Barça verleent Márquez als dank voor trouwe dienst transfervrije status

Zaterdag, 31 juli 2010 om 11:57

Rafael Márquez mag Barcelona verlaten. De Catalanen melden op hun officiële website dat het contract met de Mexicaans international, dat tot 2012 doorliep, in onderling overleg is ontbonden. Dit betekent dat de verdediger na zeven jaar in Camp Nou een transfervrije status krijgt. Waar Márquez zijn carrière voortzet is niet bekend, maar de kans is groot dat hij naar New York Red Bulls gaat.

/

In de Verenigde Staten speelt ook zijn voormalige Barcelona-ploeggenoot Thierry Henry. Vrijdag meldde technisch directeur Andoni Zubizarreta van de Catalaanse club al dat Márquez ‘nog een paar details’ verwijderd was van een transfer. De Mexicaan zei tijdens het WK in Zuid-Afrika nog bij Barça te willen blijven, maar de technische staf en de clubleiding bleken daar andere gedachten over te hebben.

De nieuwe voorzitter van Barcelona, Sandro Rosell, wil de defensie een nieuw gezicht geven. De 31-jarige Márquez past niet in het plaatje en zal Barcelona nu gaan verlaten. De Mexicaan kwam in totaal tot 163 competitiewedstrijden voor de Spaanse club, maar kwam vorig jaar niet verder dan vijftien duels. Eerder in zijn loopbaan speelde Márquez voor AS Monaco en Atlas in zijn vaderland Mexico.

Nieuwe seizoen, nieuwe kansen! Wed en ontvang €50 bonus

Poll

Rafael Márquez speelt binnenkort samen met Thierry Henry voor New York Red Bulls

Welke Ajacied is getransfereerd naar Real Sociedad? Speel de Transfer Quiz!

31 juli 2010 om 12:01
#1

Rafael bedankt en succes bij je nieuwe club!

31 juli 2010 om 23:30
#45

Toch wel één van de beste voetballers die daar de afgelopen jaren heeft rond gelopen. Ik vind het echt een geweldenaar. Hoop dat hij ergens in Europa blijft voetballen om in ieder geval zijn niveau te behouden om zo dan in aanmerking te blijven komen voor de nationale ploeg.

Geweldenaar!

31 juli 2010 om 12:01
#2

Dus henry voetbald daar ook en ze mogen maar een iemand in selectie hebben die meer als 288 duizend verdiend?

31 juli 2010 om 12:16
#7

Ze hebben speciale constructies met externe sponsoren. Zo komt Beckham ook aan zijn astronomische salaris.

31 juli 2010 om 12:16
#8

je kan met een andere club die niet zo'n dure speler heeft regelen dat jij die optie van hen kan krijgen en dan mag je 2

31 juli 2010 om 12:41
#16

en geef een goede reden waarom die club dat zou toelaten?

31 juli 2010 om 13:08
#24

Nou dan zou die club bijvoorbeeld de eerste Pick in de draft van de desbetreffende club mogen overnemen.

31 juli 2010 om 15:04
#34

@ schkalou
Daar geloof ik nou echt helemaal geen zak van. Waarom zou de bond zoiets toestaan? Dan laten clubs zien lak aan de bond te hebben, en dan kan je je eigenlijk afvragen waarom dit soort regels zijn gemaakt.

Aangepast op Zaterdag, 31 juli om 15:04 door tomvitesse.

31 juli 2010 om 16:46
#41

@tomvitesse
Jij gelooft het niet en toch is het zo.

Volgens de regels is er een salaris cap en mag je maar 1 speler hebben die meer dan die cap verdient .
Niet alle clubs hebben een speler die meer dan de cap verdient en deze clubs bieden dan hun salaris uitzondering aan bij andere clubs. De club die deze optie dan uiteindelijk overneemt betaald daar dan voor. Dit kan gewoon geld zijn maar ook draft picks of een combo van beide.
Deze optie neemt de andere club dan tijdelijk over en ze betalen er of 1 keer voor of elk jaar opnieuw zolang ze de optie gebruiken.

