zo'n toernooi loodzwaar is met wedstrijden elke 4 dagen. Ik vind het gewoon belachelijk dat deze kerel zegt dat hij 'zelfs als reserve geen nut zou hebben'. Totaal onverdiend en bovendien bewijst het een gebrek aan voetbalkennis.

10 mei 2012 om 17:36

Mee eens, OOK wij moeten verjongen, en zij moeten ook ervaring op doen.
Kuijt is belangrijk geweest maar brengt niet meer dat extra's (ja hij is een harde werker)
Hij heeft weinig snelheid, geen indrukwekkende passing(meer).

10 mei 2012 om 18:31

Kuyt is op zijn retour, dat ziet liverpool ook. En bij oranje voegt hij in mijn ogen niks toe. liever narsingh die een man passeert en paar goede voorzetten heeft dan iemand de helft van de tijd loopt om zijn eigen balverlies te compenseren of in de weg loopt.
Oranje moet met spelers op de flanken spelen die een man voorbij kunnen komen en een voorzet geven, dus robben links en daarom kies ik voor narsingh. van persie speelt achter huntelaar. En1 controleur met 1 voetballende middenvelder kan prima. Bommel kan het ook allemaal niet meer belopen. Maar zou me niet verbazen als bvm start met de jong, bommel en kuyt

10 mei 2012 om 18:54

Kuyt is nog zeker van Nut.

Het is net als Klose, ook bij zijn club nooit altijd zo succesvol.
Maar bij Het Duitse Elftal een wereldspits.

Kuyt is een wisselspeler en zal zeker zijn wedstrijden pakken op het Ek,
Zeker een nuttige speler. Door veel onderschat.

10 mei 2012 om 19:01

Is die man nu echt serieus? Hij roept dat Maduro en Bouma een kans maken op een selectie, haha. Kuyt is (was?) belangrijk voor Oranje door z'n werkkracht waardoor Robben zich veel minder hoeft te belasten. Maar nu zijn we 2 jaar verder en is Kuyt bij Liverpool een reservespeler geworden en rijst de vraag of ze hem moeten meenemen of niet.

Ik ben nog steeds voor deze 23: Steek, Krul, Vorm; VD Wiel, Heitinga, Mathijsen, Boulahrouz, Bruma of Vlaar, Büttner; Van Bommel, N. de Jong, Strootman, Sneijder, Robben, Afellay, Kuyt of Schaars , Van Der Vaart, Narsingh, Emanuelson; Huntelaar, Van Persie, L. de Jong, Dost of van Wolfswinkel

10 mei 2012 om 19:20

Och wat gun in het FCE toch zo enorm he. Geklommen van een diepe dal, met allemaal talenten zoals koc. Ik zou FCE maar al te graag in de eredivisie willen zien

10 mei 2012 om 19:47

Maduro kan ook als CV uit de voeten en Siem de Jong kan ook op meerdere plaatsen uit de voeten.

10 mei 2012 om 22:28

Lexie is een beetje een ouwe zeur. Lees al zijn columns terug, het is altijd negatief. Is deze man verbitterd omdat ie nooit een groot schrijver is geworden ofzo?

11 mei 2012 om 00:05

Deze jongen denkt dat hij er verstand van heeft hoor..

Reageer

Je mag reageren vanaf niveau 3.

Voetbalzone video

Nederland

Selectie
Actuele wedstrijden
SpelersPositieW
Bruno Martins IndiVerdediger62
Kevin StrootmanMiddenvelder60
Robin van PersieAanvaller55
Jeremain LensAanvaller54
Ron VlaarVerdediger40
Jordy ClasieMiddenvelder40
Rafael van der VaartMiddenvelder44
Voor de complete selectie: Clubpagina Nederland.

101 fans
Aanvaller, 32 jaar
SeizoenClubW
2012/2013 Fenerbahçe 31 8 1 0
2011/2012 Liverpool 34 2 3 0
2010/2011 Liverpool 33 13 3 0
2009/2010 Liverpool 37 9 3 0
2008/2009 Liverpool 38 12 0 0
Laatste voetbalnieuws

Verraste Koeman: 'Wat dat betreft vind ik hem gewoon de beste'

Feyenoord liep de voorronde van de Champions League mis, maar kan zonder meer tevreden zijn over dit seizoen. De Rotterdammers eindigden uiteindelijk als derde en doen daardoor mee in de play-offs...Lees verder

In de wandelgangen

Zondag 19 mei
Het is AS Monaco echt menens, dat wordt alsmaar duidelijker. Lees verder

Uitgelichte documenten

Achtergronden
Populair actueel
Archief

Wat beoogde Advocaat nu werkelijk met zijn terugkeer bij PSV?

Al in december baalde Dick Advocaat van het dagelijkse pendelen naar zijn werk. Tijdens zo’n geestdodende rit tussen Den Haag en Eindhoven (en weer terug) betastte hij zijn pols en vroeg zich nuchter af of hij niet beter kon gaan vissen op de pier van Scheveningen. Lees verder

Clubexperts

Actueel
Populair
Klassiekers
Titel
Beoordeling
Titel
Beoordeling
  •  
    Door ( reacties)

Bekijk onze Clubexperts

Titel
Beoordeling

Online Soccer Manager

Online Soccer Manager OSM

(Advertorial) Word nu ook manager van je favoriete voetbalclub. Laat de wereld zien dat jij de beste manager bent! Meer...

Pagina gegenereerd in 0.328125 seconden.