Voetbalzone

 

Dromen van de derde

Zaterdag, 8 oktober 2011 om 12:55 door Fiorenza

De competitie ligt weer stil vanwege de kwalificatiewedstrijden voor het Europees Kampioenschap. Zo ook in Italië. We leven al in oktober, maar de serie A is pas gevorderd tot en met de zesde speelronde, waarbij de heren voetballers de eerste speelronde niet in actie zijn gekomen. Kijkend naar de ranglijst valt me op hoe klein de onderlinge verschillen zijn. De grote clubs hebben om diverse redenen al aardig wat punten gemorst. Van AS Roma en Juventus, die de schade nog weten te beperken, werd dat verwacht omdat het teams in opbouw zijn met veel nieuwe spelers.

Het opmerkelijke begin van de Serie A zorgde tot afgelopen zondag voor een licht euforische stemming bij iedereen die Fiorentina een warm hart toedraagt. Bij winst op Lazio konden we zomaar bovenaan staan. Als een bliksemschicht schoot de gedachte aan een kampioenschap door mijn hoofd. En dat na een anderhalf jaar durende sportieve depressie. Walter Mazzarri, de coach van Napoli, tipte Fiorentina na het gelijke spel een week eerder in San Paolo al als outsider voor de Scudetto, oftewel de titel. We doen niet onder voor Napoli maar AC Milan, Juventus en Internazionale zijn toch nog steeds een maat te groot?

Dromen mag altijd en kost niets. In 1985 gebeurde ook waar niemand op had gerekend. Hellas Verona, zeker niet als kampioenskandidaat gestart, veroverde de titel. Er speelden geen vedette(n) terwijl bij Juventus dat jaar bijvoorbeeld Michel Platini speelde en bij Napoli een zekere Diego Armando Maradona. Het gaf logischerwijs een enorm volksfeest in Verona rondom de Arena en op het Piazza Erbe. Luid toeterende auto's met wapperende kampioensvlaggen. Dat soort werk.

Laat Hellas nou uitgerekend één van de clubs zijn waar tussen de tifosi een Gemellaggio bestaat. Vrij vertaald een vriendschappelijke band. Daarnaast is er een historische vriendschap met de Torino tifosi. Dit verbond is makkelijk te verklaren door de gezamenlijke aversie tegen Juventus. Het verbond met Hellas is in de jaren zeventig ontstaan vanuit de gemeenschappelijke overtuiging dat politiek en sport van elkaar gescheiden moesten blijven. Er bestaat geen linkse of rechtse aanhang. Toch heeft de Hellas aanhang de hardnekkige reputatie extreemrechts te zijn. De Engelse auteur Tim Parks, die een jaar meeging met de harde kern en hierover schreef, nuanceert dit beeld. “De zwarte Colombiaanse speler Johnnier Estainer Montano werd bij zijn debuut hartelijk verwelkomd door de Curva Sud”. Hoe dan ook, het zou mooi zijn als Fiorentina, na enkele jaren van Milanese overmacht dit voetbaljaar net als Hellas Verona compleet onverwacht met de titel aan de haal gaat.

Is het realistisch? Stevan Jovetic is weer terug na zijn zware knieblessure die hem vorig seizoen aan de kant hield. Alessio Cerci heeft zijn hoge rendement als het gaat om doelpunten maken meegenomen naar het nieuwe seizoen. Ik noem hem apart omdat het ongelooflijk is hoe hij binnen een half jaar van verguisd persoon tot de Messi van Firenze gebombardeerd is. Trainer Sinisa Mihajlovic heeft gelijk gekregen door in hem te blijven geloven. Op de reservebank zit meer kwaliteit ten opzichte van vorig jaar. Met spelers als Houssine Kharja, Andrea Lazzari, Gianni Munari en Orestes Romulo zijn er nu op papier minstens gelijkwaardige vervangers. Tenslotte is het trainingscomplex ook onlangs verbetert. Een detail, maar het kan de fitheid van de spelers alleen maar ten goede komen.