Ja het is gaar maar het systeem in de VS heeft net zo veel voor als nadelen.

Zoek het maar op. LA Galaxy heeft ook 2 spelers die meer dan de cap verdienen. Beckham en Donovan.

Alleen clubs die geld zat hebben maken hier gebruik van. Op sportief vlak helpt het niet echt want de clubs die er van gebruik maken (zoals LA Galaxy) heeft al een een tijdje geen titel meer gewonnen.
Dus ik denk dat het voordeel dat de club hier uit haalt dan wel meer toeschouwers moeten zijn of hogere sponsor inkomsten.

Aangepast op Zaterdag, 31 juli om 16:47 door deadsr.

31 juli 2010 om 12:10
#3

Ik wens hem veel succes bij zijn volgende club. Maar zelf blijf ik van mening dat het te kort is om te vertrekken. Hij haalt nog steeds een hoog niveau en had naar mijn mening nog wel 1 of 2 jaar kunnen wachten met een overstap naar een andere club of naar Amerika. Ik ben benieuwd hoe Barca haar centrum verdedigers gaan aanvullen, want met Milito is er maar 1 stand-in voor Puyol en Pique. Hopelijk stromen er wat goede jongens uit de jeugd als Bartra of Muniesa door. Ik hoop niet dat Abidal naar het centrum word verplaatst. want als back is hij toch verruit het beste. ijzersterk. Marquez bedankt voor alles wat je voor Barca hebt gegeven!

31 juli 2010 om 12:15
#5

henrique en cancares hebben ze tog ook nog eventueel nog muniesa uit jeugd?

Maar ze hebben ook nog een vervanger voor puyol nodig over paar jaartjes ?

31 juli 2010 om 12:47
#20

Ik denk dat hij ook nog best een of twee seizoenen had kunnen blijven. Hij is nog maar 31 jaar, voor een verdediger zeker niet te oud. Bovendien hebben ze Chygrynsky ook al verkocht en is Abidal in het centrum gewoonweg niet goed genoeg. In de jeugd hebben ze eventueel ook nog Fontas rond lopen, die heeft ook pas geleden een nieuw contract getekend. Ik vermoed dat Barcelona dit gat gaat opvullen met een talent uit eigen kweek, aangezien vorige week naar buiten is gekomen dat Barca kampt met een schuld van ongeveer 422 miljoen.

31 juli 2010 om 12:13
#4

Ik vondt hem een aantal jaren geleden op zijn top spelen,dat neemt niet weg dat hij nog steeds een zeer goede speler is. Probleem is dat een club als Barca het moet hebben van Top spelers en niet van goede spelers.

31 juli 2010 om 12:15
#6

Mooi gebaar van Barcelona, maar zitten zij financieel niet dusdanig moeilijk dat ze elk miljoentje wel kunnen gebruiken?

31 juli 2010 om 12:35
#12

Valt wel mee. De schuld die bekend werd staat an sich los van het eigen vermogen. Het gaat om balans, omdat Barcelona in feite gewoon een bedrijf is. En zoveel bedrijven hebben schuld, maar draaien toch goed. Shell bijvoorbeeld, heeft een miljardenschuld, maar draait toch enorme winsten op jaarbasis.

De zaken zijn een stuk ingewikkelder en genuanceerder dan men vaak denkt. Barcelona doet zichzelf dus zeker niet te kort, door Márquez transfervrij te laten vertrekken.

31 juli 2010 om 12:42
#17

En niet te vergeten dat Barcelona afgelopen seizoen 77 miljoen euro verlies heeft gemaakt.

31 juli 2010 om 12:44
#18

Met de komst van Villa kan Barcelona op z'n minst op het gebied van merchandise weer flink wat miljoenen bij elkaar sprokkelen. Henry is ook weg en dat scheelt ook flink, aangezien Henry voor Barcelona-begrippen geen toegevoegde waarde meer had.

31 juli 2010 om 12:55
#21

Dat is duss gelul geweest.
Ten eerste is het afhankelijk van welke statistieken je wilt gebruiken en ten tweede is het duidelijk geworden dat Faus inkomsten van Laporta en co. op eigen rekening heeft gezet en eigen uitgaven op die van Laporta en co.
Deze week heeft Sala i Martin flink teruggeslagen en is het duidelijk geworden (hetgeen voor mij en anderen ook al overduidelijk was) dat het huidige bestuur een smerig spelletje aan het spelen is.

Gister tijdens de presentatie van Zubi was de directeur ook alweer sneren aan het uitdelen aan het oude bestuur, terwijl hij daar ook simpelweg z'n bek over kon houden.

31 juli 2010 om 12:18
#9

Ze kunnen het geld dat ze uitsparen op zijn loon ook goed gebruiken daar in Catalonie. Dan kunnen ze andere spelers hun loon wel betalen en kunnen ze die enorme lening afbetalen.

31 juli 2010 om 12:19
#10

Echt een hele goede spelers geweest 1 van de beste Mexicanen, ben benieuwd waar hij heen gaat miss terug naar Mexico naar Atlas of naar de VS naar NY Red Bulls of miss wel Chivas Usa.
Gun hem in ieder geval een mooie afsluiting van zijn carriere!

31 juli 2010 om 12:19
#11

Het ga je goed en bedankt voor de mooie prijzen waar jij ook een aandeel in hebt en je in de toekomst terug kunt kijken op wat prachtige jaren bij Fc Barcelonaaaa

31 juli 2010 om 12:36
#13

Vond hem nogal eens wat foutjes maken in zijn periode bij Barcelona, maar hij heeft al met al wel een voldoende verdiend bij Barcelona.

31 juli 2010 om 12:39
#14

Het bewijs dat er geen financiele problemen zijn bij barca. en dat het maar een mediaspelletje is

31 juli 2010 om 13:13
#25

Het bewijs? Waarom denk je dat ze hem gratis laten gaan? Zodat ze zijn loon niet meer moeten betalen. Als jij echt denk dat Barca er financieel warm bij zit dan vergis jij jou lelijk.

31 juli 2010 om 14:21
#32

Nee, hij vergist zich absoluut niet lelijk.
Barça zit er goed bij. Vraag je anders voor de grap eens af hoe een bank in godsnaam een lening van 150 miljoen verstrekt aan een club dat er absoluut niet goed bij zit. Een paar jaar terug was het zelfs bijna teveel gevraagd om de helft te lenen, omdat de banken er zo weinig vertrouwen in hadden. En dat terwijl er geeneens sprake was van een crisis. Dat het toen wél doorging was omdat het bestuur van Laporta zo'n uitstekend plan had.
Denk je werkelijk dat een bank 150 miljoen leent aan een club dat het waarschijnlijk niet eens terug kan betalen? En als het wél 150 miljoen terug kan betalen, hoe kan het er dan slecht bij zitten?

Daarbij, hoezo moesten ze Chygry verkopen als nu 'ineens' blijkt dat ze 89 miljoen hebben om uit te geven aan transfers?
Barça zit er goed bij en er is met cijfers gespeeld om het vorige bestuur slecht over te laten komen, terwijl de godsganse wereld heeft kunnen zien hoe goed Barça het voor elkaar heeft. Barça verdient gigantisch veel aan tv-rechten, heeft megacontracten afgesloten met bv Turkish Airlines en buiten dat om verdient het ook vele miljoenen aan entreekaartjes + het museum (dat na El Prado, het meest bezochte museum is van de spaanse staat).

31 juli 2010 om 14:35
#33

@ Almogaver

Gewoon het feit dat je een lening moet aangaan van 150 miljoen geeft al aan dat Barca financieel er niet warmpjes bijzit, anders zou je immers geen lening moeten aangaan. Dat Barca die lening in de loop van de jaren kan afbetalen is een heel andere zaak en discussie.

Daarbij is jouw argument over de cijfers werkelijk belachelijk. Het is niet omdat Barca megacontracten heeft afgesloten dat ze daarom financieel er heel warm bijzitten. Die logica gaat niet op. Op dit moment is de loonstructuur gewoon te hoog bij Barca waardoor ze bij één slecht seizoen, namelijk het mislopen van de cl, serieus in de problemen gaan geraken.