Maar na de verloren thuiswedstrijd tegen Lazio moeten we voorlopig weer berustten. Er zit nog steeds onvoldoende lijn in het spel. Toevalsvoetbal is het juiste woord. Sinisa Mihajlovic kan mij als trainer op tactisch vlak nog steeds niet overtuigen. Opvallend is ook de conditionele achterstand van enkele spelers, ondanks de verbeterde faciliteiten. Naast vorm en blessures kan de slepende kwestie rondom de geweigerde contractverlenging van Riccardo Montolivo negatief effect veroorzaken. Elke dag lijkt er weer wat over gezegd te moeten worden. Er zal in die zin nooit mediarust zijn. De spelersgroep heeft zich al volledig solidair met Riccardo verklaard. Het uitfluiten door het publiek, waar ik tegen Parma getuige van was, kan ik nog begrijpen. Helaas zijn er ook imbecielen, ik heb er geen ander woord voor, die het nodig vinden om tot bedreigingen over te gaan.

De tijd zal het ons leren, een eventuele titel is nog mijlen ver weg. Pas als we rond de kerst net als in het seizoen 1998/09 tot winterkampioen gekroond worden begin ik heel voorzichtig weer te dromen van de derde. Overigens nog steeds geen garantie want aan het einde van de rit restte ons destijds een derde plaats. De blessure van onze wereldspits Gabriel Omar Batistuta kostte net wat teveel puntjes.

Kwaliteitsbeoordeling:
Totaal 4 stemmen.
Je kunt stemmen als je een reactie hebt gegeven.
Dit document is door 900+ bezoekers bekeken.
8 oktober 2011 om 15:01

Leuke clubexpert waarbij ik het oppertunisme in je stuk wel aandoenlijk vind (op een positieve manier). Je beschrijft op een heerlijke manier de sfeer voorafgaande aan zo'n wedstrijd, kunnen we stiekem kampioen worden terwijl je net begonnen bent.
Vervolgens na de wedstrijd het altijd heerlijke negativisme van de echte supporters. Je somt zo een paar slechte punten op en lijkt de kampioensaspiraties alweer te zijn vergeten.
Kortom leuk stuk, goed geschreven. Je mag als clubexpert wel iets meer diepgang brengen. Dit doe je wel goed in de voorgeschiedenis maar kan wat mij betreft nog beter als je praat over het huidige spel van de ploeg, de huidige spelersgroep en echte 'inside information' die ik als algemene voetballiefhebber niet heb.
Als ik wist hoe ik kon stemmen had ik 5 sterren overwogen;

8 oktober 2011 om 15:22

Stemmen doe je zo:

Net onder de tekst zie je Kwaliteitsbeoordeling:

Dan kun je het aantal sterren aanklikken.

8 oktober 2011 om 15:16

Mooie clubexpert.

Je schrijft alles duidelijk en er zitten bijna geen grammaticale fouten in.
Ik begrijp jou verlangen en stille hoop. Deze deel ik namelijk ook stiekem (alleen dan voor Roma). Er is er momenteel bijna niets te voorspellen in de Serie A. Dat maakt de competitie erg leuk. Men probeert aanvallend te voetballen en de grote teams (op Napoli na) spelen erg wisselvallig. Dit zorgt ervoor dat er veel supporters gaan hopen op een stunt seizoen. Het is allemaal mogelijk maar tegenwoordig zijn er bijna geen gemakkelijke wedstrijden meer in de Serie A.

Van hoop en vreugde naar verdriet en teleurstelling. Veel supporters zullen deze gevoelens dit seizoen beleven. Dit beeld kan echter de volgende week weer andersom zijn.

Je bouwt je stuk goed op en noemt genoeg informatie. Kortom leuke clubexpert!

8 oktober 2011 om 15:22

Ik sluit me volledig bij je aan. Dus van mij ook de 5 sterren!

9 oktober 2011 om 14:38

Jah, een goede CE. Altijd leuk om iets over een Serie A club te lezen.

Het is een aardig goed geschreven expert. Maar het heeft mij niet echt kunnen raken. Veel informatie, maar mag nog iets meer beleving in. Waardoor je meer in het stuk gezogen wordt. Goed gedaan, maar kan nog iets vermakelijker.