31 juli 2010 om 15:09
#35

Nee hoor, deze lening wordt afgesloten omdat je simpelweg niet aan het begin van elk seizoen alle inkomsten binnen hebt. Aan het einde van het seizoen is deze lening al lang en breed terugbetaald.
De loonstructuur van Barça is zo, omdat er prijzen gewonnen worden. En als ze één jaar de CL mislopen (hetgeen sowieso bijzonder vreemd zou zijn, aangezien dat nog maar één keer is voorgekomen in de geschiedenis van Barça), is er nog niet zoveel aan de hand als jij denkt.

En zo belachelijk is het niet bepaald. Heb jij enig idee hoeveel Barça elk jaar binnen krijgt? Als je dat weet, dan begrijp je waarom mijn argument niet belachelijk is, maar juist correct. Ik wil je hierbij graag verwijzen naar het forum, waar ik de cijfers van de afgelopen jaren heb geplaatst.
Barça zit financieel bijzonder goed, aangezien het al jaren met zwarte cijfers eindigt.
Dat het nog een schuld heeft, is te danken aan de vorige presidenten zoals Nuñez en Gaspart, die geld uit Barça haalden en deze in hun eigen bedrijven stopten (dit deed met name Gaspart). En zelfs toen zag je het bestuur van Laporta niet zeiken op het oude bestuur, omdat het afbraak zou doen aan het imago van Barça.

Aangepast op Zaterdag, 31 juli om 15:11 door Almogaver.

31 juli 2010 om 15:11
#36

Je zet jezelf wel even voor aap. Je wilt toch niet serieus gaan beweren dat een club die 150 miljoen euro moet lenen er financieel goed voorstaat? Haha. Nee Barcelona moet geld gaan besparen, wat een wanbeleid hebben ze bij dit soort clubs. Van een club met zoveel inkomsten en zoveel prijzen mag je toch op zijn minst verwachten dat ze winst maken. En dan zeuren zoveel mensen op Real Madrid dat zoveel geld uitgeeft dat er niet is?

Barcelona zat vorig jaar al dun in de spoeling door diverse blessures. Nu zijn ze met Chygrinski en Marquez al 2 grote goede centrale verdedigers kwijt. Er moet dan ook een goede vervanger komen, met jeugdspelers ga je het niet redden tegenover Real Madrid.

31 juli 2010 om 15:17
#37

We weten allemaal dat Barcelona ongelofelijk veel geld binnenkrijgt, maar heb je het stuk gelezen?!? Toch hebben ze vorig jaar een verlies geleden, terwijl ze ook toen heel veel inkomsten hadden. Vind ik knap. Als Barcelona er financieel gezien zo goed voorstond hadden ze Henry en Marquez niet gratis laten gaan en Chygrinski niet met groot verlies verkocht. Als Barcelona er zo goed voorstond was het na het vorige seizoen niet nodig geweesd om een lening af te sluiten omdat het zoveel geld had verdient over dat lopende jaar. Aangezien jij doet beweren dat Barcelona in 1 jaar tijd een lening van 150 miljoen ( rente ) in een seizoen kan afbetalen/aflossen.

Aangepast op Zaterdag, 31 juli om 15:19 door tomvitesse.

1 augustus 2010 om 02:25
#46

Ik heb het stuk gelezen en het is onzin.
Faus heeft met cijfers geknoeid en zo komt Barça slecht over. Barça is kerngezond.
Ten eerste heeft ie uitgaven van het huidige bestuur onder de oude laten vallen (de club bestaat uit meer dan alleen transfers en het salaris van spelers) en inkomsten van het oude bestuur onder de huidige laten vallen.
Daar komt nog eens bij dat Faus ook gelogen heeft over de instantie die zich hier zogenaamd over gebogen heeft. Deze rekenen namelijk geen fuck uit, maar buigen zich over de statistieken die ze Krijgen van de klanten (in dit geval Faus). En met statistieken kun je lekker knoeien en ze uit laten komen zoals je zelf wilt.

Als je zelf één seconde nadenkt, kom je erachter dat een club als Barça het zich niet kan veroorloven om spelers salaris schuldig te zijn. Denk je werkelijk dat zakenwaarnemers als Raiola en Seluk hun mondje dicht houden? Laat me niet lachen! Dit zou dan al lang en breed bekend zijn.
Daarbij, zoals ik eerder heb aangegeven, kun je in het forum naar de cijfers kijken die ik achtergelaten heb en daaruit kun je leiden dat Barça sowieso jaarlijks zo gigantisch veel geld uitgeeft aan salaris en het alsnog elk jaar in zwarte cijfers is geëindigd.

Als Barça er zo slecht voor stond, dan hadden ze Marquez verkocht en Adriano niet gekocht. Dan had Barça geen 89 miljoen euro om uit te geven aan transfers, maar werd de hand op de knip gehouden. Dan zouden ze nu niet bezig zijn met megaverbouwingen.
En nogmaals verwijs ik je naar het forum waar je de inkomsten kunt zien van Barça. Deze overschrijden de lening ruimschoots. Ik wéét dat Barça het makkelijk terug kan betalen en het zou me niets verwonderen als ze élk jaar zo'n 'lening' af moeten sluiten om de spelers in ieder geval elke maand hun salaris netjes te betalen.

Marquez kon het niveau al een tijd niet aan en zou alles behalve groeien. Barça heeft slechts anderhalve week moeite gehad ivm blessures en dat was een vrij extreem geval. Hoe vaak verloren ze trouwens in de competitie vorig jaar? Hoeveel punten hebben ze gehaald? Hoe wil je dat laten stroken met wanbeleid?

Ten slotte:
Voor de laatste keer: ga naar het forum om je van cijfers te voorzien.
En ga dan het CV opzoeken van Ferran Soriano en Xavier Sala i Martin. Zijn dit mannen die financien aankunnen of niet? Zeker Sala i Martin, een van de beste economen van de wereld, geloof ik eerder dan een of andere yuppie uit Barcelona die vooralsnog niets anders gedaan heeft dan schizofrene dingen te zeggen en de naam van het oude bestuur en, erger nog, Barça door het slijk te halen uit eigen gewin.
Het huidig bestuur wil de held uithangen. Dáárom hebben ze letterlijk 10 x zoveel uitgegeven om de verkiezing te winnen en hebben ze daarna een maand lang niets anders gedaan dan zeiken en liegen over het oude bestuur.

Ik houd me nagenoeg dagelijks bezig met Barça via betrouwbare(!) bronnen en geen sensatiekranten met vriendjes als Sport en El Mundo Deportivo. Die zijn leuk voor het vermaak, maar wie betrouwbare bronnen wil hebben moet ergens anders zoeken.
Kortom: ik weet genoeg om mezelf niet 'voor aap te zetten'.

Aangepast op Zondag, 1 augustus om 02:28 door Almogaver.

31 juli 2010 om 12:40
#15

Foutjes daarvan zit er eentje in mijn hoofd gekerfd. Champions League kopbal dat was niet zo best, maar voor de rest een echt trouwe speler.

31 juli 2010 om 12:59
#22

speelde zo'n slechte wk, liep daar alleen maar in de weg bij mexico

31 juli 2010 om 13:30
#26

lol.. hij was juist één van de beste aan Mexicaanse zijde..

31 juli 2010 om 15:20
#38

Welk WK heb jij gezien ja? Marquez was verreweg de belangrijkste en beste speler van Mexico zo vlak voor de verdediging.

31 juli 2010 om 13:34
#27

Ja ga maar zo door barca met iedereen transfervrije status verlenen.
terwijl je diep in de schulden zit.
hun hebben echt een rare manier van handelen als het om transfers gaat vind ik.

31 juli 2010 om 15:25
#40

Wat denk je nou? Barcelona doet dit om veel salaris te besparen, wat denk je dat Marquez en Henry op jaarbasis wel niet verdiende. Op jaarbasis meer dan tien miljoen euro tezamen. Niemand gaat miljoenen op tafel leggen voor twee 30 + ers.