Grtz

9 oktober 2011 om 15:01

Normaal gesproken lees ik bijna nooit clubexperts, maar omdat deze over La Viola ging wou ik hem even lezen. Goed stuk, maar misschien ben ik niet geheel objectief omdat het over mijn Fiorentina gaat..; Maar je hebt inderdaad gelijk, in de Serie A kan iedereen van elkaar winnen. De 2 topteams uit Milaan die er nog niets van bakken, en Napoli, Udinese en Juve die het wel erg goed doen.

Ik schat zelf de kansen voor de Scudetto niet meer hoog in, hooguit een plaats in de top 5. Kwaliteit hebben we inderdaad zeker, maar zoals jij ook al aangeeft zit er nog niet veel lijn in het spel. Iets wat je toch wel moet hebben, als je zoveel goede spelers hebt. De basis is gewoon erg sterk, en dan heb je idd nog spelers als Kharja, Lazzari, Munari, De Silvestri, Romulo, Ljajic op de bank hebt, moet je gewoon goed voetbal kunnen spelen. Marco Marchionni zit zelfs niet eens bij de selectie, terwijl dat toch ook een goede voetballer is. Hopelijk eindigen we gewoon in de top 5, wat gewoon moet met deze selectie. Volgend jaar worden er waarschijnlijk toch heel wat spelers weggekocht, of lopen er contracten af. Vargas, Montolivo, Jovetic, Gilardino en Cerci ben je met een beetje ongeluk de volgende transferwindows kwijt. Dat Montolivo weggaat, is natuurlijk al zeker. Wat er gebeurd is is ondertussen al bekend, mijn respect voor Riccardo is ondertussen ook wel verdwenen.

Jammer dat we bijvoorbeeld tegen Udinese en Lazio 0 punten pakt, want wil je meedoen om de prijzen moet je daar ook punten tegen kunnen pakken. Maar ik blijf optimistisch, en we eindigen gewoon in de top 4.

Volgende week Cesena uit, dat moeten 3 punten worden.

Goede clubexpert, 5 sterren waard. Zoals al aangegeven hierboven, goed opgebouwd, en ik zie ook geen grammaticale fouten!

Reageer

Je kunt niet reageren op oude documenten.

Actiefste Clubexperts

Naam Aantal Gemiddelde rating
Jorge- 6
feye88 5
max.az 3

Best beoordeelde Clubexperts

Naam Aantal Gemiddelde rating
Jorge- 6
feye88 5

Meest gereageerd

Titel Reacties

Voetbalzone video

Fiorentina

Stand
Selectie
 TeamPnt+/-
1.Juventus8747
2.Napoli7837
3.AC Milan7228
5.Udinese6614
Voor de complete stand: Serie A
SpelersPositieW
Borja ValeroMiddenvelder371
Manuel PasqualVerdediger352
Stevan JoveticAanvaller3113
Voor de complete selectie: Clubpagina Fiorentina.

In de wandelgangen

Woensdag 22 mei
Real Madrid staat op het punt om twee miljoenentransfers af te ronden. Lees verder

Uitgelichte documenten

Achtergronden
Populair actueel
Archief

Clubexperts

Actueel
Populair
Klassiekers
Titel
Beoordeling
Titel
Beoordeling

Bekijk onze Clubexperts

Titel
Beoordeling

Online Soccer Manager

Online Soccer Manager OSM

(Advertorial) Word nu ook manager van je favoriete voetbalclub. Laat de wereld zien dat jij de beste manager bent! Meer...

Voetbalzone is wettelijk verplicht toestemming te vragen voor het gebruik van cookies. Deze hoef je eenmalig te accepteren. Wij maken gebruik van functionele cookies en cookies voor het beheer van webstatistieken, advertenties en social media. De cookies bewaren geen persoonsgegevens en zijn dus niet aan een individu te koppelen. Klik op accepteren als je al geïnformeerd bent over het gebruik van cookies. Meer weten over cookies en hoe je deze uit kunt schakelen?
Pagina gegenereerd in 0.140625 seconden.