31 juli 2010 om 13:37
#28

Onbegrijpelijk,hij speelde erg sterk op het Wk.blijft een geweldige verdediger.

31 juli 2010 om 13:50
#29

Raar dat ze hem niet voor een paar miljoenen willen verkopen.. maar goed. Ik denk dat Arsenal eens moet toe slaan en Marquez moet cotracteren. Zou een goede verdediger voor hun zijn.

31 juli 2010 om 13:52
#30

Ik vind dit echt zeer spijtig. Hij heeft al bewezen dat hij op het middenveld kan spelen en zo moeten ze geen onnodige transfer doen op die positie. Nu verlies je in één klap een centrale verdediger en een verdedigende middenvelder. Hij was ook echt nog een speler die veel bijbrengt aan het opbouwende spel van achteruit.
OK, hij speelde niet veel meer in Barcelona, maar met het vertrek van bepaalde spelers zou hij weer kansen gekregen hebben. Alleszins ben ik Rafa zeer dankbaar voor zijn grote bijdrage in het behalen van niet minder dan 12 prijzen!

Gracias Rafa!

Btw: waarom staat er bijna exact hetzelfde stuk als gisteren met alleen een andere inleiding?

31 juli 2010 om 14:14
#31

Is toch altijd een goede verdediger geweest die ook nog aardig mee kon voetballen. Helaas speelde hij het laatste jaar niet zoveel maar speelde hij voor Mexico nog een goed wk als mooie afsluiter. Ik hoop dat hij nog enkele mooie jaren zal krijgen, of het nu in Amerika, Europa of elders is.

31 juli 2010 om 18:11
#42

Jammer dat deze man weg gaat. Vond hem toch altijd wel een redelijk betrouwbare speler en zeker een meer dan goede stand in voor Pique of Puyol. Haalde nog altijd een hoog niveau en was conditioneel ook niet verkeerd. Vergeet ook niet de geweldige trap die hij in zijn benen heeft.
Hoe dan ook...marquez bedankt voor alles wat je voor Barca hebt betekend. Succes verder, waar je ook zal gaan spelen.

Trouwens wel leuk om te zien dat sommige mensen hier de laatste tijd negatief praten over Barcelona door dat hele gedoe met Cesc en over de financiele status van de club. Maar Marquez is inmiddels al de tweede speler die Barca transfervrij laat gaan als bedankje. Hoe je het ook wend of keert. Mooi gebaar van de club.

31 juli 2010 om 18:24
#43

Marquez was ooit een geweldige speler, maar hij is nu veels te traag geworden om een rol van betekenis te kunnen spelen bij Barcelona. Afgelopen seizoen was dat duidelijk te zien toen hij bijvoorbeeld tegen Sevilla in de beker constant voorbij gelopen werd en een aantal andere wedstrijden fouten maakte waardoor er tegendoelpunten ontstonden.

31 juli 2010 om 22:12
#44

Ik denk dat hij naar Galatasaray Gaat weer naast Rijkaard want hij wilt hem graag bij GS hebben

1 augustus 2010 om 08:48
#47

dit betekent toch dat marquez maximaal 288.000 euro per jaar gaat verdienen bij New York Red Bulls. Henry is daar de designated player die als enige meer mag verdienen. Tof dat een speler hiervoor kiest, en niet voor 't geld hier in Europa

Reageer

Je kunt niet reageren op oude documenten.

Barcelona

Vorm Pos. Team Punten
winst
gelijk
laatste 6
winst
gelijk
laatste 6

Shop

AZ Alkmaar
Bestel NU
Nu € 19.95

Voetbalreizen

Voetbalreizen Barcelona

'Alles wat je hier ziet is tot stand gekomen door Scheringa'

"AZ is momenteel geen topclub, maar we hebben wel de ambitie om op de lange termijn weer terug in de top te keren. Er moet nu na het Scheringa-tijdperk anders gedacht gaan worden. Dat brengt een cultuuromslag met zich mee. De club is nu van de club zelf, en niet meer van een eigenaar." Lees verder

Pagina gegenereerd in 0.84375 seconden.